Çocuğun dilinde beyaz kaplama 15 24.01.2019, 11:36

Çocuğun dilinde beyaz kaplama

Bir gün dilin üzerinde beyaz bir kaplama görürsenizçocuk - alarmı çalmak için acele etmeyin, ancak bebeğin çeşitli hastalıklarının göstergesi olabilecek dilin rengi olduğu için bu konuya ciddiyetle yaklaşmak gerekir.

Bu vücut normal olarak açık pembe olmalıdırrenk ve kadife papilla yüzeyi ile pürüzsüz bir nemli var. Çocuğun sağlıklı olması durumunda, o zaman dilinde hiçbir renk değişikliği olmamalıdır, dilin alt kısmında sadece küçük olmasına izin verilir, bu kesinlikle sağlıklı çocuklar için normaldir. Bu durumda, çocuğun dilindeki beyaz kaplama, bazı hijyen prosedürleri sırasında iz bırakmadan ortadan kalkacaktır.

Dil bir aynadırSağlık durumunu doğru bir şekilde yansıtır. Bu nedenle, pediatristler ebeveynlerin bu çocuğun organını düzenli olarak ve dikkatli bir şekilde muayene etmelerini önermektedir. Herhangi bir hijyen prosedürü gerçekleştirilmeden önce kontrolün sabah yapılması önerilir. (Bu yoğun ve opak ise) Eğer dil üzerindeki bir çocuğun beyaz lekeler fark ederseniz, her zaman onun görünümünü nedenini saptayıp uygun tedaviyi reçete açısından bu konudaki bir çocuk doktoruna danışmalıdır.
Çocuğun dilinde gri bir film gördüysenizrenk, daha sonra bu bağırsak, mide, siyah renk bozulmuş fonksiyonlarının bir işareti olabilir karaciğerin, sarımsı - safra kesesinin performansında bir ihlal bir arıza olduğunu gösterebilir.

Bir bebeğin dilindeki beyaz kaplama belki deBebeğinizin tipik olduğu bir pamukçuk geliştirdiğini gösterir. Bu durumda, sadece dilin yüzeyini değil, aynı zamanda yanakların iç tarafını da kapsayan, süzme peynirin şeklini ve rengini andırır. Bir yıllık ve daha büyük çocuklarda tahıl varlığı ile bu fenomen emin bir stomatit belirtisidir.

Çocuğun dili üzerinde kalın, yoğun bir beyaz kaplamaGrip, kızıl saç ve benzeri bulaşıcı hastalıkların bir sonucu olabilir. Kırmızı ateşle, bu film sadece ilk 3 gün korunur ve daha sonra dil parlak kırmızı renk alır ve papilla büyür. Bir virüs gribinde benzer bir tablo gözlenir. Bununla birlikte, grip ve diğer bulaşıcı hastalıklar ile, dilin şişmesi ve kırmızı-kırmızı renk gözlenebilir. Bu rengin dili de zehirlenmenin kanıtı olabilir.

Beyaz plakın yeri, doğru tanı koymada deneyimli çocuk doktoruna büyük ölçüde yardımcı olur. Bazı örnekleri düşünelim:

- eğer kenarlarda ve dil yüzeyinin önünde yoğunlaşırsa, o zaman, büyük olasılıkla, bebeğin solunum organları ile tam olarak uygun olmadığını gösteren bir işarettir;
- Çocuğun dilinin üçte birinin arkasında görülürse, kalın bağırsağın kapasitesine dikkat etmek gerekir;
- Çocuk sahibi muhtemeldir dilin orta kısmı ile kaplanmış beyaz film duodenum ile ilgili bir sorun varsa;
- Bebeğin bu tür bir filmde dilin tüm yüzeyi varsa, gastrit veya disbakteryoz teşhisi mümkündür;
- Dilin ortası beyaz ve ucu kırmızı ise, o zaman mide asiditesini kontrol etmelisiniz.

Vitamin ve çocuğun vücutta hemoglobin düşük seviyelerinin eksikliği belirtileri belirgin beyaz kaplama ile aşırı yumuşak dil "boyalı" olabilir.

Sevgili veliler! Çocuğun dili üzerinde beyaz bir dokunuş fark ederseniz, sadece yukarıda açıklanan semptomlara dayanarak herhangi bir sonuç çıkarmak için acele etmeyin. Sadece iş tecrübesi olan çocuk doktorunun doğru tanıyı sağlayabildiği unutulmamalıdır. Sadece iyi bir uzman bebeğiniz için doğru tedaviyi reçete edebilir.Related news

 • Çürükler Nasıl Geçer: Çürüklere Morluklara Ne İyi Gelir
 • Yeni Bakanlığın İlk Bakanı Berat Albayrakın Önüne Gelecek Ekonomideki 5 Önemli Sorun
 • Künye, Oyuncuları, Fotoğraf Galerisi, Fragmanlar, Özet, Haberler, Müzikler, Yazılar, Sosyal Ağlar
 • Badan (bakım ve yetiştirme): yararlı bilgilerle silahlandık

 • Çocuğun dilinde beyaz kaplama 89

  Çocuğun dilinde beyaz kaplama


  Çocuğun dilinde beyaz kaplama 24

  Çocuğun dilinde beyaz kaplama 78

  Çocuğun dilinde beyaz kaplama 38

  Çocuğun dilinde beyaz kaplama 61

  Çocuğun dilinde beyaz kaplama 45

  Çocuğun dilinde beyaz kaplama 47