Penza bölgesinin kutsal yerleri: Semikluce, Solovtsovka, Saloleika 2019

Penza bölgesinin kutsal yerleri: Semikluce, Solovtsovka, Saloleika 2019
11.05.2019

Penza bölgesinin kutsal yerleri: Semikluce, Solovtsovka, Saloleika 82

Penza bölgesinin kutsal yerleri: Semikluce, Solovtsovka, Saloleika

Belogorka, Solovtsovka, Saloleika, Sevenklyuch ...Antik çağlardan beri Penza bölgesi, kutsal yerleri ve objeleriyle ünlüdür. Buradaki kutsal kaynakların sayısı düzinelerce tahmin edilmektedir. Bazıları için hacılar ve inananlar sonsuz bir dizi.

Penza bölgesinin kutsal yerleri. Kenar özellikleri

Penza bölgesi küçük bir alandırRusya'nın bir parçası (geniş topraklarının yüzde birinden daha az). Ama burası, tarihe ve inanılmaz geleneklere göre zengin, eşsiz bir doğaya sahip bir bölgedir. Penza bölgesinin kutsal yerleri özel ilgiyi hak ediyor. Gerçekten de, İsa Mesih'in yüzü bu toprakların bayrağı üzerinde tasvir edilmeksizin sebep değildir.

Penza bölgesinin kutsal yerleri

Penza toprakları uzun zamandır kaynakları ile ünlü olmuştur. İçlerindeki su, kural olarak, iyileştirici özelliklere sahiptir ve birçok hastalığı iyileştirir.

Penza bölgesinin kutsal yerleri dağılmıştır.bölgenin sınırları çok yoğun. Neredeyse her ilçenin kendi şifalı kaynağı vardır ve çoğu zaman değil - bir değil. Birçok kaynak yakınında "şapeller" ve bütün manastır kompleksleri "büyüdü". Her yıl bu yerleri ziyaret eden hacı sayısı artmaktadır.

Yedi-clavier, Solovtsovka, Holenivka, Chepurleika veSaloleyka ... Penza bölgesi yüzyıllık bir geçmişi olan kutsal yerlerin ve şifalı kaynakların büyük bir listesidir. Daha sonra, en meşhur olanları kısaca tanımlarız.

Solovtsovka

Ardym nehrindeki Penza bölgesinde yer almaktadır.küçük bir Solovtsovka köyü. Ormanın çevresinde, Kutsal Şehit Paraskeva'nın bir kaynağı var. Tek bir inanışa göre, burada Paraskeva'nın kendisi ortaya çıktığında - onun personeli ile yere çarptı ve ondan bir bahar geldi.

19. yüzyılın sonunda, küçükbir taş şapel. Ama "halkın afyonu" karşı Sovyet mücadele sırasında yok oldu, ve yaylı - toprakla kaplı. doğrudan kutsal yeri yok ediyor Yerel efsaneye, tanrısız traktöre göre, yakında o hastalandı ve öldü.

Sadece 1996 yılında kaynak yeniden canlandı ve yeniden yaratıldıkutsanmış. Yakınlarda banyo tesisleri vardı ve kutsal yere bir asfalt yol atıldı. Köyde iki ilginç nesne daha vardır: Küçük bahar ve Radonezh Sergius Ortodoks Kilisesi.

Saloleyka

Moksha Nehri'nin kıyısındaki Penza'ya 150 kilometre mesafedebulunan Saloleyka - bölgedeki başlıca hac yeri. XVII yüzyılın ortasında burada bir manastır kuruldu. Yüz yılı aşkın süredir, farklı bölgelerden keşişler ve keşişler ona akın etti.

Saloleika Penza bölgesi

Manastırın sonu Pugachevites tarafından getirildi. Doğrulanmamış bir versiyona göre, bütün rahipleri burada öldürdüler. Toplamda 40 kişi vardı. Rahiplerin öldürülmesinden sonra kutsal toprak “ağladı” ve ondan tam olarak kırk kaynak aktı.

Sovyet yıllarında Saloleika ilan edildidoğanın hidrolojik anıtı. O zamanlar 30'dan fazla yay yoktu (şimdi - sadece 17). Bu yüzyılın başında, kırsal yavaş yavaş sömürmeye başladı. Saloleyka'da banyo ve köprüler yapıldı, bir şapel ahşaptan yapıldı.

Semiklyuche

Yedi anahtar, yukarıda tarif edilen kutsal yerler gibiPenza bölgesi, çok sayıda turist ve hacıyı kendine çekiyor. Bölgede onu duyamayacak bir insansı bulmak zor. Yedi-clavier Shmysheysky bölgesinde, Uzi nehrinin kıyısında yer almaktadır.

Sevenklyuch Penza bölgesi

İlk keşişler XVII. Yüzyılın sonlarında buraya geldi. Ancak göçebeler, yerleşimcileri çoktan öldürdü ve kutsal topraklardan yedi anahtarla sonuçlandı. Bu yüzden yerin adı.

Bugün en az 15 kaynak var. Ana küçük bir ahşap çerçeve içinde dekore edilmiştir. 2000'li yıllarda burada banyo tesisleri kuruldu ve hacılar için banklar ve çardaklar kuruldu.

Penza bölgesinin kutsal yerleri: Semikluce, Solovtsovka, Saloleika 2019

Penza bölgesinin kutsal yerleri: Semikluce, Solovtsovka, Saloleika 2019

Related news

 • Psikoterapist Sergeev Sergey Yurievich - yorumlar, biyografi ve programlar
 • Stels Navigator 550: özellikleri, açıklaması, yorum
 • Kundaklama Haberleri, Güncel Kundaklama haberleri ve Kundaklama gelişmeleri
 • Kolay Çiçek Desenli Kare Lif Yapılışı Türkçe Anlatımlı Videolu
 • Kasları pompalamak için düzgün çalışmayı öğrenmek isteyenler için

 • Penza bölgesinin kutsal yerleri: Semikluce, Solovtsovka, Saloleika 67

  Penza bölgesinin kutsal yerleri: Semikluce, Solovtsovka, Saloleika


  Penza bölgesinin kutsal yerleri: Semikluce, Solovtsovka, Saloleika 68

  Penza bölgesinin kutsal yerleri: Semikluce, Solovtsovka, Saloleika 60

  Penza bölgesinin kutsal yerleri: Semikluce, Solovtsovka, Saloleika 31

  Penza bölgesinin kutsal yerleri: Semikluce, Solovtsovka, Saloleika 85

  Penza bölgesinin kutsal yerleri: Semikluce, Solovtsovka, Saloleika 17

  Penza bölgesinin kutsal yerleri: Semikluce, Solovtsovka, Saloleika 80

  Penza bölgesinin kutsal yerleri: Semikluce, Solovtsovka, Saloleika 86

  Penza bölgesinin kutsal yerleri: Semikluce, Solovtsovka, Saloleika 53

  Penza bölgesinin kutsal yerleri: Semikluce, Solovtsovka, Saloleika 79

  Penza bölgesinin kutsal yerleri: Semikluce, Solovtsovka, Saloleika 69