Pirogov ve Piskarev: N. V. Gogolun karakterlerinin karşılaştırmalı bir tarifi 2019

Pirogov ve Piskarev: N. V. Gogolun karakterlerinin karşılaştırmalı bir tarifi 2019
23.08.2019

Pirogov ve Piskarev: N. V. Gogolun karakterlerinin karşılaştırmalı bir tarifi 91

Pirogov ve Piskarev: N. V. Gogol'un karakterlerinin karşılaştırmalı bir tarifi

Bugün N.V.'den bahsedeceğiz. Gogol "Nevsky Prospekt" olarak adlandırılır. Ana karakterleri Pirogov ve Piskarev'tir. Bu kişilerin karşılaştırmalı özellikleri bu materyalde ele alınacaktır. Gelecekteki çalışma bir zamanlar 1831'de yazarın yaptığı Petersburg manzara eskizleriyle başladı.

Iş hakkında

turta ve piskarev karşılaştırmalı özellikleriDaha önce de belirtildiği gibi, bize yazarın yazarıBugün iş N. V. Gogol tarafından. "Nevsky Prospekt", "Petersburg Hikayeleri" adlı döngüye dahildir. Petersburg'un izahnamesini farklı zaman aralıklarında açıklayan karmaşık bir komplo ile başlar. Sonra, okuyucu Piskarev ve Pirogov'un kim olduğunu öğrenecek. Onların karşılaştırması öykünün ilk birkaç satırıyla başlar. Garantör ve sanatçı ile ilgili.

randevu

Gogol Nevsky ProspektBu gençlerin amacı kadınları takip etmek,cadde boyunca yürümek. Gerçekten romantik bir sanatçıya aşık olmak istiyorum. Bir esmer seçer. O peşinde gidiyor. Kızın peşinden konuta giren kahraman ayık olur, önce bir genelev, bir yabancı, bir fahişe olduğunu anlar. Piskarev, göksel güzelliğin yaratılışının müstehcen bir kurumda olan düşmüş bir kadın olduğunu kabul etmek istemiyor ve aynı zamanda kaba konuşmalar yürütüyor. Arkadaşı dünyaya çok daha fazla düşüyor ve her şeye daha basit davranıyor. Böylece Pirogov ve Piskarev'den sağ kurtulan bir olay analiz ettik. Bu davadaki karşılaştırmalı özellik, olan biteni tamamen algılamaya dayanmaktadır. Dikkate değer bir durum da Pirogov'la gerçekleşti. Kötü kararmış bir akşam, sarışın için priboraya karar verdi. Sonuç olarak, burnunu kesmek isteyen bir Alman'ın evine girdim, çünkü ayık değil. Ayakkabıcı bunu yapmak zorundaydı. Pirogov'a müdahale ediyor. Berbat durur ve sakinleşir.

Şeylere bak

Şimdi hayatın hangi hedeflere ulaştığımıza ilişkin hedeflere bir göz atalımPirogov ve Piskarev vardı. Karşılaştırmalı özellikler kesinlikle inanç ve ilkelerine dayanabilir. Pirogov, herhangi bir yolla güneş altında bir yer bulmakla ilgilidir. Sevgi veya ahlak düşüncesiyle aynı anda kendinize eziyet etmeyin. Yalnızca kendi zevkleri için yaşıyor. Bu karakterin gogolu bayağı bir sembol yaptı. Işık ve modayla ilgileniyor. Tek arzusu yüksek bir toplumda görünmektir. Yüzeysel olarak, sanat ve edebiyat hakkında hakim olabilir. Beğendiği değil, sadece kendi görüşüne göre yüksekten konuşmak iyi bir tonun işaretidir. İkinci kahraman sanat uğruna yaşıyor.

rütbe

piskarev ve turta karşılaştırmasıKahramanların karşılaştırmalı özellikleri,kendi varoluşları, kadınlar ve farklı durumlarla ilgili kesinlikle ters görüşlere sahip olduklarını söyledi. Bu ve sonrası hakkında. Pirogov'un sevilen dileği bir rütbe. Ona göre, bu mutlu ve parlak bir hayata geçiş. Pirogov, onun sırrından gurur duyuyor. Yazar, bir kişinin yerini nasıl değiştirebileceğini gösteriyor. Pirogovo'da iyi bir şey kalmadı. Kendisine güvenmeyen insanlarla aşağılık ve şaşkın davranır. Aynı zamanda, sıralamadaki herkesten önce küçümser. Pirogov'un oymalarının onuruna uygun bir test olduğu söylenebilir. Kahramanın öfkesi hızla soğuyor, bu onun ruhunda haysiyetinin olmadığı anlamına geliyor. Piskarev tamamen farklı bir kişidir. Gogol, kahramanlarını bir dereceye kadar aydınlatma ile tezat oluşturan yarım ton bir sanatçıdır. Piskarev - akşamın kahramanı, Pirogov - gün, gri ve sıradan. Onlar tamamen farklıdır. Çoğu Pirogov'a benziyor. Piskarevler az sayıdadır. Hikayede anlatılan sanatçı, merhamet, sevgi, haysiyet ve şeref konusunu bilen bir kişidir. Burada, Pirogov ve Piskarev'in kahramanları kimlerdir inceledik. Bu karakterlerin karşılaştırmalı özellikleri yukarıda verilmiştir.

Pirogov ve Piskarev: N. V. Gogolun karakterlerinin karşılaştırmalı bir tarifi 2019

Pirogov ve Piskarev: N. V. Gogolun karakterlerinin karşılaştırmalı bir tarifi 2019

Related news

 • Cilt Tonuna Göre Kahve Saç Rengi Önerileri
 • Moskovada camiler doldu, Müslümanlar bayram namazı için sokaklarda saf tuttu
 • İSTANBUL’DA GÜNÜBİRLİK TATİL KEYFİ İÇİN ŞİLE AĞVA
 • ROKOKO TEKNİĞİN İLE GÜLLÜ LİF YAPIMI
 • Netanyahunun hem zihinlere hem gözlere hitap etme yolları

 • Pirogov ve Piskarev: N. V. Gogolun karakterlerinin karşılaştırmalı bir tarifi 20

  Pirogov ve Piskarev: N. V. Gogolun karakterlerinin karşılaştırmalı bir tarifi


  Pirogov ve Piskarev: N. V. Gogolun karakterlerinin karşılaştırmalı bir tarifi 81

  Pirogov ve Piskarev: N. V. Gogolun karakterlerinin karşılaştırmalı bir tarifi 74

  Pirogov ve Piskarev: N. V. Gogolun karakterlerinin karşılaştırmalı bir tarifi 80

  Pirogov ve Piskarev: N. V. Gogolun karakterlerinin karşılaştırmalı bir tarifi 57

  Pirogov ve Piskarev: N. V. Gogolun karakterlerinin karşılaştırmalı bir tarifi 95

  Pirogov ve Piskarev: N. V. Gogolun karakterlerinin karşılaştırmalı bir tarifi 97

  Pirogov ve Piskarev: N. V. Gogolun karakterlerinin karşılaştırmalı bir tarifi 58

  Pirogov ve Piskarev: N. V. Gogolun karakterlerinin karşılaştırmalı bir tarifi 85

  Pirogov ve Piskarev: N. V. Gogolun karakterlerinin karşılaştırmalı bir tarifi 79

  Pirogov ve Piskarev: N. V. Gogolun karakterlerinin karşılaştırmalı bir tarifi 41

  Pirogov ve Piskarev: N. V. Gogolun karakterlerinin karşılaştırmalı bir tarifi 48

  Pirogov ve Piskarev: N. V. Gogolun karakterlerinin karşılaştırmalı bir tarifi 86

  Pirogov ve Piskarev: N. V. Gogolun karakterlerinin karşılaştırmalı bir tarifi 21

  Pirogov ve Piskarev: N. V. Gogolun karakterlerinin karşılaştırmalı bir tarifi 88

  Pirogov ve Piskarev: N. V. Gogolun karakterlerinin karşılaştırmalı bir tarifi 69