Çocuklar için Nasivin - kullanım ve dozaj endikasyonları 2019

Çocuklar için Nasivin - kullanım ve dozaj endikasyonları 2019
23.08.2019

Çocuklar için Nasivin - kullanım ve dozaj endikasyonları 82

Çocuklar için Nasivin - kullanım ve dozaj endikasyonları

Nazivin çocukları birKBB hastalıklarının topikal tedavisi için vazokonstriktif ilaç. Renksiz veya hafif sarımsı bir boyaya sahip olabilecek damlalarda üretilir. Nazivin'in bir bebek olduğu şişeler hem pipet hem de nebülizöre sahip olabilir.

Yerel olarak kullanıldığında, bu ilaçBu önemli ölçüde kullanımı kanama miktarını azaltır, hem de burun mukoza zarının şişliği azaltmak ve tam burun solunumu geri yardımcı olur. Çocuklar için Nazivin mukoza şişmesi ortadan kaldırmak için yardımcı olur paranazal sinüsler ve orta kulak boşluğunun havalanmasını geri, böyle sinüzit, sinüzit, orta kulak iltihabı gibi bakteriyel komplikasyonları, gelişmesini önler. İlacın etkisi birkaç dakika uygulamadan sonra ve on iki saate kadar devam eden dahilinde, hemen başlar.

Nazivin - çocuklar ve dozaj için talimat

Daha önce belirtildiği gibi, bu ilaçburun alımına yönelik. Bir yaşından altı yaşa kadar olan çocuklar için günde% 0.025 damla, 1-2 damla 2-3 kez uygulanır. Altı yaşın üzerindeki çocuklar için, aynı miktarda ve dozajda% 0,05'lik damla uygulanması önerilir. Bu ilacı bir aydan bir yıla kadar olan çocuklar için kullanmak mümkündür, bu durumda% 0,01'lik damlalar kullanılır. Bir aya kadar olan çocuklar için bu çözelti kullanılır, ancak her burun deliğine dozaj bir damla düşer.

Nazivin% 0.01'lik bir konsantrasyona sahip bir çocuktur.ve küçük çocukları tedavi etmek için tasarlanmıştır, pipet üzerinde uygun mezuniyet var. Bunu kullanarak, uygun damla sayısını doğru bir şekilde ölçebilirsiniz. Ayrıca, küçük çocuklar için, ilacı, burun pasajları ile yağlanan bir pamuklu çubukla uygulamak gerekli olup, bu da gerekli sonuçları verir. Nazivin 3 ila 5 gün arasında uygulanması tavsiye edilir.

Ilacın aşırı doz

Bu ilacın önemli bir doz aşımı varsaBöyle siyanoz, ateş, kusma, bulantı, pupilla konstriksiyonu, pulmoner ödem, taşikardi, solunum sıkıntısı, kalp aktivitesinin depresyon gibi belirtiler yaşayabilir. Ayrıca tecrübe ve olabilecek ruhsal bozukluklar, solunum durması ve komaya başlangıcına kadar, bir vücut sıcaklığının düşmesi, hem de bradikardi, hipotansiyon eşlik bazı merkezi sinir sistemi, inhibisyonu.

Bu gibi durumlarda, mideyi derhal yıkamak ve gerekli miktarda aktif karbon almak gerekir.

Nazivin eşzamanlı uygulaması iseve MAO blokerleri, ayrıca trisiklik antidepresanlar, kan basıncında bir artış gözlemleyebilir. İlacın diğer vazokonstrüktif ilaçlarla birlikte uygulanması, çeşitli yan etkiler riskini önemli ölçüde artırır.

Nazivin çocuk için kullanılabilirBir kadının gebelik ve emzirme dönemi. Bundan önce, anne ve çocuğa olan faydaları ve maruz kaldıkları riskleri analiz etmek gerekir. Her durumda, talimatlarda belirtilen dozu aşmayın.

Olası yan etkileri

Ilacın kullanımı kuruluk veburun mukozasının yakılması, hapşırma görünümü. Bazen, ilacın hareketinin nasıl biteceği alanı, burun tıkanıklığı hissi olabilir. Merkezi sinir sisteminin yanından uykusuzluk, kaygı, baş ağrısı ve yorgunluk olabilir. Sindirim sistemi bulantı ve kusma görünümü ile reaksiyona girebilir. Ayrıca, ilacın sık sık aşırı dozlarına izin verirseniz, taşikardi ve hipertansiyon ortaya çıkabilir. Eğer ilacı uzun süre kullanırsanız, tıbbi rinitle karşılaşabilirsiniz.

Çocuklar için Nasivin - kullanım ve dozaj endikasyonları 2019

Çocuklar için Nasivin - kullanım ve dozaj endikasyonları 2019

Related news

 • Kendi elleriyle bir sokak tuvaleti nasıl yapılır
 • ŞOK 26 Eylül – 2 Ekim Kataloğu
 • Yeşil Mercimekli Renkli Pilav Tarifi
 • Mor Mavi Doğal Gıda Boyası Videosu
 • Çok İzlenen Videolar

 • Çocuklar için Nasivin - kullanım ve dozaj endikasyonları 88

  Çocuklar için Nasivin - kullanım ve dozaj endikasyonları


  Çocuklar için Nasivin - kullanım ve dozaj endikasyonları 3

  Çocuklar için Nasivin - kullanım ve dozaj endikasyonları 66

  Çocuklar için Nasivin - kullanım ve dozaj endikasyonları 57

  Çocuklar için Nasivin - kullanım ve dozaj endikasyonları 85

  Çocuklar için Nasivin - kullanım ve dozaj endikasyonları 24

  Çocuklar için Nasivin - kullanım ve dozaj endikasyonları 68

  Çocuklar için Nasivin - kullanım ve dozaj endikasyonları 55

  Çocuklar için Nasivin - kullanım ve dozaj endikasyonları 11

  Çocuklar için Nasivin - kullanım ve dozaj endikasyonları 72

  Çocuklar için Nasivin - kullanım ve dozaj endikasyonları 4

  Çocuklar için Nasivin - kullanım ve dozaj endikasyonları 79

  Çocuklar için Nasivin - kullanım ve dozaj endikasyonları 92