Piracetam veya Nootropil - hangisi daha iyi Nootropil ve Piracetam arasındaki fark nedir 2019

Piracetam veya Nootropil - hangisi daha iyi Nootropil ve Piracetam arasındaki fark nedir 2019

Piracetam veya Nootropil - hangisi daha iyi Nootropil ve Piracetam arasındaki fark nedir 65 18.02.2019, 11:08

"Piracetam" veya "Nootropil" - hangisi daha iyi? "Nootropil" ve "Piracetam" arasındaki fark nedir?

Sağlanan tüm ilaçlarBeyindeki metabolik süreçler üzerindeki etkisi, nootropics denir. "Piracetam", "Nootropilum" ve "Lucetam" gibi çeşitli ilaçların tanımlanması mümkündür.

Bu ilaçlar aynı aktif maddeyi içerir. Bu nedenle, "Piracetam" veya "Nootropilum" veya "Lucetsam" ın daha iyi olduğunu söylemek yanlış olur.

Ancak, bu ilaçlara rağmen, aynıbileşim bileşenlerinin saflaştırılması ya da genel olarak ilacın kalite derecesini etkileyebilir çeşitli farmasötik şirketler, olarak üretilmektedir.

tanıklık

Ana bileşen olarak pyracetam içeren ilaçların farmakolojik etkisi, bu elementin merkezi sinir sistemi üzerindeki etkisine dayanmaktadır.

daha iyi yorumlar nootropil veya pyracetam

Kullanım endikasyonları oldukça fazladır, ancak nootropiklerin atanmasının gerekli olduğu ana hastalıklara odaklanabiliriz.

Her şeyden önce, nöroloji ile ilgilidir:

- Beynin vasküler bozuklukları;

- Dikkat ve hafıza, baş ağrısı ve baş dönmesi ihlallerinde kendini gösteren serebrovasküler yetmezlik;

- dolaşım bozuklukları;

- beyin zehirlenmesinden sonra;

- Alzheimer hastalığı dahil, bilişsel işlevlerde azalma.

Psikiyatride ayrıca "Piracetam" veya "Nootropil" uygulayın. Daha da iyisi, doktor her özel vakada karar verir, daha önce de söylendiği gibi, ilaçlar sadece üretici tarafından farklıdır.

Pirasetam veya nootropil geribildirim

Endikasyonları:

- Nöroleptiklerin hoşgörüsüzlüğünün olduğu depresif sendrom;

- Durgun devletler - şizofreni ya da psiko-organik sendrom, yanı sıra inhibe devletler.

Maddelerle akut zehirlenmeler için narkololojideDiğer ilaçlar ile kombinasyon halinde herhangi bir nootropik ilaç reçete. Hangisi daha iyi - "Piracetam" veya "Nootropilum" veya "Lucetsam"? Hasta için en iyi olan durum, duruma göre belirlenir:

- Abstinent bir morfin veya alkolik sendrom;

- Morfin, barbitüratlar, etanol ve diğer maddeler ile zehirlenme veya aşırı doz;

- Zihinsel aktivitede kalıcı bozulma ile kronik alkolizm.

Ek olarak, "Piracetam" (veya "Nootropil") aşağıdaki hastalık ve durumları olan çocukları tedavi etmek için kullanılır:

- Perinatal beyin hasarının sonuçları;

- psiko-konuşma gelişiminin gecikmesi (CRDD);

- oligophrenia, serebral palsi.

Standart etki beyindeki dürtülerin yayılma hızını değiştirmek, metabolik süreçleri iyileştirmek ve hemisferler arasında etkileşime girmektir.

Ayrıca, organik beyin lezyonları iledoğum sırasında olduğu kadar fetüsün prenatal gelişimi sırasında meydana gelen çeşitli kazanılmış hastalıkların veya bozuklukların zamanı, hem tabletlerde hem de ampullerde nootropik grubun preparatları yeniden restore edici etkiye sahiptir.

daha iyi olan pirasetam veya nootropil veya lucetam olduğunu

Küçük ihlallerin olması halindeDiğer nedenlerle hafıza ve dikkat, diğer bilişsel işlevler ortaya çıkmış, insanlar ilaçları kendileri almaya başlamış, talimatlara bağlı kalmıştır.

"Pyracetam" veya "Nootropil": yorumlar

Olmadan herhangi bir ilacın kullanımıBir doktorun atanması istenmeyen ve bazı durumlarda tehlikeli. Bununla birlikte, buna rağmen, birçoğu hafızayı geliştirmek ve öğrenmeyi hızlandırmak ya da önleyici amaçlar için nootropikler almakla kalmaz, aynı zamanda kendi deneylerini de ortaya koyar.

Bu ilacın tüketicilerden alınan yorumları, vücudun özelliklerine bağlı olarak farklıdır. Ayrıca, farklılıklar önerilebilirlik ile ilgili olabilir.

Ilacın kullanımı içinbellek "genellikle hızlı ve kalıcı bir olumlu etki vermez. Bu durumda, deney olarak nootropik alanlar, fon kullanımının zarardan çok daha az olduğunu not eder. Bu nedenle, yan etkilerin ortaya çıkışı Lucetam, Nootropilum veya Piracetam tarafından bağımsız olarak alınırsa, geliştirmelerden önce gerçekleşir.

Daha iyi olan: incelemeler ve araştırma

Dünya istatistiklerine ve yorumlara göreUzmanlar, bu ilaçlar, inme sonrası durumu ve demans (bunama) tedavisinde nootropikler etkinlik zayıf bir grubu göstermektedir, ve bazı durumlarda varolmayan arttırır.

Bugüne kadar, Amerika'da "Piracetam"ilaç listesinden çıkarıldı. Bu ilaç, biyolojik olarak aktif katkılarla eşdeğerdir, çünkü terapötik etkisi, bir baz olarak kullanılabileceği kadar belirgin değildir.

daha iyi olan nootropil veya piracetam

Rusya'daDown Sendromlu çocuklarda ilacın kullanımının da kognitif fonksiyon üzerinde hiçbir etkisi olmadığı gösterilmiştir. Bu nedenle, artık "Piracetam" veya "Nootropil" gibi araçlarla ilgili bir soru yoktur. Bu ilaçların hangisi daha iyidir, bu durumda önemli değil.

Kontrendikasyonlar

Herhangi bir ilaçla ilgili olarak, her zaman kontrendikasyonlara dikkat edin. Hem mutlak hem de akrabalarıdır.

Ne zaman nootropik ilaçlar kullanmayınHamilelik ve emzirme. Ayrıca kesinlikle kontrendike hemorajik inme ve böbrek yetmezliğinin son aşaması durumunda kullanımıdır.

Hamile veya emziren bir durumdaBir kadının bir ilacı alması, “Nootropil” veya “Pyracetam” ı getirebilecek olan çocuğa olası faydaları ve zararları karşılaştırması gerekir. Hangisi daha iyi? Bu durumda, yukarıdaki ajanların ana aktif maddesi aynı olduğu için ilacın adı önemli değildir.

pyracetam veya nootropil

"Piracetam" ve türevlerinin 12 aylıktan küçük çocuklarda ve ilacın bileşenlerine olan duyarlılığı artmış olan kişilerde kullanılması imkansızdır.

Merkezi sinir sistemi üzerindeki olumsuz etkiler

Yan etkiler sadece vakaların% 3'ünde görülür. Çoğu hastada ya çok zayıf bir şekilde ifade edilirler ya da ilacın belirgin bir etkisi yoktur.

Merkezi sinir sistemi nootropik gruptan ilaç almak için aşağıdaki gibi yanıt verebilir:

- epilepsinin alevlenmesi;

- uyuşukluk ve depresyon;

- Bazı durumlarda baş ağrısı ve baş dönmesi meydana gelebilir, cinsellik artar.

Diğer yan etkiler

Çok nadiren nootropik kullanırken metabolik bozukluklardan dolayı vücut ağırlığında bir artış vardır. Nadir durumlarda, gastrointestinal sistem bulantı, diyare veya mide ağrısına neden olabilir.

Bu yan etkiler ortaya çıkarsa,soru: "Piracetam" veya "Nootropil" - ne kullanmak daha iyidir? "Bu ilaçlarda aktif madde aynı olduğundan, yan etkileri de farklı değildir.

Ilaçların kombinasyonu

Genellikle ilaç aldığınızda,Doktor endikasyonlarına göre bir veya daha fazla ilaç kullanma ihtiyacı. Eş zamanlı olarak nootropik ve tiroid bezinin hastalıklarında kullanılan ilaçlarla uyku bozuklukları ve sinirlilik mümkündür.

Ek olarak, artışla ilgili veriler varNootropiklerle eşzamanlı alım ile tromboflebit tedavisi için ajanın etkinliği. "Nootropil" veya "Pyracetam" gibi ilaçları kullanıp kullanmayacağına karar verirken (her durumda, doktor karar verir), paralel araçlar dikkate alınmalıdır.

Kim izin veriyor?

Tarif edilen ilaçlar arasındaki tek fark, daha önce de belirtildiği gibi, farklı üreticiler tarafından piyasaya sürülmesidir.

İlaç "Lucetsam" şirket "Aegis" (Macaristan) tarafından üretilmektedir. Rus eczanelerinde, ilaç farklı biçimlerde satılmaktadır:

- 5 ml ampul (№ 10) - yaklaşık 280 ruble;

- tabletler 800 mg (№ 30) - yaklaşık 80 ruble.

Daha iyi pirasetam veya nootropil veya lucetam

Piracetam, Rus üreticiler Marbiopharm (Mari El) ve Vertex (St. Petersburg) tarafından üretilmektedir. Aşağıdaki formlarda satın alınabilir:

- 5 ml ampuller (№ 10) - 38 ruble;

- 200 mg tablet (№ 60) - 27 ruble;

- kapsüller 400 mg (№ 20) - 28 ruble.

"Nootropil", "USB Pharma" (Belçika) tarafından üretilen bir tıbbi üründür. Eczanelerde şu şekilde uygulanır:

- 5 ml ampul (№ 12) - 377 ruble;

- tabletler 800 mg (-30) - 295 ruble.

Fiyatlar yaklaşıktır ve bağlı olarak değişebilirBölgeden veya hatta bir eczane. Nootropikler reçete olmadan dağıtılır, ancak bu fonları Belarus Cumhuriyeti'nde satın almak için bir reçete gerektiğini kanıtlar vardır.

daha iyi olan pirasetam veya nootropil

Gördüğünüz gibi, yerli tabletler veampuller, ithal ilaçlardan birkaç kat daha ucuzdur. "Pyracetam" veya "Nootropil" - fiyatta böyle bir farkla daha iyi olan nedir? Bu soru, gerekirse hasta tarafından cevaplandırılmalıdır. Her şey ne kadar Rus üreticisine ne kadar güvendiğine bağlıdır ve yerli uyuşturucular tarafından tedavi edilmeye hazırdır.

bulgular

İlaçlar tedavi için gereklidirhastalıkları. Çeşitli uyuşturucularla kendilerini uyarmak için kullanılan insanları tanımak gerekir. Doğal unutkanlık ya da her şeyi hızlı bir şekilde hatırlamanız ve öğrenmeniz gereken bir dönemin başlangıcında (özellikle de çok miktarda malzeme varsa), beyni aşamalı olarak geliştirmek ve her şeyi zamanında öğretmek daha iyidir.

İhtiyacımız olan bir eyaletten bahsediyorsaközel araçlar, o zaman kendinize şu soruları sorabilirsiniz: "Nootropil" veya "Pyracetam" - hangisi daha iyi? "Bunu yaparken, bir doktorun gözetiminde ve karmaşık terapide ilaçları kullanın.

Tavsiyelerin ve geribildirimlerin dikkate alındığını belirtmek isterim.Bunlar bir doktorun tavsiyesi değildir. Bilgi sadece bilgilendirme amacıyla sağlanmıştır ve eylem için açık bir rehber olarak kullanılamaz.

Piracetam veya Nootropil - hangisi daha iyi Nootropil ve Piracetam arasındaki fark nedir 2019

Piracetam veya Nootropil - hangisi daha iyi Nootropil ve Piracetam arasındaki fark nedir 2019

Related news

 • Renault Kangoo - zarif bir kargo minibüsü
 • Yandex den WebMoneyye nasıl para aktarabilirsiniz
 • İş güvencesi talimatı: hedef ve birincil - fark nedir
 • Etli Kuru Bamya Yemeği
 • Mikhail Pogrebinsky: Olumlu tahminlerim yok

 • Piracetam veya Nootropil - hangisi daha iyi Nootropil ve Piracetam arasındaki fark nedir 53

  Piracetam veya Nootropil - hangisi daha iyi Nootropil ve Piracetam arasındaki fark nedir


  Piracetam veya Nootropil - hangisi daha iyi Nootropil ve Piracetam arasındaki fark nedir 31

  Piracetam veya Nootropil - hangisi daha iyi Nootropil ve Piracetam arasındaki fark nedir 38

  Piracetam veya Nootropil - hangisi daha iyi Nootropil ve Piracetam arasındaki fark nedir 99

  Piracetam veya Nootropil - hangisi daha iyi Nootropil ve Piracetam arasındaki fark nedir 98

  Piracetam veya Nootropil - hangisi daha iyi Nootropil ve Piracetam arasındaki fark nedir 85

  Piracetam veya Nootropil - hangisi daha iyi Nootropil ve Piracetam arasındaki fark nedir 59

  Piracetam veya Nootropil - hangisi daha iyi Nootropil ve Piracetam arasındaki fark nedir 25

  Piracetam veya Nootropil - hangisi daha iyi Nootropil ve Piracetam arasındaki fark nedir 30

  Piracetam veya Nootropil - hangisi daha iyi Nootropil ve Piracetam arasındaki fark nedir 84

  Piracetam veya Nootropil - hangisi daha iyi Nootropil ve Piracetam arasındaki fark nedir 83

  Piracetam veya Nootropil - hangisi daha iyi Nootropil ve Piracetam arasındaki fark nedir 57

  Piracetam veya Nootropil - hangisi daha iyi Nootropil ve Piracetam arasındaki fark nedir 46