Penzanın ilginç anıtları 11 03.02.2019, 07:28

Penza'nın ilginç anıtları

Penza anıtları, şehri tanımak isteyen herkese ilgi duyuyor, bu şehir 1663 yılından beri bulunuyor. Onlarla ilgili bilgi bu makalede verilmiştir.

Penza'nın "Şiirsel" anıtları

Köyün topraklarında çok sayıdaölümsüzleştirilen yaratıcı insanlara sahip anıtlar. Örneğin, Penza anıtlarını listeleyen Belinsky'yi ele geçiren heykeli görmezden gelemezsiniz. Gençliğinde ünlü eleştirmenini gösteren anıt, Penza Eyalet Pedagoji Enstitüsünün ana binasının önüne kurulmuştur. Vissarion Grigorievich 19. yüzyılda giyilen öğrenci üniforması giymiş.

penza anıtları

Meydanda Lermontov anıtı,en yetenekli Rus şairlerinden birinin onuruna verilen isimdir. Mikhail Yurievich'in büstü parkın orta kesiminde yer almaktadır. Yaratıcısı, 1892'de heykel çalışmalarını tamamlayan Ilya Yakovlevich Ginzburg'dur. Anıt ilginç ve bu şehrin en eski olanı.

Dikkate değer diğer Penza anıtları,yazarlara ve şairlere ayrılmış. Örneğin, Alexander Sergeevich Pushkin'in büstü parkta bulunuyor ve onuruna atıf yapıyor. Granitten yapılmış heykel, her yıl dahinin yaratıcılığına hayranlarını cezbetmektedir. Haziran ayının altı ayında geleneksel olarak geleneksel şiir okumaları burada yapılır ve diğer kültürel etkinlikler düzenlenir.

Büyük Vatanseverlik Savaşı

Penza'daki Zafer Anıtı,aynı adı taşıyan. "Askeri İşgücü Anıtı" - resmi adıdır. Heykel, Penza bölgesinde yaşayan faşist birliklere karşı zafer kazandığı için onurlandırıldı. Anıt 1975 yılında açılmıştır.

Penza'daki Zafer Anıtı;şehrin sembolleri. Büyük Vatan Savaşı ve kahramanları için daha az tanınmış anıtlar da vardır. Örneğin, Zafer Caddesi üzerinde yer alan "Zafer Yıldızı" heykeli. Yıldıza daha yakından bakarsanız Kremlin'in görüntüsünü görebilirsiniz.

Penza Zafer Anıtı

Anıtı "Barın Güvercini" barışçıl simgeliyorniyetler, halkların dostluğunu yücelt. 1965 yılındaki bu anıt, Mira Caddesine kuruldu. Gagasında bir zeytin dalı sıkan beyaz bir güvercin figürüdür. Bu amblemin mucidi sanatçı Pablo Picasso'dur.

İlk Yerleşimci Anıtı

Yukarıda listelenenlerin hepsi ilginç değilPenza şehrinin anıtları. "İlk yerleşimci" heykel kompozisyonu yerleşimin başka bir sembolüdür, görüntüleri yerel hediyelik eşya yapımında görülebilir. Şehrin kurucularına ve ilk sakinlerine adanmıştır. Anıt Eylül 1980'de açıldı.

Penza şehrinin anıtları

Anıt, Penza'nın ilk sakinlerinin kaderinde iki önemli anı simgeliyor. Devletin güney-doğu sınırlarını savaş yanlısı göçmenlerin yanı sıra köylü emeğinden korumaktır.

Devrim savaşçılarına anıt

Bu anıt Sovetskaya Meydanı'nda yer almaktadır.Açılış töreni 1928 Kasım'ında yapıldı. Anıt, Çekoslovak lejyonerleri ile savaşta ölen insanların huzur bulduğu bir toplu mezarın yerine dikilmiştir. Daha önce bir ahşap dikilitaş vardı.

Anıtın yanında, ölülerin isimlerinin listelendiği bir anıt plaket bulunmaktadır.

Kuyumcu Anıtı

Penza'daki diğer ilginç anıtlar ne olabilir?aradı? Anıtı görmezden gelemezsiniz, yaratılış fikri kentin sakinlerinden Maxim Lomonosov'a aittir. Bu kişi, bu mesleğin temsilcisi olan dedesi Vladimir'in onuruna kuyumcuya bir anıt dikmek istedi.

Penza'daki anıtlar

Heykelin bronzdan yapılmasına karar verildi.düşüncenin yazarı onun üretim araçlarını feda etti. Valery Kuznetsov - Anıtın yapımında yer alan Penza heykeltıraş. Anıt, Moskovskaya caddesinde bulunan Smolensk'de yapıldı.

Diğer ilginç anıtlar

Yukarıdaki tüm ilginç anıtlar belirtilmemişPenza. Örneğin, Çeşme Meydanı'na bitişik meydanın topraklarında, Maxim Gorky'nin büstü var. Yazarı yücelten heykel, granitten yapılmıştır. Anıtın açılış töreni 1978 yılında yapıldı.

İlişki önemli bir rol oynamaktadır.Penza sakinleri. Kanıt, Volodarsky Caddesi'nde bulunan "Aile" anıtıdır. Bu heykel kompozisyonu üzerindeki çalışmanın son yüzyılın 50'sinde tamamlandığı bilinmektedir.

Emelian Pugachev'in anma taşıPenza'nın orta kesiminde, Karl Marx sokağında yer alan şehir hakkında da ilginç bilgiler sunabiliyor. 1774 yılında Don Kazak ordusuyla burada kaldı. 18. yüzyılda, bu ev tüccar Koznov tarafından sahip olunan bir ev barındırıyordu.

Köpekli bir kadın, Valery Kuznetsov'un yarattığı bir heykel. Kompozisyonun açılması 2008 yılında gerçekleşti. Yazar, eserinin Penza kadınlarının kolektif bir görüntüsü olduğunu iddia ediyor.Related news

 • İmparatoriçe Ki 22. Bölüm Özeti 4 Aralık Fragmanı
 • Rinfoltil serisinin araçları. Yorumlar, açıklama
 • Çok İzlenen Videolar
 • Siyah nokta ile Etiketlenen Konular
 • Meyve ve sebzeler için kurutmak yararlı bir şey

 • Penzanın ilginç anıtları 68

  Penzanın ilginç anıtları


  Penzanın ilginç anıtları 24

  Penzanın ilginç anıtları 55

  Penzanın ilginç anıtları 22

  Penzanın ilginç anıtları 97

  Penzanın ilginç anıtları 100

  Penzanın ilginç anıtları 55

  Penzanın ilginç anıtları 53

  Penzanın ilginç anıtları 48

  Penzanın ilginç anıtları 15

  Penzanın ilginç anıtları 14

  Penzanın ilginç anıtları 86

  Penzanın ilginç anıtları 41