Çocuğun idrarında oksalat var: nedenleri, işaretler, tedavi 2019

Çocuğun idrarında oksalat var: nedenleri, işaretler, tedavi 2019

Çocuğun idrarında oksalat var: nedenleri, işaretler, tedavi 77 08.02.2019, 20:47

Çocuğun idrarında oksalat var: nedenleri, işaretler, tedavi

Bir çocuğun vücudu dikkat gerektiriyoryetişkinler. Çocuk doktorlarının periyodik olarak geçmeleri istenen idrar analizi, sağlığının bir göstergesidir. Çocuğun vücudunda hangi süreçlerin meydana geldiğini gösterir. Çocuğun idrarındaki oksalatlar - nadir görülmeyen bir fenomen. Neden ortaya çıkıyorlar ve ne var?

Çocuğun idrarındaki oksalatlarOksalat nedir?

Her insanın idrarında bulunurlar, ancakmiktar önemsiz olmalı. Okalik asit tuzlarının değişimi sırasında büyük miktarlarda kalsiyum oksalatlar ortaya çıkar. Görünüşlerinin sebepleri, kalıtsal faktörlerden diyetteki hatayla sonuçlanan birçok şeydir. Bu nedenle, idrar içindeki oksalatların hangi sıklıkla tespit edildiğini gözlemlemek önemlidir. Norm izole durumda ise. Ancak tekrarlanan testler tekrar varlığını gösteriyorsa, bu gerçeğe dikkat etmeye değer, çünkü bu böbreklerin kırıldığını gösterebilir. Uzmanlar, hormonal dengesizlikle bağlantılı olarak stresli bir süreyi oksalat yapıyorİdrar normundaki oksalatlar6-7 yaş ve ergenlik çağındaki çocuklarda idrar.

Hastalığın belirtileri nelerdir?

Birincisi, çocuğun idrar doymuş hale gelirrengi. Bazen kan tespit edebilir. İkincisi, günlük idrar hızı azalır. Üçüncüsü, tuzların arka planına karşı, safra yollarının hastalıkları akut hale gelebilir veya ortaya çıkabilir. Dördüncüsü, neredeyse tüm durumlarda vejetatif-vasküler distoni de bulunur. Bununla birlikte, beş yaşın altındaki çocukların belirgin semptomları olmayabilir. Çocuğun büyüğü ne kadar büyükse, oksalüri semptomlarının ürolitiyazis ile aynı olma olasılığı da o kadar yüksektir. Bunlara karın ağrısı, yorgunluk artışı dahildir.

Hastalığın tedavisi

Bir çocuğun idrarda oksalatlar kompleks gerektirirtemel dört ilkeye dayanan tedavi yaklaşımı: doğru içme rejimi, yaşam biçimini normalleştirme, tedavi, sıkı bir diyete bağlılık.

Okzalatlı beslenme

Menünüze böyle ürünler dahil etmeniz gerekiyor,ekmek (çavdar hiçbir soyma), ayçiçeği helvası, fındık, tahıl (yulaf ezmesi, buğday, buğday), yulaf ezmesi, fasulye, deniz lahana, turp, kayısı gibi. Atılmaması gereken ürünler var. Temelde, bu, oksalik asitin büyük miktarlarda bulunduğu yerlerde geçerlidir. Elbette, bu ürünler tüketilebilir, ancak küçük miktarlarda. Onların süt, çözünmeyen komplekslerinde asit içecek olacaktır, ve böbrekler yoluyla değil getirmek ve bağırsak yoluyla edin. Bu ürünler çilek, domates, çilek, patlıcan, incir, marul, çikolata, raber, kahve, kuzukulağı içerir.

Doğru içme rejimi

Çocuğun idrarındaki oksalat genellikle yol açar,ebeveynler ona daha fazla sıvı vermeye zorlanır. İdrarın konsantrasyonunu ve asitliğini azaltır. Bebek sadece su içmiyorsa daha iyi olur, ancak örneğin çay, komposto, meyve suyu. Gerçek şu ki, bu içeceklerin, oksalik asit için antagonist olan organik asitler içermesi. Bu, tuz kristallerinin çözülmesi gerçeğine yol açar.

Çocuk idrarındaki oksalatlarGördüğümüz gibi, bir çocuğun idrarındaki oksalat tehlikeli değildir. İçeriği alışılmış bir diyetle ayarlanabilir. Bununla birlikte, tuzlara, proteinlere, mukuslara, lökositlere ek olarak, tedavi daha ciddi olur.

Çocuğun idrarında oksalat var: nedenleri, işaretler, tedavi 2019

Çocuğun idrarında oksalat var: nedenleri, işaretler, tedavi 2019

Related news

 • Villarrealde Calleja dönemi sona erdi
 • Hamam için Süpürge Süpürgesi: Üretim ve kullanım önerileri
 • Bulgur Çorbası Tarifi – Çorba Tarifleri
 • Gutun nedenleri, patogenezi ve semptomları
 • Rize Haberleri: Kurtulmuş: Millet gibi düşünmeyen cumhurbaşkanı olamayacak

 • Çocuğun idrarında oksalat var: nedenleri, işaretler, tedavi 28

  Çocuğun idrarında oksalat var: nedenleri, işaretler, tedavi


  Çocuğun idrarında oksalat var: nedenleri, işaretler, tedavi 21

  Çocuğun idrarında oksalat var: nedenleri, işaretler, tedavi 68

  Çocuğun idrarında oksalat var: nedenleri, işaretler, tedavi 75

  Çocuğun idrarında oksalat var: nedenleri, işaretler, tedavi 24

  Çocuğun idrarında oksalat var: nedenleri, işaretler, tedavi 93

  Çocuğun idrarında oksalat var: nedenleri, işaretler, tedavi 13

  Çocuğun idrarında oksalat var: nedenleri, işaretler, tedavi 33

  Çocuğun idrarında oksalat var: nedenleri, işaretler, tedavi 60

  Çocuğun idrarında oksalat var: nedenleri, işaretler, tedavi 81

  Çocuğun idrarında oksalat var: nedenleri, işaretler, tedavi 73

  Çocuğun idrarında oksalat var: nedenleri, işaretler, tedavi 51

  Çocuğun idrarında oksalat var: nedenleri, işaretler, tedavi 89