Çocuklar için LazolvanÇocuklar için Lazolvan


Çocuklar için Lazolvan 30 01.03.2019, 04:33

Çocuklar için Lazolvan

Çocuk doktorlarından gelen çocuklar için "Lazolvan", en kaliteli ve güvenli ilaçlardan biri olarak kabul edilmektedir. Bu koordinat yoğun balgam oluşumu ile eşlik edilerek, solunum sistemi hastalıklarının tedavisinde de kullanılır.

Çocuklar için "Lazolvan": kompozisyon ve serbest bırakma şekli

İlacın ana aktif maddesiAmbroksol, mükemmel bir mukolitik özelliği vardır. Çözümün avantajı içinde alkol bulunmamasıdır. Şekersiz yerine sorbitol kullanılır, bu nedenle Lazolvan'a şeker hastalığı olan çocuklara izin verilir.

Çıktı biçimleri gelince, birkaç tane var. En küçük için, uygun olan şurup cam kavanozlarda bulunur. Şurubu tatlı bir tada ve keyifli bir kokuya sahiptir ve bu da çocuklar için en sevdiği ilaçtır. Bu arada, kompozisyonlarındaki bazı formların lezzetleri var - kayısı, ahududu veya turuncu.

Ayrıca "Lazolvan" - çocuklar için tabletler - bu daha büyük çocuklar için uygundur. Damar içi kullanım için ampuller ve solunum için çözümler de vardır.

Çocuklar için "Lazolvan": ilacın kullanımı ve özellikleri için endikasyonlar

Daha önce de belirtildiği gibi, bu ilaç seyreltirbalgam. Buna ek olarak, mukusun solunum yolunda yükselmesini sağlayan siliyanın hareketini de arttırır. Bu ilaç ayrıca sürfaktanın serbest kalmasını da uyarır - bu pulmoner alveollerin yapışmasını engeller.

Çocuklar için "Lazolvan" da zayıfanti-inflamatuar özellikler. İlaç bir dereceye kadar çocuğun vücudunun bağışıklık savunmasını artırır. Şurup da Balgamlı ağrı giderici, boğaz yağlar.

Ajan bronşit, pnömoni, astım, vb dahil olmak üzere solunum yolu enfeksiyöz inflamatuar hastalıklar için reçete edilir.

Ayrıca "Lazolvan" daha fazla olduğu belirtilmelidirÖzellikle daha ciddi hastalıkların tedavisi için gerekli ise, antibiyotikler ile eşzamanlı alımında etkilidir. Bu nedenle, ilacı kullanmadan önce, bir çocuk doktoruna danışmak daha iyidir.

Çocuklar için "Lazolvan": kullanım talimatı

Bir kez daha, dozajın sadece bir doktor tarafından reçete edilmesi gerektiğini hatırlamaya değer. Bir ilacın tek bir miktarı, serbest bırakılma formunun yanı sıra içindeki ambroksol konsantrasyonuna bağlıdır.

Örneğin, şurup hakkında konuşursak, iki ila beş yaş arası çocuklar günde üç kez 2,5 ml almalıdır. Bir çocuk 5 ila 12 arasındaysa, o zaman günde üç kez beş mililitre kullanma izni verilir.

Şurup veya tabletleri kullanmak tavsiye edilirzaman ya da bir yemekten hemen sonra. Hiçbir durumda Lazolvan'ı öksürüğü baskılayan ve tükürüğü baskılayan ilaçlarla bir arada kullanmalısınız.

Çocuklar için "Lazolvan": kontrendikasyonlar ve yan etkiler

Test, "Lazolvan" ın pratikte olduğunu kanıtladızararsızdır ve çoğu durumda vücut tarafından çok iyi algılanır. Bir yaşından küçük çocuklara bakmak için özen gösterilmelidir - bu durumda bir doktorla ön inceleme yapmak zorunludur. Ilacı bileşenlerine artan hassasiyet ile tedavi etmek için ilaç kullanmayın. Tabletler, bozulmuş laktoz metabolizması yaşayan çocuklarda alınamaz.

Olumsuz reaksiyonlar çok sık değil veÇoğu ilacın herhangi bir bileşenine alerji belirtileri olarak kabul edilir - bir döküntü, kurdeşen, şişme, çok nadiren ve anafilaktik şok olabilir. Bazen baş ağrısı, bulantı, kusma, ishal, baş dönmesi kaydedilir. Bu semptomlar ortaya çıktığında, bir süreliğine ilacı askıya almak ve sonra tekrar bir doktorla muayene yapmak gerekir.

Çocuklar için "Lazolvan": yorumlar

Çocukların çoğunda dikkat çekici gelişmelerİlacı aldıktan sonra ertesi gün hissedilir - boğazda ağrıyı azaltır, balgam çıkarma işlemini kolaylaştırır. İstatistiklere göre, yan etkiler nadirdir. Bu veriler anneler arasında yapılan anketlerle desteklenmektedir.

Çocuklar için LazolvanÇocuklar için Lazolvan

Related news

 • Hanımeli Çiçeği Modeli Tığ Oyası Yapımı Türkçe Videolu
 • Karidesli Kanepe Tarifi
 • Rokoko Pasta Tarifi
 • Bolonka - gerçek bir arkadaşlık için bir köpek
 • ŞİŞ İŞİ ÖRGÜ BEBEK POŞETLİK YAPILIŞI TÜRKÇE VİDEOLU
 • Lazerle Cilt Gençleştirme

 • Çocuklar için Lazolvan 21

  Çocuklar için Lazolvan


  Çocuklar için Lazolvan 32

  Çocuklar için Lazolvan 32

  Çocuklar için Lazolvan 45

  Çocuklar için Lazolvan 98

  Çocuklar için Lazolvan 31

  Çocuklar için Lazolvan 26

  Çocuklar için Lazolvan 81

  Çocuklar için Lazolvan 83

  Çocuklar için Lazolvan 4

  Çocuklar için Lazolvan 16

  Çocuklar için Lazolvan 67

  Çocuklar için Lazolvan 46