Postmiocardiac cardiosclerosis: nedenleri, belirtileri ve tedavisi 2019

Postmiocardiac cardiosclerosis: nedenleri, belirtileri ve tedavisi 2019

Postmiocardiac cardiosclerosis: nedenleri, belirtileri ve tedavisi 83 11.02.2019, 19:23

Postmiocardiac cardiosclerosis: nedenleri, belirtileri ve tedavisi

Postmiocardiac cardiosclerosis görünürİnflamatuar sürecin arka plan, tıpta miyokardit denir. Patoloji, bağ dokusunun büyümesi yerine kas dokusunun bozulmasına neden olur. Fakat normal durumdaki kaslar elastik ise ve büzülüyorsa, bağ dokuları bunu yapamaz ve bu nedenle kalbin işleyişi karmaşıktır. Postmiokardiyal kardiyoskleroz, kalp yetmezliği, aritmi ile ilişkilidir.

10b'de postmodardiyal kardiyoskleroz kodu 10

Bu önemli

Postmodardiyal kardiyoskleroz sıklıkla görülür.Miyokardit, alerji veya sistemik patolojiler tarafından tetiklendi. İstatistikler, kardiyak ritm bozukluğuna yol açan vakaların artmış olduğunu göstermektedir.

Postmiokardiyal kardiyoskleroz genellikle genç yaşta insanları etkiler.

sınıflandırma

Hastalığın iki alt tipini ayırt etmek gelenekseldir:

 • fokal, dokular kısmen etkilendiğinde, etkilenen alanlar boyut, boyut, konum bakımından farklılık gösterebilir;
 • tüm dokular eşit olarak etkilendiğinde yaygındır.

postmyocardial kardiyoskleroz

Özellikler

"Postmyocardial cardiosclerosis" tanısı konurHastalığın bilinen bir takım işaretler temelinde tespit edildiği durumda. Bu ilaçta, teşhisin bile ilaç önlemleri almayı zorunlu kılmadığı durumlar vardır. Bunun nedeni, yumuşak bir formda patolojinin vücut tarafından kendi başına, dış yardım olmadan ortadan kaldırılmasıdır. Kural olarak, bu gibi durumlarda, klinik belirtilerin varlığı karakteristik değildir.

Ancak hastalığın daha ciddi belirtileri zatenSağlığı ve hatta hastanın hayatını kurtarmak için çeşitli önlemler almakla yükümlüdür. Hastalığın doğasında var olan semptomlar, aynı zamanda, rahatsızlıkların kesin nedenini belirlemeyi çok zorlaştıran bir dizi başka kalp rahatsızlığının da karakteristiğidir. Söz konusu patolojinin önemli bir özelliği, hastalığın ciddi bir aşamaya geldiği zaman tezahürlerinin genellikle kaydedilmesidir.

semptomataloji

Patoloji oluşumunun başlangıcında, not edilir:

 • aritmi;
 • basıncın düşürülmesi;
 • düşük kardiyak iletim;
 • kalp üfürümleri.

postmiocardial kardiyoskleroz tanısı

Semptomlar zamanla daha palpable olurÖzellikle miyokardda yaygın bir değişiklik meydana gelirse, etkilenen dokuların hacmi büyür. Postmiocardiac kardiyoskleroz, kurbanın yaşam kalitesini kötüleştiren bir dizi yan etki olarak kendini gösterir:

 • nefes darlığı;
 • yeterli hava olmadığı gibi düzenli duyum;
 • zayıflığı;
 • yorgunluk;
 • kalpte ağrı;
 • öksürük;
 • karın, bacaklarda şişlik;
 • soluk cilt;
 • senkop öncesi duyumlar;
 • Uzuvlar sürekli olarak soğuk hissedilir.

Patolojinin gelişiminde de ortaya çıkacak:

 • aritmi;
 • bradikardi;
 • taşikardi;
 • sistolik sesler.

Tanı özellikleri

Postmodardiyal kardiyoskleroz (ICD kodu 10I20.0-I20.9), bir çok başka kardiyak patolojiye sahip hastalığın bulgularının benzerliğinden ötürü kesin olarak komplike hale gelmektedir. Kural olarak, sadece deneyimli bir doktor doğru tanı koyabilir ve uygun tedaviyi seçebilir. Hastalığı tanımlamak ve şeklini belirlemek ve yenilginin derecesini belirlemek için, testleri geçmek için bir dizi çalışmanın yapılması gerekecektir.

Bir kişi yukarıda açıklananları fark edersebelirtileri, kalbi incelemek için acilen doktora ziyaret etmek gereklidir. Çoğu zaman ilk etapta elektrokardiyografi reçete edilir. Hastanın zaten ağır ve kardiyak komplikasyonları provoke edebilecek viral, enfeksiyöz bir hastalığa yakalanmış olması durumunda bu çalışma vazgeçilmezdir. Ciddi bir hastalık belirlendiğinde, tedavi gereklidir. Ergenlerde ve erişkinlerde post-kardiyostatik kardiyoskleroz tehlikeli bir tanıdır.

Postmiokardiyal kardiyoskleroz orduya alındı

Nasıl belirlenir?

İlk hastalık şüphesi olan hastasıra doktor tarafından seçilmektedir. Bu, gürültünün varlığını belirlemek ve zayıflatılmış ton olup olmadığını belirlemek için yardımcı olur. Basınç da ölçülür. Patoloji için değerler daha düşüktür, ancak normal indeksler olabilir.

Çeşitli laboratuvar, klinikHastalığı belirleme ve diğer patolojilerin arka planına karşı izole etme yolları. Radyografi ve ultrasonografi sırasında post-miyokardiyal kardiyoskleroz (ICD kodu 10 I20.0-I20.9) tespit edildi. İlk çalışma, kalbin tüm alanlarının boyutunun normal olup olmadığını veya bir şeyin genişlemiş olduğunu açıklığa kavuşturmayı mümkün kılmaktadır. Ultrason miyokardın duvarlarının kalınlığının doğru bir değerlendirmesini verir. Kalbin bireysel unsurlarını ve tüm vücudu bir bütün olarak öğrenin. Genellikle çalışmalar, boşlukların genişlediğini gösterir. Daha sıklıkla sağda gözlenir.

postb'de postmyocardial cardiosclerosis kodu

Hastalığın gelişimi

Geç bir aşamada, postmyocardialkardiyoskleroz (ICD 10 I20.0-I20.9), iletişim boşluklarının gerekli durumlarda bile valfler tarafından bloke edilmemesine yol açar. Bu durumda, kan geri gidebilir. Olayı düzeltmek için ekokardiyografiye başvurunuz.

Elektrokardiyogram, kalbin nabzının normal olup olmadığını ve farklı periyotlardaki sapmaları tahmin etmeyi mümkün kılar.

Çoğu zaman, sağdaki kalbin ventrikülündeki patolojinin ilerlemesi ile yaygın değişiklikler gözlemlenir. Skar dokusu bulmak için radyonüklid tanıya başvurulur.

Kan testleri nadiren sapma gösterirKalp sisteminin normdan işleyişi. Biyokimya normal kalır. Bununla birlikte, bu, patoloji ile kalp krizi ve felç arasındaki sonuçları ayırt etmemizi sağlar, bunun için kolesterol ve lipoproteinlerin konsantrasyonundaki artış karakteristiktir.

postmiokardiyal kardiyoskleroz tedavisi

Önemli nüansları

Doktora ilk kez gittiğindeHastaya patolojinin tanısı konulmalıdır, daha önce sahip olduğu hastalıklar. Anamnezin bir miyokardit içerdiği durumda, rahatsızlıkların gelişme olasılığı zamanla artar.

Post-miyokardik kardiyosklerozu tedavi edelim mi? Ne yazık ki, günümüzde bilim hala olumsuz süreci tersine çevirmenin yollarını bilmiyor. İstisna - vücudun kaynaklarını kazanır hastalığın en kolay şekli.

Şu anda geliştirilmekte olan gen terapisi ile kesin bir pozitif etki sağlanmaktadır. Doğru, böyle bir tedavi pahalı ve hala yetersiz seviyede.

miyokardiyum postmyocardial kardiyosklerozda yaygın değişiklik

Post kardiyovasküler kardiyosklerozda elektrokardiyogram

EKG'nin en dikkatli olduğuna inanılmaktadır.oldukça kesin sonuçlar veren patolojiyi belirleme yöntemi. Kural olarak, kişisel bir tıbbi kitapta, çalışmanın sonuçları, hastalık ve bulgularının yetersizliği ve ilişkili patolojilerden kaynaklanan "kardiyoskleroz belirtileri" olarak kaydedilir.

Diffüz form: özellikler

Sık sık yaygın bir form varX-ışını ışınlaması ile kışkırtılan patoloji. İnsan vücudu üzerinde böyle bir etki, kalp dokusunun normal hücrelerinin ölümü dahil olmak üzere çeşitli patolojik süreçlere yol açar.

Radyasyon hastalığı, postmyocardial'i kışkırtırBu güne kadar tedavi edilmemiş olan kardiyoskleroz, aynı zamanda önemli bir faktör değildir. Hastaya bu tip bir patoloji teşhisi konulduysa, sağkalım oranı eşlik eden akut hastalıklar tarafından belirlenir. Yaygın bir formu tedavi etmenin en etkili uygulaması, kas dokusunun ölümüne yol açan nedenlerin ortadan kaldırılmasıdır.

post-miyokardiyal kardiyosklerozun tedavi edilebilir olup olmadığı

Nasıl tedavi edilir?

Belirtiler genellikle hastanın dikkatini çeker.Patolojinin önemli ölçüde geliştiği an, miyokardın dokuları geniş bir alan üzerinde bir değişiklik geçirmiştir. Böyle bir durumda, bilinen tıbbi yöntemlerle gerileme mümkün değildir.

Terapötik önlemler, kalp dokusunun ölümünü yavaşlatmaya ve komplikasyonları önleyecek şekilde ve ayrıca bir bütün olarak kardiyovasküler sistemin performansını iyileştirecek şekilde reçete edilir.

adölesanlarda postmiokardiyal kardiyoskleroz tedavisi

Başlamak için ne ile?

Genellikle tedaviye başlayan ilk şeyhastalık, patolojiye yol açan nedenlerin tanımlanmasıdır. Bazı durumlarda, bir enfeksiyon tarafından tetiklenir, daha sonra antibiyotik veya antiviral tedavi, patojenin spesifik doğası tarafından yönlendirilir, reçete edilir.

Sistem arızaları durumunda, kalpte komplikasyonlara neden olan ana hastalık ile mücadele etmek için önlemler alınır.

Bazı durumlarda, ana nedeni alerjidir. Burada, doktorların çabaları alerjeni tanımlamak ve ortadan kaldırmak üzerine yoğunlaşmaktadır.

Buna ek olarak, kalbi normalize edip canlandırabilen ilaçlar reçete edin.

postmyocardial kardiyoskleroz

Hangi ilaçlar yardımcı olur?

İlaç tedavisi genellikle kalp yetmezliğinde kullanılan tüm ilaçları içerir. En yaygın olanları şunlardır:

 • antioksidanlar;
 • diüretikler;
 • vazodilatörlerdir.

Bu ya da bu varyantın lehine olan tanım, belirli bir vakanın özelliklerini dikkate alırken ortaya çıkar. Bu amaç için:

 • kalbin günlük izlenmesi;
 • deneme terapisi kursu.

Ek tıbbi olaylar

İlaç tedavisinin yardımı vücut üzerinde karmaşık bir etkiye sahiptir: özel bir diyet, yüklerin kısıtlanması. Aritmi, bunun için geliştirilen ilaçlar tarafından telafi edilir.

Bradikardi ek olarak ayarlanmışElektrik impulsları aracılığıyla kalp kasılmaları kontrol eden implant. Bir anevrizma genellikle bir ameliyatı içerir. En zor durum kalp transplantasyonunun gerekli olduğu bir durumdur.

Son yıllarda, birçok fon yatırılmaktadırBu alanda yapılan tıbbi araştırmalar, hastalara yaşam kalitesinin geri dönüşü ile birlikte patolojide bir regresyon yöntemi oluşturabileceğimizi umuyor. Kök hücre transplantasyonu ile patolojinin ortadan kaldırılmasına yönelik bir yöntemin bulunabileceği varsayılsa da, bu teori henüz ayrıntılı bir şekilde ele alınmamıştır.

Ne kadar sayılır?

En sık karşılaşılan insan sorunuKardiyovasküler tanısı konmuş kardiyoskleroz: "Orduya mı götürüldüler?" Her şey hastalığın biçimine ve gelişiminin derecesine bağlıdır. Işık formu hizmete engel olmayacak, karmaşık durumlar ise engelliliğin tahsis edilmesine neden olacaktır. Tabii ki, bu durumda orduda hizmet etmek imkansızdır.

postmyocardial kardiyoskleroz

Sonuç olarak sakatlık atandıBir kişi iş için uygun olmaz. Pratik, patolojide ölümcül sonuçların oldukça sık olduğunu göstermektedir. Bunların çoğu komplikasyonların gelişimi ile ilişkilidir: inme, kalp krizi.

önleme

En etkili korunma yöntemihastalık kişinin sağlığına kapsamlı, sorumlu bir yaklaşımdır. Bulaşıcı hastalıkları teşhis ederken, onları çalıştırmak, bir doktora tedavi ile geciktirmek ve bunları sadece geleneksel tıbbı kullanan doktor önerilerine uygun olarak tedavi etmek imkansızdır.

Eğer hasta bir uzmanın tavsiyelerini takip etmezse, kalpte komplikasyonların ortaya çıkma olasılığı, en başta postmiokardiyak kardiyoskleroz, yüksektir. Kendi kendine ilaçlama da buna yol açar.

Patolojinin önlenmesi için ek önlem - enfeksiyonlara karşı aşılama:

 • difteri;
 • kızamıkçık;
 • grip.

Hasta sık soğuk algınlığı ile karakterize edilirse,bağışıklığı artırmak için önlemler almak gerekir. Alerjiler nadir değilse, bir immünolog ve bir alerji incelenmelidir. Dokunulmazlık ihlalleri bulunduğunda terapi gereklidir:

 • antioksidanlar;
 • vitamini;
 • immünomodülatör.

Durumlarda en uygun tahminlerKardiyoskleroz sadece küçük kas dokusu alanlarını etkiledi. Bu durumda, tam bir restorasyon mümkündür. Ayrıca, aritmi olmadığında seçenekler olumlu değerlendirilmektedir.

postmyocardial kardiyoskleroz

Zaman geçtikçe bağlantı yerine geçme süreçleriKas dokusu devam eder, prognoz kötüleşir. Ayrıca, ek korkular aritmi, zayıf kan dolaşımı ve anevrizmaya neden olur. Hastalığın ilk aşamalarının fark edilmesinin neredeyse imkansız olduğu unutulmamalıdır, bu nedenle önleyici tedbirler tedaviden çok daha etkilidir.

Postmiocardiac cardiosclerosis: nedenleri, belirtileri ve tedavisi 2019

Postmiocardiac cardiosclerosis: nedenleri, belirtileri ve tedavisi 2019

Related news

 • Lale bir lale nasıl yapılır: ana sınıfımız bize söyleyecektir
 • Gilbert sendromu. Tanısı, sonuçları
 • Sonuçlar için bir paket bulmak için ne yapabilirim
 • Durian: Endonezyada tanesi 5280 liraya satılan meyve

 • Postmiocardiac cardiosclerosis: nedenleri, belirtileri ve tedavisi 16

  Postmiocardiac cardiosclerosis: nedenleri, belirtileri ve tedavisi


  Postmiocardiac cardiosclerosis: nedenleri, belirtileri ve tedavisi 8

  Postmiocardiac cardiosclerosis: nedenleri, belirtileri ve tedavisi 22

  Postmiocardiac cardiosclerosis: nedenleri, belirtileri ve tedavisi 39

  Postmiocardiac cardiosclerosis: nedenleri, belirtileri ve tedavisi 35

  Postmiocardiac cardiosclerosis: nedenleri, belirtileri ve tedavisi 80

  Postmiocardiac cardiosclerosis: nedenleri, belirtileri ve tedavisi 79