Ocak elektriklidir. Ocak türleri. Cam seramik ocakların avantaj ve dezavantajları 2019

Ocak elektriklidir. Ocak türleri. Cam seramik ocakların avantaj ve dezavantajları 2019
21.08.2019

Ocak elektriklidir. Ocak türleri. Cam seramik ocakların avantaj ve dezavantajları 19

Ocak elektriklidir. Ocak türleri. Cam seramik ocakların avantaj ve dezavantajları

Kısa bir süre önce, normal bir gaz veyaelektrikli ocak ortalama bir Rus ailesinin yaşamında bütün bir olaydı. Bugün mağazaya gelince, müşterinin gözleri burada sunulan bolluktan kaçıyor. Ocak elektrikli, gazlı, gazlı-elektrikli, dahili ocaklar. Gerçekten gerekli olanı almak için bu ihtişamın arasında nasıl bir yol var? Bütün bunları nasıl anlayacaksınız? Sonuçta, ocağı satın alma ve bağlama ciddi bir iştir ve dikkatli bir hazırlık gerektirir. Ocak çeşitlerini anlamaya çalışalım. Elektrikli ocak gazlı ocak ile nasıl farklı? Başlıca avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Ocağın olup olmamasına bakılmaksızınelektrik veya gaz, onlar iki tür gelir. Birinci tip bağımlı ocaktır. Bu durumda, fırın da denildiği gibi ocak veya yüzeyin altında bulunur ve onunla tek bir kumanda bulunur. İkinci varyantta ocak fırından ayrı olarak bağlanır ve kendiliğinden kontrol edilir. Bu ocak türüne bağımsız denir. Bugün herkes, seçilecek herhangi bir mutfak ekipmanıyla yapılmış ve donatılmış özel bir mobilya seti sipariş edebiliyor. Ancak son zamanlarda tüketicilerin bireysel ocakları tercih ettiği bir durum var. Ve şaşırtıcı değil, çünkü mevcut mutfak mobilyalarına kolayca döşenebilirler. Mağazalardaki pişirme yüzeylerinin yanı sıra, dahili ızgaralar, buharlı pişiriciler ve derin kızartıcılar gibi birçok farklı dahili modül bulabilirsiniz. Orta büyüklükteki sıradan mutfaklarda bile bu kadar çok sayıda modül, hostesin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayacak bir çalışma yüzeyinin kurulmasına izin verecektir.

Pişirme panelleri elektrik, gaz vekombine - gaz-elektrikli. Ocak, elektrikli, karbon çeliğinden yapılmış ve emaye ile kaplanmış en ucuz kabul ediliyor. Yine de, çok düşen tüm testleri mükemmel biçimde tolere ediyor ve görünüşü iyi görünüyor. Panellerin bu tip alıcılar arasında iyi bir talep sahiptir. Bazı durumlarda, emaye paneller temperli camla süslenmiştir. Özellikle bu ekler ile gaz pişirme yüzeyleri vardır. Görünen o ki, gaz camın üzerinde doğrudan yanar. Paslanmaz çelikten yapılmış paneller emayelden daha güçlüdür. Darbelerden korkmazlar ve asetik veya sitrik asidin etkilerini kalıcı olarak incitmezler. Bu ocakların dezavantajları, emaye kaplı panellere kıyasla daha yüksek fiyat ve özel temizleme ürünlerinin bakımını yapması gerektiği gerçeğini içerir.

Elektrikli veya gazlı ocakRus piyasasındaki en yaygın pişirme yüzeyleri olan cam seramiklerden yapılmıştır. Emaye kaplı ve paslanmaz çelik panellerden çok daha pahalıdırlar. Bununla birlikte, birtakım avantajları var. Bu paneller çok hızlı bir şekilde ısınır ve aynı derecede hızlı bir şekilde soğur. Bu malzemenin yatay ısı iletkenliği düşüktür, çünkü panelin yan yüzeyleri pratik olarak soğuk kalır. Günümüzde, cam seramikten pişirme yüzeyleri en popüler malzemelerdir. Bunun önemli bir rolü ortaya çıktı. Buna ek olarak, temizlenmesi kolaydır. Cam-seramik panellerin emniyet marjı oldukça yüksek, ancak yine de aynı etkiden kaçınmak daha iyi. Ne yazık ki, cam seramik panelleri eksiklik taşımıyor. İğne darbelerine müsamaha gösterilmemelerine ek olarak, şeker içeren yiyecekleri dökmek önerilmez. Bu gibi paneller için, eski bir yemek seti satın almanız gerekecek, çünkü eskisi uygun olmayabilir. Yüzey temizleme işlemi sırasında zımpara içeren temizlik maddeleri kullanılması önerilmez.

Bugüne kadar,Birçok firma seramikle uğraşmaktadır. Hepsini listelemek mantıklı değil. Tüketiciler arasında en popüler olanın Bosh ve Ariston'un ürünleri olduğunu söyleyebiliriz. Bu üreticilerin pişirme panelleri sadece modern teknolojileri kullanma açısından en güvenilir, aynı zamanda en gelişmiş seçenek olarak kabul edilir. Örneğin, bir cam seramik paneller hostes modunu seçmek ve otomatik olacak pişirme bölgesinin sıcaklığını ayarlamak için gereken tek olan kullanılarak Bosh firması TermoControl sistemi kullanılır. Bir cam-seramik, modern modeller Ariston panellerinde ocak gözü saniye ısı vurgulama elemanları kullanılır.

Ocak elektriklidir. Ocak türleri. Cam seramik ocakların avantaj ve dezavantajları 2019

Ocak elektriklidir. Ocak türleri. Cam seramik ocakların avantaj ve dezavantajları 2019

Related news

 • Okuldan Önce Son Durak: CA
 • Evde Vücut Nasıl Geliştirilir
 • Çok İzlenen Videolar
 • Paramparça son bölüm izle
 • Kara Kız Kek Tarifi

 • Ocak elektriklidir. Ocak türleri. Cam seramik ocakların avantaj ve dezavantajları 34

  Ocak elektriklidir. Ocak türleri. Cam seramik ocakların avantaj ve dezavantajları


  Ocak elektriklidir. Ocak türleri. Cam seramik ocakların avantaj ve dezavantajları 33

  Ocak elektriklidir. Ocak türleri. Cam seramik ocakların avantaj ve dezavantajları 66

  Ocak elektriklidir. Ocak türleri. Cam seramik ocakların avantaj ve dezavantajları 85

  Ocak elektriklidir. Ocak türleri. Cam seramik ocakların avantaj ve dezavantajları 68

  Ocak elektriklidir. Ocak türleri. Cam seramik ocakların avantaj ve dezavantajları 27

  Ocak elektriklidir. Ocak türleri. Cam seramik ocakların avantaj ve dezavantajları 83

  Ocak elektriklidir. Ocak türleri. Cam seramik ocakların avantaj ve dezavantajları 75

  Ocak elektriklidir. Ocak türleri. Cam seramik ocakların avantaj ve dezavantajları 85

  Ocak elektriklidir. Ocak türleri. Cam seramik ocakların avantaj ve dezavantajları 55

  Ocak elektriklidir. Ocak türleri. Cam seramik ocakların avantaj ve dezavantajları 6

  Ocak elektriklidir. Ocak türleri. Cam seramik ocakların avantaj ve dezavantajları 30

  Ocak elektriklidir. Ocak türleri. Cam seramik ocakların avantaj ve dezavantajları 44