Otomobilin iç kısmında kokuyor. Otomobilin içindeki benzin kokusu: görünüşünün ana nedenleri 2019

Otomobilin iç kısmında kokuyor. Otomobilin içindeki benzin kokusu: görünüşünün ana nedenleri 2019
24.08.2019

Otomobilin iç kısmında kokuyor. Otomobilin içindeki benzin kokusu: görünüşünün ana nedenleri 72

Otomobilin iç kısmında kokuyor. Otomobilin içindeki benzin kokusu: görünüşünün ana nedenleri

Her sürücü nakliyesinden tasarruf ediyorherhangi bir probleme özellikle dikkat etmek anlamına gelir. Çoğu zaman endişe nedeni arabada hoş olmayan bir koku olabilir. Benzin veya ateş kokusuyla kokarsa, bu bazı araç sistemlerinin arızasının ilk işaretidir. Öyleyse neden hoş olmayan bir koku alıyorsunuz ve nasıl ortadan kaldırıyorsunuz?arabada kokuyor

Kokusu yanıyor

Özel bir araba sürerken, birçok sürücükabinde yanma kokusunu not edin. Bu fenomenin birçok sebebi var. Bazıları kendi başına, bazıları ise sadece uzmanların yardımıyla ortadan kaldırılabilir.

 1. Arabada yanma kokusu caddeden görünebilir. Bu durumda, geri dönüşüm dahil edilebilir. kabin filtresi sadece bakıma muhtaç hale geldi ihtimali de vardır.
 2. Hoş olmayan bir koku neden olabilirmotora veya egzoz sistemine bağlı olan ısıtma çamuru. Hemen her makinede benzer bir olay meydana gelir. Bu özellikle off-sezonunda, yolların sulandığı zaman geçerlidir. Sorunun bir kısmı motoru yıkayarak çözülebilir. Fakat egzozdaki yapışmış çamurdan kurtulmak için başarı şansı yoktur. Motor yıkandıktan sonra bile, aracın içinde bir koku var, bu durumda sadece devridaim yardımcı olacaktır. Bütün sorun aracın tasarım özelliklerinde.
 3. Sık sık arabada hoş olmayan bir kokuMotordan yağ sızıntısı sonucu oluşur. Operasyon sırasında sıvı yanar. Yaygın bir problem, valf kapağının iç kısmında yatmaktadır. Bazı durumlarda, yerini alacak kadar basittir.
 4. Ayrıca, yanma kokusunun nedeni biraz olabilirelektronik ile arızalar. Bu, yangına yol açabilecek ciddi bir sorundur. Bu nedenle, eksiksiz bir araç muayenesi ve sorun giderme için uzmanlara başvurmak önemlidir.
 5. Yolcu bölmesinde yanma kokusunun bir başka nedeni, susturucu ile giriş borusu arasında bulunan contanın bütünlüğünün ihlalidir. Bu durumda, değiştirilmesi gerekiyor. arabada koku

Yakıt sisteminin özellikleri

Hemen hemen her yakıt hücresi kullanılamaz hale gelebilir. Sonuç olarak, hoş olmayan bir koku olacaktır. Makinenin muayenesi zayıflıklarla başlamalıdır.

Vücudun tüm uzunluğu boyunca elementleryakıt sistemi. Bu daha fazla güvenlik için yapılır. Bu nedenle, yakıt deposu motordan güvenli bir mesafede olup, çalışma sırasında ısıtılabilir. Buna ek olarak, aracın motoru, elektrik akımı ile çevrelenir ve bu sayede akım çeşitli bölmelere akar. Elbette, yakıt deposunun, makinenin potansiyel bir tehlikeyi temsil eden kısmı olduğu bir sır değil.

Motor bölmesinde, kural olarak, aracın normal çalışması için gerekli olan minimum benzin vardır. Bununla birlikte, sistemin böyle bir düzeninin bazı dezavantajları vardır:

 1. Yakıt hattı çok uzun.
 2. Çeşitli tiplerde bileşiklerin varlığı.

Çoğu durumda, daha doğrusu yüzde 90’ıntümüyle, yakıt kaçağı doğrudan doğruya üzerine sabitlenmiş veya yan yana bulunan gaz tankından veya elemanlarından meydana gelir. Ama burada daha fazla yakıt var.araba salonu

Sorun arama: yakıt sistemi

Arabada benzin kokuyor mu? Sonra sorun için arayan bir benzin tankına sahip olmasıdır başlar. Özellikle yakıt sızıntısı ortaya çıktı eğer. benzeri flanşlar, kompozit yapılar, kaynak ve: yakıt deposu çok çeşitli aygıtlar tarafından birbirine bağlanan elemanlar meydana bilinmektedir.

Bantların sıkılığını ve durumunu periyodik olarak kontrol edin. Bir bağlantı elemanı olarak hizmet ederler. Bantların yardımıyla gaz tankı gövdeye sabitlenir. Denetim ayrıca önleyici amaçlar için yapılmalıdır.

Yakıt deposunda şunu hatırlamakta fayda var.yüz litre kadar benzin olabilir. Kural olarak, böyle bir miktarın çok ağırlığı vardır. Çoğu zaman, tank gövdede çok nadiren yer alan gövdeye asılır. Bağlayıcı, parçanın altından geçen çelik bir esnek şerittir. Vücuda bu tür kayışlar güçlü cıvatalarla çekilir. Böyle bir sabitleme, yakıt deposunun hareket etmemesini sağlamalıdır. Ancak, güçlü şoklarla, parça hala vücuda sürtünür. Elbette, birçok üretici bunu sağlıyor. Bu nedenle, gövde duvarı ve tank arasına özel contalar monte edilir. Zamanla bu ürünler aşındırılır. Sonuç olarak, yakıt deposu önemsiz olmasına rağmen, küçük bir deliğin oluşmasına yol açabilecek hareketsizliğe sahiptir. Sonuç olarak, kabinde bir benzin kokusu var.

Ayrıca, korozyon gibi bir olguyu hatırlamaya değer. Yakıt deposu, etkisi altında kilo verebilir. Bu çoğunlukla eski araçlarda görülür.kabin içinde benzin kokusu

Problem nasıl çözülür?

Yakıt deposu sızıntılı veya aşınmış isedeğiştirilmelidir. Bu tür sorunları önlemek için de deneyebilirsiniz. Önleyici bir önlem olarak, yakıt sistemini olabildiğince sık kontrol etmeli ve ayrıca gaz tankının gövdeye takılı olduğu kemerlerin sıkılığını ve durumunu kontrol etmelisiniz.

Tank doldurma kapağı

Yakıt deposunun en zayıf noktası dolgu maddesidir.boynu. Bu bölümdeki problemler kabindeki benzin kokusuna yol açabilir. Doldurma boynu bir lastik conta kullanılarak yakıt deposuna kaynak yapılabilir veya vidalanabilir. Son sabitleme seçeneği daha güvenilir olarak kabul edilir. Bir arıza durumunda, kaynaklı bağlantı hızla bozulabilir. Ancak conta ve flanş uzun süre dayanacaktır.

Arabada benzin kokusu varsa, önce kaynaklı eklemi kontrol etmeniz gerekir. Kusurların varlığında, ortadan kaldırılmalıdır.

Kauçuk hortumlar

Arabada hoş olmayan koku olabilirBenzin pompasını bağlayan kauçuk hortumların bütünlüğünün ihlali neden olur. Yakıt hattı ve tank arasında bir geçiş bağlantısı olarak hizmet ederler. Taşırken, seçimler tabandan kopabilir veya kırılabilir. Bu problem bulunursa, hasarlı parçalar değiştirilmelidir.

Benzin pompasının kapak kapağı

Araba salonu sadece temiz değil,güzel kokulu olmalı. Ancak, bu her zaman işe yaramaz. Yakıt sisteminde başka bir zayıflık vardır - kapak, tankın içinde bir modülde yakıt seviye sensörleri olan bir benzin pompası tutar. Bu parça genellikle, kontur boyunca açılan deliklere vidalanan vidalarla sabitlenir. Bu kapak altında genellikle zayıf bir bağlantı olan bir lastik conta bulunmaktadır. Yakıt çiftleri sürekli bu detayı etkiler. Belirli bir süre sonra, sadece çöker. Sonuç olarak, sıkılık kırılır, böylece kabin içinde yakıtla koklanır.

Bir yakıt deposunun havalandırma sistemi vanası

Bu parçanın gövdesi genellikle plastikten yapılır. Hortumlar nozullara bağlanır ve bunların yardımıyla yakıt buharları adsorbanın özel kapasitesine aktarılır. Bu durumda plastik manşonlar kırılabilir. Hoş olmayan bir kokudan nasıl kurtulur? Valfin tamamını değiştirmek gereklidir.arabada kötü koku

Yakıt sistemi iyi ise

Araç parçaları incelendikten sonrave tüm problemlerin ortadan kaldırılması otomobilin iç kısmındaki benzinle hala kokuyor, o zaman tüm kilim, gövde ve yakıt lekeleri için koltukları kontrol etmeye değer. Bir sabun kullanarak onları etkisiz hale getirebilirsiniz. Bu hoş olmayan kokuyu gidermek için yardımcı olmadıysa, diğer yöntemlere başvurabilirsiniz.

Düzenli kahve

Arabadaki kokuyu gidermek bazen zor bir iş olabilir. Bu amaçla sade çekilmiş kahve kullanabilirsiniz. Onları benzinli lekeler ile doldurmak için yeterli. Neden tam olarak çekilmiş kahve?

Bu ürün çok sayıda yağ içerir.diğer kokuları emer. Tabii ki, süblime kahve kullanabilirsiniz. Benekli nokta yedi gün boyunca bırakılmalı ve sonra tekrar yıkanmalıdır. Pahalı bir ürün kullanmak gerekli değildir. Ucuz bir paket kahve alabilirsin.arabada yanan koku

Kabartma tozu

Bu ürün her metresinin mutfağında bulunur. Kabartma tozu sayesinde, araba salonu mükemmel bir şekilde getirilebilir. Sonuçta, bu toz sadece çıkarması zor lekeleri temizlemekle kalmaz, aynı zamanda hoş olmayan bir kokuyu giderir. Kahve sodalarından farklı olarak, lekeyi bir günden daha uzun süre işleyemezsiniz. Bu ürünü kirli bir yere serpmek yeterlidir ve 24 saat sonra sadece vakumlayın. Bundan sonra koku ortadan kaybolmalı.

Bulaşık yıkama sıvısı

Benzin, kimyasal bir yağlı üründür. Yakıt lekelerini gidermek için, bulaşık deterjanı ile harekete geçebilirsiniz. Sonuçta, bu sıvıların, yağları hızla parçalayabilmenizi sağlayan özel bir kimyasal bileşimi vardır. Buna ek olarak, bulaşık deterjanı mutlaka hoş olmayan kokulardan kurtulmanızı sağlayan tatlar ve kokular içerir.

Boyadaki leke üzerine biraz sıvı dökmek ve emilene kadar beklemek yeterlidir ve sonra su ile nazikçe durulayın. Kirlilik büyükse, çeşitli yaklaşımlarda onu kaldırmanız gerekir. hoş olmayan bir kokudan nasıl kurtulur

Sonuç olarak

Yakıt sisteminin bu bölümünde,Aracın kaputunun altında bulunan, herhangi bir zamanda istenmeyen kokuların ana kaynakları haline gelebilecek birçok unsur vardır. Burada hortum filtresine olan bağlantının gerçekleştiği yerleri dahil etmek gerekir. Tabii ki, başlık altında yatan sebebi bulmak çok daha kolay. Sonuçta, tüm detaylar görülebilir. Yakıt sisteminin zayıf noktalarını bilmek, sorunu çabucak çözecektir. Size en iyisi!

Otomobilin iç kısmında kokuyor. Otomobilin içindeki benzin kokusu: görünüşünün ana nedenleri 2019

Otomobilin iç kısmında kokuyor. Otomobilin içindeki benzin kokusu: görünüşünün ana nedenleri 2019

Related news

 • Ayak bakımı sırasında dikkat edilmesi gerekenler
 • Altın fiyatlarında son durum Gram altın, çeyrek altın fiyatları - 10 Ocak YENİ
 • Göbek eritme egzersizleri ile Etiketlenen Konular
 • Haftasonu Çocuk Ekranı
 • Oktay Ustanın Şişte Dürüm Köfte Tarifi

 • Otomobilin iç kısmında kokuyor. Otomobilin içindeki benzin kokusu: görünüşünün ana nedenleri 25

  Otomobilin iç kısmında kokuyor. Otomobilin içindeki benzin kokusu: görünüşünün ana nedenleri


  Otomobilin iç kısmında kokuyor. Otomobilin içindeki benzin kokusu: görünüşünün ana nedenleri 55

  Otomobilin iç kısmında kokuyor. Otomobilin içindeki benzin kokusu: görünüşünün ana nedenleri 45

  Otomobilin iç kısmında kokuyor. Otomobilin içindeki benzin kokusu: görünüşünün ana nedenleri 66

  Otomobilin iç kısmında kokuyor. Otomobilin içindeki benzin kokusu: görünüşünün ana nedenleri 6

  Otomobilin iç kısmında kokuyor. Otomobilin içindeki benzin kokusu: görünüşünün ana nedenleri 2

  Otomobilin iç kısmında kokuyor. Otomobilin içindeki benzin kokusu: görünüşünün ana nedenleri 65

  Otomobilin iç kısmında kokuyor. Otomobilin içindeki benzin kokusu: görünüşünün ana nedenleri 2

  Otomobilin iç kısmında kokuyor. Otomobilin içindeki benzin kokusu: görünüşünün ana nedenleri 61

  Otomobilin iç kısmında kokuyor. Otomobilin içindeki benzin kokusu: görünüşünün ana nedenleri 61

  Otomobilin iç kısmında kokuyor. Otomobilin içindeki benzin kokusu: görünüşünün ana nedenleri 33

  Otomobilin iç kısmında kokuyor. Otomobilin içindeki benzin kokusu: görünüşünün ana nedenleri 16

  Otomobilin iç kısmında kokuyor. Otomobilin içindeki benzin kokusu: görünüşünün ana nedenleri 66