Petunya - Adan Zye 7 08.01.2019, 12:47

Petunya - A'dan Z'ye

Bakımı çok fazla olmayan bir petunya çiçeğiKuvvetler ve zaman, yakın zamanda özel bir popülerlik kazanmıştır. Çoğunlukla çeşitli bahçe çiçeklerinden kompozisyonlar, dekorasyon daireler, ofisler, kafeler. Onlara merkez tam petunya, diğer çiçekler (begonya, sardunya, lobelia) ile mükemmel bir şekilde birleştirilmiştir. Çoğunlukla bazı petunyalardan oluşan, fakat çeşitli çeşitlerden oluşan kompozisyonları görebilir ve sarkıtlayabilirsiniz. Bu harika bir güzellik! Petunyaların dikimi, yetiştirilmesi ve bakımı çok basit bir konudur, hatta bir başlangıç ​​floriculturist bile yapabilir.

iniş

Bu çiçek açık zemine (veyakonteyner, pot) fidanları genellikle Mayıs ayının ikinci yarısında. Mart ayının ikinci yarısında petunya tohumları (bunlara bakım yapmak ve dikim için hazırlamak zorunludur) fidelere ekilir. Bu şekilde, yaklaşık Haziran ortasına kadar dikilen çiçekleri petunya. Ve çiçeklenme ekim ayına kadar sürer. Bu yöntemi çok iyi, eğer balkon süslemek istiyorsanız ve kompozisyonu oluşturmak istiyorsanız. Banliyö bölgesi için, fideler yetiştirmek gerekli değildir, tohumları doğrudan açık zemine (Mayıs son on yılda) ekebilirsiniz. Havalar iyi olduğunda, tohumlar hemen alınacak ve oldukça hızlı bir şekilde büyüyecek. Haziran ayı sonunda bir çiçek açan petunya gözlemlenebilir. Hatta bu çiçekleri kesimlerle çoğaltabilirsiniz, daha sonra yaz sonunda yapılmalıdır. Ancak bu prosedür, öncekilerden biraz daha karmaşıktır.

Petunya - toprak bakımı

Petunya - çok ışık seven bir çiçek. Bu nedenle, onun için bahçe arsa üzerinde açık bir alan almak gereklidir. Büyüme koşullarına göre, normal petunya karanfile benzer. Toprak kadar iddialı değil. Ama eğer mümkünse, asidik olmayan kumlu tınlı topraklarda petunyayı, iyi süzülmüş, tınlı değil. Bir kaba veya tencereye ekirken, toprak biraz farklı olmalıdır. Nem yoğun, hava geçirgen, gevşek, çok besleyici ise daha iyidir. İyi drenaj zorunludur. Petunya için aşağıdaki toprak bileşimi tavsiye edilir: ot arazisi iki kısımdır, yaprak toprağı iki kısımdır, turba bir kısımdır, kum bir parçasıdır. Daha fazla gevşeklik kazandırmak için perlit eklemek mümkündür.

Petunya - bakım

Petunyalara bakarken bunu hatırlamak önemlidir.Büyük çiçekli çeşitleri küçük çiçekli çeşitlerden daha kaprislidir. Çok daha fazla ısıya ve ışığa ihtiyaç duyarlar, en ufak bir serin nemliliği bile tolere etmezler. Petunya için açık olan temel tehlike güçlü rüzgar ve yağmurdur. Çiçeğe ciddi zarar verebilirler. Ve bu, çiçeklenmesinin tamamen durmasını sağlayabilir. Bu çiçekleri saklamanın avantajları, tencerenin her zaman hava koşullarından gizlenebilmesidir.

Güzel üst fırçalar oluşturmak içinFide aşamasındaki Petunya, 5. aralık düzeyinde koparılmalıdır (kabaca). Yetişkin bitkilerde, uzun sürgünler budanır, bu da iyi bir petunya dallanmasına katkıda bulunur. Solmuş çiçekler çıkarılmalı, tamamen yeni tomurcuklar oluşturmaya yardımcı olur.

Ekstra beslenme ve petunya çiçeğinin sulanması

Bu çiçeğin bakımı çok basit - hattaona aşırı su verme ve su basması korkunç değildir. Sadece ikincisi, su durgunluğu ve nemlilik görünümü ile petunyalarla bol sulama anlamına gelmez! Petunya için bu bir ölüm cezası. Sık sık püskürtmeyi unutmayın. Petunyalar bu gibi. Sıcak havalarda, günde iki kez sulanması önerilir (minimum). Toprağın iyi nem geçirgenliği ve aynı drenaj ile su durgunluğu ve su basması pratikte hariç tutulur. Çiçeklere zarar vermemek için kökün altında sulamak daha iyidir.

Petunyalar gübre olmadan iyi yaparlar, ancakyemyeşil ve uzun bir çiçeklenme sürdürün, ancak beslenmelidir. Bu uygun geleneksel mineral gübre için mükemmel. Her zamanki plana göre - ayda 2 kez yapmak gerekiyor.

Petunya - Adan Zyeresim Fotograf Goruntuler galeriler fotograflar

Related news

 • Resimli yağlı köfte tarifi
 • 2019 Trendi Topuklu Ayakkabılar
 • Beni Affet 1012.Bölüm 1 Temmuz 2019-2020-2020 izle
 • Bir kimyager ne yapar

 • Petunya - Adan Zye 59

  Petunya - Adan Zye


  Petunya - Adan Zye 48

  Petunya - Adan Zye 82

  Petunya - Adan Zye 7

  Petunya - Adan Zye 55

  Petunya - Adan Zye 91

  Petunya - Adan Zye 16