OPG Ulyanovsk: gruplar, liderlerOPG Ulyanovsk: gruplar, liderler

24.05.2019

OPG Ulyanovsk: gruplar, liderler 32

OPG Ulyanovsk: gruplar, liderler

Modern Rusya'nın ceza raporlarındaUlyanovsk ülke çapında çalkırtıyor. Oldukça önemli sayıda organize suç grubu, geçen yüzyılın sonlarında öne çıkan liderler ve nüfuz alanlarının dağılımı - burada her şeyin doksanlı yıllardaki ile aynı olduğu görülüyor. Rusya genelinde artık çok daha güvenli ve kolaydır. Ancak hayır, Ulyanovsk OPG ve 2019'de orada, hala büyük bir taşra kentinin kamusal yaşam köşesinde bulunuyor.

OPG Ulyanovsk

grup

Her şeyden önce, terim hakkında. Haydut örgütler (gruplar) esas olarak yasadışı eylemler ile uğraşan derneklerdir. Benzer gruplar nispeten kararlı olabilir. Ortak görevleri, çalışma yöntemleri ve kuralları vardır. Haydutlar birlikte hareket eder, genellikle kendine özgü becerileri, doğru bağlantıları ve hareket kabiliyetleri olan araçları vardır. Bütün bunlar toplulukların sınırlarını güçlendirip genişletmelerini sağlar.

Bu açıdan OPG Ulyanovsk Rus suçlularının temsilcilerinin tipik bir örneğidir.

kanıt

Son yıllarda çeteler önderlik etmeye başladıkendilerini "daha mütevazı" olarak nitelendirdiler, ancak Ulyanovsk'tan hiçbir yerde kaybolmadılar. OPG Ulyanovsk, şehrin karakteristik bir özelliğidir. Kelimenin tam anlamıyla her köşede karakteristik yazıtlar ve çizimler vardır ve akşamları kalabalık gençlerin toplantıları vardır. Basit "Ulyanovsk sakinlerine" "Sands meşgul" veya "SD" kelimeleri hiçbir şey söylemeyecek. Fakat insanlar, "insanları anlama" hakkında çok şey anlıyorlar.

Etki bölgeleri

Grupların bir parçası olan insanlarla kesinlikle temas kurmayan kişilere etki bölgeleriyle baş etmek zordur. Filatov OPG (Ulyanovsk), Orel ve benzeri şehir geneline yayılmıştır.

Ulyanovsk 2019

Şu anda kaç tane var kesingruplar, kimse söyleyemez. Modern yazarların rakamları bir buçuk dan neredeyse iki buçuk aralığındadır. Mevcut durum hakkında fikir sahibi olan insanlar, neredeyse hiçbir klasik bölgenin parçalanmadığını (nadir istisnalar dışında) bulunduğunu göz önünde bulundurun.

Elbette ve Ulyanovsk'da koşullu dağılım halen mevcuttur. Böylece, Ulyanovsk organize suç grupları, "kendi" arasındaki iç çekişmelerin nedenlerini en aza indirmeye çalışıyorlar.

Yani, sol kıyıdaOrtak bir topraklarda huzur içinde yaşayan beş haydut oluşumu var. Hiçbir belirgin etki alanı yoktur. Kent merkezinde ve şehrin diğer bölgelerinde aynı durum.

OPG'nin gücü

OPG için fırsatlar farklıdır. Yoğun nüfuslu Demiryolu Bölgesi birçok çeteyi "depolar". Aynı zamanda Ulyanovsk OPG "Merkezi-KamAZ" bu bölgede en büyük etkiye sahiptir. Bu yüzden geleneksel olarak oldu. OPG Orlovsky (Ulyanovsk) ve birlikleri başka bir taktik yürütüyorlar. Grup şehir genelinde dağılmıştır. Demiryolları ve Leninsky bölgelerinde büyük rol oynuyorlar. Nehirde. Ulyanovsk şehrindeki en güçlü gruplardan biri olan Sviyaga, Vyrypayev oldu. Trans-Volga bölgesindeki Filatovskaya grubu, Filatov grubunun lideri adına kurulmuş önemli bir rol oynamaktadır. Ulyanovsk'daki Volchkovskaya OPG de son değil.

Birazcık geçmiş

Doksanlarda aktif bir dağıtım vardıetki sınırları. Bazı istisnalarla modern Rusya'da hâlâ var olan tüm Ulyanovsk OPG'leri yirminci yüzyılın son yirmi yılları çerçevesinde ortaya çıktı.

Ulyanovsk merkezi

Esas toplantılar spor dalında gerçekleştisalonlar veya popüler bir şekilde konuşan sallanan sandalyeler. Ulyanovsk OPG'sinin en ünlü liderleri o zaman belirlendi. Benzer yerler, ergenlerin arasında biliniyordu ve eşkıya grupları için daima güçlü gruplar vardı. Bu duyguları taşıyan ergenler arasında ceza grupları oluşmaya başladı. Gelecekteki haydutların bir kısmı kendini arkadaşlarıyla suç örgütlerinde buldular. Belirli bir gruptaki yer genellikle ikamet yeri tarafından belirlendi.

Gruplamaların yapısı karmaşık değildir: tırgaların sıradan üyeleri, yaş kriterlerine göre dağıtılan bir elebaş var. Basit terimleri kullanırsanız orta yaşlı ve daha orta yaştaki haydutlar olur. OPG Vyrypaevskih (Ulyanovsk) ve diğer gruplardaki bu dağılım.

Şehrin içinde şu eşkiyaların söylentileri var.daha gençleşti: birçok küçükler haline geldi. Bununla birlikte, bazı kaynaklarda bunun yanlış bilgi olduğu belirtilmektedir çünkü bu durum daima korunmuştur. Herhangi bir grupta on yaşından küçük yaşta bir çeteye "kayıt yaptırdıklarından" 16 yaşın altındaki gençler vardı.

Disiplin ve çıkarlar

Tipik bir OPG oldukça katıdır.Disiplin, örneğin uyuşturucu kullanımı, hatta akciğerler yasaklanmıştır. Gruplarda cezalar var. Kafa vuruşları hariç büyük ölçüde değişebilirler.

Ancak, neler olduğunu idealleştirmeyingruplamalarda. Kimse gangster derneklerinin doğasını kaldırmadı. Her durumda, bunlar yasadışı yöntemlerle çalışan gençlik gruplarıdır. Ve bu gibi sonuçların sonuçları mantıklı bir kişi için açık olmalıdır.

Özellikle, üyelerin müzik zevklerini belirlemek mümkündür.gruplandırmalar: genelde chanson ve Michael Krug seçtiler. Çetelerin ana kısmı fiziksel olarak spor yapabilmek için sistemli bir şekilde sporla uğraşmaktadır.

çıkık

Gangster birlikleri toplulukları Ulyanovsk'un kendi dağıtım yeri var. Yabancılar özel bölgeleri geçemezler. Ancak bazen, çatışmalar ya da konuklar çok düşmana dönüştüğünde hareket yasağı getirilir ve tüm yabancılar ayrılmaya davet edilir.

Filatovskiy Opg Ulyanovsk

Montaj yerleri sıkça değişir. Örneğin, Ulyanovsk'daki Komissarov OPG, okulun yakınında veya spor kulüplerinin yakınında toplantılar düzenliyor. Toplantılar genellikle günün sonunda gerçekleşir. Düzenlilikleri haftada üç kez ulaşır. "Toplantılar", gangster topluluğunun tüm üyeleri olmalıdır. Disiplini ihlal etmek veya sistematik olarak yok olmak cezalandırılacaktır. Ayrıca, kızların toplantılara katılmasına izin verilmez.

yapı

Genellikle OPG yüz elli ila iki yüz arasında birliktedirüyeler. Genel yapı Ulyanovsk şehrinin tüm gangster toplulukları tarafından ele geçirilir. "Yayınlar" listesi, yıl sayısı ve ceza ve prestij gibi özelliklere bağlı. Çoğu durumda, bir suç örgütünün lideri, eşkıya alanlarında kişisel bağlantıları olan bir kişidir. Özellikle eşkıya kohortundaki insanlar dahil değildir. Örgütlü suç grubunun saflarında, kamplarda cezaevinde görev yapmış kişiler olabilir, ancak az sayıdaki suçlu da olabilir.

Grubun tüm üyeleri, genel "bütçeye" düzenli olarak katkıda bulunur. Birikmiş primler bölgeye transfer edilir veya grubun ihtiyaçlarına gidebilir. Tüm bu çalışmalar grup lideri aracılığıyla gerçekleştirilir.

lider

Grup lideri, kural olarak, en yakınhapishane topluluğu. Bu, esasen seçimler sırasında önde gelen bir faktördü. Aynı zamanda, başkalarının ona saygı duyması için korkudan esinlenici bir güç ve görünüşe sahip olması gerekiyordu.

Diğer gangster kitlesi arasında farklılık yaratmak arzusuyla,Lider spor malzemeleri ile çok çalışıyor. O hızlı ve güçlüdür. Liderler için önemlidir ve iş becerileri, örneğin tartışma konularını ve iletişim problemlerini çözme becerisi. Bir kişinin kişisel özellikleri de önemli bir rol oynamaktadır. Örgütlü bir suç grubunun liderinin spesifik kalitesi yumuşak bir saldırganlık olmalıdır.

Ulyanovsk liderleri

En çok - en

Neredeyse otuz yıllık tarihinde OPG Ulyanovsk, lider sayısı defalarca güçlü, belirsiz insanlar çıkardı. Sağ Bank'ın tüm ekiplerini bir yumrukta toplamaya karar veren güçlü bir haydut, Moskova Otoyolunda büyük bir evde yaşayan Tosya adlı bir adamdı. Bu atipik bir kişiydi. Haydutlarla sert tutuyor, aşırı soğukkanlı ve cesurca davranıyordu. Tosya kısa sürede bütün alanlara boyun eğdi. Far Zasviyaya'nın birçok makamı itaat altındaydı. Kısa sürede suçlu Ulyanovsk'ta en saygın kişilerden biriydi. Bununla birlikte, 1992'de Tosya sarhoş kavgada öldürüldü.

Ulyanovsk S. şehrinin bir diğer popüler otoritesi. Kapralov (onurlu lakap - onbaşı). 90'lı yılların başında. OPZ "Sapley" in lideri ve Far Zasviyaya'nın en etkili otoritelerinden biri oldu. Fakat daha sonra orduya alındı ​​ve grup hızla teslim oldu. Geri döndüğünde, kaybedilen zemini yeniden kazmaya başladı, gerçek bir eşkıya haline geldi. Raket, uyuşturucu ticaretinin kontrolü, fuhuş, grubun yaptıklarının sadece küçük bir listesidir. Güneş altında bir yer için yapılan savaş, 28 Aralık 1995'ün sonunda ciddi bir şekilde yaralandı ve birkaç yıl sonra öldü.

Bu kaderlerin Ulyanovsk'un suç dünyasının yetkilileri için olduğu kadar bütün ülke için de tipik olduğunu söylemeliyim. Ya rejime dayanamayan bir kurşundan ya da cezaevinden öldüler.

Yabancılar

Suçlu safta bulunan haydutlar arasında"kendi" ve "başkası" kavramları arasında net bir muhalefet var. Yani, "Saply" grubunun gangsterleri "Yeşim" olurlar. Ancak genellikle derneğin üyeleri yıkıcı çalışmalarını arkadaş çevresinin dışındaki gençlere yöneltti. Basitçe söylemek gerekirse, "botanikçiler" alay etti. Yakalandılar, dövüldüler ve açıkçası soydular. Bu gibi eylemlerin öncüsü, zayıflık ve kendini savunamamaydı. Tabii ki, başka bir sebep mali bileşen oldu. Haydutlar böyle insanları dışsal işaretlere göre hesapladılar.

Volchkovsky Ulyanovsk

Diğer kayıt dışı örgüt gruplarıyla birlikte,Kural olarak, sakince davrandı. Ulyanovsk'ta neredeyse hiç böyle bir insan olmamasına rağmen, cinsel azınlık temsilcilerini hiç sevmediler (her halükarda, varlıklarını tanıtmazlar). Ayrıca eşkıya formasyonlarının üyeleri ulusal ve dini gerekçelerle nefret ifade etmiyor.

çatışmalar

Savaşanların temsilcileri arasındaki çatışmalarhatta nötr OPG ve şimdi nadir değildir. Çoğunlukla, düşmanlığın başlangıcı için temel, kendi topraklarını genişletme ve nüfuz alanını çoğaltma girişimidir. Bu tür bir resim, yakındaki OPG "Saplya" ve "Peski" nin sökülme olaylarının yaşandığı 12 No'lu okul yakınlarında 2007'de gözlemlendi. Sonuç olarak birkaç haydut hastaneye kaldırıldı.

Düşmanlığın bir başka nedeni belirli bir derneke ait olduğunun açıklığa kavuşturulmasıdır. "Center-KamAZ" (Ulyanovsk) grubunu gruplandırmak için kullanılan sorunun derhal çözülmesi.

Vyrypayevskiye Ulyanovsk toptan ticareti

Son zamanlarda, cari yılın ilkbaharında, nedeniylesuçlu razborok bu grup demiryolu teknik okul öğrencisi tarafından öldürüldü. Ve benzer örnekler var. Doğru, çoğunlukla çatışmalar basitçe günlük ayrıntıları nedeniyle gerçekleşir.

OPG Ulyanovsk: gruplar, liderlerOPG Ulyanovsk: gruplar, liderler

Related news

 • CHPden bedelli askerlik için yeni teklif: 28 gün şartı kaldırılsın, profesyonel askerliğe geçilsin
 • Yumuşak Zeytinli Poğaça
 • Doğum sonrası estetik önerileri
 • KEÇE ÇİÇEKLER İLE ÇERÇEVE NASIL DEKORE EDİLİR
 • Söz Derya Öldü mü Deniz Baysal Söz’den Ayrılacak mı İşte Detaylar

 • OPG Ulyanovsk: gruplar, liderler 94

  OPG Ulyanovsk: gruplar, liderler


  OPG Ulyanovsk: gruplar, liderler 24

  OPG Ulyanovsk: gruplar, liderler 87

  OPG Ulyanovsk: gruplar, liderler 60

  OPG Ulyanovsk: gruplar, liderler 97

  OPG Ulyanovsk: gruplar, liderler 26

  OPG Ulyanovsk: gruplar, liderler 13

  OPG Ulyanovsk: gruplar, liderler 43

  OPG Ulyanovsk: gruplar, liderler 28

  OPG Ulyanovsk: gruplar, liderler 27

  OPG Ulyanovsk: gruplar, liderler 72