Çocuk 10 ayda ne yapabilir - gelişim 2019

Çocuk 10 ayda ne yapabilir - gelişim 2019 Çocuk 10 ayda ne yapabilir - gelişim

Çocuk 10 ayda ne yapabilir - gelişim

10 aylık çocuk gerçek bir kahraman gibi görünüyoryeni doğmuş bir bebekle karşılaştırılır. Ama aslında, çocuklar aynı yaştadır. Birkaç yıl içinde fark hiç hissedilmeyecek. Bugün, ebeveynler bebeğin yaşamının ilk yılındaki herhangi bir beceri ve tezahürüne dikkat etmelidir. Bir çocuğun 10 ayda yapabilmesi gereken, her annenin bilmesi gereken. Gelişimdeki herhangi bir sapmayı zamanında tespit etmek için çocuk hekimi düzenli olarak ziyaret etmek gerekir.

Ayakta olmak

10. aydan itibaren çocuklar zaten çalışıyorbağımsız olarak bacaklar üzerinde durun. Bazı kırıntılar zaten kendi başlarına duruyor. Çok fazla ağırlığı olan bebekler, sadece ebeveynlerinin yardımıyla dik pozisyonda olabilirler. Bu yaşta, birçok çocuk zaten mükemmel bir şekilde geziniyor ve dairenin neredeyse her noktasına ulaşabiliyor. Bu nedenle, anneler ve babalar iki kez dikkatli olmalıdır.

Çocuğun 10 ayda yapabileceği Arenalara ve özellikle dikkat edilmelidir.beşikler. Bebeğin kendi başına ayağa kalkabileceği düşünülürse, güvenliği önceden düşünmelisiniz. Beşik arkası bebeğin düşmeyeceği kadar yüksek olmalıdır. Arena güçlü ve sağlam olmalı. Her durumda, bebeği uzun bir süre gözetimsiz bırakamazsınız. Çocuk 9-10 ayda neler yapabilir? Bir yaşın altındaki çocuklar çok meraklıdır. Yeni zirveleri ele geçirmeye çalışıyorlar ve olası bir tehlike hakkında hiçbir fikre sahip değiller. En iyi seçenek, büyük bir ağa sahip bir binicilik salonu olacaktır. Kırıntı güvenle bacaklarda duruyorsa, kesinlikle arenadan çıkmaya çalışacaktır. Alında bir düşüş ve bir çarpma sağlanacaktır.

Nesneleri tutarak

Dokuzuncu ayın sonunda bebekler kolaycanesneleri başparmak ve işaret parmağı arasında tutun. Bu yetenek onlara büyük bir zevk veriyor. Bu ya da diğer eşyaları fırlatacakları bir çok neşe. Ebeveynler, çocuğun tekrardan yetiştirilmek üzere beşikten oyuncak attığını fark eder. Bu bir tür oyun. Annelerin ve babaların bebeğin provokasyonunda mutlu bir şekilde yürütülür. Sonuçta, bu şekilde tekrar tekrar çocukça gülüşün tadını çıkarabilirsiniz.

Bir çocuğun 10 ayda ne yapması gerektiği Bir çocuk 10 ayda ne yapmalı? Çocuk küçük nesneleri kolayca kaldırır. Ebeveynlerin hemen göremediği şeyleri bile fark eder. Annem çok dikkatli olmalı. Sonuçta, bebeğin tüm yeni öğeleri tatmaya eğilimlidir. Küçük bir tohum veya çakıl, doğrudan ağzın içine girer. Bu nedenle, yaşamın ilk yılının bir çocuğu evde yetişirse, temizliğe özellikle dikkat edilmelidir.

Hafıza gelişimi

10 aylıkken çocuğun mükemmel bir belleği var. Doğal yüzlerini yabancılardan herhangi bir sorun olmadan kolayca ayırt edebilir. Papa uzun bir iş gezisi için ayrılsa bile, çocuk onu varışta herhangi bir sorun olmadan tanıyacak ve memnuniyetle ellerine gidecek. Bir bebeğin zihinsel gelişimi sadece fizyolojik özelliklerine değil, aynı zamanda ebeveynlerin çabalarına da bağlıdır. Bu yaştan itibaren çocuğa nesnelerin rengini veya isimlerini öğretmeye başlayabilirsiniz. Çocuk olsa da ve kelimeleri tekrarlayamazsa mutlaka hatırlayacaktır.

Mümkün olması gereken 10 aylık çocuk gelişimi Bebeğin kötü anıları ifade verebilirzihinsel gelişimde gecikme. Sesli alarm vermek için, eğer bebek yeterince sık gördüğü akrabaları tanımıyorsa veya kendi isminde cevap vermezse, ebeveynler olmalıdır. Bir nöroloğa bir kırıntı göstermek için bir fırsat var. Belki de bu davranış sadece mizacın bir tezahürüdür. Her durumda, güvende olmak daha iyidir. Erken aşamada tespit edilen sapmalar hızlı bir şekilde ortadan kaldırılır.

Pratik zihin

Çocuk 10 ay içinde ne yapabilir?zihinsel gelişim? Bu zamana kadar, ebeveynler bebeğin en basit görevleri zaten çözdüğünü fark edebilir. Oyuncak kutusunu bebeğin önüne gizlerseniz, kolayca bulacaktır. Çocuk herhangi bir sorun yaşamadan talimatları yerine getirir ("bana oyuncak verin"). Bu yaşta, bebek zaten onun en sevdiği konulara sahip. Bu mutlaka çocuklara yönelik bir şey olmayabilir. Ebeveynler, çocukların sıradan oyuncaklara uzaktan kumandaları ve cep telefonlarını tercih ettiklerini not eder. Ancak, bu tür şeylerin bir çocuğa bir yıl kadar güvensiz olduğunu hatırlamakta fayda var.

Çocuğunuzun 10 ayda neler yapabileceği Çocuk 10 aylık ise, gelişme(Bu mümkün olmalıdır) doğrudan ebeveynlere bağlıdır. Oyun formunda günde sadece bir saatlik dersler mükemmel sonuç verecektir. Çocuk akranlarından önemli ölçüde farklı olacaktır. Satışta anneler ve babaların yardımına gelecek pek çok eğitici oyuncak var. Bunlar, çocuğun mantıksal düşünme geliştirdiği farklı tasarımcılar ve piramitlerdir. Özel mağazalarda sunulan oyuncaklara tercih verilmelidir. Düşük kaliteli malzemeler küçük bir kişiye ciddi zarar verebilir.

Konuşmanın gelişimi

Oyun alanında sıkça soruyu duyabilirsiniz: "Ne can Çocuğunuz 10 aydır?" Birçok anne oğul veya kız sesi telaffuz mutlu olduğunu söylüyor. En zeki çocuklar böyle "Anne", "baba", "vermek", "th" gibi basit kelimeleri söylemek zorunda olabilir ve kırıntı yine de konuşmak etmeye değilse böyle devam eder. D. umutsuzluk etmeyin. Bütün bebekler kesinlikle farklı gelişir. Çocuğun davranışlarına dikkat edin. İsmine cevap verir ve isteklere cevap verirse, endişelenecek bir sebep yoktur.

Çocuk 10 11 ayda neler yapabilir Çocukların konuşmaya başlamasına yardım etmek çocuklara yardım edecekkitaplar. Ebeveynler çocuk masalları ve dolgun şiir okumalı. Bebek konuşmasının gelişimini teşvik eden özel sözler vardır. Bebek ilk etapta söylemek başladı seslere dikkat değer. 10 ay sonunda, çocuk genellikle "d", "b", "m" gibi harfler seslendirirsiniz. Bazı bebekler zaten "p" harfini telaffuz etmektedir. Çocuk ilk becerilerin içinde ve konuşma gelişimi üzerine sınıfları dayalı olmalıdır.

Çocuğun sosyal gelişimi

Çocuk 10 ayda ne yapabilir? Çocuk zaten isteklerine iyi cevap verir ve duygularını yüz ifadeleri yardımıyla gösterir. Kırıntı övülür, eğer övülürse ve azarsa ağlar. Bu yaşta çocuklar, yüz ifadeleri ve jestleri yardımıyla öfkelerini nasıl ifade edeceklerini zaten biliyorlar. Bazı mizaçlı bebekler istismarcılarını ısırmaya eğilimlidir. Çocuğun neyin “iyi” ve neyin “kötü” olduğunu açıklaması gereken zaman gelmiştir.

Çocuk zaten karakterinin özelliklerini nasıl göstereceğini biliyor. Şu anda, bir çocuğun büyük bir şirkette zaman geçirip geçirmediğini veya tek başına kalmayı tercih edip edemeyeceğini görebilirsiniz. Çocukların çoğu akranlarıyla mutlu bir şekilde iletişim kurar. Bazıları daha büyük çocuklara çizilir. Çocuğun çocuklardan korkması, ebeveynleri korumak için faydalıdır. Bu davranışın nedenini öğrendiğinizden emin olun.

bir çocuk 10 ay ne yapmalı? Bir çocuk 10 ay ne yapmalı? Çocuk normal olarak gelişirse, bir süre için kendini zaten eğlendirebilir. Annelerin çoğu zamanlarının% 100'ünü bir bebeğe alamaz. Zaman ve ev işlerini yönetmek gerekir. Çocuğun köşesinde çocuk kendisine çok sayıda acil konu bulabilir. Oyuncakları bir torbaya koymak ve küpleri renklere göre sıralamak için zamanınızın olması gerekir. Bebek bir dakika bile olsa anne olmadan kalamazsa, nöroloğa dönmeye değer.

Duygusal gelişme

Çocuk 10 ayda ne yapabilir? Çocuk, ağlayarak veya gülümseyerek ne olduğu etrafındaki her şeye tepki gösterir. Buna ek olarak, kırıntı istenen ağlama yoluyla elde edilmesinin mümkün olmadığını fark etmeye başlar. Bu yaştaki çocuklar çok daha az ağlamaktadır. Çocuğun gerçekten rahatsız ettiği bir şey varsa, küçük yanaklarda gözyaşlarını görmek mümkündür. Çoğu durumda, ağlamak bir aktörün tiyatrosudur. Kırıntı, istenen kırıntıya ulaşırsa, hızlıca bir gülümsemeye dönüşür.

Az sayıda insan bir çocuğun 10 ay yaşayabileceğini biliyorMükemmel şaka. Bu çağda bir mizah anlayışı gelişmeye başlar. Bir kırıntı, bunun başkalarının gülmesine neden olduğunu anlarsa özellikle komik sesler çıkarır. 10 ay içinde birçok bebek anne ve baba lütfen komik bulmacalar yapmak için nasıl biliyorum.

10 yaşına gelindiğinde, çocuklar zaten kelimeleri gerçekten iyi anlıyorlar“Bu imkansız” ve “hayır”. Bunu yaparken, itaatsiz olma eğilimindedirler. Ebeveynlerini kızdırmamak için yapıyorlar. İtaatsizlik, bebeğe büyük bir keyif veren bir oyun türüdür. Küçük bir zaman geçecek ve çocuk ebeveynlerin isteklerini koşulsuz olarak yerine getirecektir.

oyun

10-11 aylık bir çocuk ne yapabilir? Her şeyden önce, bir bebek çeşitli oyuncaklarla oynayabilir. Aynı zamanda oyunlarda yeni bir aşama başlıyor. Elinizde yeni bir küp veya çıngırak tutmak yeterli değil. Çocuk rol yapma oyunları sevmeye başlar. Kızlar bebeklerle ve erkeklerle - arabalarla oynamaktan mutlular. Çocuklara, büyük tekerlekli sandalye makinelerine ve oyuncak arabalarına çok benziyor. Onların yardımıyla, bir bebek daha hızlı yürümeyi öğrenebilir.

Çocuk 9 10 ayda neler yapabilir Bebeklerin zihinsel gelişimini teşvik ederçizimi. Satışta, çocukların hassas cildine zarar vermeyen ve herhangi bir problem yaşanmayan özel parmak boyaları vardır. Bebek çiçeklerden birini tadı için denemeye karar verse bile, korkunç bir şey olmaz. Kirlenmekten korkan anneler, suyla çizmek için özel posterler almalılar. Onların yardımıyla kıyafetlere ve etraftaki nesnelere zarar vermeden komik çizimler çizebilirsiniz.

Ne uyarmalı?

Anneler ve babalar,Çocuk 10 ayda olabilir. Fiziksel gelişime özellikle dikkat edilmelidir. Kırıntı kendi başına oturmayı öğrenmediyse ve uzun bir süre dikey pozisyonda ise, yardım isteyin. Bebek taramak istemiyorsa endişelenmeyin. Birçok bebek bu aşamaya geçiyor ve hemen yürümeye başlıyor. Ancak, çoğu çocuk doktoru, emekleme aşamasının fiziksel gelişim için çok önemli olduğunu belirtmektedir.

Sosyal gelişim açısından, bir çocuk ne olabilir?10 ay mı? Çocuk, ismine tepki göstermeli ve yüz ifadelerinin yardımıyla duyguları ifade etmelidir, ancak ilk kelimeler muhtemelen konuşulmayacaktır. Bu plandaki kızların çok daha hızlı geliştiği uzun zamandır fark edildi. Aynı zamanda, birçok erkek daha erken taramaya ve yürümeye başlar. Oğlunuz 10 ay ile konuşmak istemiyorsa endişelenmeyin. Ancak çocuğun ismine cevap vermemesi ve isteklere cevap vermemesi durumunda bir uzmana danışılması tavsiye edilir.

Emziye elveda deyin

10 ay içinde kullanmayı bırakma zamanıEmzik. Bu yaşta bir kırıntı, nasıl çiğneneceğini bilir ve emme refleksi, annenin göğsünü sorunsuz bir şekilde karşılayabilir. Meme ucu sadece zarar verir. Çocuk dişhekimleri, çoğu durumda bebeklerde yanlış bir ısırığın sebebinin sadece bir emziğin olduğunu söylüyor.

Birçoğu bir çocuğun 10 aylık olabileceğini biliyormeme başı olmadan uykuya dalmak harika. Bebek bir kukla için kullanılıyorsa, ebeveynler sabırlı olmalıdır. Bir kırıntı çığlık atacak ve favori bir özne talep edecektir. Fakat birkaç gün içinde bebek emziği unutacak ve bir ay içinde onu oyuncak olarak algılayacak.

Bir tencereye zaman mı?

15-20 yıl önce bile çocuğun olduğuna inanılıyordu.Yaşamın ilk yılı potta zaten açık olmalıydı. Bugün her şey değişti. Modern pediatristler bebeği tencereye sadece 18 aydan beri alıştırmayı tavsiye ediyorlar. Aynı zamanda, onunla tanışmak, bebeğin güvenle oturmaya başladığı zamandan başlayabilir. Anne, potun ne için tasarlandığını ve nasıl kullanılacağını anlatmalıdır. Bir pissing bebeği kurtarmaya gelebilir. Bebeğin tencerede oturması konusunda ısrar etmeyin. Bu tür eylemler sadece onu korkutup giderebilir.

18 ay sonra çoğu bebek idrarı kontrol edebilir. Pot etrafta değilse sabırla bekleyebilirler. "En çok" için pot gidin çocuklar sadece 22-24 ay başlar.

Sonuçları özetleyelim

Çocuk zaten 10 aylık döndü. Bütün çocuklar için gelişim (bu mümkün olmalıdır) tamamen farklıdır. Bununla birlikte, ebeveynlerin dikkat etmesi gereken bazı şartlar vardır. Bir sapmayı zamanında tespit etmek için düzenli olarak çocuk doktoruna (ayda en az bir kez) gitmeye değer. Evin hevesli çocuk kahkaha dolu ve bebek hala bir dakika oturamazsa, o kesinlikle sağlıklı.

Çocuk 10 ayda ne yapabilir - gelişim 2019

Çocuk 10 ayda ne yapabilir - gelişim 2019

Related news

 • Anneliğin zorlukları nelerdir
 • Uzmanlık eğitimi Gümrük. Moskovada yüksek öğrenim kurumları: giriş, öğrenim ücretleri
 • Dental implantasyon prosedürü hakkında bilmeniz gereken şey nedir
 • Doğum gününde ablasına dokunaklı ve sıradışı bir selam
 • Mor ve Siyah Tonlarda Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır

 • Çocuk 10 ayda ne yapabilir - gelişim

  Çocuk 10 ayda ne yapabilir - gelişim


  Çocuk 10 ayda ne yapabilir - gelişim

  Çocuk 10 ayda ne yapabilir - gelişim

  Çocuk 10 ayda ne yapabilir - gelişim

  Çocuk 10 ayda ne yapabilir - gelişim

  Çocuk 10 ayda ne yapabilir - gelişim

  Çocuk 10 ayda ne yapabilir - gelişim

  Çocuk 10 ayda ne yapabilir - gelişim

  Çocuk 10 ayda ne yapabilir - gelişim

  Çocuk 10 ayda ne yapabilir - gelişim

  Çocuk 10 ayda ne yapabilir - gelişim

  Çocuk 10 ayda ne yapabilir - gelişim