Novaya Basmannaya üzerinde Peter ve Paul Kilisesi: tarihi kilometre taşları 2019

Novaya Basmannaya üzerinde Peter ve Paul Kilisesi: tarihi kilometre taşları 2019
24.08.2019

Novaya Basmannaya üzerinde Peter ve Paul Kilisesi: tarihi kilometre taşları 57

Novaya Basmannaya üzerinde Peter ve Paul Kilisesi: tarihi kilometre taşları

Kutsal rahiplerin onuruna ilk kiliseElçiler, XVII. Yüzyılın sonunda Basmannaya Sloboda'da askeri komutan Bashev'in isteği üzerine inşa edildi. Tarihi arşivlerden, 1702 114 parşömenin, bu kilisenin gelişine verildiği, bu kilisenin gelişine verildiği bilinmektedir.

yeni Basmanny'de Peter ve Paul tapınağı

inşaat

Kilise aslında ahşap olduğundanÇok hızlı bir şekilde bir taş bina ile değiştirmeye izin verecek bir proje geliştirmeye başladı. İnşaat 1705 yılında işleyen kilisenin yanında başladı. O zamanlar Peter ve Paul'un ahşap kilisesi Novaya Basmannaya'da kayboldu.

Olması gereken yapı, ki bizdiyoruz ki, İmparator Peter the Great'in kişisel resmine uygun olarak idam edildi. Toplamda, bunlardan yedi tanesi St. Petersburg'da bulunan sekiz tapınak inşa edildi. Ve Moskova'da Novaya Basmannaya'da sadece Peter ve Paul kilisesi inşa edildi. Kilisenin montajı için para da iki bin ruble miktarında Çar tarafından verildi. İmparatorun etkisi tapınağın mimarisi tarafından belirlenir. Burada Majesteleri Hollanda'ya yaptığı yolculuk sırasında ödünç alınmıştır. 1708'de ana kilise inşa edilmeye devam edilirken, kilisenin alt şapelinde birleşme gerçekleşti ve hizmetler başladı. Taht, Aziz Nicholas the Wonderworker'a adanmıştır.

yeni Basmanny yorum Peter ve Paul tapınağı

1714'te, Büyük Peter bir kararname çıkardı.Başkentin St. Petersburg'a taşınmasıyla ilgili olarak, Moskova'daki tüm taş yapıların Neva'da yeni bir şehir kurarak inşaatçıları işgal etmek için askıya alınması gerekiyor. Bu nedenle, Yeni Basmannaya Sloboda'daki Peter ve Paul kilisesi geçici olarak dondurulmuş binaların listesine düştü. Sadece 1717'de, tapınağı tamamlamak için izin dilekçesine cevaben Senato'nun özel emriyle, inşaat çalışması restore edildi. O zamanlar, bunlardan çok azı vardı - sadece kuleyi kurmak ve kemerleri sundurma üzerine dikmek gerekiyordu. Sonunda tapınağın binası 1719'da tamamlandı. Bir yıl sonra tapınağa oyulmuş bir ikonostasis, bir minber ve bir koro emredildi.

1770 yılında tapınak kompleksi başka birisini satın aldıKutsal Bakire'nin Doğuşu onuruna şapel. Onun iki yıl sonra kutsama gerçekleşti. 1812'de Novaya Basmannaya'daki Peter ve Paul kilisesi Napolyon'un birlikleri tarafından yağmalandı.

yeni Basmannaya Sloboda'da Peter ve Paul tapınağı

1856-1868 yılında kilise önemli ölçüdeO yeniden inşa ettiler. Bunun nedeni, onarım çalışmalarına duyulan ihtiyaç ve buna ek olarak, tapınağın, dua odasındaki ihtiyaçları karşılamak için çok küçük olmasıydı. Sonuç olarak, Novaya Basmannaya üzerindeki Peter ve Paul kilisesi önemli ölçüde genişledi. Komplekste iki şapel eklenmiştir. İkisi de Tanrı'nın Annesi'ne adanmıştı: biri "Vladimirskaya" simgesinin onuruna, ikincisine - görüntünün onuruna "Acılarımı söndür".

Devrimden Sonra Kilise

Devrimden sonra kilise, işlevini sürdürdüözel bir antlaşma temelinde dini bir bina olarak, inananların sürekli olarak rantsız bir rant elde ettiğine göre. Tapınağın kriptinde, bir zamanlar, tarihi binalarını yitirmiş bir manevi akademi bile vardı.

1921'de Novaya Basmannaya'da Peter ve Paul Kilisesiiki yıl sonra kiliseye kapatılan mülklere ihmalkar davranışı hakkında inananlara inananlara istinaden, şehir yetkililerinin zevkine kapılmıştı. Aslında, topluluk dağıldı, çünkü Patrik Tikhon'un yanında hareket etti ve canlanma hareketine katılmayı reddetti.

Sonunda, 1924'te tapınak teslim edildi.o zaman resmi yenileme kilisesi. Ancak, aynı yıl içinde, "Tikhonovites" in özel dilekçesi ve şikayeti üzerine, üst kiliseye geri dönülerek, yeniden dirilişe inananların altını kullanma hakkı bırakılmıştı. Daha sonra, tapınağı kapatmak için iki kez denemeler yapıldı, ancak bunu sadece 1935'te yapmak mümkün oldu. Bina aslen bir askeri depoya nakledildi, ancak genellikle elden ele geçti. Sonuç olarak, All-Russia Araştırma Enstitüsü "Jeofizik" tarafından ele geçirilmiştir.

Tapınağın dönüşü

Novaya Basmannaya'daki Peter ve Paul Kilisesi, hakkında değerlendirmeBaşkentin en güzel tapınaklarından birine sevk edilmesine izin veren, 1992 yılında inananlara geri verildi. Bugüne kadar restorasyon ve restorasyon çalışmaları devam eder.

Peter ve Paul tapınağının yeni basmanny programında

Novaya Basmannaya'daki Peter ve Paul Kilisesi: Hizmetlerin ve adresin programı

Kilise hizmetleri için zaman çizelgesine gelince, esnek ve ayda bir ay biraz değişebilir. Parişkinin ayin ritminin genel ilkeleri aşağıdaki gibidir:

Hizmetler hafta içi ve hafta sonları günlük olarak yapılmaktadır.

Hafta içi:

 • 07:40 -Türkçü.
 • 17:00 - Akşam servisi.

Cumartesi günleri:

 • 08:00 -Türk.
 • 17:00 - Akşam servisi.

Pazar günleri:

 • 08:30 - Liturji.
 • 16:00 - Tanrı'nın Annesi "Bogolyubskaya" nın akathist simgesi okunurken Akşam servisi.

Peter ve Paul Kilisesi şu adreste yer almaktadır: Moskova, Yeni Basmannaya, 11. En yakın metro istasyonu Krasnye Vorota'dır.

Novaya Basmannaya üzerinde Peter ve Paul Kilisesi: tarihi kilometre taşları 2019

Novaya Basmannaya üzerinde Peter ve Paul Kilisesi: tarihi kilometre taşları 2019

Related news

 • WiFi yönlendiriciyi kendi ellerimizle yapılandırıyoruz
 • Mal talebi. Büyüme ve gerileme için önkoşullar
 • Makarna sosu nasıl yapılır
 • Servikal omurganın çıkıntısı: teşhis tekniği, tavsiye ve tavsiyeler
 • Kartları ile odaklanın. Sürpriz olmanın en kolay yolu

 • Novaya Basmannaya üzerinde Peter ve Paul Kilisesi: tarihi kilometre taşları 99

  Novaya Basmannaya üzerinde Peter ve Paul Kilisesi: tarihi kilometre taşları


  Novaya Basmannaya üzerinde Peter ve Paul Kilisesi: tarihi kilometre taşları 65

  Novaya Basmannaya üzerinde Peter ve Paul Kilisesi: tarihi kilometre taşları 35

  Novaya Basmannaya üzerinde Peter ve Paul Kilisesi: tarihi kilometre taşları 98

  Novaya Basmannaya üzerinde Peter ve Paul Kilisesi: tarihi kilometre taşları 28

  Novaya Basmannaya üzerinde Peter ve Paul Kilisesi: tarihi kilometre taşları 26

  Novaya Basmannaya üzerinde Peter ve Paul Kilisesi: tarihi kilometre taşları 49

  Novaya Basmannaya üzerinde Peter ve Paul Kilisesi: tarihi kilometre taşları 75

  Novaya Basmannaya üzerinde Peter ve Paul Kilisesi: tarihi kilometre taşları 57

  Novaya Basmannaya üzerinde Peter ve Paul Kilisesi: tarihi kilometre taşları 25

  Novaya Basmannaya üzerinde Peter ve Paul Kilisesi: tarihi kilometre taşları 18

  Novaya Basmannaya üzerinde Peter ve Paul Kilisesi: tarihi kilometre taşları 33