Çocuklar için vazodilatasyon damlaları: eylem ve ilaçların listesi 2019

Çocuklar için vazodilatasyon damlaları: eylem ve ilaçların listesi 2019
20.10.2019

Çocuklar için vazodilatasyon damlaları: eylem ve ilaçların listesi 59

Çocuklar için vazodilatasyon damlaları: eylem ve ilaçların listesi

Sonbahar döneminde bir insanla tanışmak nadirdir.soğuk olmadan. İlk olarak, zayıflamış bağışıklığı olan çocuklar acı çekiyor. Hafif bir hipotermi öksürük ve burun akıntısı ile sonuçlanabilir. Öksürük bir şurup ile kolayca yatıştırılabilirse, burun boşluğunda bulunan mukus normal bir nefes almaz. Uyku sırasında bir çocuk tarafından büyük bir rahatsızlık hissedilebilir. Kırıntının durumunu hafifletmek için vazokonstriktif damlalar kullanmalısınız.

Nasıl çalışırlar?

Nazal kavitede bir soğukluk sırasında, şişme vardır,Bebeğin normal nefes almasına izin vermez. Bebeğin burnundaki vazokonstrüktif damlalar ayrıca alerjik reaksiyonlar veya otitis için de damlar. Bu nedenle, ev ecza dolabında böyle bir araç olması gerekir. Böyle bir ilaç, çeşitli hastalıkların tedavisinde ana ilaç olarak adlandırılamaz. Bu, bebeğin hastalık döneminde normal olarak nefes almasına yardımcı olacak bir yardımcıdır.

çocuklar için vazokonstriktif damlalar Çocuklar için tüm vazokonstriktif damlalar ayrılırüç grup: kısa etkili ajanlar, orta süreli preparatlar ve uzun etkili damlalar. İlaç, ulaşılması gereken hedeflere bağlı olarak seçilir. Soğuk ve burun akıntısının neden olduğu burun yoluyla nefes almak zor ise, uzun etkili ilaçlar kullanılmalıdır. Talimatları takip etmek önemlidir. Ürünü tercihen yatmadan önce kesin bir dozajda uygulayın. Mukozal ödem alerjik reaksiyondan kaynaklanıyorsa, kısa etkili bir ilaç satın alabilirsiniz.

Kısa etkili ilaçlar

Çocuklar için bu tür vazokonstriktif damlalar4 saatten fazla değil. İlaçlar tetrisoline, naphazoline ve phenylephrine temelinde hazırlanır. Sorun, damlaların çocuklarda ilaç rinitine neden olabileceğidir. Nazal ilaçların aşırı dozunun bir sonucu olarak gelişen bir hastalıktır. Damlalardan iyi etki hissi veren birçok kişi, talimatları unutur ve dozu önemli ölçüde aşar. Çocuklarda, ilaç bağımlılığı yeterince hızlı gelişir. Bu durum uzun süreli soğuk algınlığı tedavisine yol açabilir.

Okul öncesi çocuklar için optimal olarak felelyfrin temelli hazırlıklar. Bu tür fonlar üç yaşın altındaki çocuklar için bile kullanılabilir.

 ismin burnunda vazokonstriktif damlalar

Çocuk ilaçları "Naftizin"

İlaç naphazoline dayanmaktadır% 0.05'lik dozaj. Nazal mukozaya geldiğinde "Naphthyzin" ilacı, enflamatuar süreci hemen durdurur ve dokuların şişmesini rahatlatır. Soğuk algınlığı ile ilaç, kanın kılcal damarları üzerinde hareket ederek, burun boyunca emilen hava miktarını arttırır. Doktorlar çok nadir durumlarda çocuklarda “Naphthyzin” için vazokonstrüktif damla kullanılmasını önermektedir. Paranazal sinüslerde akut enflamatuar süreçler ile, yanı sıra sık kanama ile atayın.

"Naftazi" bebeklere atanmadıHayatın ilk yılı ve ayrıca hamilelik ve emzirme döneminde kadınlar için. Ilaç kullanımı sırasında, bir dizi yan etki meydana gelebilir. Bu uyuşukluk, baş dönmesi, vücut ısısının düşmesidir. İlaç rinitinin gelişmesine karar verilmemiştir. Gebe kadınlarda ilaç, sadece burun sinüslerinde değil, diğer organlarda da damarların daralmasına yol açar. Bu durum sıklıkla fetal hipoksiye yol açar. Bu nedenle, hamile kadınların çocukları için sosudosuzhivayuschie damla bile bir uzman önce danışılmadan tavsiye edilmez.

vazokonstriktör damlası adı

İlaç "Sanorin"

Ana aktif madde nitrattır% 0.05'lik bir dozda naphazolin. İlaç burun mukozasının şişmesine yardımcı olur, nazal solunum iyileşir. Yetişkinlerin tedavisi için "Sanorin" ilacı da kullanılır, ancak ana aktif maddenin miktarı% 1'e çıkarılır. İlaç akut rinit, alerjik rinit, gözlerin dış kabuğunun inflamatuar süreçleri olan çocuklar için reçete edilir. Rinoskop ile bebeğin burnundaki vazokonstriktif damlalar da kullanılabilir. Bu nazal geçişlerin incelenmesini büyük ölçüde kolaylaştırır.

İlaca kontrendikasyonlar çok değil. Bu, belirgin bir taşikardi ve aynı zamanda arteriyel hipertansiyondur. Çoğu zaman "Sanorin" çare, çocuklar için kesinlikle zararsızdır. İki yaşından beri uygulayın. Eczanelerde, ilaç ayrıca bir emülsiyon formunda bulunur. Bu formda daha geniş bir eylem yelpazesi vardır. Bu sinüsler, sinüzit, larenjit burun kanaması durgun süreçlerini tayin edebilir. Bunlar gerçekten vazokonstrüktif damlalar. Ancak çocuklar tarafından sadece 15 yaşına geldiklerinde kullanılabilirler.

"Vibrocil" damlaları

Bu ilaç neredeyse her bilinmektedirbir çocuğu olan bir kadın. Sonuçta, çocuklarda burun sinüslerinin hastalıkları için en sık reçete edilen çocuk doktorlarıdır. İlaç "Vibrocil" 1 yıldan 6 yıla kadar olan çocuklar için idealdir ve jel, sprey ve damla şeklinde üretilir. Ana aktif madde fenilefrindir. Yardımcı maddeler olarak sitrik asit, arıtılmış su, lavanta özü ve disodyum fosfat kullanılır.

vazokonstriktif damlalara bağımlılık Aracı "Vibrocil" anındavazokonstrüktif eylem. İlaç rinit, sinüzit ve alerjik rinit ile bir yıldan daha eski çocuklar için reçete edilir. Kontrendikasyonlar arasında sadece atrofik rinit ve ilacın bireysel bileşenlerine duyarlılık bulunur. Nadir durumlarda, çocukların vazokonstrüktif damla "Vibrocil" burunda kuruluk ve yanma hissine neden olabilir.

İlaç Nazol Bebek

Bu birkaç ilaçtan biri.Yaşamın ilk yılında çocuklara atanabilir. İlaç belirgin bir vazokonstriktif etkiye sahiptir, ancak uzun süre çalışmaz. Bu nedenle, sadece yatmadan önce kullanılması tavsiye edilir. Doğrudan işlevlerine ek olarak, "Nazel Baby" aracı burun zarını yumuşatır. Çocuk tedavi sırasında rahatsızlık hissetmez.

İlacın ana aktif maddesifenilefrin hidroklorür. Bir yardımcı bileşen olarak, gliserol kullanılır. Rinit ve sinüzit eşliğinde soğuk algınlığı için ilaç kullanın. Nazal mukozanın şişmesiyle ilişkili alerjik reaksiyonlar, ilacın Nazol Bebek yardımıyla kolayca giderilebilir.

bir çocuğun burnundaki vazokonstrüktif damlalar

Damla ve "Polidex" sprey

Bu araç sadece vazokonstrüktif değileylem, aynı zamanda antibakteriyel ve anti-inflamatuar. "Polidex" maddesi sadece antibiyotik tedavisinin gerekli olduğu durumlarda reçete edilir. Terapötik etki, fenilefrin, neomecin, deksametazon gibi bileşenler aracılığıyla sağlanır. Vazokonstriktör damlalarına bağımlılığı nadiren görülür. Bunlar genellikle pürülan riniti ve sinüziti tedavi etmek için kullanılırlar.

İlaç "Polidex" reçete değiliki yaşından küçük çocuklar. Bu yaşta burun sinüslerinin pürülan hastalıkları nadirdir. Kontrendikasyonlar, ilacın bileşenlerine duyarlılık, herpes virüsünün neden olduğu burun sinüslerinde iltihaplanma süreci, üriner sistem bozukluklarıdır. Vazokonstriktif damlalara bağımlılık oluşmadığı için uzun bir süre alınabilir. Nadir durumlarda, burunda yanma ve kuruluk oluşabilir.

Orta etkili ilaçlar

Bu grup,tramazolin ve xylometazoline. Bu bileşenlere sahip ilaçlar, burun mukozasının kılcal damarlarını daha uzun bir süre için daraltır. Burunda 8 saatten fazla vazokonstriktif damla olabilir. Bu tür fonksiyonlara sahip ilaçların isimleri aşağıda listelenecektir.

Orta etkili ilaçlar reçete edilmemelidirsadece soğuk algınlığı tedavisi için. Çocukların nazal geçişlerde tanı için hazırlanması sürecinde, damarları daraltmak da gereklidir. Bu gruptaki ilaçlar en uygun şekilde çalışacaktır.

İlaç "Otrivin"

Bu ilaç şeklinde verilirdamla ve sprey Çocuklar için% 0,05 ana aktif madde içeren bir dozaj en uygun olanlardır. İlaç paranazal sinüslerin yanı sıra burun mukozasının kan damarlarını daraltır, uzun süre burun nefeslerini iyileştirir. Çoğu durumda, hasta aldıktan sonra birkaç dakika içinde rahatlamış hisseder. Pozitif bir etki 10 saatten fazla sürebilir. İlaç "Otrivin" bileşimi gliserin içerir. Bu nedenle, bebekler burunda tahriş ve kuruluk hissetmezler.

iyi vazokonstriktif damlalar Vazokonstriktör damlaları bağımlılığa neden olmaz. Bu nedenle, kronik rinit ve sinüzit tedavisi için reçete edilir. İyi bir etki, burun sinüslerinin ödemi biçimindeki alerjik reaksiyonlarla preparasyon üzerinde de bulunur. İlaç almak birkaç gün içinde iyi sonuç verir. Alerji tamamen ortadan kalkar.

Aracı "Otrivin" durumunda kontrendikedirGebelik ve emzirme döneminde olduğu kadar bireysel bileşenlere aşırı duyarlılık görünümünü. Bebekler için vazokonstriktif damlalar sadece çocuk doktorunun izni ile kullanılabilir.

İlaç "Tizin"

Damlalar tramazolin esasına göre yapılır. Aktif madde, bileşimde% 0.05'lik bir dozajda bulunur. Yetişkinler için, "Tizin" damlaları da eczanelerde sunulmaktadır. İçlerinde tramazolin dozu% 1'dir. Damlalar, mukoza damarlarının daralmasına ve burun solunumu gelişmesine katkıda bulunur. Etki 5 dakika içinde gelir ve 10 saatten fazla sürer.

İlaç azkontrendikasyonlar. Bu, 2 yıldan küçük bir yaşın yanı sıra bireysel bileşenlere duyarlılıktır. Yan etkiler arasında daha düşük vücut ısısı, burunda kuruluk hissi ve yanma hissi, 3 yaşın altındaki çocuklarda uyku ve uyanıklık ihlali yer alır. Eylem mekanizması tarafından "Tizin" ilacı "Otrivin" araçlarına benzer. Sadece vazokonstriktör damlalarının adı farklı değildir, fakat bir fiyata farklıdırlar. İlaç "Tizin" çok daha ucuzdur. Bu yüzden çoğu modern anneler onu tercih ediyor.

çocuk vazokonstriktif damlalar

İlaç "Adranol"

Bunlar güçlü vazokonstrüktif damlalardır.burun. İlacın isimleri farklıdır. Çoğu zaman eczanelerde tam olarak "Adrianol" ilacını bulabilirsiniz. İki güçlü bileşen - tramazolin ve fenilefrin nedeniyle ilacın iyi bir etkisi elde edilir. İlaç sadece kan damarlarının daralmasına katkıda bulunmaz, aynı zamanda sinüzit ve rinitte mukus sekresyonunu da azaltır. Burunda iltihaplanma süreci hızla ortadan kalkar, otitis media gelişimi riski azalır.

İlaç "Adranol" kullanılması tavsiye edilmeztiroid bezi ile ilgili sorunlar, yanı sıra göz içi basıncı artmış olan hastalar. Yan etkiler burunda sadece kuruluk ve yanma hissini içerir.

Uzun etkili damlalar

Vazokonstriktif damla uzun süreli etkisiOksimetazolin bileşimi kullanımından kaynaklanmaktadır. Bu bileşen sadece mukozal ödemleri kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda sinüzit sinüzitlerinden sinüzit, rinit ve sinüzit salgısını azaltır. Çeşitli alerjik reaksiyonlar için, oksimetazolin bazlı ilaçlar da kullanılır. Kontrendikasyonlar: aşırı duyarlılık ve ayrıca 6 yaşına kadar çocuk yaşı.

Vazoconstrictor damlalarının adı oluşurFarklı. En popüler olanları Afrin, Fazin, Nazivin. Bütün bu preparatlar çeşitli dozajlarda sunulmaktadır. Hem yetişkinlere hem de çocuklara uygun olacaklar.

bebekler için vazokonstriktif damlalar

"Nazivin" damlası

Bu ilaç dayanmaktadırOksimetazolin mukoza ödemini mükemmel bir şekilde giderir ve burun solunumu geri yükler. İlaç sistemik bir etkiye sahip değildir, bu nedenle kanama tedavisi için bu damla kullanmayın. İlaç "Nazivin" genellikle küçük hastalar tarafından iyi tolere edilir. Nadiren vücut sıcaklığını düşürmek, kuruluk ve burunda yanma gibi yan etkiler meydana gelebilir.

damar daraltıcı damla aksiyonu

"Nazivin" ilacı da dahil olmak üzere herhangi bir damla,sadece doktor tarafından yönlendirildiği şekilde kullanılmalıdır. Çocuğun ne tür bir hastalık yaşadığını önceden belirlemek mümkün değildir. Tüm vazokonstriktör etkili bir alerji veya burun kanaması tedavi edebilir düşer. Ve ancak sinüs mukus dolu açıklama sonrasında soğuk değerinde bir damla uygulayın.

Çocuklar için vazodilatasyon damlaları: eylem ve ilaçların listesi 2019

Çocuklar için vazodilatasyon damlaları: eylem ve ilaçların listesi 2019

Related news

 • Ayın Ekseni Değişti
 • ÖRGÜ TARAFTAR ATKI ŞAPKA VE PATİK YAPIMI TÜRKÇE VİDEOLU
 • Teknik kauçuk kumaş: üretim ve uygulama
 • Sıcak içeçekler içerek zayıflamayı düşünenler dikkat
 • Aşk sözleri 2019 face

 • Çocuklar için vazodilatasyon damlaları: eylem ve ilaçların listesi 58

  Çocuklar için vazodilatasyon damlaları: eylem ve ilaçların listesi


  Çocuklar için vazodilatasyon damlaları: eylem ve ilaçların listesi 37

  Çocuklar için vazodilatasyon damlaları: eylem ve ilaçların listesi 95

  Çocuklar için vazodilatasyon damlaları: eylem ve ilaçların listesi 78

  Çocuklar için vazodilatasyon damlaları: eylem ve ilaçların listesi 46

  Çocuklar için vazodilatasyon damlaları: eylem ve ilaçların listesi 99

  Çocuklar için vazodilatasyon damlaları: eylem ve ilaçların listesi 1

  Çocuklar için vazodilatasyon damlaları: eylem ve ilaçların listesi 60

  Çocuklar için vazodilatasyon damlaları: eylem ve ilaçların listesi 57

  Çocuklar için vazodilatasyon damlaları: eylem ve ilaçların listesi 82

  Çocuklar için vazodilatasyon damlaları: eylem ve ilaçların listesi 23

  Çocuklar için vazodilatasyon damlaları: eylem ve ilaçların listesi 89

  Çocuklar için vazodilatasyon damlaları: eylem ve ilaçların listesi 92