Perforatörün bağımsız onarımı. Yumruk kendi elleriyle tamir et

Perforatörün bağımsız onarımı. Yumruk kendi elleriyle tamir et

24.04.2019

Perforatörün bağımsız onarımı. Yumruk kendi elleriyle tamir et 7

Perforatörün bağımsız onarımı. Yumruk kendi elleriyle tamir et

Modern tamir ve inşaat setiekipman, zımba gibi çok önemli bir araç olmaksızın hayal etmek zordur. Çalışması ilkesi, dönüş şoku yetenekleri tarafından uzatılan konvansiyonel elektrikli matkapların işlevlerine dayanmaktadır. Onlar için, şaftın dönme hareketlerini şoka dönüştüren özel bir mekanizma sorumludur. Bir zımba makinesini tamir etmek gerekirse, bu düğüm çoğu zaman başarısız olur çünkü yüksek yüklere maruz kalır.

Perforatör tasarımının özellikleri

zımba onarımı

Elektrik perforatöründe şok fonksiyonu sağlarözel pnomomekanik birim. Bununla birlikte, mekanik veya elektrik sisteminin bir darbeye tepki verdiği delikli model modelleri de vardır. Bu araçların, pnömatik darbe oluşturma sistemi ile elektrikli zımbalara doğruluk ve performansta daha düşük olduğu belirtilmelidir.

Pergelerin tasarımı kendine aittir.Bunlardan biri, geleneksel matkaplar yerine ekstra güçlü matkapların kullanılmasıdır. Özel formdan dolayı matkap, matkap mekanizmasına sahip bir matkaptan daha uzun boylu yüklere dayanabilir. Matkap, çalışma ucunda keskin bir kesici kenara sahip değildir - bir karbür uç ile değiştirilir. Bu arada, matkabın tasarımı, geleneksel matkapların oluklarına benzer şekilde spiral uzunlamasına oluklar sağlar. Bununla birlikte, deliğin delinmesi sırasında ezilmiş atık malzemenin çıkarılması için tasarlanmıştır. Bu amaçla, delici matkap, aynı zamanda, kendi uzunlamasına ekseni etrafında dönme hareketlerine ek olarak, karşılıklı hareketlere ek olarak, matkabın malzemedeki düzgünlüğüne ve hizalamasına da katkıda bulunmaktadır.

Kartuş ve matkap ucu öyle bir şekilde tasarlanmıştırsabit şekilde sabitlenmediği, ancak uzunlamasına hareket özgürlüğü vardır. Bu, darbenin kinetik enerjisinin kaybının kartuşu dağıtmasına, işin üretkenliğini arttırmasına ve perforatörün titreşim seviyesini azaltmasına engel olmak için yapılır.

Güçlü tozlaşma ana sebeplerden biridir,Aletin ve kartuşun parçalanmasına neden olarak, ağır yüke ek olarak, tozun büyük kısmını da alır. Yumruk mandrenini onarmak için kronik bir problem yaşanmaz, periyodik olarak toz ve kirden arındırılmalıdır. Benzinle çalkalanması veya basınçlı hava ile temizlenmesi önerilir. Temizlikten sonra, kartuşun tüm parçaları yeniden yağlanmalıdır.


Yumruk azaltıcı

perforatörün kendi elleriyle onarılması

Vites kutusu, torku motordanperküsyon mekanizması. Silindirik, konik ve sonsuz dişliler kümesidir. Kartuşun dönme hızı ve vuruş sayısı elektronik kontrollerin yardımıyla değişir. İki hızlı redüktör ile donatılmış modeller de bulunmaktadır.

Redüktör periyodik olarak yağlanmalı ve bu amaçla greslerin kullanılması tavsiye edilir. Perforatör dişli kutusunu monte ederken, bakımını yaparken veya onarırken şarj edilirler.


Ana arızaların ana nedenleri

cihaz zımba tamir

Daha önce de belirtildiği gibi, ana sebeplerden biriPerforatörün çoğu düğümünün kırılması güçlü bir tozlanmadır. Örneğin, bir kolektör motorunun soğutulması, hava ile birlikte motora toz partikülleri veren bir fan üretir. Bu parçacıkların çapa ve stator üzerindeki sürtünmesi sonucunda, bu mekanizmalar çabucak aşınır.

Alet açılmazsa, sebeplerden biri sargıya zarar verebilir, daha sonra perforatörün onarımı kaçınılmazdır - statoru ve armatürü geri sarmak gerekli olacaktır.

Ayrıca sık sık arızalar mekanik ile ilişkilidirdelgeçlerin düğümleri. Modellerin çoğu, çalışma modlarının değiştirilebilmesi için mekanizmalarla donatılmıştır (rotasyon, muharebe, dövüşle rotasyon). Bu işlevlerden en az biri çalışmayı bıraktıysa, anahtarın büyük olasılıkla suçlama olasılığı vardır. Kırılması kaldırmak için, takım sökülmelidir.


Zımbalayıcıyı kendi ellerinizle onarın: riske değer mi?

zımba kartuşunun onarımıÇoğu kullanıcıdelgeçlerin ucuz modellerinin onarımının uygunluğu. Bu kuşkuculuk, bir kural olarak, Çin modellerinin ucuz tasarımının kusurlu olmasından kaynaklanıyor. Ancak, bazı küçük detaylar bozulduysa, bu, hemen yeni bir araç için mağazaya gitmeniz gerektiği anlamına gelmez. Şu anda, herhangi bir zımba makinesi modeli için her türlü yedek parçayı kolayca satın alabilirsiniz.
Onarım yapmak istememenin bir başka nedeniPerforatör kendi elleriyle karmaşık mekanizmayı anlamama korkusudur. Tabii ki, bu tür korkular gerekçelere sahiptir. Sonuçta, bir kullanıcı perforatör cihazının mükemmelliğini bilmiyorsa, kendisini tamir etmesi imkansız olacaktır. Bu durumda, elbette, özel bir atölyeye dönüşmek anlamlıdır. Olması halinde, herhangi bir onarım yeni bir zımbadan daha ucuz olacağından, cihazınıza bir çarpı koymak için acele etmeyin.

Sökme Prosedürü

Deliciyi kendi başınıza tamir etmeye karar verdiyseniz, cihazı aşağıdaki sırayla sökün:

 • Vites kolunu dikkatlice çıkarınız.
 • Lastik kapağı ayırın.
 • kartuş ayrılır: fırça çıkarın vidayı sökerek ve kılıf çıkarın.
 • Parçaları kontrol edin, parçaları temizleyin, arızalı parçaları (fırçalar, rulmanlar, dişliler, ankrajlar vs.) değiştirin, tüm sürtünme bileşenlerini yağlayın (SHRUS tipi yağlayıcılar kullanmayın).

Aleti ters sırada monte edin.

Arıza belirtileri

bir perforatör şanzıman onarımıAma zımba tamir etmen gerektiğini nereden biliyorsun? Tabii ki, en basit işaret enstrümanın açılmasının imkansızlığıdır. Bununla birlikte, cihazdaki diğer küçük değişiklikleri bile dikkate almayın. Bu, örneğin, rölantide veya işte sesler, motor kıvılcımları, duman, yanma kokusu, çalışma organlarının sarsılması, ani periyodik duruşlar, vb. Belirtiler olabilir. Tüm bunlar, global arızaları ve maliyetli onarımları önlemek için derhal ortadan kaldırılması gereken problemleri gösterir.

Perforatörün bağımsız onarımı. Yumruk kendi elleriyle tamir et

Perforatörün bağımsız onarımı. Yumruk kendi elleriyle tamir et

Related news

 • Kettle Bork: fiyat, müşteri yorumları
 • Kokusuz Siyah Sarımsak Yararlı Mı
 • Örümcek Ağı Estetiği
 • Pentagon’un 20 yılda 58 milyar dolar harcadığı silah ortada yok’
 • Osmanlı saray kadınların güzellik sırları

 • Perforatörün bağımsız onarımı. Yumruk kendi elleriyle tamir et 82

  Perforatörün bağımsız onarımı. Yumruk kendi elleriyle tamir et


  Perforatörün bağımsız onarımı. Yumruk kendi elleriyle tamir et 54

  Perforatörün bağımsız onarımı. Yumruk kendi elleriyle tamir et 87

  Perforatörün bağımsız onarımı. Yumruk kendi elleriyle tamir et 55

  Perforatörün bağımsız onarımı. Yumruk kendi elleriyle tamir et 54

  Perforatörün bağımsız onarımı. Yumruk kendi elleriyle tamir et 32

  Perforatörün bağımsız onarımı. Yumruk kendi elleriyle tamir et 42

  Perforatörün bağımsız onarımı. Yumruk kendi elleriyle tamir et 2

  Perforatörün bağımsız onarımı. Yumruk kendi elleriyle tamir et 59

  Perforatörün bağımsız onarımı. Yumruk kendi elleriyle tamir et 30

  Perforatörün bağımsız onarımı. Yumruk kendi elleriyle tamir et 17

  Perforatörün bağımsız onarımı. Yumruk kendi elleriyle tamir et 52

  Perforatörün bağımsız onarımı. Yumruk kendi elleriyle tamir et 30

  Perforatörün bağımsız onarımı. Yumruk kendi elleriyle tamir et 34

  Perforatörün bağımsız onarımı. Yumruk kendi elleriyle tamir et 57