NPP Zaporozhskaya: 2014te radyasyon sızıntısı 2019

NPP Zaporozhskaya: 2014te radyasyon sızıntısı 2019
16.05.2019

NPP Zaporozhskaya: 2014te radyasyon sızıntısı 6

NPP Zaporozhskaya: 2014'te radyasyon sızıntısı

Dünya büyük bir nükleerden duyularına daha erken gelmemişti.1986 yılında Çernobil'de meydana gelen felaket, medya kazayla ilgili yeni raporlarla doldu. Bu kez tartışma konusu NPP Zaporizhzhya idi. Aynı zamanda Ukrayna'da, Energodar kenti yakınlarında, Kakhovka Rezervuarı kıyısında ve Avrupa'nın en büyük nükleer enerji santralidir.

Ilk mesajlar

Zaporozhye Zoes

Son zamanlarda medya28 Aralık 2014'te 19 saat 24 dakika, Zaporizhzhya NPP'nin üçüncü güç ünitesinin bağlantısı kesildiğini bildirdi. Bu, dahili hasara karşı jeneratör koruması nedeniyle oldu. Ancak, "Maidan yetkilileri", halkın güvende bir tehlike olmadığını ve boş yere endişelenmediğini söyleyerek halkı rahatlatmak için acele ettiler. Ancak gerçekler, nükleer santralde ve muhtemelen 2014 yazının başından beri geliştirilmekte olan özel bir saptırmada cezai deneylerin yürütüldüğünü göstermektedir. Zaporozhye'nin sakinleri sosyal ağlarda bir kaza hakkında konuşmaya başlayan ilk kişilerdi. Ülkelerinde ikinci bir Çernobil olduğunu yazdılar. Zaporizhzhya NPP'nin radyasyonu henüz yayılmamıştı, ancak hem Ukraynalılar hem de Batı ülkeleri medyası Kiev'in Çernobil'le SSCB'de olduğu gibi kazayı saklamaya çalıştığına dikkat çekiyor.

Ukrayna makamlarının garip tepkisi

Bilindiği gibi, kelimenin tam anlamıyla birkaç gün içindeZaporizhzhya NPP'de bir kaza meydana gelmeden önce, iyot içeren ilaçlar istasyonun yakınındaki yerleşim yerlerinde dağıtılmaya başladı. Bu Lüksemburg istihbaratı tarafından bildirildi. Birincisi, bilgi, Fransa'daki NPP istasyonlarından tehditler olabileceği gerçeğiyle bağlantılıydı. Fakat aynı şekilde, böyle bir planın tesadüfleri, felaketin önceden hazırlandığı ve Avrupa’nın bunu bildiği sonucuna götürür. Örneğin, en kısa sürede medya manşet "Zaporizhzhya NPP" derhal İnternet Ukrayna nükleer endüstri forumu bloke ederek tepki gösterdi Kiev patlaması olarak nitelendirildi kazayı parladı olarak. Bundan hemen sonra, Zaporizhzhya NPP'nin üçüncü güç ünitesinin kapatılmasının neden olduğu kapasite yetersizliği nedeniyle Odessa'da bir acil durum elektrik kesintisi yapıldı.

Kazaya ne sebep oldu

Zaporozhye AES kazası

Arızanın ana nedeni dünya uzmanları venükleer güç mühendisleri Ukraynalı NPP'ler için Ukraynalı yakıt hücrelerinin Amerikalılar tarafından değiştirilmesi çağrısında bulundu. ABD'nin kasıtlı olarak ikinci Çernobil'i hazırladığına ve Kiev'in yeni yetkililerine, Amerikan borularına dans edeceğine, en önemlisi, herşeyin ödenmesi gerektiğine ve Rusya'nın da aynı zamanda para kaybına yol açtığına inanılmaktadır. Örneğin, Güney Ukrayna NPP'sinde Westinghouse nükleer yakıtının kullanımı neredeyse 2012'de bir kazaya yol açtı. Daha sonra ülke 175 milyon dolarlık zarara uğradı. 2014 yılında, Zaporozhskaya NPP'nin yakıt hücrelerini değiştirmesi gerekmedi, çünkü yılın ilk yarısında Ukrayna'ya 339 milyon dolarlık Rus yakıtı verildi. Ancak, Rusya'yı "rahatsız etmek" için Kiev makamları kendi ülkelerini ve insanlarını kurban etmeye hazırlar.

Nükleer santralde kazanın ikinci sebebi

Zaporozhye AES üzerinde radyasyon

Yine ABD, onsuz değil. Bildiğiniz gibi, Haziran ayı başlarında, artan gizlilik koşullarında Zaporizhzhya NPP, Amerikan turistlere ev sahipliği yaptı. Santralin personeli tatile gönderildi ve birkaç gün boyunca işçiler, transokeanik uzmanların ikinci güç ünitesinde ne yaptığını bilmiyorlardı. Bu nedenle Zaporizhzhya NPP'nin ABD'den küratörlere yasadışı deneyler yapmak için teslim edildiğine inanmak için sebepler vardı. Rus ordusu saldırıya uğradığında, Rusların suçlama suçlaması için atomik bir elektrik santrali patlatılacağı iddia edildi. Ancak, bu bilgi halka açıldı ve Ukrayna makamları taktikleri değiştirdi. 2014 sonbaharında güç birimlerinde neler olduğu bir sır olarak kalıyor. Bazı medyada kaza, başarısız bir saptırma veya önceden yerleştirilmiş bir merminin bozulmasının sonucu olduğunu bildirmektedir. Sebep ne olursa olsun, kaza oldu. Ve Zaporizhzhya NPP'deki radyasyonun izin verilen normu 16 kat aşmasına rağmen, Ukrayna makamları hala halkına güven veriyorlar! Ve bu, Kiev için, vatandaşlarının yaşamlarına ve sağlığına yönelik tehdidin, ülkedeki nükleer denemelerin sürdürülmesine ve olası bir felakete engel olmadığını göstermektedir.

NPP Zaporozhskaya: 2014te radyasyon sızıntısı 2019

NPP Zaporozhskaya: 2014te radyasyon sızıntısı 2019

Related news

 • Uzun ve Sağlıklı Bir İlşki İçin Altın Değerinde 13 Tavsiye
 • Yemekten sonra şişkinlik - nasıl savaşılır
 • Mekik Oyası Rüzgar Gülü Modeli Yapılışı Türkçe Anlatımlı Videolu
 • Gelin Makyajında Püf Noktalar
 • Eldeki Kırışıklıklar Nasıl Geçer

 • NPP Zaporozhskaya: 2014te radyasyon sızıntısı 17

  NPP Zaporozhskaya: 2014te radyasyon sızıntısı


  NPP Zaporozhskaya: 2014te radyasyon sızıntısı 58

  NPP Zaporozhskaya: 2014te radyasyon sızıntısı 73

  NPP Zaporozhskaya: 2014te radyasyon sızıntısı 10

  NPP Zaporozhskaya: 2014te radyasyon sızıntısı 32

  NPP Zaporozhskaya: 2014te radyasyon sızıntısı 60

  NPP Zaporozhskaya: 2014te radyasyon sızıntısı 53

  NPP Zaporozhskaya: 2014te radyasyon sızıntısı 22

  NPP Zaporozhskaya: 2014te radyasyon sızıntısı 70

  NPP Zaporozhskaya: 2014te radyasyon sızıntısı 25

  NPP Zaporozhskaya: 2014te radyasyon sızıntısı 46

  NPP Zaporozhskaya: 2014te radyasyon sızıntısı 45

  NPP Zaporozhskaya: 2014te radyasyon sızıntısı 59

  NPP Zaporozhskaya: 2014te radyasyon sızıntısı 17

  NPP Zaporozhskaya: 2014te radyasyon sızıntısı 63

  NPP Zaporozhskaya: 2014te radyasyon sızıntısı 42