Onomatopoeic sözler - ayırt etme ve konuşmanın hangi bölümlerini içerecek 24 28.01.2019, 01:52

Onomatopoeic sözler - ayırt etme ve konuşmanın hangi bölümlerini içerecek

Bu kadar son derece ilginç bir fenomen:onomatopoeic sözcükler veya onomatopoeia, dünyanın hemen hemen tüm dillerinde ortaya çıkar, ancak bazı nedenlerden dolayı hem yerli hem de yabancı diller atlanmaktadır. Rus dili derslerinde, bu sözler tesadüfen okunurken, tesadüfen belirtilir. Bu iki grubun ortak özellikleri vardır, örneğin kelime oluşumu ile ilgili problemler.

Sese dayalı kelimeler örnekleriSöylentileri çok sarkaçtan ayırınKolay: İlk ifade duyguları, onları adlandırmamak - "ah", "ah" ve benzeri. Ve onomatopoeic sözcükler "clap", "click", "meow" gibi bazı sesleri taklit eder. Elbette ki bu taklit mükemmel değildir, ancak anadili konuşanlara genellikle ek açıklamalar yapılmadan anlaşılırdır. Ayrıca ilginçtir ki, aslında konuşmanın tam bir parçası olmaksızın, onomatopoea bir anlam sembolü taşır, yani "ses seti" belirli bir anlamdan yoksun değildir. Ek olarak, onomatopoeic semantikler, bağlama bağlı olarak değişmezken, ünlemin değeri sadece tonlama ve dil durumuna bağlı olarak doğru olarak belirlenebilir.

onomatopoietik kelimelerAncak, onomatopoeic kelimeler çokhem Rus hem de diğer dillerde önemlidir. Konuşma ve nesnelerin, fenomenlerin, canlıların yan yana getirilmesinin onları belirleyen kelimelerle biçimlenmeye başlaması onomatopoealdir. Örneğin, birçok küçük çocuk bu düşüşü "boo", otomobil ise "bi-bi" olarak görecektir. Buna ek olarak, bazen bu kelimeler, özellikle İngilizce örneğinde görülen, konuşmanın bağımsız parçaları haline gelir.

İlginçtir ki neredeyse tüm çeşitlilikdünyanın sesleri akıllıca kelimelerle ifade edilebilir. Örnekler son derece basittir - herhangi bir çocuk bir arının veya çimenlerin kıvırcıklığını, köpekleri havlamayı ve koyunu köreltmeyi tasvir eder. Doğru, farklı dillerde bu oldukça farklı sesler çıkaracak ve bu da bu fenomenin ilginç bir özelliği gibi görünüyor.

Rusça "Cockareka" nın Fransızca'daki karşılığı -"cocorico" ve İngilizce - "cock-a-doodle-doo". Buna ek olarak, Japon kedileri hiç İtalyan kedisine benzemez. Bunun nedeni, orijinal seslerin oluşumunun karmaşık doğası olduğuna inanılıyor. Insan konuşma aparatı, hışırtıların, kıkırdayanların, hışırtıların ve uğultuların tüm çeşitlerini mükemmel biçimde aktaramadığından, tek yol, sesin yalnızca belirli karakteristik bir bölümünü temel alarak yaklaşık olarak taklit etmektir. Buna ek olarak, aynı sese farklı insanlar tarafından öznel olarak algılanmaktadır, bu yüzdenİngilizce kelimelerFarklı dillerdeki sözcükler birbirinden farklıdır, ancak aynı zamanda bazı ortak temelleri vardır.

Kullanım anlamında İngilizceOnların çok fazla dağılıma sahip oldukları için, on-muazzama son derece ilginçtir. Vızıltılı ses - vızıltı - benzer bir anlam taşıyan bir isme ve bir fiile girdi, aynı şey tıs sesiyle oldu. Ve onomatopoealarla oluşan bu tür İngilizce kelimeler - çok sayıda. Bu arada, Rusça'da da, onomatopoeic kelimelerin konuşmanın bağımsız bölümlerine geçtiği vakalar var, ancak bunların çoğu İnternet argo ile ilgilidir.Related news

 • Fotoğraflarla İstanbulda Zafer Günü resepsiyonu
 • Erken Ergenlik Nedir
 • Pomelo yemekleri: Bazı kurallar ve gelenekler

 • Onomatopoeic sözler - ayırt etme ve konuşmanın hangi bölümlerini içerecek 18

  Onomatopoeic sözler - ayırt etme ve konuşmanın hangi bölümlerini içerecek


  Onomatopoeic sözler - ayırt etme ve konuşmanın hangi bölümlerini içerecek 37

  Onomatopoeic sözler - ayırt etme ve konuşmanın hangi bölümlerini içerecek 47

  Onomatopoeic sözler - ayırt etme ve konuşmanın hangi bölümlerini içerecek 15

  Onomatopoeic sözler - ayırt etme ve konuşmanın hangi bölümlerini içerecek 71

  Onomatopoeic sözler - ayırt etme ve konuşmanın hangi bölümlerini içerecek 48

  Onomatopoeic sözler - ayırt etme ve konuşmanın hangi bölümlerini içerecek 49