Ozan Tufan’ın kariyeriOzan Tufan’ın kariyeri
Ozan Tufan’ın kariyeri

Ozan Tufan kimdir?

23 Mart 1995 tarihinde dünyaya gelenOzan Tufan,Bursa’da dünyaya gözlerini açmıştır. Annesi ev hanımı, babası ise maden işçisidir. Futbolla alakası ilk olarak 10 yaşında başlamıştır. 10 yaşındayken okul takımının turnuvalarında boy gösterenOzan Tufan, turnuvaları izleyen Bursaspor kulübünün alt yapısının antrenörlerinin bir hayli dikkatini çekmiş ve bu maçtan sonra Bursaspor’un alt yapısına seçilmiştir.

2005 yılında Bursaspor tarafından kendisine lisans çıkartılanOzan Tufan,Danone Ligi olarak geçen minikler liginde başarılı oyunculuklar sergilemiş; 2007 yılındayken Vahide Aktuğ İlköğretim Okulu’ya birlikte olarak Danone Küçükler Futbol Türkiye Birinciliği’ni kazanmıştır.

Turnuvada toplam 9 gol atarak turnuvaya genel anlamda damgasını vurmuştur. Maç süresince de hem orta sahada hem de orta sahanın sağ kanadında başarıyla oynayarak farkını baştan belli etmiştir.

Ozan Tufan’ın kariyeri

2009 – 2019 sezonu :Bu sezonda Ozan Tufan’ın başına son derece talihsiz bir olay gelmiş ve kendisi sakatlanmıştır. Ayak tabanında meydana gelen rahatsızlık sebebiyle kendisini kontrol eden bazı doktorların “futbol hayatın bitebilir” demesine rağmen hiç bir zaman yılmayanOzan Tufan,aynı sezon kendisiyle yaşıt olan jenerasyonuyla birlikte Coca Cola Akademi U-15 Ligi’nde oynamaya başlamıştır.

Aynı sezonda çok randımanlı gidemese de 8 maça sonradan dahil olan Ozan Tufan, Türkiye finallerine giren 3 ayrı maçta ilk 11’in içerisinde yer almış ve aynı sezon Bursaspor, o sezonu Türkiye dördüncüsü olup kapatmıştır.

2019 – 2011 sezonu : Bu sezon her ne kadar U-16 takımı şampiyon olsa daOzan Tufan’ın sakatlığıbir türlü geçmediği için oynanan sezonun ilk yarısında hemen hemen hiç forma giyememiştir. Sezonun son yarısında ise yer aldığı maç sayısı sadece ikide kalmıştır.

2011 – 2012 sezonu : 2011-2012 sezonu tamamenOzan Tufan’ın çıkış yakaladığı bir sezondur. Ayağındaki sakatlığın iyileşmesiyle birlikte sahalara geri dönüp sağ bek mevkiinde oynamaya başlayan Ozan Tufan, o mevkiinin adamı olduğunu oynadığı başarılı performansla herkese göstermiştir.

Kendisi için yeni mevki olmasına rağmen hiç zorlanmadan top oynayan Tufan, U-17 takımında oynadığı başarılı topçulukların ardından Milli Takım’a kadar yükselmeyi başarmıştır.

Coca Cola Akademi U-17 Ligi’nin final karşılaşmasında Fenerbahçe’ye karşı oynadığı üstün oyunuyla tüm dikkatleri üzerine çekenOzan Tufan,o maçın 3-1 sonlandırılmasının ardından Bursaspor U-17 takımı da bu galibiyetten sonra şampiyon olmuştur.

2012-2013 sezonu : Fenerbahçe maçının ardından gelen teklifleA takıma alınan Ozan Tufan, aynı zamanda Ertuğrul Sağlam tarafından Avusturya kampının kadrosuna da alınmıştır. Takım Finlandiya’da Kups takımına karşı yenilse de Bursa’da oynanan rövanş maçında galibiyet elde etmiştir.

Bu maça 63. dakikada girenOzan Tufan, oyuna girmesinden sadece 8 dakika sonra ilk golünü Kups takımına atarak Gana asıllı Peter Ofori Quaye’ye ait olan “Avrupa kupalarında gol atan en genç oyuncu” zaferini de kendisinin elinden almış bulunmuştur.

2013 – 2014 sezonu :Bu sezonda da A takımının bir parçası haline gelen Ozan Tufan, Fenerbahçe’nin başına Daum’un gelmesiyle birlikte aynı zamanda sözleşmesinin süresinin de uzatılmaması kararıyla takımda daha az şans bulmaya başlamıştır. Sezon başlar başlamaz A2 takımına gönderildikten sonraOzan Tufan, bu takımla 13 maça çıkmıştır. A takımının kampına alınma kararı çıktıktan sonra da 2014’ten 2019’e kadar sözleşmesi uzatılmıştır.

Bunun dışında aynı dönemlerde Türk Milli Takımı’yla birlikte de ABD’deki kampta da yer alanOzan Tufan,2014-2015 sezonuna geçildiğinde Beşiktaş’ın teknik direktörü Slaven Bilic’in fazlasıyla dikkatini çekmesinden ötürü yazılan bir raporla Beşiktaş takımına bonservisi istense de yapılan değerlendirmeler sonucunda istek olumsuz olarak cevaplandırılmıştır ve Ozan Tufan’ın Beşiktaş’a transferi gerçekleştirilmemiştir.

Fenerbahçe dönemi : 12 Ağustos 2015 tarihinde imzaladığı sözleşmeyle birlikte 7 milyon Euro karşılığında Fenerbahçe’ye transferi gerçekleşenOzan Tufan, bu takımda 8 numaralı formayı giymeyi tercih etmiştir.

Fenerbahçe’nin resmi oyuncusu olduktan sonra takımında ilk çıktığı lig maç Çaykur Rizespor ile oynanan maçtır. Maç esnasında hem orta sahanın her türlü bölgesinde hem de sağ bek bölgesinde oynayabilen Ozan Tufani aynı zamanda sağ açıkta da top koşturabilmesinden ötürü sahada sürekli tutulmak istenen bir oyuncu haline dönüşmüştür.

Ozan Tufan’ın kariyeriOzan Tufan’ın kariyeri

Related news

 • Detoks çayının etkileri nelerdir
 • Üç Malzemeli Balerin Pasta Tarifi Videosu
 • Tehlike - penis başında döküntü
 • Kısmet Açmak İçin Nişan Kurdelesi Saklamak
 • Kadın kıyafetleri ve ev kıyafetleriyle ilgili iş

 • Ozan Tufan’ın kariyeri

  Ozan Tufan’ın kariyeri


  Ozan Tufan’ın kariyeri

  Ozan Tufan’ın kariyeri

  Ozan Tufan’ın kariyeri

  Ozan Tufan’ın kariyeri

  Ozan Tufan’ın kariyeri

  Ozan Tufan’ın kariyeri

  Ozan Tufan’ın kariyeri

  Ozan Tufan’ın kariyeri

  Ozan Tufan’ın kariyeri

  Ozan Tufan’ın kariyeri