Pinosol (damla), kompozisyon, endikasyonlar, analogların kullanımı için talimatlar 2019

Pinosol (damla), kompozisyon, endikasyonlar, analogların kullanımı için talimatlar 2019

Pinosol (damla), kompozisyon, endikasyonlar, analogların kullanımı için talimatlar 76 29.01.2019, 11:03

"Pinosol" (damla), kompozisyon, endikasyonlar, analogların kullanımı için talimatlar

Soğuk algınlığı tedavisinde kullanılan ilaçlar ikiye ayrılır.birkaç grup. Bunlar vasokonstrüktif ilaçlar, alerjiler için hormonal ilaçlar, bağışıklık geliştirmek için ilaçlar, antiviral damlalardır. Geniş eczacılar arasında ihtiyacınız olanı seçebilirsiniz. Soğuk algınlığına karşı mücadelede etkili araçlardan biri de Pinosol. Bu ilacı kullanmanın fiyatı ve talimatları dikkatinize sunulacaktır.

pinosol damla kullanımı için talimatlar

Tanım ve kompozisyon

Burun içinde damlalar "Pinosol" tarafından oluşturulan bir araçtırsadece doğal bileşenlerin temelinde. Çam ve nane yağı, okaliptüs yağı özü, alfa-tokoferol asetat ve timolden oluşur. Ayrıca bileşimin ilacın salım biçimine bağlı olarak ek bileşenleri vardır.

Eczane zincirinde "Pinosol" satın alabilirsiniz(sprey veya damla). Ayrıca, krem ​​ve burun merhem şeklinde bir ilaç var. İlaçların temel bileşimi benzerdir. Damla ve sprey, 10 mililitrelik bir hacimde bir şişe koyu camda üretilir. Her talimat kullanım talimatları içerir.

pinosol fiyatı

Randevu nasıl alınır: ilacı kullanmanın endikasyonları

İlaç "Pinosol" (sprey ve damla) olmadan satılmaktadırBir doktor reçetesi. Bu da kimseye bir kişi satın anlamına gelir. Ancak, doktorlar kendi kendine tedavi değil öneriyoruz. Sonuçta, değil en bayağı rinit tedavisi sinüzit veya menenjit geçebiliriz eğer. tıp aşağıdaki göstergeleri vardır:

 • virüs veya bakterilerin neden olduğu akut rinit;
 • farklı ciddiyette atrofik rinit;
 • enflamatuar sürecin neden olduğu burun ve boğazda kuruluk;
 • burun bölgesindeki cerrahi müdahalelerden iyileşme;
 • solunum sistemi kataral ve viral hastalıklar.

Nadir durumlarda, ilaç önleyici bir amaç ile ve bağışıklığı geliştirmek için kullanılır.

pinosol sprey

"Pinosol" kullanımı için talimatlar (damla)

Kompozisyon her bir burun pasajınaön saflaştırma. Atrofik rinite gelirse, önce kurutulmuş kabuğu çıkarmalısınız. Bu, bir duş ya da sıradan bir tuzlu su çözeltisi şeklinde deniz suyu yardımı ile yapılabilir.

İlk iki gün içinde hastalığın akut seyrindeHer burun deliğine 2 saat arayla bir damla enjekte edildi. Takip eden günlerde, ilaç günde 3 defaya kadar 2 damlalık bir dozda endikedir. Çocuklar burunda, çok sayıda 4 kez bir damla 1 damla ile gömülürler. Terapi süresi 5 ila 7 gündür. Aynı zamanda, endikasyonlara göre, doktor tedaviyi uzatabilir.

burun damlaları

Burun spreyi kullanımı

Soğuk algınlığı "Pinosol" şeklinde uygulanabilirsprey. Bu durumda, ilaç maddesinin uygulanması daha eşit ve rahat olacaktır. İlacın dozajı - günde 6 defaya kadar her burun geçişinde bir sprey. Enflamasyonun doğasına bağlı olarak, doz ve uygulama sıklığı doktor tarafından ayarlanabilir. İlacın kullanımı 10 günü geçmemelidir. Sprey "Pinosol" kullanımı ile ilgili kısıtlamaları unutmayın. Hangi yaştan kullanılabilir - daha fazla açıklanmaktadır.

Bir ilacı kullanmanın yasaklanması

İlaç "Pinosol" kontrendikasyonları vardır. Bileşiğin, ilacın bileşenlerine alerji geliştirmeye eğilimli kişiler için kullanılması kesinlikle yasaktır. Ayrıca, ilaç farklı bir doğanın alerjik riniti için reçete değildir. Doğru bir teşhis koymak için kullanmadan önce bir doktora danışmalısınız.

İlaç altı yaş altı çocuklar arasında kullanılmamaktadır. Böyle bir yasaklama, bir ilaç biçiminde bir ilaç anlamına gelir. Burun "Pinosol" damlalar 24 ayın altındaki çocuklara kontrendikedir. Sadece bazı durumlarda, çocuk doktoru bebeklerin formülü kullanımını önerebilir.

pinosol kontrendikasyonları

Hamile annelerin tedavisi ne olacak?

Kullanıcı ne bilgidirPinosol uygulaması? Hamile kadınlar tarafından damlalara izin verilir. Ayrıca, formülasyon laktasyon sırasında kullanılabilir. Bileşim teratojenik etkiye sahip kimyasallar içermez. Bununla birlikte, her durumda, bir kadın terapiye başlamadan önce bir doktora gitmelidir. Ilacın kendi kendine uygulanması kabul edilemez.

Tedavi reaksiyonları

Talimatın yan etkisi nedirPinosol uygulaması? Damlalar genellikle iyi tolere edilir. Nadir durumlarda, alerjik bir reaksiyon meydana gelir. Bu durumda, genellikle kullanım için doz ve kontrendikasyon ihmal edilir. Bu durumda kompozisyon, tahrişe, kaşıntıya ve küçük şişliğe neden olabilir. Tedaviyi ayarlamak ve soğuk algınlığı için alternatif bir ilaç seçmek için doktorunuza danışın.

İlaç anti-inflamatuar vareylem. Ayrıca, ilaç burun boşluğunun mukoza zarlarının rejenerasyonunu arttırır. İlaç virüsler ve bazı bakterilerle savaşmada etkilidir. Kompozisyon, burun ve gırtlak salgısının viskozitesini azaltır ve ayrıca bu dokulardan ödemi kısmen ortadan kaldırır.

soğuktan pinosol

İlacın maliyeti ve benzerleri

İlaç "Pinosol" için fiyat nedir? Damlaların maliyeti kabarcık başına yaklaşık 180 ruble. Bir sprey satın almanız gerekiyorsa, o zaman bu ilaç size aynı miktarda 250 ruble mal olacaktır.

Açıklanan bir yedek veya analog varilaçlar. Bu "Pinovit" ticari adıyla bir düşüş. Özgün çare ile kompozisyonda en benzerler. Ayrıca, ilaç diğer ilaçlarla değiştirilebilir. Örneğin, "Irs", "Grippferon" gibi araçların bileşimlerinin antiviral etkisi olacaktır. Antibakteriyel etki Isofra ve Polidex tarafından reddedilecektir. Şişlik ve iltihap preparatları "Avamis" ve "Tafen" çıkarın. Ancak, herhangi bir değişiklik sadece bir doktora danıştıktan sonra yapılabilir. Böylece, kendinizi uygunsuz tedaviden kaynaklanan hoş olmayan sonuçlardan koruyabilirsiniz.

Alternatif uygulama yolu: ilaçla inhalasyon

Kullanım talimatlarını başka neler söyleyebilir?"Pinosol"? Damlalar solunduğunda kullanılabilir. Bu terapi daha etkili olacaktır, çünkü ilacın parçacıkları doğrudan iltihaplı bölgelerdeki solunum yoluna girecektir. İnhalasyonlar için özel bir cihaza ihtiyacınız olduğunu hatırlamakta fayda var. Cihaz yağlı formülasyonların kullanımına izin vermelidir. Bu kılavuzda belirtilmemişse, üreticiye danışmak önemlidir.

İlaçla inhalasyon yapmak"Pinosol", 10 damla maddeyi ilaç kabına dökün. Ayrıca salin solüsyonunu 2 mililitrelik hacme yerleştirin. Bu madde kombinasyonu sadece iltihabı gidermekle kalmaz, aynı zamanda enfeksiyonu giderir, aynı zamanda mukoza zarını nemlendirir. Doktor tarafından yazılan şekilde inhalasyon yapın. Tipik olarak doktorlar günde bir ila üç prosedür önerir. Kursun süresi her zaman bireyseldir (iki gün ila üç hafta arasında).

pinosol kaç yaşında

Hastaların üşüme karşı bir çare hakkında geribildirim

Tüketiciler sadece pozitif ifade ediyorilaç hakkında görüşler. Ana avantajı kompozisyonudur. Sonuçta, tüm bileşenler sadece doğaldır. Ayrıca, ekonomik ilaçları da unutmamalısınız. Tarif edilen ajan için bazı ikame maddeleri daha pahalıdır. Ayrıca damlalar, hamilelik sırasında kullanılma olasılığı da vardır, çünkü çoğu ilaç terim boyunca kullanım için yasaklanmıştır.

Olumlu görüşlerİlaç yardım etmedi. Daha büyük bir dereceye kadar, bunlar kendi kendine ilaç kullanan kişilerdi. Bileşim bir alerjiye neden oldu veya enfeksiyona karşı mücadelede işe yaramaz hale getirildi.

Kısa makale sonucu

Soğuk algınlığı tedavisi için uyuşturucu hakkında bilgi aldın."Pinosol." Kontrendikasyonlar, yan etkiler ve kullanım özellikleri dikkatinize sunulmuştur. İlacı kullanmadan önce mutlaka doktora başvurmanız gerektiğini unutmayın. Kendi kendine tedaviyi tercih ederseniz, iyi kaldığınızdan emin olun. Üç gün sonra kendini daha iyi hissetmelisin. İyileşme yoksa, bu doktor çağırmak için ciddi bir sebeptir. Size iyi sağlık!

Pinosol (damla), kompozisyon, endikasyonlar, analogların kullanımı için talimatlar 2019

Pinosol (damla), kompozisyon, endikasyonlar, analogların kullanımı için talimatlar 2019

Related news

 • İnceden Erdoğana: Aldatılan adama devlet teslim edilmez, seni Apo aldatmış, Gülen aldatmış
 • Amerikalı uzman, Suriyedeki askeri operasyonunun Rusyaya faydalarını değerlendirdi
 • Özdilekpark AVM’nin Van’lı misafirleri
 • Termal macunu nasıl uygulayabilirim
 • Ödeme kartlarında CVV2, CVC2 kodu nedir

 • Pinosol (damla), kompozisyon, endikasyonlar, analogların kullanımı için talimatlar 94

  Pinosol (damla), kompozisyon, endikasyonlar, analogların kullanımı için talimatlar


  Pinosol (damla), kompozisyon, endikasyonlar, analogların kullanımı için talimatlar 91

  Pinosol (damla), kompozisyon, endikasyonlar, analogların kullanımı için talimatlar 69

  Pinosol (damla), kompozisyon, endikasyonlar, analogların kullanımı için talimatlar 64

  Pinosol (damla), kompozisyon, endikasyonlar, analogların kullanımı için talimatlar 31

  Pinosol (damla), kompozisyon, endikasyonlar, analogların kullanımı için talimatlar 17

  Pinosol (damla), kompozisyon, endikasyonlar, analogların kullanımı için talimatlar 52

  Pinosol (damla), kompozisyon, endikasyonlar, analogların kullanımı için talimatlar 9

  Pinosol (damla), kompozisyon, endikasyonlar, analogların kullanımı için talimatlar 53

  Pinosol (damla), kompozisyon, endikasyonlar, analogların kullanımı için talimatlar 22

  Pinosol (damla), kompozisyon, endikasyonlar, analogların kullanımı için talimatlar 45

  Pinosol (damla), kompozisyon, endikasyonlar, analogların kullanımı için talimatlar 23

  Pinosol (damla), kompozisyon, endikasyonlar, analogların kullanımı için talimatlar 79

  Pinosol (damla), kompozisyon, endikasyonlar, analogların kullanımı için talimatlar 81