Piyon şeklindeki laleler: çiçek tarhındaki lüks 2019

Piyon şeklindeki laleler: çiçek tarhındaki lüks 2019
18.05.2019

Piyon şeklindeki laleler: çiçek tarhındaki lüks 47

Piyon şeklindeki laleler: çiçek tarhındaki lüks

Belki de dünyanın hiçbir çiçek yatağı olmadan yapamazlaleler. Onlar olmadan ilkbahar tatili düşünülemez. Diğer çiçekler hala dağılmayı düşünmedikçe bahçeleri süslüyorlar. Egzotik, pırıltılı ve piyon şeklinde laleler, terli olanlardan daha iyi bilinen bahçıvanlar tarafından çok sevilir. Orijinal görünüm ve parlak renk dikkat çekiyor, kesme çiçeklerin uzun süre maliyeti ve çiçek yatağı diğer renklerle mükemmel şekilde birleştiriliyor.piyon şeklinde laleler

tanım

Piyon şeklindeki laleler erken ve geççeşitleri. İlk olanlar çiçeklenme zamanı için iyidir, ancak çok yüksek değildir, neden çoğunlukla dağ slaytlarında, bordürleri süslemekte ve peyzaj tasarımında diğer bitkilerle kompozisyonlarda kullanılıyorlar. Geç piyon şeklinde laleler daha ilginç. Çapı 10 cm olan çok geniş, çiçekleri yuvarlak yapılı geniş yaprakları var. Lalelerin adı, çiçeklerin şakayıklara benzerliği nedeniyle elde edilmiştir. Geç terry çeşitleri, erken olanlardan 10-12 sonra çiçek açar ve genellikle erken Haziran'a kadar çiçek açar. Bu piyon benzeri laleler ortalama yüksekliklerinde yarım metredir daha yüksektir. Saplar güçlüdür, bu nedenle kesimde daha uzun dururlar. Bazı çeşitler üreme döneminde bile bir ihale kokusu kaybetmedi. Bunların arasında Alegretto, Monsella, Angelique ve Cream Upstar'dan bahsedebilirsiniz.çeşitli piyon şekilli laleler

Bahçe tasarımında kullanın

Çiçeğin ilginç şekli sayesinde, hangiPion şeklinde laleler (fotoğraf), genellikle dikimde, hem mixborders'da hem de çiçek yataklarında ön plana getirilirler. Yolları çok etkili bir şekilde çerçevelendiriyorlar. İlginç bir tasarım kararı, geç piyon şeklindeki laleleri ayrı bir vazoya koyarak incelemeye hazır olacakları kararını verecektir.

Tüm çeşitleri, düşük bir anemon ile iyi kombine edilmiştir.ve laleler ile aynı saatte çiçek açan crocuses. Çiçek yatağını çerçevelemek ve toprağı ana renkler arasında kaplamak için uyumlu saksafon, arabes, muscari ve menekşeler olacaktır. Juiciness için, karışık çiçek bahçesine fıstık filizleri, nergis, unut-me-nots, primroses, papatyalar ve kuş tüyü ekleyebilirsiniz.piyonlu laleler resimleri

Seçilecekten

Terry laleleri uzun övünebilirTarih: Bunlardan ilki 17. yüzyılın ortalarında tanımlanmıştır. Ancak bugüne kadar yaşlanmış bir yaşlı türü yoktu. Geçen yüzyılda türetilmiştir Şimdi popüler Peony- lale çeşitleri: Carnaval de Nice, Tom Amca, Maywonder, Angelique, Wirosa Dağı Tacoma, Leylak Mükemmellik, ün Eşsiz, Monsella Miranda, Upstar. Bugün yeni, çok ilginç çeşitler var. Özellikle bahçıvanların dikkatini böyle çeşitlere çekmek istiyorum:

 1. Apeldoorn'un çift güzelliği. Aynı zamanda parlak kırmızılı vuruşlarla parlak sarı-turuncu rengi nedeniyle “güneş tarafından sevilen” anlamına gelen Sun Lover olarak da anılır. Yükseklik - yarım metre, yaprakları - ve bu diğerlerinden farklı - merkeze yakın.
 2. Turuncu Angelique. Angelique çeşidinin tanıdık ve sevilen üreticilerinden elde edilen yumuşak pembe bir çiçek.
 3. Dokunuş, iki çeşidi vardır: Rüya Touch, çok büyük, bordo, yaprakları gümüş kenarlı, ve White Touch - kar beyazı, üssünde açık yeşil.
 4. Gudoshnik Çifte. Renklendirilmesinde, turuncu, sarı ve kırmızı eşit ve eşit yoğunlukta birleştirilir.
 5. Mavi Elmas. Neredeyse mavi çiçek; En doğrusu, renk menekşe-mor olarak tanımlanabilir. Çiçekleri tam üç hafta.

Modern geç pion şeklindeki lalelerin uzun bir süre için numaralandırılması mümkündür. Son olarak, asıl şeyi dikkate aldık: aralarında herkes, bir daha asla reddetmeyeceği kişisel bir şey bulacak.

Piyon şeklindeki laleler: çiçek tarhındaki lüks 2019

Piyon şeklindeki laleler: çiçek tarhındaki lüks 2019

Related news

 • Ceza Kanununun 160. Maddesi: yorumlar. Mad. Rusya Federasyonu Ceza Kanununun 160. 3
 • Çok İzlenen Videolar
 • Doğum Kilolarından Kurtulma
 • Ceren Taşçı Kimdir Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi
 • Ünlü aktrist Tamara Akulova

 • Piyon şeklindeki laleler: çiçek tarhındaki lüks 43

  Piyon şeklindeki laleler: çiçek tarhındaki lüks


  Piyon şeklindeki laleler: çiçek tarhındaki lüks 28

  Piyon şeklindeki laleler: çiçek tarhındaki lüks 84

  Piyon şeklindeki laleler: çiçek tarhındaki lüks 36

  Piyon şeklindeki laleler: çiçek tarhındaki lüks 52

  Piyon şeklindeki laleler: çiçek tarhındaki lüks 85

  Piyon şeklindeki laleler: çiçek tarhındaki lüks 56

  Piyon şeklindeki laleler: çiçek tarhındaki lüks 93

  Piyon şeklindeki laleler: çiçek tarhındaki lüks 12

  Piyon şeklindeki laleler: çiçek tarhındaki lüks 1

  Piyon şeklindeki laleler: çiçek tarhındaki lüks 26

  Piyon şeklindeki laleler: çiçek tarhındaki lüks 38

  Piyon şeklindeki laleler: çiçek tarhındaki lüks 11

  Piyon şeklindeki laleler: çiçek tarhındaki lüks 17

  Piyon şeklindeki laleler: çiçek tarhındaki lüks 94

  Piyon şeklindeki laleler: çiçek tarhındaki lüks 28