Pedikür Nasıl Yapılır 2019

Pedikür Nasıl Yapılır 2019
Pedikür Nasıl Yapılır


Pedikür Nasıl Yapılır?

Pedikür Nasıl Yapılır?

Havalar iyice ısındı ve bütün kış botlara hapsolan ayaklarınızın gün yüzüne çıkma vakti geldi. Öyleyse “Pedikür Nasıl Yapılır?” konumuza değinebiliriz. Yaz aylarında açık ayakkabılar giymeden yapamadığınızı biliyoruz. Bir de şimdi terlik modası başlayınca topuklar da açık şekilde geziyorsunuz. Bu durumda kombininizde en çok dikkat etmeniz gereken yer ayaklarınızdır.Evde pedikür yapmakçok kolay ve hesaplıdır. Her ay düzenli olarak pedikür yaparsanız bir süre sonra çok rahat edeceksiniz. Çünkü ayaklarınızpedikür yapmaya alışacaktır.

Bu yazının sonundakolay pedikür yapımını öğreneceksiniz. Öncelikle varsa eski ojelerinizi asetonla çıkarmalısınız. Pediküre başlamak için ayaklarınızın yumuşak olması gerekmektedir. Bunun için en iyi yöntem sıcak bir duş sonrası pediküre başlamak olacaktır. Öyle ki, bazen duş sonrasında bile ayaklarınızı yumuşatmaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken şey; dayanabildiğiniz noktaya kadar kaynamış sıcak sulu kovada ayaklarınızı bekletmektir. Suyun içerisine aspirin atarsanız ayağınızdaki yorgunluğu alabilir ve gözeneklere bakım yapabilirsiniz. Yine suyun içerisine vazelin koyarsanız ayaklarınızda ekstra yumuşaklık sağlayabilirsiniz.

Ayaklarınız yumuşadıktan sonra sudan çıkartıp bir havlu yardımıyla kurulayın. Ardından gözünüze çarpan kütiküllerinizi kesin. Mümkün olduğunca tırnak etlerinizi kesmemeye çalışın. Tırnak etleri itilerek yapılan manikür pedikür bakımı daha sağlıklıdır. Çünkü o etler ellerinizi ve ayaklarınızı mikroplardan korur.

Daha sonra tırnaklarınızı kesin ve şekil verin. Ayak tırnaklarınızı düz yani küt bir şekilde kesmeye özen gösterin. Şimdi sıra geldi topuklara! Hazır yumuşamış topuklara törpü yapmak oldukça kolaydır. Eğer çok nasırlaşmış topuklarınız yoksa ponza taşı kullanmamanızı tavsiye ederiz. Çünkü siz topuklarınızı ne kadar törpülerseniz bir sonrakinde o kadar kalın nasırlaşmaya meyilli olacaktır.

Eğer genç yaştaysanız ve çok sorunlu topuklarınız yoksa ayaklarınıza peeling yapmanızı tavsiye ederiz. Bunun için özel üretilen ayak peeling’lerinin yanı sıra evinizdeki malzemelerle çok basit bir ayak peeling karışımı yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler zeytinyağı ve esmer şekerdir.

Topuklarınızı törpülerseniz bol bol nemlendirici sürüp pamuklu çorap giyebilirsiniz. Peeling yaparsanız ayaklarınızı sadece suyla yıkayıp pamuklu çorabı giyebilirsiniz. Çünkü zeytinyağı en doğal nemlendiricidir.

Dilerseniz sonrasında ayaklarınıza oje sürebilirsiniz. En azından yarım saat kadar çorapla beklemenizi tavsiye ederiz. Kremli tırnaklar ojeyi tutamayacağı için oje süreceğiniz zaman ayaklarınızı güzelce sabunlamanız gerekmektedir.


Pedikür Nasıl Yapılır 2019

Pedikür Nasıl Yapılır 2019

Related news Pedikür Nasıl YapılırPedikür Nasıl Yapılır


Pedikür Nasıl Yapılır


Pedikür Nasıl Yapılır


Pedikür Nasıl Yapılır


Pedikür Nasıl Yapılır


Pedikür Nasıl Yapılır