Powerlifting: IPFye göre kadınlar ve erkekler için standartlar 2019

Powerlifting: IPFye göre kadınlar ve erkekler için standartlar 2019
18.09.2019

Powerlifting: IPFye göre kadınlar ve erkekler için standartlar 88

Powerlifting: IPF'ye göre kadınlar ve erkekler için standartlar

Powerlifting hepsi olmasa da birçokları için olmuşturhayat, o zaman önemli kısmı. Zaferler ve trajedi, mutluluk ve yabancılaşma, aşırı çalışma ve şans dolu bir dünya. Bu, bir kişiye bedenini denemek, ahlaki ve ruhsal gücünü sınamak, kendini bir kişi olarak tanımak için bir şans veren bir dünyadır.

Kısaca spor hakkında

Güç kaldırma (güç triatlon)Oldukça genç bir spor, çünkü sadece 30 yıldan biraz fazla biliniyor. Adı "güç" - İngilizce "güç, güç" ve "kaldırma" - "artırma" kelimeleri nedeniyle. Bu sporun öncülerinde Amerikalılar vardı ve eski SSCB'de güç kaldırma ancak 1989 yılında Moskova'da Birleşik Devletler ve Büyük Britanya'daki sporcuların gösterge niteliğindeki ilk programla ilk defa oynadığı öğrenildi.güç kaldırma standartlarıResmi Dünya Kupası 1972'de başladı., ve Avrupa Şampiyonaları - 1980'den beri. Her yıl bu spor popülerlik kazanıyor ve bu da uluslararası yarışmalara katılan ülkelerin sayısının artması ile kanıtlanıyor. Sadece erkeklerin güç aktarımına aktif katılımı değil, aynı zamanda kadınlar da onun içinde iyi bir performans gösterdiğini belirtmek gerekir.

Bugüne kadar bu spor tamamen bağımsızdır. Aşağıda powerlifting için standartlar tablosu verilmiştirunvanların ve sıraların atanmasına ilişkin veHem erkekler hem de kadınlar için. Güç triatlonu, egzersizleri içerir: Omuzlarında barbellalı balkabaşlar, tezgah tezgahı, deadlift. Sporcuların tüm gayretleri, ana kas gruplarını içerecek şekilde seçilir. Bu egzersizler oldukça evrenseldir ve bu nedenle diğer spor dallarında uygulama bulabilirsiniz. Eğitim sürecinde sağlığımızı, dokunulmazlığını, canlılığı artırmamızı önemli ölçüde güçlendiririz.

Powerlifting: erkekler için standartlar

2014'te spor derecelerinin onaylanması için yeni deşarj standartları getirildi. Aşağıda, 6 Eylül 2013'te Rusya Federasyonu Ulaştırma Bakanlığı tarafından onaylanan, elektrik kaldırma konusunda erkek standartlarıyla ilgili bir tablo yer almaktadır.

güç asansör standartları için km

Elite => MSMK; Master => MS; Sınıf I => CCM.

Gördüğünüz gibi, her ağırlık kategorisi içingüç kaldırma amacıyla MSMK, MS ve CMS başlıklarına ulaşmak için normlarda büyük bir farklılaşma var. Standartlar sporcular tarafından çeşitli yarışmalarda karşılanır ve her yarışmada en yüksek seviyede olmalıdır. MSMK ünvanının verilmesi 17 yaşından itibaren MS - 16 yaşından itibaren diğer spor kategorileri - 10 yaşından itibaren mümkündür.

Powerlifting: kadınlar için standartlar

powerlift değerlendirme tablosu

Sonuç

Çok yüksek ve sıkı sınıflandırma normlarıSporcuları korkutur, diğer spor dallarında çıkışlarına neden olabilir ve hatta istihdamın tamamen durmasına neden olabilir. Aynı zamanda, nispeten düşük standartlar devalüasyon başlıklarına sahipler, bu da bir sporda ustaların “aşırı üretimine” yol açar.

Normlar her zaman birçok faktörü hesaba katmaktadır. Güçlendirmenin bir özelliği, sporcuların farklı ağırlık sınıflarında rekabet etmeleridir, bu yüzden hesaplama iki düzlemde gerçekleşir. İlk olarak, sınıflardaki (dereceler) mantıksal olarak orantılı bir artış için gerekliliklere uymalıyız, ikincisi, aynı model ağırlık kategorileri için de mevcut olmalıdır.

Analizin daha önce gösterdiği gibi, daha önce belirtilmelidir.Bugün, sporcuların aktif ağırlık kategorilerine ayrılması, bilimsel bir gerekçeye sahip değildir. Kendileri 40 yıl önce otomatik olarak halterden transfer edildi. Standartları hesaplama metodolojisini belirlemek için, aşağıdaki göstergeler her zaman alır:

 • Son Dünya Kupası müsabakalarının protokolleri.
 • Dünya kayıtlarının tabloları.
 • Wilks katsayıları.
 • Rusya ve diğer ülkelerin ESK (birleşik spor sınıflandırması).
 • Uluslararası Güç Dağıtım Federasyonu'nun (IPF) sınıflandırılması.

Her birkaç yılda bir güçlendirme gibi bir sporda, normlar sürekli olarak biraz değişir, bu da bu dönemlerdeki ya da bu dönemlerdeki sporcuların çeşitli başarıları ile haklıdır.

Powerlifting: IPFye göre kadınlar ve erkekler için standartlar 2019

Powerlifting: IPFye göre kadınlar ve erkekler için standartlar 2019

Related news

 • Neden göğsünü deliyor
 • Steamin Oyun Fiyatlarını Düşürmesi İçin İmza Kampanyası Başlatıldı
 • Kadife İple Makosen Modeli Patik Yapılışı Türkçe Videolu
 • İğne Oyası Çember Çiçeği Modeli Yapımı Videolu Anlatımlı
 • Furkanlı 76ers, Cedili Cavaliers karşısında galip

 • Powerlifting: IPFye göre kadınlar ve erkekler için standartlar 13

  Powerlifting: IPFye göre kadınlar ve erkekler için standartlar


  Powerlifting: IPFye göre kadınlar ve erkekler için standartlar 74

  Powerlifting: IPFye göre kadınlar ve erkekler için standartlar 2

  Powerlifting: IPFye göre kadınlar ve erkekler için standartlar 78

  Powerlifting: IPFye göre kadınlar ve erkekler için standartlar 92

  Powerlifting: IPFye göre kadınlar ve erkekler için standartlar 27

  Powerlifting: IPFye göre kadınlar ve erkekler için standartlar 49

  Powerlifting: IPFye göre kadınlar ve erkekler için standartlar 16

  Powerlifting: IPFye göre kadınlar ve erkekler için standartlar 9

  Powerlifting: IPFye göre kadınlar ve erkekler için standartlar 99

  Powerlifting: IPFye göre kadınlar ve erkekler için standartlar 61

  Powerlifting: IPFye göre kadınlar ve erkekler için standartlar 89