Poltergeist kim ve ne kadar tehlikeli 2019

Poltergeist kim ve ne kadar tehlikeli 2019 Poltergeist kim ve ne kadar tehlikeli

Poltergeist kim ve ne kadar tehlikeli?

İnsanoğlu yüzyıllardır açıklanamaz ile karşı karşıya kalmıştırfenomenler ve fenomenler. Ancak, sadece birkaçı açıklamalarını almak istedi. Tabii ki, bir kez bile gök gürültüsü ve şimşek Modern hayalet değil aslında, bu nedenle, ilahi iradenin tezahürleri olarak adlandırılan - bir fantezi ve kurgu, bilim adamları sadece bilimsel kanıt bulamadık. Eğer açıklanamaz bir şeyle karşı karşıyayız Ama eğer ne yapmalı? Kim Poltergeist ve ne kadar tehlikeli sizin için nedir?

Poltergeist kim

Insanlar

Polimerist olanla başlayalım,halkın görüşü. Ülkeye ve dine bağlı olarak, bu fenomenin açıklaması çok farklı değildir. İtirafların çoğu tek bir sonuca varıyor. Poltergeist, huzur bulamayan bir ölen kişinin ruhudur ve onu sürgün etmek için, bir şeytan çıkarma ayini gerçekleştirmeli ya da bir apartman dairesini kutsamalıdır. Bununla birlikte, çoğu durumda, bu çok yardımcı olmayacaktır, ancak aynı zamanda basit bir nedenden dolayı tezahürlerini yoğunlaştıracaktır. Poltergeist bir varlık değildir (fiziksel nesne).

tanım

Sorgu incelendiğinde, bir politerist olan parapsikoloji bilimi devreye girer. Adından da anlaşılacağı gibi, bu fenomen insan aklına atfedilir ve herhangi bir yabancı nesneye değil.

Peki, kim bir soyguncu? Bu kelime Alman dilinden geliyor. Poltern - gürültülü, ses çıkar. Geist - ruh. Böylece, bunun bir çeşit “gürültülü ruh” olduğu sonucuna varabiliriz.

Poltergeist kim ve ne kadar tehlikeli?

tezahürleri

Bu terimin tam olarak ne olduğunu öğrendikten sonra,Polimeristin kim olduğunu ve gerçekte ne yaptığını görelim. Bu fenomenin çalışmaları en erken günlerden beri yürütülmektedir. Bilim adamları parapsikologlar, bu özün tüm eylemlerinin bir şeye - başkalarına zarar vermek ve korkutmak - olduğu sonucuna varırlar. Bununla birlikte, pratikte bir politeristten sadece bir ölüm kaydedilmiştir. Yani, apartman dairesinde bunu nasıl belirleyecek bir polis memuru yerleşti:

 • zaman zaman farklı bir gürültü ve çalıyor;
 • ayak sesleri;
 • nesnelerin kendiliğinden hareketi;
 • kendiliğinden yanma;
 • duvar ve tavanlarda ıslak (kanlı) lekeler;
 • doğrudan temas (dokunuşu hissedersiniz).

Çoğu durumda, poltergeist, gerekli olan nesneyi sizden gizlemesi dışında önemli bir zarara neden olmaz.

Poltergeist kim ve nasıl görünüyor

Çözüm

Tüm zaman için parapsikologları araştırBu bilimin varlığı sadece bir şeyle kanıtlanır: Bu fenomen belirli bir yere değil, bir kişiye bağlıdır. Ve yaş grubu oldukça belirsiz - ergenlik çağındaki çocuklar, genellikle kızlar.

Böylece tamamen bilimsel bir hipotez var.Bir poloteristin bir ruh olmadığını, ama paramparça bir ruhsal olan insanların psiko-kinetik bir etkisi olduğunu. Genellikle kendilerini böyle bir etkinin kaynağı neyin anlamadığını anlamıyorlar. Sonuç olarak, insanlar kendilerini korkutur, akıllarını daha da çılgınlığa sokar, bu da poltergeist tezahürleri daha da güçlü kılar. "Tavuk ve yumurta" nın bir başka bilmecesi.

daha da sorunlara yol açacaktır daha da kızdırdı şüpheci genç, anlamı - çalışılıyor bu şartlar veya şeytan çıkarma kutsama ayinleri düzenlenecek.

sinema

Binlerce kişinin zihnini alan başka bir soruinsanlar, bir soyguncu ve nasıl göründüğü. Bunun hakkında ne söylenebilir? Parapsikoloji psödobilim olarak tanınmadıysa, o zaman polergeistin görüntüsü bir biçim almış olabilir. Ancak, psikolojinin resmi bir bilimsel gerekçesi olmadığı için, örneğin batının batıda battığı gerçeğinden farklı olarak, çeşitli sanatçılar, yönetmenler ve fotoğrafçılar malzemeye derinlemesine girmeden ve fanteziye girmeden şekil veriyorlar.

Poltergeist kim ve ne yapar

Örneğin, yakın zamanda yayınlanan bir filmde"Poltergeist", bu fenomen, evin inşa edildiği arazide yaşayan binlerce hayalet etkisine atfediliyor. Sakinleri korkuttu ve en küçük kızlarını kaçırdılar. Gördüğünüz gibi, parapsikoloji araştırmalarıyla ilgisi yok.

Tehlikeli mi, değil mi?

Bu fenomenin tüm olası tezahürlerini zaten tarif ettik. Ama kendini senin içinde ortaya çıkarırsa korkmana ne gerek var? Bilim adamları parapsikologlar birkaç aşamayı ayırt ederler.

 1. Sadece hisler. Koku ve duyu algısı düzeyinde. Paniklemeden önce, hoş olmayan kokunun caddeden gelip gelmediğini kontrol edin.
 2. Açık, gıcırtılardan, adımlardan ve korkmadan sakınçalıyor, belki de bir soyguncu, ve belki de sadece havalandırmadaki bir rüzgar, eski evdeki gıcırdayan tahtalar vb. Sesler korkunç ve tehlikeli değil. Bu sadece rüzgar.
 3. Poltergeistin tezahürünün bir sonraki aşaması başlıyorTehlikeyi temsil eder. Nesnelerin anlamlı hareketi. Eğer caddeden geliyorsanız ve evinizde bir karışıklık varsa, su dökülür ve şeylerin yarısı bulunamaz, tebrikler, önceki aşamaları başarılı bir şekilde fark etmediniz. Ya da çocuk bir disko düzenledi. Olasi tehlikelerden - degeri degerin degerindeki zarara zarar verir.
 4. Anlamlı bir aşama doğrudaniletişim. Poltergeist sana bir şeyler fırlatmaya başlar ve mümkün olan her şekilde göz korkutmaya çalışır. Bıçağın bir adama girmesiyle ilgili sabit gerçekler, ancak beş santim uzaklıkta bir havada havada durup düştü.
 5. Saldırganlık. Bir polestecin bir insan için çürüklere ve ısırıklara neden olabileceği en tehlikeli zaman, tehditler oluşturur. Duvarlar kan gösterir ve bir kişi aniden hastalanabilir.Poltergeist kim ve nasıl aranır?

Bütün bunlara rağmen, azami zarar evin içinde değil, canlı varlıklarda yapılır. Zaten belirtildiği gibi, bir poltergeistin tezahüründe tek bir ölümcül vaka vardır ve bu bir şey hakkındadır, ama diyor.

çağrı

İki soru, bir soyguncu ve nasıl oNedeni, her zaman birbirinden ayrılamaz. Bu süreç hakkında herhangi bir öneri veya tavsiyede bulunmayacağız, aksine, bunu neden yapmamamız gerektiğini açıklayacağız.

 1. Poltergeist parapsikolojik bir olgudur ve çağrıştırılamaz. Başarıyla yürütülen bir ritüel daha maddi bir öze (ruh, şeytan, hayalet) neden olacaktır.
 2. Çağrılan varlık onu arayan ve ona zarar veren kişiye yapışır.
 3. Çağrıdan sonra, kötü ruhlardan kurtulmak çok daha zor olacaktır.
 4. Tam olarak kimin neden olduğunu bilmiyorsunuz ve bu ölümle sonuçlanabilir çünkü savaşmanın yolları hayalet türüne göre değişir.
 5. Düşmanınıza bir politerge çağırsanız bile, karma (bumerang etkisi) iptal edilmedi. Güçlendirilmiş bir versiyonda bile her şey size geri dönecektir.
 6. Materyal olmayan varlıkları çağırdığınızda, sözleşmeler genellikle uygulanır. Ve hala fiyatını ödemek zorundasın. Ve yüksek olması ve çoğu zaman bir hayaletin daha karlı olması şeklinde yorumlanır.

poltergeist fotoğraf kim

Görüntü resmi

Size politerlerin kim olduğu hakkında çok şey anlattık. Makalede sunulan fotoğraflar çok farklı ama var olma hakları var. Çoğu durumda, öz önemli değildir ve onu görmek imkansızdır. Ancak, örneğin, oyunda "Stalker" bu mutant türü oldukça görünür.

Tüm çizgilerin hayaletleri şeklinde çok popüler görüntüler poltergeist. 1988'deki eski "Poltegeist" filminde, bu olay, bir insan gibi görünen bir şeytanın faaliyetine atfedilir.

Araştırmacılardan biri poltergeist AlexanderGorbovsky, bir polotererin parapsikolojik veya metafiziksel bir fenomen olmadığını belirtmektedir. O, büyücülerin apartman sakinlerini hipnotize ettiğine, dolayısıyla kendilerini görünmez kıldığına ve bundan sonra apartmanda bir karışıklık yarattığına inanıyor. Yani sıradan bir insana benziyor.

Poltergeist kim ve ne kadar tehlikeli 2019

Poltergeist kim ve ne kadar tehlikeli 2019

Related news

 • Simit Tadında Pizza Poğaça
 • Fransız mutfağının vazgeçilmez tatlısı sufle
 • Köpeğin kusması - nedenleri, tavsiyeleri ve tavsiyeleri
 • Kredi şekilleri ve türleri
 • Birçok çocuklu Rus anneler: statü ve faydalar

 • Poltergeist kim ve ne kadar tehlikeli

  Poltergeist kim ve ne kadar tehlikeli


  Poltergeist kim ve ne kadar tehlikeli

  Poltergeist kim ve ne kadar tehlikeli

  Poltergeist kim ve ne kadar tehlikeli

  Poltergeist kim ve ne kadar tehlikeli

  Poltergeist kim ve ne kadar tehlikeli

  Poltergeist kim ve ne kadar tehlikeli

  Poltergeist kim ve ne kadar tehlikeli

  Poltergeist kim ve ne kadar tehlikeli

  Poltergeist kim ve ne kadar tehlikeli

  Poltergeist kim ve ne kadar tehlikeli

  Poltergeist kim ve ne kadar tehlikeli

  Poltergeist kim ve ne kadar tehlikeli

  Poltergeist kim ve ne kadar tehlikeli

  Poltergeist kim ve ne kadar tehlikeli

  Poltergeist kim ve ne kadar tehlikeli

  Poltergeist kim ve ne kadar tehlikeli