Okul öncesi çocuklar için DOWda GEF tarafından tanı yöntemleri 2019

Okul öncesi çocuklar için DOWda GEF tarafından tanı yöntemleri 2019
23.09.2019

Okul öncesi çocuklar için DOWda GEF tarafından tanı yöntemleri 8

Okul öncesi çocuklar için DOW'da GEF tarafından tanı yöntemleri

Rus okul öncesi döneminin kişiliğinin oluşumu -Çok yönlü ve zor bir süreç. Her gün çocuk bu çağda kendisi için yeni fenomenler açar, etrafındaki dünyayla tanışır, doğa ile uyum içinde yaşayı öğrenir. Bilgi arzusu, gerçekleşen tüm olayların içinden geçerek maksimum aktiviteye yol açar. Çocuk sürekli gelişim için hazır, bu yüzden bu dönemde onun yanında yetişkin bir akıl hocası vardı. Bebekler için bir öğretmen ana rol modelidir, yeni bilgi kaynağı, koruyucu ve arkadaştır.

Okul öncesi çocuklar için tanı yöntemleri

Okul öncesi eğitimde GEF

2009 yılında Milli Eğitim Bakanlığı veRusya Federasyonu'nun temel eğitim programlarına yeni federal standartlar getirildi. Okul öncesi için içerik ve tanı yöntemleri bu belgede tanımlanmıştır.

Ortak oluşuma özellikle dikkat edilir.kültür, kişisel niteliklerin gelişimi, entelektüel ve fiziksel gelişim. Tanı, sağlığın korunması ve tanıtılması, gelecekteki öğrencilerin zihinsel gelişimindeki eksikliklerin giderilmesi için yapılır. Anaokullarında yürütülen gözlemler, okul öncesi eğitimin kalitesini analiz etmeyi, DOW'un yeni yöntemlerini ve çalışma biçimlerini araştırmayı amaçlamaktadır.

DU'da izleme modelleri

Bir dizi özellik veOkul öncesi eğitimde kullanımı sayesinde çocuklara, yaş özelliklerine uygun bir seviyeye kadar çok yönlü gelişim garanti edilmiştir. Temel ve uygulamalı araştırmaların entegrasyonu, GEF tarafından okul öncesi çocuklar için özel teşhis teknikleri, her bebeğin gelişimini kontrol etmeye yardımcı olur. Psikologlar, bu gelişim aşamasında başarıların, çocuğa sınıfta yatırım yapılan bilgi, beceri ve becerilerle değil, kişisel ve entelektüel niteliklerin bir kombinasyonuyla belirlendiğine inanmaktadırlar.

Okul öncesi için dhow teşhis teknikleri

"Şeklini Kes" tanısı

Oyunun tanı yöntemleriOkul öncesi çocuklar 4-5 yaş arası çocukların görsel ve etkili düşünme psikopagnostiklerine yöneliktir. En alt satır, kağıda çizilen rakamları kısa sürede ve net olarak kesmektir. Altı aynı karede, farklı geometrik figürler tasvir edilmiştir. Test sırasında çocuk tam bir resim değil, bireysel kareler alır. Deneyci önce bir kağıdı altı kareye ayırır, sonra dönüşümlü olarak çocuk parçalarını, ödevi, makasları verir. Böyle bir tanının sonuçlarını değerlendirmek için yapılan işin doğruluğu, görev için harcanan zaman dikkate alınır.

Görevle uğraşan çocuk tarafından 10 puan alındı3 dakika. Rakamlar, numunenin çevresi boyunca açıkça kesilmelidir. Bebeğin görevle başa çıkmak için 7 dakika olmaması durumunda minimum puan sayısı (0-1), ayrıca orijinal ile oyulmuş figür arasında ciddi farklar vardır.

Okul öncesi için phos tanısal yöntemler

"Noktaları hatırla ve yerleştir" yöntemi

Özel tanı yöntemleri oluşturulduOkul öncesi için DOW, dikkat miktarını belirlemeyi sağlar. Levha kesilir, daha sonra iş parçası sekiz özdeş kareye kesilir, böylece tabaka başına düşen nokta sayısı artar. Eğitimci (veya psikolog) çocuk kartlarını 1-2 saniye çizilen noktaları gösterir. Daha sonra boş hücrelerdeki çocuk figürde görülen nokta sayısını yeniden üretir. Gösterilen kartlar arasında bakıcı, çocuğu, gördüğü resmi hatırlatarak, görevi yerine getirmesi için 15 saniye verir. Bu tür okul öncesi çocuklar için tanısal teknikler on puanlık bir ölçek anlamına gelir. Eğer çocuk, verilen zaman aralığında 6 veya daha fazla puan ile başarılı bir şekilde başa çıkarsa, 10 puan alır. Hafızadan 1-3 puan alındığında bir çocuk 3 puandan fazla almaz, bu da yetersiz biçimlendirilmiş bir hafızayı, dikkati konsantre edemediğini gösterir.

Okulöncesi çocukların zihinsel gelişiminde tanı yöntemleri

Tanılama "On kelimeyi öğrenme"

Zihinsel gelişim tanı yöntemleriOkul öncesi çocuklar belli hafıza süreçlerinin incelenmesine odaklanır: koruma, ezber, çoğaltma. İsteğe bağlı dikkati belirlemek için okul öncesi öğrencilerin hafıza durumunu değerlendirmek için bu algoritmayı kullanabilirsiniz. Öğretmen on kelime söyler, çocuk dinler, onları herhangi bir düzende yeniden üretmeye çalışır. Okul öncesi çocuklar için bu tür tanı yöntemleri 3-4 okumayı kabul eder, daha sonra bir anaokulunun öğrencisi tarafından tekrarlanan kelimeler vardır. Deneme, bir saat sonra, daha sonra iki kez, özel günlüğünde, çocuğun telaffuz ettiği sözcüklerin sayısını tespit ederek tekrarlanır. Örneğin, kelimeleri kullanabilirsinizorman, kedi, rüya, güdük, gün, sabah, gece, kardeşim, kardeşim, mantar.

Saymak, sağlıklı çocuklardayüksek entelektüel gelişim yavaş yavaş doğru kelimelerin sayısını artırır ve çocuklar hafıza ve bilinç bozukluğu ile sonunda kelimeleri unuturlar. Okul öncesi çocuklar için bu tür tanı yöntemleri okul öncesi çocukların gelişim düzeyini belirleyen grafiklerin yapılmasını önermektedir.

Okulöncesi çocukların oyun aktivitelerinin tanı yöntemleri

Sonuç

Çocuğun gözetimindeBahçe, eğitimciler ve profesyonel psikologlar çocukların bir eğitim kurumunda okumaya hazır olma derecesini belirler. Araştırma sürecinde profesyoneller bilgi toplar, analiz eder, sonuç çıkarır. Öncelikle gerekli bilgiler toplanır, sonra değerlendirilir, analiz edilir, sonuçlar çıkarılır. Bu izlemenin amacı, gelecekteki mezunların yeni bir aşamaya geçiş için hazır olma derecesini - tam teşekküllü bir okul yaşamını belirlemektir. Verilerin işlenmesinden sonra nihai sonuçların ne olduğuna bağlı olarak, yorumlanması, okul öncesi mezunlarının mezunlarının istekliliğine (hazırlıksızlık) bir sonraki gelişim aşamasına varılır. Devlet okulöncesi kurumları için özel olarak tasarlanmış GEF yeni nesil, anaokullarının mezunlarının eğitim düzeylerinin yanı sıra zihinsel, fiziksel ve zihinsel gelişimlerinin özellikleri konusunda açık öneriler ve gereksinimler içermektedir.

Okul öncesi çocuklar için DOWda GEF tarafından tanı yöntemleri 2019

Okul öncesi çocuklar için DOWda GEF tarafından tanı yöntemleri 2019

Related news

 • Hamsili Pilav Tarifi
 • Çocuğa Kitap Okuma Alışkanlığı Kazandırmanın Yolları
 • Safirin büyüsü Movado Sapphire Synergy’
 • Yaban mersinli pasta tarifi
 • Meincraft daki boyalar: Nedir bunlar ve nasıl elde edilir

 • Okul öncesi çocuklar için DOWda GEF tarafından tanı yöntemleri 87

  Okul öncesi çocuklar için DOWda GEF tarafından tanı yöntemleri


  Okul öncesi çocuklar için DOWda GEF tarafından tanı yöntemleri 32

  Okul öncesi çocuklar için DOWda GEF tarafından tanı yöntemleri 44

  Okul öncesi çocuklar için DOWda GEF tarafından tanı yöntemleri 5

  Okul öncesi çocuklar için DOWda GEF tarafından tanı yöntemleri 28

  Okul öncesi çocuklar için DOWda GEF tarafından tanı yöntemleri 54

  Okul öncesi çocuklar için DOWda GEF tarafından tanı yöntemleri 73

  Okul öncesi çocuklar için DOWda GEF tarafından tanı yöntemleri 96

  Okul öncesi çocuklar için DOWda GEF tarafından tanı yöntemleri 93

  Okul öncesi çocuklar için DOWda GEF tarafından tanı yöntemleri 33

  Okul öncesi çocuklar için DOWda GEF tarafından tanı yöntemleri 57

  Okul öncesi çocuklar için DOWda GEF tarafından tanı yöntemleri 85

  Okul öncesi çocuklar için DOWda GEF tarafından tanı yöntemleri 66

  Okul öncesi çocuklar için DOWda GEF tarafından tanı yöntemleri 53