Çocuklar için FurazolidonÇocuklar için Furazolidon


Çocuklar için Furazolidon 97 05.02.2019, 17:01

Çocuklar için "Furazolidon"

Çocuklar için "Furazolidon" özel bir formda verilir. Granüller kullanımdan önce su ile çözülür. İlaç antimikrobiyal özelliklere sahiptir ve nitrofuranların bir grubudur.

İlaç en aktifbağırsak enfeksiyonlarına neden olan gram-negatif mikroorganizma gruplarına Özellikle solonelloz, bakteriyel dizanteri, gıda zehirlenmesi (gıda zehirlenmesi) içerir. İlaç aynı zamanda protozoa (trikomoniyazis, giardiasis) neden olduğu hastalıklarda da etkilidir.

"Furazolidon" un, idrar yolu ve böbreklerin patolojileri için pratik olarak kullanılmadığı belirtilmelidir. Bu, pürülan enfeksiyonların patojenlerine karşı zayıf aktiviteye bağlıdır.

Patojenik bakterilerde tüm nitrofuranlaraalışkanlık yavaş yavaş gelişir. "Furazolidon", sülfonamidlere ve antibiyotiklere dirençli olan bazı bakterilere karşı aktiftir ve çoğu durumda tek başına kullanılmaz, ancak antibakteriyel etki gösteren diğer ilaçlarla birlikte kullanılır.

Bağırsaklardaki ilaç hızla emilir, daha sonra dokular boyunca dağılır. Metabolitlerin karaciğerde ayrışması, dışkı ve idrarla atılır.

"Furazolidon". Kullanım talimatları

Çocuklar yedikten sonra ilacı reçete ederler. Günde önerilen resepsiyon sayısı üç veya dörttür. "Furazolidon" ilacı çocuklara uygulandığında, dozaj çocuğun yaşına uygun olarak seçilir. Bir yıla kadar olan hastalar için, bir ilacın miktarı bir ila iki yıl arasında dört mililitredir - dört ila beş, üç ila dört yıl - altı ila yedi, beş ila altı yıl arasında - 7.5 ila 8.5.

Süspansiyonu hazırlamak için, belirli bir etiket üzerindeki su şişeye dökülmelidir. Paket ilaca bağlı ölçüm kabı yardımıyla, gerekli miktar ölçülür.

Kursun süresi on günden fazla değildir.

Artan çocuklar için "Furazolidon" reçete edilmezDoğuştan gelen bir enzimatik yetersizlik ile birlikte, bozulmuş fonksiyonlara sahip ciddi bir doğanın böbrek ve karaciğer hastalıklarının varlığı, duyarlılığı. Kontraendike ilaç ve hastalar bir aya kadar.

Bir çocukta bağırsak enfeksiyonunun, oldukça şiddetli bir seyir ile karakterize olduğu unutulmamalıdır. Kural olarak, hastalıklara sıvı bir dışkı, kusma, sıklıkla çoklu, sıcaklıkta bir artış eşlik eder.

Bu gibi durumlarda, "Furazolidon" çocuklara reçete edilirdışkı çalışmasının sonuçlarını beklemeksizin, daha etkili ilaçlar ile karmaşıklaşır (besin ortamı üzerinde tohumlama). İlacın avantajlarından biri, patojenik bakterinin neredeyse hiçbir zaman duyarlılığını kaybetmemesidir.

Analiz sonuçlarını aldıktan sonraUzman ihtiyacı terapiyi ayarlar. Patojenin dirençli olduğu (duyarsız) müstahzarlar başkalarına değiştirilir. Kural olarak, "Furazolidon" kalır.

Yetişkinlerin aksine, çocuklarda lambliazis sıklıklabelirgin semptomlarla ortaya çıkar. Bunlar arasında, karında paroksismal ağrı, anoreksiya, kusma. Genellikle giardiasis'in gizli bir kursu vardır ve patojenlerin dışkıda tespit edilmesi zordur. Bu hastalığı olan çocuklar için "Furazolidon" ilk tercihin bir ilaç olarak reçete edilir.

Yan etkiler ifade edilebiliralerjik reaksiyonlar (döküntü, kaşıntı, şişme ve diğer), anoreksiya, kusma. Ek olarak, ajan bir monoamin oksidaz inhibitörüdür ve baş dönmesine, uyuşukluğa veya tersine, ajitasyona ve başkalarına neden olan bir antidepresan etkiye sahiptir. Bu gibi durumlarda, "Furazolidone" iptal edilmelidir.

İlacın aşırı dozda yan etkilerin yoğunlaşması, akut bir doğa ve diğer semptomların toksik hepatit belirtilerinin ortaya çıkması ile kendini gösterir.

Bir doktor randevusu olmadan "Furazolidone" kullanımı tavsiye edilmez.

Çocuklar için FurazolidonÇocuklar için Furazolidon

Related news

 • KURU MEYVELİ KURABİYE
 • Önler Üstüste Burgu Süslemeli Kolay Cepken Yapımı. 4 yaş
 • Puding Dolgulu Sandık

 • Çocuklar için Furazolidon 79

  Çocuklar için Furazolidon


  Çocuklar için Furazolidon 41

  Çocuklar için Furazolidon 17

  Çocuklar için Furazolidon 38

  Çocuklar için Furazolidon 54

  Çocuklar için Furazolidon 6

  Çocuklar için Furazolidon 70