Parmaklarınız uyuşuklaşırsa ne yapacaksınız 2019

Parmaklarınız uyuşuklaşırsa ne yapacaksınız 2019

Parmaklarınız uyuşuklaşırsa ne yapacaksınız 19 04.03.2019, 14:46

Parmaklarınız uyuşuklaşırsa ne yapacaksınız?

En tatsız olan şey parmaklarınızın uyuşukluğudur.panik başlıyor. Sonuçta, insanlar genellikle bunun kalp problemleri yüzünden olduğunu düşünürler. Bununla birlikte, birçoğu uzuvların uyuşukluğunun refakatçisinin soğukluk, yanma, daralma ve karıncalanma olabileceğini bilmemektedir. Ve benzer belirtiler, aşağıdaki gibi bir dizi ciddi hastalık için tipiktir:

• Geçici iskemik ataklar, uyuşukluk vücudun belirli bir kısmının bir koluna veya bacağına dokunduğunda

• migren

• Bacak veya kol bölgesinde kan akışının ihlali

• diyabet mellitus

• Romatoid artrit, sinirlerde geçici hasar zaman içinde kalıcı hale gelir ve eklem deformitesi oluşur

• osteoporoz veya intervertebral herni varlığı

• Sinir merkezlerinin yenilgisiyle ilişkili bir dizi kalıtsal hastalık.

Onlar uyuşmuş oldukları gerçeğine karşı gelmiş olanlarParmaklar, bir doktora gitmeye karar vermenin ne kadar zor olduğunu biliyorlar ve bekliyorlar: sonuçta, şimdiye kadar olduğu gibi her şey kendi başına geçecek. Gerçekten de, uyuşma atakları nadiren görülürse, panikte bir nokta yoktur, fakat eğer düzenli ve ek olarak ve bir ağrı sendromu varsa, o zaman bir doktora görünmek gerekir. Ağrıya ek olarak, zayıflık, aynı zamanda hassasiyet kaybı ve hareketlerin bozulmuş koordinasyonu mümkündür. Ilık su ve soğuk arasında ayrım yapamazsanız, nöroloğa acele edin.

Uyuşukluğun en olası nedeniayak parmakları, damar veya damarların damarlarının bir hastalığı olabilir. Bu hastalığın sinsi olması vasküler zarfların iltihaplanması veya arteriyel tıkanıklığın (ateroskleroz, inme veya Raynaud hastalığının yok edilmesi) gelişmesidir. Eğer iyileşmezseniz, hepsi de gangrenle sonlanabilir.

Sağ elin parmakları aptal büyüdüğünde,Bu sinirler tünel nöropati veya karpal tünel sendromu sonucu yaralanan olduğunu göstermektedir. Ayrıca, ellerin uyuşması çok yaygındır. nedeni median sinir kan temininde önemli bir rol oynamaktadır belli sinirlerin sıkıştırma olabilir. Ve hastalık parmaklar uyuşmuş elleri başında, daha sonra ellerini, bütün eller uyuşturmak için başlar ve zamanla, bu sabah ya da gece ortaya çıkan ağrı dönüştürülebilir. silah kaldırırken Zamanla acı dinmeye ve öğleden sonra ve daha kötü değildir. hastalığı teşhis ve gelişimini önlemek için bir doktoru görmek istemiyorum edenler, çok olumsuz sonuçlar riskiyle karşı karşıya.

El parmakları ve ayak parmakları olanlara ne yapmalıyım? Geleneksel tıp, basit gıda ürünlerine dayanan çeşitli yemek tarifleri sunar, sonuç olarak, herkes bunları hazırlayabilir.

1. Marsh Labrador çay - Eğer elma sirkesi ısrar üç hafta gerekir. elma sirkesi üç bölümden bir kısım biberiye oranı. Üç hafta sonra, el ve ayak parmaklarında üç kez uyuşma geçene kadar zaman infüzyon sonuçlanan günde ovalayın.

2. Sıcak lapası kabak yünden yapılmış bir sıcak eşarp omzuna bilekten yer uyuştu empoze ve üst sarmak için gereklidir. Eğer hastalık geçinceye kadar tekrarlayın.

3. Sıcak su, çok derin bir kasenin içine dökülmez ve bir kasenin dibine basmak için kuvvetle parmakla dönüşümlü olarak. Bu yöntemin Tibet manastırlarından geldiğine inanılmaktadır. Yöntem etkilidir, çünkü uyuşma anındadır.

4. Tuzlu salatalık dikkatlice küpler halinde kesilmelidir. Onlara üç tane kırmızı biberin eziyetini verin ve sonra yarım litre votka dökün. Ortaya çıkan yulaf ezmesi karanlık bir yere koydu. Bir hafta sonra, infüzyon hazırdır, tülbentten süzülür ve bu sıvı ellerinizi veya ayaklarınızı ovuşturur.

5. Eller ve ayaklar için zıt banyolar yapmak çok iyidir. İki pelvis hazırlayın. Bir soğuk su dökün ve ikinci - sıcak suya dayanabileceğiniz bir sıcaklıkta. Eller ya da ayaklar soğuk suda bir dakika ve daha sonra da bir dakika boyunca sıcak suda indirilir. Prosedürü günde 3-4 kez tekrarlamaya çalışın.

Tedavinin ilk sonuçları sizi beklemeyecektir. Bir hafta sonra gerçek rahatlama hissedebilirsiniz.

Parmaklarınız uyuşuklaşırsa ne yapacaksınız 2019

Parmaklarınız uyuşuklaşırsa ne yapacaksınız 2019

Related news

 • Mutfak Dekorasyonunda Açık Raf Kullanmanın 7 Püf Noktası
 • Duodenal ülserli bir diyet nasıl
 • Hangi hastalıklara iyodür-bromür tuzu uygulanır
 • Zerdeçallı Sebzeli Basmati Pilavı
 • Akdeniz Salatası Videosu
 • Yerli Dizi Haber, Yorum, AraÅtÄrma

 • Parmaklarınız uyuşuklaşırsa ne yapacaksınız 10

  Parmaklarınız uyuşuklaşırsa ne yapacaksınız


  Parmaklarınız uyuşuklaşırsa ne yapacaksınız 67

  Parmaklarınız uyuşuklaşırsa ne yapacaksınız 8

  Parmaklarınız uyuşuklaşırsa ne yapacaksınız 49

  Parmaklarınız uyuşuklaşırsa ne yapacaksınız 17

  Parmaklarınız uyuşuklaşırsa ne yapacaksınız 70

  Parmaklarınız uyuşuklaşırsa ne yapacaksınız 63

  Parmaklarınız uyuşuklaşırsa ne yapacaksınız 89

  Parmaklarınız uyuşuklaşırsa ne yapacaksınız 6

  Parmaklarınız uyuşuklaşırsa ne yapacaksınız 27

  Parmaklarınız uyuşuklaşırsa ne yapacaksınız 33

  Parmaklarınız uyuşuklaşırsa ne yapacaksınız 78

  Parmaklarınız uyuşuklaşırsa ne yapacaksınız 13

  Parmaklarınız uyuşuklaşırsa ne yapacaksınız 66