fotograflar Fotograf Perm bölgesindeyiz Basegi: tanım, hayvanlar
Perm bölgesindeyiz Basegi: tanım, hayvanlar 49 20.01.2019, 03:11

Perm bölgesindeyiz "Basegi": tanım, hayvanlar

Maalesef daha az sıklıktaOrta Urals'ta bile bir yer. Fakat bugün, bunu Perm Bölgesi'nde bulunan "Basegi" korumasında hala yapmak için eşsiz bir fırsatımız var. Bassega sırtının eteğinde bulunan büyük oranda Orta Urals köknar ve orman ormanlarını korumak için yaratılmıştır. Rezervin orman bölgesi, Orta Urals'un kesilmemiş tek değerli Taiga masifi. Rezerv "Basegi", Tayvan ekosistemlerinin referans bir nesnesidir.yedek bassegi

konum

Bu korumanın nerede olduğunu anlamakPerm bölgesinin bir haritasına ihtiyacınız var. Rezervin, Gornozavodsky ve Gremyachi bölgelerindeki bu bölgenin topraklarında olduğunu açıkça göstermektedir. Gremyachinsk şehrinden, rezervin en yakın noktası 43 km, Gornozavodsk kentine 50 km. Uzaklıktadır.

Doğa rezervi

Rezervin kıta iklimi var;Sıcak bir yaz ve güçlü rüzgarlar ve şiddetli kar yağışı ile oldukça soğuk ve uzun kış ile karakterizedir. Yaz aylarında, fırtınalı fırtınalarla yağmurlar bu yerlerde çok yaygındır.

"Basegi" aralığı üç dizi,boşluklar ile ayrılmış haldedir. Son buzuluş ve havalandırmadan sonra oluşan rahatlama, tuhaf şekillere sahiptir. Zamanımızda, oluşumu, hava koşullarına dayanıklı ürünlerin ve akan suyun hareketinden etkilenmektedir.

Rezerv "Basegi" 11 nispeten küçük nehirler arasında. Boyutları 3 ila 10 km arasında değişir. Bunlar, hızlı akış ve berrak su ile karakterize dağ nehirleri.

İlkbaharda sele biraz daha devam ediyoraydır. Bol yazlık yağmurda nehirlerdeki su seviyesi önemli derecede artar. Rezervin en büyüğü Vilva ve Ulva'dır. Ulva'nın maksimum genişliği 92 m'dir ve bazı bölgelerdeki derinliği 2 m'yi aşmaktadır Buz örtüsü yaklaşık 200 gün sürmektedir. Vilva en geniş 84 m derinliktedir - 2 m.

hayvanları rezerve etmek

Hayvan dünyası

Rezerv "Basegi" (Perm bölgesi) faunada zengindir. 3 amfibi türü, 150 kuş türü, 51 memeli türü, 2 tür sürüngen bulunmaktadır.

Avrupa faunasıyla ilgili rezerv canlı hayvanlarda. Örneğin, kırmızı bir vole, sıradan bir voles, bir marten, bir orman faresi, bir Avrupa vizonu.

Sibirya fauna temsilcileri samur, Sibirya gelincik, kırmızı destekli tarla faresi, Sibirya karaca alt türü olup.

Sadece Urallarda bulunan türler, ortak faresi, mol kırmızı destekli Vole, koyu Vole, Vole içerebilir için.

Rezervin en yaygın hayvanlarıorta ve yaygın fahişeler. İlginç küçük serseri. Bir böceği daha büyük olduğunu ve zorlukla Bu ormanların zararlıları olan böcekler, beslenir 2.5 g ağırlığında.

Su kütlelerinin yanında su erir. Onlar, loncalardan biraz daha büyükler. Siyah bir sırtları ve beyaz bir karnı var. Reserve "Basegi" altı tür yarasaların habitatıdır. Sayıları oldukça küçük. Gündüzleri onlarla buluşamazsınız - ağaçların boşluğuna gizlenirler.

Rezervde çeşitli kemirgenler var -Sincaplar, fare, tarla ve orman fareleri, bebek fareleri. Mahallede onlarla birlikte 9 türden canlı hamster. Güney volklarına yerleşmiş çayırlarda. Geniş yapraklı ve karışık ormanlarda, kırmızı voliler tercih edilir. Bazen muskrat var.

Rezerv "Basegi" da toynakları tarafından yaşadı. Bunlar arasında karaca, geyik, geyik. Kış için elitler buraları terk ediyor. 1985'ten beri, domuzlar buraya yerleşti.

Karanlık iğne yapraklı ormanlarda bir marten var. Onun numarası oldukça büyük. Ayrıca korunan alanda okşamak ve bir ermin bulabilirsiniz.

Vizon, su samuru ve muskrat sayısı oldukça yüksektir. Porsuk nadirdir. Çoğu zaman kışın çayırlarda ve kırlarda bulunur. Koruma altındaki ormanlar ve devasa kahverengi ayılar.

flora

Bu bölge bir aradaSibirya ve Avrupa bitki örtüsünün bazı unsurları. Rezervin topraklarında 480'den fazla bitki türü tescillenmiştir. Bunların 40'ı oldukça nadir ve değerlidir ve Shiverekiya Podolskaya Rusya'nın Kırmızı Kitabında listelenmiştir.

Dağlar arası çöküntülerde ve dağların eteklerinde koyu iğne yapraklı taiga uzanıyordu. alt nadir ağaçların orman yamaçlarında, bu cüce huş ve subalpin çayırları ile çarpık görünür.yedek bölge Perm bölgesi

Basseg masifinin zirveleri, dağ tundrasının küçük kısımları olan yosunlar ve likenler ile kaplıdır. İşte yaban mersini, yaban mersini, Sibirya ardıç büyür.

Antik çağlarda, buzul birkaç on kilometre uzunluğa ulaşmadı ve Uralların bu bölümünde birçok hayvan ve bazı bitki türleri için bir “deneyim alanı” oluştu.

kuşlar

Büyük miktarlarda, "Basegi" korupass ve passerines yaşamaktadır. Mevcut nehirlerin kıyısında, bir dandy soğuktan korkmayan bir kök aldı. Yuvadan ayrılır ve sadece göletler tamamen donduktan sonra sıcak ülkelere uçar.

Kara Orman Tavuğu, ormanlarda büyük miktarlarda bulunur.ela tavuğu, 3 ağaçkakanların türleri - üç parmaklı, siyah woodpecker ve büyük benekli. bu yerler temsilcileri kuşlar için tipik yulaf ezmesi (Remez, kamış ve vulgaris), Yurok, bayağı guguk Çıvgını (çıvgını ve ötleğen), bahçe bülbülü, Mavis, dağ kül, Whinchat, dunnock, Waxwing, bullfinch, Sıvacıkuşu ve diğerleri vardır. nehirler ve bataklıklar ortak çamurcun, yeşilbaş sandpipers günü.

Rezerv, Rusya'nın Kırmızı Kitabında, Peregrine Falcon'da ve Beyaz kuyruklu Kartal'da listelenen korunmuş kuşlardır.Perm bölgesi haritası

Güvenlik etkinliği

Yerleştirdiğimiz Permsky Krai haritasıBu yazı, bu rezervin işgal ettiği devasa bir alanı göstermektedir. Varoluşunun yıllar boyunca, birçok vahşi hayvan türü olan vizon ve martens, tilki ve geyik, sincap ve ayıların popülasyonlarının sayısını ve korunmasını arttıran bir rezerv haline gelmiştir. Flora'nın biyolojik çeşitliliği etkileyicidir. "Basegi" nin korunması çok sayıda bitki ve hayvanı korur. Birçoğu farklı rütbeli Kırmızı Kitaplarda listeleniyor. Rezerv Uralların doğasını korumaya yönelik bilimsel ve araştırma faaliyetleri yürütmektedir.

Perm bölgesindeyiz Basegi: tanım, hayvanlarGoruntuler fotograflar galeriler Fotograf

Related news

 • Neden ve neden tarihi okuyoruz
 • Dövme Modelleri
 • Semazen biblo
 • Tek taşlar Örgü Modeli Videosu

 • Perm bölgesindeyiz Basegi: tanım, hayvanlar 73

  Perm bölgesindeyiz Basegi: tanım, hayvanlar


  Perm bölgesindeyiz Basegi: tanım, hayvanlar 86

  Perm bölgesindeyiz Basegi: tanım, hayvanlar 60

  Perm bölgesindeyiz Basegi: tanım, hayvanlar 70

  Perm bölgesindeyiz Basegi: tanım, hayvanlar 64

  Perm bölgesindeyiz Basegi: tanım, hayvanlar 82

  Perm bölgesindeyiz Basegi: tanım, hayvanlar 74

  Perm bölgesindeyiz Basegi: tanım, hayvanlar 59