Çocukların belleği nasıl geliştirilir Hafıza gelişimi için oyunlar. Çocuklar için hafıza geliştirmek için vitaminler 2019

Çocukların belleği nasıl geliştirilir Hafıza gelişimi için oyunlar. Çocuklar için hafıza geliştirmek için vitaminler 2019 Çocukların belleği nasıl geliştirilir Hafıza gelişimi için oyunlar. Çocuklar için hafıza geliştirmek için vitaminler

Çocukların belleği nasıl geliştirilir? Hafıza gelişimi için oyunlar. Çocuklar için hafıza geliştirmek için vitaminler

Bellek herkes için çok iyi bir yardımcıdır.kişi. Bir defterde önemli bilgileri yazması gerekmiyor ve sonra onu bulmaya çalışmak uzun sürüyor. Hepsi kafasında saklı. Bu işlev doğumdan oluşur. Çocukların anılarını en kısa sürede nasıl geliştireceğimizi düşünmeniz önerilir.

çocukların anılarını nasıl geliştirir

Ne için?

Bir çocuğun hafızasının nasıl geliştirileceğine dair önemli bir soruyu incelemeden önce, bunun ne olduğu hakkında birkaç kelime söylemek gerekir:

 1. Daha önce de belirtildiği gibi, bellek doğru olanıdır.hayatta yardımcı Bu çocuk tüm beceri ve yararlı bilgileri hatırlamasını sağlar. Her toplum bu işlevin doğum 2 formundan gelişir: görsel bellek ve entelektüel bellek (insanlar, nesnelerin sevdiklerinize tanımak ve uzayda gezinmenizi sağlar) (benzeri önemli bilgiler, şiirler, şarkılar ve saklayabilirsiniz ..).
 2. Tam bir çalışma için iyi bir hafıza gereklidir. Öğrencinin bilgisi daha iyi verilecektir. Daha önce öğrettiği materyali hızla kafasında yeniden üretecek, böylece yeni bilgileri daha iyi öğrenecek.

Bu fonksiyon rastgele oluşturulmuştur ve daha büyük olan çocuk daha iyi gelişir. Güçlendirin, çocuk hafızası ve uyuşturucu kompleksi için özel oyunlara yardımcı olacaktır.

Ne zaman başlamalıyım?

Çocuklar için dersler ne zaman hazırlanmalıhafıza ve dikkati geliştirmek Burada özel bir şekil yok ve olmayacak! Her çocuk farklı oranlarda gelişebilir. Anne bu yetenekleri geliştirmek için sınıfların nasıl yürütüldüğüne bakmalı ve sevgili bebeklerinin onları alt edip etmeyeceklerini bağımsız olarak belirlemelidir. İki yıla kadar, çocukların anıları için birkaç basit oyun oynamaya çalışmanız gerekir.

çocuklar için oyunlar

 1. Onu karikatürlere eklemeli ve ona bakmalısın.Reaksiyon. Arsa onu ilgilendirmeli, aksi halde iş boşuna olacak. Periyodiklik - günde 1,5 saate kadar. Bir hafta içinde, çocuğa birkaç soru sormanız gerekir. Örneğin, bu kahramanın adı nedir? Bu dizi hakkında nedir? Bu karaktere ne olacak? Eğer çocuk bu görevi zorluk çekmeden yaparsa, bu yeteneğin kötü gelişmediği anlamına gelir.
 2. Hayatının ilk yılına kadar o gerekirgörsel bellek işlevi. Bunu değerlendirmek çok kolay. Bu çağdaki çocuklar sevdiklerini tanırlar. Onlar her zaman (vb anne, baba, büyükanne, büyükbaba, kardeş, kardeş, vb. D.) kendilerine tanınmış olanlar için idare çeker. Evde sevdikleri oyuncaklar ve tatlılar nerede hatırlıyorum.

Psikologlar çocukların çok şey okumasını öneriyorlar. Ve bunu doğumdan yapmalısın. Evet, yenidoğanlar bilgiyi nasıl işleyebileceklerini biliyor ve biliyorlar.

"Sana ne oldu?"

Hafıza ve çalışma belleği için harika bir oyun var.Çocuklar için beyin çalışması. "Sana ne oldu?" Denir. Herhangi bir kart, kalem veya başka kırtasiye gerektirmez. Anaokulundan eve doğru yolda oynanabilir.

çocuğun hafızası nasıl geliştirilir

Çocuğunuz basit sorular sormalısınız: "bahçede yemek ne yaptık?", "ders oldu ne?", "öğretmenin adını Spell?", "Masha giymişti Ne kızı?", "bir çocuk Grisha getirdi oyuncak ne tür?".

Bu aktiviteler günlük olarak yapılmalıdır. Aynı anda bebeğin hafızasını ve konuşmasını geliştirirler. İlk başta, büyük olasılıkla, hikayeler tutarsız olacak, yavaş yavaş hacimli ve ilginç olacaklar.

Basit ev oyunları

Birçok anne nasıl gelişeceğini merak ediyorçocukların anıları. Bunun cevabı profesyonel öğretmenlerden ve psikologlardan aranmamalıdır. Bebeğinizi sevmeniz ve haftada birkaç saat ders alarak ona katılmanız gerekir. Evde, beş basit oyun harcayabilirsiniz:

 • Küçük çocukların şiirlerini öğrenmek gerekir. İlk önce bir satır olacak, sonra iki, üç olacak. Yaş ile anaokulunda teatral performanslar için şarkı ve metin çalışmasıyla ilgili hiçbir sorun olmayacaktır.

Çocukların bellek için ilaç

 • Çocuk zaten tam olarak konuşursa, yapabilirsiniznesnelerle oynamak için. Üst üste en fazla beş oyuncak yerleştirilmelidir. Katılımcı gözlerini kapatır - annem bunlardan birini saklar. Oyunun amacı: hangisinin eksik olduğunu bulmak.
 • Birkaç fotoğraf çekip üst üste koymalısın. Sonra her şeyi karıştırın. Çocuğun kırık zinciri geri yüklemesi gerekiyor.
 • Fotoğraf çekmek için gereklidir: Bir anaokulundan aile veya grup resmi. Çocuğun bildiği herkesden sonra adlandırılması gerekir.
 • Çocuklar için kitaplar, düşüncelerini iyi geliştirir,hafıza ve mantık. Oğluna ya da kızına bir hikaye okuyabilirsin, ve o da boşluğu doldurmalı. Anne sorar: "Dedem onu ​​dikti mi?" Çocuğa çabucak cevap vermeliyiz - "Repka".

Herhangi bir yeteneğin kapsamlı olarak geliştirilmesi gerekmektedir. Okul öncesi modelleme, çizim, bulmacaları toplamakla uğraşmak gerekir. Ellerin motor becerileri de yetenekleri üzerinde iyi bir etkiye sahiptir.

Çocuğum sağlıklı mı?

3 yaşında küçük bir test yapabilirsinizBebeğin hafızasını kontrol etmek için. Bir resim dekoru, örneğin bir resim, yeni perdeler, bir avize alın ve odaya asın. Evine giden çocuk, değişiklikleri fark edecek.

hafıza ve dikkati geliştirmek için çocuklar

6-7 yaşlarında, on isim vermek gerekiyorbir kategorinin kelimeleri. Meyve, sebze veya oyuncak olabilir. Bir çocuk en az beşini tekrarlarsa, hafızası iyi gelişir. 7-8 ise, o zaman çok iyi. 10 ise, o zaman mükemmel entelektüel yetenekleri vardır. Aynı şekilde, bu yeteneğin türünü de belirleyebilirsiniz. Kısa vadeli (hızlı bir şekilde hatırlar, ancak hemen unutur) ve uzun süreli (oyundan birkaç saat sonra kelimeleri kolayca hatırlayabilir) olabilir.

Okul çağında, bu, öğrenciye okulda nasıl bir disiplin verildiğine dikkat ederek belirlenebilir.

Eğer testten sonra ebeveyn, kırıntılarının sorun yaşayacağından şüphelenirse, o zaman bir uzmana dönmesi gerekir. Çocuklar için ilaveten ilaveten içmek gerekebilir.

İlaç ve beslenme

Çocuklar için hafıza ve beyin çalışması için

Çocuk doktorları çocuklara vermekte ısrar ediyorOkul öncesi ve sonrası erken yaşta ziyaret sırasında hafıza geliştirmek için vitaminler, eğer önemli belirtiler varsa. Beyin aktivitesini normalleştiren birkaç ilaç vardır:

 • "The Queen";
 • "VitaMishki";
 • "Genç";
 • "Alfabe";
 • "Multitabs".

 çocuklar için hafıza geliştirmek için vitaminler

Ayrıca yetkin bir diyetin oluşturulması tavsiye edilir. Çocuğun yaşadığı evdeki masada fındık, et, deniz ürünleri, tatlı biber ve yumurta sarısı bulunmalıdır.

Ek önlemler

Çocukların belleği nasıl geliştirilir? Bu konu sadece eğitime ve doğru beslenmeye bağlı değildir. Birkaç ek önlem vardır:

• Bebeği spor bölümüne vermeniz önerilir. Fiziksel yükler, kafaya kan akışını ve buna bağlı olarak da beyin aktivitesini uyarır.

 çocuklar için hafıza geliştirmek için vitaminler

• Çocuk her gün 2-3 saat açık havada olduğunda gelişme daha iyi olacaktır. Yatmadan önce yatak odasını havalandırmak gereklidir.

• Bebekle daha fazla iletişim kurmalısınız.

Ebeveynlerin yaptığı en yaygın hatalar

 1. Her şeyi zorlamak kesinlikle yasaktırbebeği yap. Aksi takdirde, derslerden olumlu bir etki olmayacaktır ve gelecekte bebek onları olumsuz yönde etkileyecektir. Ebeveynlerin ana görevi onu ilgilendirmektir, böylece kendisi ortak oyunlara çekilecektir.
 2. Bebeği geliştirmek için hayatının ilk ayı takip eder. Sonra, gelecekte çocuğun hafızasının nasıl geliştirileceğine dair bir soru olmayacak.
 3. Çocuğunuz hasta, yorgun veya ruh hali yoksa, mesleği başka bir zaman ertelemeye değer.
 4. Çocuğunuzu başkalarıyla karşılaştırmayın. Bütün çocuklar bireysel olarak gelişir.

Sonuç

 çocuklar için hafıza geliştirmek için vitaminler

Birçok ebeveyn ilgileniyor: "Çocukların hafızalarını nasıl geliştirebilirim?" Bu yeteneğin sonraki yaşamda vazgeçilmez olacağını biliyorlar, çünkü ortaya çıkan bilgi ve tecrübe akışı daha iyi emilecektir. Bu soruya verdikleri cevap, uzun bir çalışma kaydı, bir psikolog, bir konuşma terapisti ve bir terapistle öğretmenlerden almayı deniyorlar. Aslında, bir şey yapmalısınız: çocuğunuzu sevmeyi, takdir etmeyi ve saygı duymayı öğrenin. Pek çok anne, kariyerlerine, ev işlerine ve modern aletlerine tamamen kendileri verir, çocuğu nannies veya bebek monitörleri ile bırakarak, onları telefonda oyun oynamaktan veya çizgi film izlemekten kurtarabilir. Tam teşekküllü bir gelişme elde etmek için modern teknolojilere ve yüksek vasıflı uzmanlara ihtiyaç duymaz. Küçük adamın hassas, nazik ve şefkatli bir anneye ihtiyacı vardı.

Çocukların belleği nasıl geliştirilir Hafıza gelişimi için oyunlar. Çocuklar için hafıza geliştirmek için vitaminler 2019

Çocukların belleği nasıl geliştirilir Hafıza gelişimi için oyunlar. Çocuklar için hafıza geliştirmek için vitaminler 2019

Related news

 • Michelin (lastikler): Ülke, açıklama ve eleştiri ülkeleri
 • Çocuklarda soğuk algınlığı nasıl ve nasıl tedavi edilir
 • Metal kapıyı doğru seçme
 • Cevizli Lokum
 • Karma ekonomi - Avantaj ve Dezavantajları

 • Çocukların belleği nasıl geliştirilir Hafıza gelişimi için oyunlar. Çocuklar için hafıza geliştirmek için vitaminler

  Çocukların belleği nasıl geliştirilir Hafıza gelişimi için oyunlar. Çocuklar için hafıza geliştirmek için vitaminler


  Çocukların belleği nasıl geliştirilir Hafıza gelişimi için oyunlar. Çocuklar için hafıza geliştirmek için vitaminler

  Çocukların belleği nasıl geliştirilir Hafıza gelişimi için oyunlar. Çocuklar için hafıza geliştirmek için vitaminler

  Çocukların belleği nasıl geliştirilir Hafıza gelişimi için oyunlar. Çocuklar için hafıza geliştirmek için vitaminler

  Çocukların belleği nasıl geliştirilir Hafıza gelişimi için oyunlar. Çocuklar için hafıza geliştirmek için vitaminler

  Çocukların belleği nasıl geliştirilir Hafıza gelişimi için oyunlar. Çocuklar için hafıza geliştirmek için vitaminler

  Çocukların belleği nasıl geliştirilir Hafıza gelişimi için oyunlar. Çocuklar için hafıza geliştirmek için vitaminler

  Çocukların belleği nasıl geliştirilir Hafıza gelişimi için oyunlar. Çocuklar için hafıza geliştirmek için vitaminler

  Çocukların belleği nasıl geliştirilir Hafıza gelişimi için oyunlar. Çocuklar için hafıza geliştirmek için vitaminler

  Çocukların belleği nasıl geliştirilir Hafıza gelişimi için oyunlar. Çocuklar için hafıza geliştirmek için vitaminler

  Çocukların belleği nasıl geliştirilir Hafıza gelişimi için oyunlar. Çocuklar için hafıza geliştirmek için vitaminler

  Çocukların belleği nasıl geliştirilir Hafıza gelişimi için oyunlar. Çocuklar için hafıza geliştirmek için vitaminler

  Çocukların belleği nasıl geliştirilir Hafıza gelişimi için oyunlar. Çocuklar için hafıza geliştirmek için vitaminler

  Çocukların belleği nasıl geliştirilir Hafıza gelişimi için oyunlar. Çocuklar için hafıza geliştirmek için vitaminler

  Çocukların belleği nasıl geliştirilir Hafıza gelişimi için oyunlar. Çocuklar için hafıza geliştirmek için vitaminler

  Çocukların belleği nasıl geliştirilir Hafıza gelişimi için oyunlar. Çocuklar için hafıza geliştirmek için vitaminler

  Çocukların belleği nasıl geliştirilir Hafıza gelişimi için oyunlar. Çocuklar için hafıza geliştirmek için vitaminler

  Çocukların belleği nasıl geliştirilir Hafıza gelişimi için oyunlar. Çocuklar için hafıza geliştirmek için vitaminler