25.06.2019

Okullaşma biçimleri - çeşitli sınıflandırmalar 47

Okullaşma biçimleri - çeşitli sınıflandırmalar.

Eğitim biçimleriokuldaki öğretmen ve öğrenciler arasındaki etkileşimin dış organizasyonunu yansıtmakta ve belirli bir düzen ve rejimde yürütülmektedir.

Gelişmiş pedagojik uygulama, örgütsel eğitim biçimlerinin büyük bir cephaneliğini biriktirmiştir. Sınıflandırmaya girişireğitim biçimleriaraştırmacıların çeşitli parametreler için ondan fazla sınıflandırma yapmasına izin verin.

Dolayısıyla, eğitim alma yöntemi, tam zamanlı, yarı zamanlı, akşam, dış) çeşitli formları içerir.

En yaygın olanı,hangi eğitim sisteminin temel alındığı. Bireysel ve toplu eğitim sistemleri vardır. Bazıları zamanlarında popüler, diğerleri gelenekselleşti ve ana olanları kabul edildi.

Ders-ders sistemi, teorik olarakJ. A. Komensky tarafından kurulan ve evrensel olarak dünyada tanınan ve birkaç yüzyıl boyunca okul eğitiminin organizasyonunu yönlendiren bir kurumdur. Aynı yaş ve eğitim seviyesinde, yıllar boyunca dağıtılan materyal ve dersler ayrı bir konuyla uyumlu olarak eğitim alan öğrencilerin sabit bir kompozisyonu varsayar. Okuldaki dersler, ders programına göre değişir. Sınıf dersi sisteminin avantajı açık bir yapı, ekonomi, kalıcı bir öğrenci ekibinde bir eğitim süreci düzenleme imkanıdır. Sistemin dezavantajları eğitimin küçük bireyselleştirilmesi, belirli bir örgütsel alanda tecrit.

öğrenme Formlar sürekli sınıf-ders sisteminin verimliliğini artırmak için aranan deneyler ve çalışmalar öğretmenler-reformcular hedefi haline gelmektedir.

Bellancaster sisteminin (İngiltere) kalbinde, öğrencilerin karşılıklı olarak eğitimi düşünülmektedir.

20 yılında Avrupa'da kurulan Mannheim sistemiYirminci yüzyılın yaş, yetenek öğrenciler tarafından farklılaşma odaklı (sınıflar muayene ve güçlü, orta, zayıf öğrenci başarısı temelinde oluşmuştur).

Batavia planı, iki öğretmenin sınıfta birlikte çalıştığı, ön ve bireysel çalışmaları kendi aralarında öğrencilerle paylaştığı bir eğitim organizasyonu sistemidir.

Gelecekte, aktiföğrenme biçimleri. Dolayısıyla, Dalton Planı (USA), okul müfredatındaki öğrencilerin atölyelerde, laboratuarlarda çalışarak öğretmenlerin görevleri üzerine aktif kendi kendine master yapmalarını amaçladı.

Yirminci yüzyılın 20 yıla kadar 1932'de yerli pedagojide tug-laboratuvar eğitimi Dalton planının bir çeşit modifikasyonu haline geldi.

Çalışma zamanının esnek dağılımının fikirleri veplanın tekrar Trump (20. yüzyılın 50s) 'de belirtilen eğitim bireysel formunu seçin. Bu sistem, ogranizatsii öğrenci büyük gruplar dersler (100 kişiyi, eğitim süresi 40%), küçük gruplar halinde ogranizatsii çalışma (10-15 kişi, zamanın% 20), sınıflardaki öğrencilerin bireysel çalışma (zaman% 40) içerir.

Lisede ve meslek okullarındaeğitim semineri sistemi.

Okul biçimleriiç didaktik ayrılırokul (ders, isteğe bağlı, ek eğitim derneği), ders dışı (ödevler, geziler, uzaktan eğitim). Öğrenci sayısı ile ön, grup ve bireysel eğitim biçimleri tahsis edilmiştir.

Modern eğitim biçimini belirtmekte fayda var.son yıllarda gelişmiştir. Bu bilgisayar telekomünikasyon dayanan uzaktan öğrenme. Öğrenme süreci, bir öğretmen rehberliğinde bağımsız olarak gerçekleşir (öğretmen-akıl hocası). Lise öğrencilerine (ayrı konulardaki mesafe kursları), engelli çocuklara yeni fırsat tanındı. Uzun vadede, araştırmacılar bu eğitim biçimini kırsal okul öğrencileri için, herhangi bir konuda bilgi boşlukları olan okul çocukları için kullanma olasılığına dikkat çekiyor. Uzaktan eğitim, salgın veya doğal afetler sırasında müfredatın tam olarak uygulanmasına katkıda bulunur.

Eğitim biçimleri, gelişmiş pedagojik kavramlara ve okul eğitimi için modern gereksinimlere uygun olarak sürekli olarak gelişmektedir.Related news

 • Basamak-çorap - gelişmiş bayanlar için ayakkabı
 • Temelliden çağrı: Gelin yerel seçimleri ikinci tura çevirelim
 • Arazi alımı ve satımı kaydı: sipariş ve kurallar
 • Balm Renkli Konsept - Saç rengini değiştirme ve onlara zarar verme yeteneği
 • Antep Fıstığı Nasıl Saklanır

 • Okullaşma biçimleri - çeşitli sınıflandırmalar 32

  Okullaşma biçimleri - çeşitli sınıflandırmalar


  Okullaşma biçimleri - çeşitli sınıflandırmalar 18

  Okullaşma biçimleri - çeşitli sınıflandırmalar 26

  Okullaşma biçimleri - çeşitli sınıflandırmalar 29

  Okullaşma biçimleri - çeşitli sınıflandırmalar 29

  Okullaşma biçimleri - çeşitli sınıflandırmalar 17

  Okullaşma biçimleri - çeşitli sınıflandırmalar 44

  Okullaşma biçimleri - çeşitli sınıflandırmalar 85

  Okullaşma biçimleri - çeşitli sınıflandırmalar 9

  Okullaşma biçimleri - çeşitli sınıflandırmalar 44

  Okullaşma biçimleri - çeşitli sınıflandırmalar 51

  Okullaşma biçimleri - çeşitli sınıflandırmalar 90

  Okullaşma biçimleri - çeşitli sınıflandırmalar 87

  Okullaşma biçimleri - çeşitli sınıflandırmalar 23

  Okullaşma biçimleri - çeşitli sınıflandırmalar 66