Plan Muromun Peter ve Fevronia Masalı. Muromun Peter ve Fevronia Hikayesi: bir özet 2019

Plan Muromun Peter ve Fevronia Masalı. Muromun Peter ve Fevronia Hikayesi: bir özet 2019
16.07.2019

Plan Muromun Peter ve Fevronia Masalı. Muromun Peter ve Fevronia Hikayesi: bir özet 84

Plan "Murom'un Peter ve Fevronia Masalı". "Murom'un Peter ve Fevronia Hikayesi": bir özet

Öğrenciler kutsal insanlar hakkında bilgi sahibi olacaklarsa,Muhtemelen devletin çöküşünü durdurmak mümkün olacaktır, boşanma ve mutsuz aileler daha az olacaktır. Aşağıda İçinde ilginç bir çok şey gözlemlemek, hatırlanması kolay yardımcı olabilir "Peter ve Fevronia Tale" nin özetidir.

Hikayenin planı

Rus şehri Murom Peter'ın kutsal prensleri veFevronia mükemmel bir evlilik, şefkat, merhametin mükemmel bir örneğidir. Onların öyküsünde ve yaşamında Allah'ı hoşnut eden ve halklarına sadakatle hizmet eden kutsal insanlar hakkında yazarlar. Plan yaklaşık olarak şu şekildedir:

1. Prens Paul Murom'a egemenlik yapar. Yılan karısını cezbeder. Şeytana ölmeyi nasıl isteyeceğini sorar.

2. Prens Peter, Pavel'in kardeşidir. Şehrin Yüceliş Kilisesi. Agrikov'un kılıcı. Yılanla savaş. Öldürülen yılanın yaralarındaki zehir, Prens Peter'ın sağlığını devirdi.

3. Hastalığın tedavisi için doktor çağırıyor. Laskovo köyü. Prensin kölesi Fevronia ile tanışın. Onun kuluyla Peter ile müzakereler. Eğer prens iyileştirilmek istiyorsa, onunla evlenmelidir. Cheating Cheat. Şifa veren Peter ve bir kabuk. Prensin iyileşmesi ve Fevronia'nın onunla evlenmek yerine armağanlardan reddedilmesi. Hastalık geri döndü. Düğün.

Peter ve Feromian Murom'un hikayesini planlayın

4. Prens Paul'un ölümü ve Peter döneminin başlangıcı. Boyar Fevronia'dan hoşlanmıyor. Peter ve Fevronia'nın Murom'dan sürülmesi. Murom'daki sıkıntılar. Lütfen geri dön.

5. Peter ve Fevronia'nın dönüşü. Manastır. Ortak bir mezar olan bir mucize.

"Murom'un Peter ve Fevronia Hikayesi" Azizlerin hayatını basitleştiren Ermolai-Erasmus tarafından yazılmıştır. Birçok şey ruhsal açıdan değildir.

Prens Paul ve Serpent-Tempter

Onuncu yüzyılda Rusya'da insanlar hıristiyan bir şekilde yaşıyordu,Tanrıya, saygıdeğer yaşlılara inanmıştı. Eşler kocalarına saygılı davrandılar, onlarla her şeyde istişarelerde bulundular. Paul'un karısına daima bir yılan olmuştu. (Bunu ilgilenenler için sadece bir not, bu bölüm dahil etmek gerekmez "Peter ve Fevronia Tale" açısından) Aden Bahçesi'nde Adem ve Havva'yı cazip kim olduğunu. Kadın bunun onun kocası olmadığını anlamıştı, o da içeri girmedi. Bir kere Paul'a her şeyi anlattı ve akıllıca tavsiyeler istedi. Yılanın dikkatle ölmesini istediğini biliyordu. Paul'un karısı yılanı görmeye geldi. Ve Peter Agricov tarafından kılıcıyla öldürüleceğini söyledi. Kocasına her şeyi anlattı. Pavlus hemen onun kardeşi Peter olduğunu fark etti.

Prens Peter ve Agrikov Kılıç

Prens Paul Peter'ın kardeşi inanan bir adamdı.Tanrı. Sinsi yılanla savaşması gerektiğini öğrendiğinde korkmadı. Onun için Agrikov'un kılıcını almak zordu. Nasıl bakılacağını bile bilmedi, nerede bakılacağını da söyledi. "Peter ve Murom'un Fevronya'sı", kılıcın kazanımının hikayesini mükemmel bir şekilde anlatıyor. Rab'den yardım istemek için Şehit Kilisesi'ne gitti. Kalbi, kardeşi ve damadı düşmandan kurtulmak için yardım etti. Tanrı onun isteğini duydu. Peter, aziz Agrikov kılıcını alma fırsatını veren bir melek gördü. Peter yılanın kılıcını vurduğunda, zehirli kan vücuduna sıçradı. İyileştirme kabukları yoktu. Peter daha da kötüye gidiyordu. Gidip doktora gitmeliydim.Peter'ın hikayesi ve Murom'un Feromu

Aslında, "Peter ve Fevronia'nın Hikayesi" için planMurom "farklı şekillerde oluşturulabilir, diziyi takip etmek önemlidir. Anlamını yitirmiş bu nedenle beri, mekanik retelling yapmak gerekmez. Kapatmak için bu tür eşleri, sevgi ve cesaret saygı ve güven gibi hayati örneklerle dikkat etmek daha iyidir derin bir inançtır. Çağdaş, uzak bir ata olan kalbin sıcaklığına sahip değildir.

Laskovo köyüne bir gezi ve Fevronia'ya giriş

Peter, Laskovo köyündeki Ryazan bölgesinde bunu öğrendişifacılar var. Oraya hizmetçilerine gitti. Köyde cadı doktorunun yaşadığı, tüm hastalıkları tedavi ettiği söylendi. Eve geldiler. Peter o kadar kötüydü ki, resepsiyona gidemedi. Bunun yerine bir hizmetçi yolladım. Evine girdiğinde onu gördü - Fevronia. Ona yakın bir tavşan atladı. Fevronia ve hizmetçi arasında çok tuhaf bir diyalog başladı. Kız gizemli konuştu, aynı büyücü olduğunu itiraf etmedi, sadece Prens Peter'ın ona gitmesini emretti. Sonunda, eğer prens iyileşmişse, onu karısı olarak alması gerektiğini ekledi.

Herkes düşünecek: "Ne cesur bir şantaj!"Fakat o kadar ilgili değil. Fevronija değil, basit bir kız ve kutsal. Tanrı tarafından iyileşmek için fırsat verilir. İsa yaşamı boyunca taklit nedeniyle orada değildi herhalde. Nedenle aynı azizler yaptım, benzetmelerle insanları yanıtladı ve Allah bu kadar yetenek vermiş çünkü. Neden Fevronija kocası Prens Peter istedi? kendisi kadar? karar hayır. o Tanrı'nın planını gördüm, ancak diğer self-made kendi seçimleri yavaşça açıkladı ve kendiniz için düşünmek gerektiğini doğrudan kalkacak. demedi.Peter ve Febronia'nın hikayesi

Hizmetçi Petrus'a döndü ve her şeyi anlattı. Prens şaşırmıştı. Peter ve Fevronia, gıyaben hizmetkar yoluyla, birbirlerini bilgelikle test ettiler. Genç prens onu aldatmaya karar verdi. Onunla evleneceğini söyledi, sadece iyileşmesine izin ver. Fevronia iyileşme ve merhem verdi ve prensi bir yara izi bırakmak için cezalandırdı. Neden? Günahları hatırlamak için. Tanrı, insanları ruhani ölümden kurtarmak için insanlara getirmek istiyor, ama insanlar bunu anlamıyorlar, o yüzden de, o, sözlü ifadelere hastalık göndermek zorunda.

İyileşmenin ardından Peter Fevronia'yı cömertçe gönderdi.şükran belirteci olarak hediyeler. Sözü yerine getirmek niyetinde değildi. Hastalık tekrar geri döndü. O zaman Peter, Fevronia ile evlenmesinin gerektiğini anladı. Bu, Tanrı'nın ihtiyatıdır ve Rab'be itaat eder. "Peter ve Fevronia'nın Hikayesi", düğünün gerçekleştiğini söylüyor.

Peter ve Fevronia hükümdarlığı

Prens Paul'in ölümünden sonra Peter ve Fevronia karar verdi.Murom. Boyars Fevronia'dan hoşlanmadı, bu yüzden şehre gitmesini ve istediği her şeyi vereceğine söz verdi. Sadece Prens Peter'a ihtiyacı olduğunu söyledi - sevgili kocası. Zor bir dönemde, çift birbirinden ayrılmadı. Sürgünde olmak, Allah'a olan sevgileri, birbirleriyle ve insanlarla yaşayabildiler. Peter ve Fevronia'nın Murom hakkındaki hikayesinin planında bu konuyu eklemeniz önerilir.

Kötü Boyars eğer mutlu yaşayacaklarını düşünürlerseFevronia tahttan ayrılacak. Ama sıkıntılar başladı. İnsanlar güç için birbirlerini öldürdüler. Prensleri geri vermenin gerekli olduğunu anladılar. İçtenlikle prensesin affını sordu. "Murom Peter ve Fevronia'nın Öyküsü" burada bitmiyor.Peter ve Febronia

Prens ve Prenses'in Daha Fazla Yaşamı

İhtiyacı olan talihsiz insanlar için merhametyöneticilerin tarafları, çeşitli sorunların çözümü, bütün insanların Allah'a ibadet etmeleri kutsal eşlerle ilgilidir. Onlardan öğrenecek bir şey var. Bu insanların tüm hayatı, Tanrı'nın emirlerini yerine getirmeye çalıştı. "Peter ve Fevronia'nın Hikayesi", tüm insanlarda bulunması gereken ruhun nezaketini anlatır.

Yaşlılık döneminde eşler, manastırları adlarıyla kabul ettiler.David ve Euphrosyne. Azizler aynı anda öldü. İnsanlar bir tabuta konulma isteklerini yerine getirmediler. Gece için farklı manastırlarda bile Aziz Peter ve Fevronia'nın cesetlerini yerleştirdiler. Sabah bir mucize gördüler: eşler bir tabuta gömüldü.

Petr ve Murom fevronası

Aziz Peter ve Murom Fevronya- bu bir mutluluk örneği, aşkım. Böyle insanlardan haberdar olmak, onlardan bir örnek almak önemlidir. Herhangi bir yaşam durumunda, azizler içtenlikle ve inançla tedavi edilirse yardımcı olabilirler. Bir dostu bir şekilde alırsanız, bir hikayenin yeniden anlatılması için hazırlanmak daha kolaydır.

Plan Muromun Peter ve Fevronia Masalı. Muromun Peter ve Fevronia Hikayesi: bir özet 2019

Plan Muromun Peter ve Fevronia Masalı. Muromun Peter ve Fevronia Hikayesi: bir özet 2019

Related news

 • Kuru Patlıcan Dolması Videosu
 • Kolayca ve hızlı ampul çizmek için
 • Kremalı Tavuklu Makarna Tarifi
 • Kroşe Kapakları: Yeni başlayanlar için ipuçları
 • Kendi ellerinizle zarf nasıl yapılır

 • Plan Muromun Peter ve Fevronia Masalı. Muromun Peter ve Fevronia Hikayesi: bir özet 64

  Plan Muromun Peter ve Fevronia Masalı. Muromun Peter ve Fevronia Hikayesi: bir özet


  Plan Muromun Peter ve Fevronia Masalı. Muromun Peter ve Fevronia Hikayesi: bir özet 48

  Plan Muromun Peter ve Fevronia Masalı. Muromun Peter ve Fevronia Hikayesi: bir özet 72

  Plan Muromun Peter ve Fevronia Masalı. Muromun Peter ve Fevronia Hikayesi: bir özet 65

  Plan Muromun Peter ve Fevronia Masalı. Muromun Peter ve Fevronia Hikayesi: bir özet 35

  Plan Muromun Peter ve Fevronia Masalı. Muromun Peter ve Fevronia Hikayesi: bir özet 75

  Plan Muromun Peter ve Fevronia Masalı. Muromun Peter ve Fevronia Hikayesi: bir özet 89

  Plan Muromun Peter ve Fevronia Masalı. Muromun Peter ve Fevronia Hikayesi: bir özet 43

  Plan Muromun Peter ve Fevronia Masalı. Muromun Peter ve Fevronia Hikayesi: bir özet 22

  Plan Muromun Peter ve Fevronia Masalı. Muromun Peter ve Fevronia Hikayesi: bir özet 79

  Plan Muromun Peter ve Fevronia Masalı. Muromun Peter ve Fevronia Hikayesi: bir özet 53