Ortodoks Vaftiz ya da Epifani. İpucu ve İmparatorluk için işaretler 2019

Ortodoks Vaftiz ya da Epifani. İpucu ve İmparatorluk için işaretler 2019
16.09.2019

Ortodoks Vaftiz ya da Epifani. İpucu ve İmparatorluk için işaretler 28

Ortodoks Vaftiz ya da Epifani. İpucu ve İmparatorluk için işaretler

Epifanın ziyafeti en önemli unsurlardan biridir.19 Ocak'ta yeni bir takvimle kutlanan kilise bayramları. Epiphany'de özellikle önemli bir kutlama şölene arifesinde gerçekleştirilen su hizmeti. Bir keresinde gün Rus kırsal bir katı hızlı gözlemlemek ve akşam duası sırasında köy kilise pek çok küçük kilise oda herkes uyum olamayacağını dua ile doldurulmuş ve düşünüldüğü gibi Suların Blessing ayin sırasında her biri en kısa zamanda kutsal su toplamaya çalıştı , o zaman daha kutsal. kapsayan kadınlar su kiliseye bir kase koymak iken, nereye şeritler mumlarla iç içe ayinleri, olarak da adlandırılan Epifani sık sık arifesinde kutlamak "mumlar".

Vaftiz için kullanılan ana ayinler ve işaretlerkutsal su. Suların Blessing döndükten sonra her aile üyesi kutsal bir yudum su yudumladı, sonra o, tutuyor ve müştemilatı tüm evi, hem de tüm olarak mülkiyet serpilir. Vaftiz ile ilgili işaretler, ilk etapta, sağlık veren evin ve mülkün kötü gözlerden ve sıkıntılardan korunan suyun yaşam verici gücünü ilgilendiriyordu. Vaftizle işaretler suyun iyileştirici gücüyle değil, aynı zamanda su kötü gitmez ve onu dondurmak, sonra haç net görüntü buz üzerinde görünecektir ışıklı inançla sadece birbirine bağlı olduğu için, resimlere koymak ayin su sonra. Aynı kutsal mülkiyetin, basit nehir ve göl suyuna sahip olduğuna, Vaftizhanemin başlangıcında özel güçle doymuş olduğuna inanılıyor.

Bu işaretler Vaftiz ile ne alakalı? Efsanelere göre, İsa kendisi nehir Mesih bir festival geceye iner, bu nedenle tüm rezervuarlar suda "kaya" ve nehir geceleri gelip deliğe yakın beklemek, görmek, bir dalga geçtiğinde, İsa suya dalmış olduğu bir işareti. Vaftizin diğer işaretleri nehir ve göl suyuyla ilişkilidir. Bu Epifani imkansız sonra korku içinde ondan çalışan ve, giysi tutunmuş kutsama sonra tüm sucul kötü ruhları beri, haftanın sona ermeden, nehirde çamaşır yıkamak için inanılıyordu, sudan dışarı atlar. Epifani günündeki buz deliğindeki su, tedavi edici olarak kabul edildi. Sadece, evini taşırken, geri dönüp duanın bütün yolunu söylememek önemliydi.

Epifani'de insanların işaretleri ve ayinleri en çok idiçeşitli, ancak her nasılsa hepsi su ve kutsal gücü ile ilgilidir. En güzel ve alışılmadık ritüellerden biri, kutsal bir yazı tipi olan Ürdün nehri üzerindeki cihazla bağlantılıdır. alışılmadık tespiti ile buz üzerinde bir haç şeklinde ve parlaklık olarak adlandırılır ve su akışının oluğun çevresine yerleştirilmiş bir yarı-daire şekilli girinti içinde bir delik delinmiş. Bütün bunlara bir "fincan" deniyordu. Servis esnasında "kase" alt hızla oyuk-parıltı dolgu, onun hızla yol ve nehir çıkarılan suyun bir çeşme yapılmış ve daha sonra su ve gümüş üzerinde bir haç gibi buz pop haline getirilmiş buz yüzeyinde parlıyordu. Bu muhteşem gösteri sonrasında, kutsal suyla yıkama ayini başladı. Üstelik, günümüzde olduğu gibi eski Rusya'da da buz deliğine böyle bir banyo yoktu. Kural olarak, onlar içtim ve yıkanmış su, gibi ancak, daha sonra, deliğe su ile ilişkili Vaftizi ulusal işaretler, günde bir soğuk, banyo yakalama imkansızlığını iddia daha düştü cesur ruhlar vardı.

Vaftiz için ritüel ve işaretler vardır.olduğu gibi, putperest inançlarla iç içe. Bu ritüellerden biri, evcil hayvanların kutsal suyla serpilmesidir. Tüm yerli sığırlar, bu güne özel hazırlanan lezzetli bir ikramdan etkilenerek bahçeye götürülüyor ve etrafında üç daire çizerek kutsal su serpiliyor. Ailenin tüm üyeleri bu rite katılır. Bu gün hava şartları ile ilgili birçok işaretin de Hıristiyanlık öncesi inançlarla bir bağlantısı var. Epiphany akşamlarında kehanet çok yaygındı. Kızlar nişanlandığını tahmin ediyorlardı. Ancak, tüm kutsal günleri tahmin edenlerin buz deliğinde yüzmek zorunda kalmaları, zira falcılar bu günlerde özellikle gezinen kirli bir güç çekmiştir.

Ortodoks Vaftiz ya da Epifani. İpucu ve İmparatorluk için işaretler 2019

Ortodoks Vaftiz ya da Epifani. İpucu ve İmparatorluk için işaretler 2019

Related news

 • Fiyonk Ve Ponpon Süslemeli Ajurlu Çocuk Şapkası Yapımı. 2 yaş
 • Romantik yılbaşı 2014 önerileri
 • Galeta Unlu Börek
 • Ünlü mucize çalışma simgesi Skoroposlushnitsa
 • Semizotu Yemeği Tarifi Videosu

 • Ortodoks Vaftiz ya da Epifani. İpucu ve İmparatorluk için işaretler 83

  Ortodoks Vaftiz ya da Epifani. İpucu ve İmparatorluk için işaretler


  Ortodoks Vaftiz ya da Epifani. İpucu ve İmparatorluk için işaretler 33

  Ortodoks Vaftiz ya da Epifani. İpucu ve İmparatorluk için işaretler 34

  Ortodoks Vaftiz ya da Epifani. İpucu ve İmparatorluk için işaretler 60

  Ortodoks Vaftiz ya da Epifani. İpucu ve İmparatorluk için işaretler 98

  Ortodoks Vaftiz ya da Epifani. İpucu ve İmparatorluk için işaretler 3

  Ortodoks Vaftiz ya da Epifani. İpucu ve İmparatorluk için işaretler 3

  Ortodoks Vaftiz ya da Epifani. İpucu ve İmparatorluk için işaretler 82

  Ortodoks Vaftiz ya da Epifani. İpucu ve İmparatorluk için işaretler 87

  Ortodoks Vaftiz ya da Epifani. İpucu ve İmparatorluk için işaretler 48

  Ortodoks Vaftiz ya da Epifani. İpucu ve İmparatorluk için işaretler 3

  Ortodoks Vaftiz ya da Epifani. İpucu ve İmparatorluk için işaretler 33

  Ortodoks Vaftiz ya da Epifani. İpucu ve İmparatorluk için işaretler 50

  Ortodoks Vaftiz ya da Epifani. İpucu ve İmparatorluk için işaretler 47