Otobüsten Ev Yapımı

Otobüsten Ev Yapımı Otobüsten Ev Yapımı

Otobüsten Ev Yapımı

Eski bir okul otobüsünden ev yapılabileceğini hayal etmek biraz zor. Ama bunu gerçekleştirenler olduğunu duyunca şaşıracaksınız. Dışarıdan bakıldığında adeta hurda gibi duran bir otobüsü oldukça emek harcayarak eve dönüştürmek mümkün. Üstelikte istediğiniz zaman istediğiniz yere götürebileceğiniz bir ev!

Emeğin Mucizesi

Amerikan filmlerinde görmeye alıştığımız okul otobüslerinden birinin içinin biraz çabayla ne hale dönüştüğünü bu görselimizde kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Evin Genel Görünümü

otobusten-ev-yapimi-1

Bu görselimizin sol tarafında otobüsün eski halini, sağ tarafında ise yeni halini görüyorsunuz. Otobüsün koltukları sökülerek yerlerine koltuk, masa, mutfak tezgahı gibi bir evin tüm ihtiyacı olan eşyalar monte edilmiş. Koridora ise renkli paspaslar serilerek ortama neşeli bir hava getirilmiş.

Evin Yapım Aşaması

otobusten-ev-yapimi-2

Evin yapım aşamasında yaşananlar, elektrik aksamlarının kurulması ve otobüs koltuklarının sökülmesi bu görselimizin konusunu oluşturuyor.

Yemek Masası

otobusten-ev-yapimi-3

İki kişilik bu yemek masasını ve sevimli koltukları kullanırken kendinizi bir kafeteryada oturur gibi hissedeceksiniz. Perdeler de masa gibi mavi tonlarda tercih edilmiş.

Evin İç Dizaynı

otobusten-ev-yapimi-4

Evin iç dekorasyonunda buzdolabından televizyona her şey düşünülmüş. Kitapları ve diğer dekoratif eşyaları koyabilecek bir dolap bile bulunuyor. Led ışıklandırmalar da ayrıca dikkat çekici.

Otobüsün Dış Görünümü

otobusten-ev-yapimi-5

İşte bu da otobüsün yani evin dış görünüm. Dışarıdan bakan kimse bu otobüsün içinde yaşanılabilecek bir ev olduğuna inanmaz.

Genel Görünüm

otobusten-ev-yapimi-6

Şirin ve son derece kullanışlı olan otobüs evin iç dekorasyonu insanın kendisini enerjik hissetmesini sağlıyor. Bu ev sayesinde kalacak yer sıkıntısı yaşamadan dilediğiniz her yere rahatlıkla gidebilir ve orada istediğiniz kadar kalabilmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Mutfak ve Banyo Tezgahı

otobusten-ev-yapimi-7

Mutfaksız ve banyosuz bir ev tabii ki düşünülemez. Bu ev biraz minik olduğu için bu tezgah hem mutfak hem banyo tezgahı görevi görüyor.

Yollara Düşelim

otobusten-ev-yapimi-8

Güneşi arkanıza alıp dilediğiniz an dilediğiniz yere gidebilme özgürlüğünü tatmak istemez misiniz? Eğer isterim diyorsanız sizde bir an önce kolları sıvayıp böyle bir otobüs ev yapmayı
düşünmelisiniz.

Banyo

otobusten-ev-yapimi-9

Klozeti ve duşuyla normal bir evin banyosundan pekte farkı bulunmayan bu banyonun tek farklılık gösteren tarafı biraz küçük oluşu. Duş perdesi ile banyoya biraz hareket katılmış.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ilginizi çekecek konular
Dikkat Çeken Benzer Konular
Evinizdeki Raflara Yeniden Hayat Verecek 10 Fikir
Buradaki yaratıcı fikirleri kullanarak çıplak olan duvarınızdaki rafları yeniden düzenleyebilir ve onlara daha güzel bir görünüm kazandırabilirsiniz. Hemen aşağıda size ilham verecek fikirleri bulabilirsiniz: 1- Ağaç raf 2- Kahve masasını ikiye bölün ve rafa dönüştürün 3- Yakacak odun depolama yerinin içine raflar ekleyebilirsiniz 4- Eğlenceli salıncak raflar 5- Eski bir kapınızı hemen yeni ve güzel
Epoksi Zeminler ile Evinizin İç Tasarımını Tamamen Değiştirin
Her iç tasarımcının da dediği gibi doğru zemin odaya ya daha güzel bir hava katar veya daha kötü yapar. Evinizi tasarlarken veya yeniden dekore etmek istediğinizde özellikle göze güzel gelecek olan seçeneklerden yana oyumuzu kullanırız ki özellikle buralarda kullanacağımız mobilyalara da uyumlu olmasını isteriz. Peki aklınızda zemin için harcayacağınız ne kadar paranız var?  Son günlerde
İşlenmemiş Tahta Kullanabileceğiniz 20 Havalı Dekorasyon Fikri
Kenarları düzeltilmemiş doğal ahşap günden güne ev dekorunda daha popüler hale geliyor, çünkü evinize daha sıcak ve doğal bir görünüm getirir. Bu tarz odunların bir diğer özelliği ise insanların dümdüz eşyaları arasında kaotik bir güzelliğe sahip olması. Bu sayede evinize daha doğal ve daha canlı bir stil yakalayabilirsiniz. Sizin için birkaç havalı dekorasyon fikri bulduk
İşimizi Kolaylaştıran Akıllı İcatlar
Bazen küçük ama işimizi çok ama çok kolaylaştıran araç ve gereçler yaşantımıza dâhil olabilmektedir. Tıpkı aşağıdaki resimlerde yer aldığı gibi. Düşünesinize bu eşyalar bizde de olsaydı nasıl olurdu? Fenerli terlikler… Ön taban kısmı ışıklı olan bu terlikler ile elektrikler kesilmiş olsa da yada gece yarısı yatağınızdan çıktığınız anlarda kimseyi rahatsız etmeden lambayı yakmadan evin içinde
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.Related news

 • GÜLLÜ BEBEK PELERİN YAPIMI
 • Keşkül Tarifi – Sütlü Tatlı Tarifleri
 • Reçel Yapımı
 • Sarımsaklı Limonlu Zeytinyağlı Enginar
 • Dömi-Glas Sos Tarifi

 • Otobüsten Ev Yapımı

  Otobüsten Ev Yapımı


  Otobüsten Ev Yapımı

  Otobüsten Ev Yapımı

  Otobüsten Ev Yapımı

  Otobüsten Ev Yapımı

  Otobüsten Ev Yapımı

  Otobüsten Ev Yapımı

  Otobüsten Ev Yapımı

  Otobüsten Ev Yapımı

  Otobüsten Ev Yapımı

  Otobüsten Ev Yapımı

  Otobüsten Ev Yapımı

  Otobüsten Ev Yapımı

  Otobüsten Ev Yapımı

  Otobüsten Ev Yapımı

  Otobüsten Ev Yapımı

  Otobüsten Ev Yapımı

  Otobüsten Ev Yapımı