Penza ili ve tarihi 2019

Penza ili ve tarihi 2019

Penza ili ve tarihi 41 22.02.2019, 02:51

Penza ili ve tarihi

Penza eyaleti uzun zamandır kaldırılmış ve yeniden adlandırılmıştır. Bununla birlikte, pek çok ilginç tarihi gerçek vardır.Penza eyaleti

öykü

Penza eyaleti düzeyindekomşu alanlardan biraz daha aşağıda. O dönemde ana tarım sektörü idi. 1812 Yurtsever Savaşı sırasında Penza ili derin bir sırtta idi ve düşmana karşı savaşa katkıda bulundu. Milis, Napolyon yenilgisine katıldı.

Savaştan sonra, ilde ikincil özel eğitim kurumları ortaya çıkıyor, eğitim sistemi gelişiyor. Bu dönemde Penza kentinin tarihi bir merkez olarak oluşması başladı.

1928'de eyaleti kaldırdı. Ve 1939'da Penza bölgesi kuruldu.

haritacılık

Penza vekili ilçelere bölündü. 19. yüzyılın sonunda toprak 34 bin metrekare oldu. 1864 yılına gelindiğinde, Penza ilinin bulunduğu yerleşim yerleri listeleri yapılmıştır. Penza ili köy listesiİlçeler aşağıdaki gibiydi:

 • Kerensky;
 • Nizhnelomovsky;
 • Horodyshche;
 • Krasnoslobodski;
 • Insar;
 • Moksha;
 • Sheshkeevsky;
 • Penza;
 • Narovchat;
 • Chembarsky.

Penza eyaletinin ilçeleri

Kerensky 1780'de kuruldu. Kendi topraklarında 100 binden fazla insan yaşıyordu. Merkez, Kerensk ilçe kasabasıydı.

Nizhnelomovsky ilçesi 1780'de valiliğin bir parçası oldu. Alanı 3 binin üzerinde kare verst'ti.

Üst taçların yerleşimi 1635 yılında yeniden kurulmuştur. Daha sonra şehrin statüsünü aldıktan sonra, ilçe eyaletinin bir parçası haline gelen kuruldu.

Gorodishchensky, 1780'de yapıya geri kalanla paralel bir şekilde girdi. Kendi topraklarında tuğla ve ağaç işleyen fabrikalar çalışıyordu. İlçede 6 bin kare verst daha fazla bir alanı işgal etti.

Krasnoslobodsk şehri 1571 civarında kuruldu. 1780'de ilçe olarak değiştirildi ve ilin bir parçası haline geldi.

12. yüzyılın ortalarında kurulan Insar şehri, 1780 yılında bir ilçe oturumu statüsü seçildi. Kendi topraklarında 178 binden fazla insan yaşıyordu.

Moksha antik krallığının kalesi 3-4. Yüzyılda ortaya çıktı. Daha sonra büyük bir şehir oldu. Penza eyaletinin Moksha İlçesi'nin merkezi 1780 yılına ulaştı.

Sheshkeevsk 1644 yılında kuruldu. Bir süpernümerare şehriydi. 1780'de bir ilçe oldu, ancak 1798'de dağıldı.

Chambarsky ve Narovchatsky 1780 yılında kuruldu.

Penza şehri 1663 yılında kuruldu. İlin merkezi 1719'da oldu. Bölgesinde 160 binden fazla insan yaşıyordu.

Rus devletinin tarihinde önemli bir rol Penza ili tarafından oynandı. Köyler, ilçeler ve şehirlerin listesi çok büyük.

Penza

Şehrin kuruluş tarihi 1663'tür. Penza nehrinin kıyısında bir tahta cezaevi inşa edildi. İlk başta ahşap evler ile küçük bir yerleşim yeriydi. Sıklıkla Tatarlar ve Nogais tarafından basıldı.

1719'da şehir Penza'nın merkezi olduİl. İşçilik ve ticaret gelişti. 13. yüzyılın ikinci yarısında şehir, ekmek ticaretinin en önemli merkezlerinden biriydi. 20. yüzyılın başlarında, 100'den fazla fabrika ve çeşitli yönelimli bitkiler vardı.

Günümüzde Penza şehri makine mühendisliği ve enstrüman yapımında önemli bir yer tutmaktadır. Bir çok bilimsel nesne onu daha da anlamlı hale getiriyor:Bilimsel Araştırma ve Tasarım Kimya Mühendisliği, Araştırma ve Geliştirme Deneysel Tasarım Enstitüsü iplik makina binası.

Tarihi yerler arasında aşağıdakiler tespit edilebilir: ilçe okulu, şehir hastanesi kompleksi, Uspensky katedrali, Halk Evi. Herkes tarafından ziyaret edilebilir.Penza ili

Penza eyaleti çok ilginç kaldıtarihte işaretlenmiş gerçekler ve olaylar. Bölgenin oluşumu ve gelişmesi için itici güç oldu. Bunun bir parçası olan birçok şehir artık başarılı bir şekilde büyüyor ve gelişiyor.

Penza ili ve tarihi 2019

Penza ili ve tarihi 2019

Related news

 • Dünyanın zarar görmüş 7 harikası ile Etiketlenen Konular
 • Çok İzlenen Videolar
 • Fırında Patates Kızartması Videosu

 • Penza ili ve tarihi 47

  Penza ili ve tarihi


  Penza ili ve tarihi 11

  Penza ili ve tarihi 56

  Penza ili ve tarihi 27

  Penza ili ve tarihi 52

  Penza ili ve tarihi 100

  Penza ili ve tarihi 81