Nokia 3230 telefon incelemesi: açıklama, özellikler ve yorumlar 2019

Nokia 3230 telefon incelemesi: açıklama, özellikler ve yorumlar 2019 Nokia 3230 telefon incelemesi: açıklama, özellikler ve yorumlar

Nokia 3230 telefon incelemesi: açıklama, özellikler ve yorumlar.

Nokia 3230 piyasaya sürüldü.2 Kasım 2004'te açıklanan, orta sınıfa atfedilebilecek ilk akıllı telefon oldu. Yine de, oldukça zengin fonksiyonel ekipmanlara sahiptir: EDGE, Bluetooth, PTT desteği, bir kamera ve radyo var.

Nokia 3230: kullanıcı özellikleri

Akıllı telefonun ana avantajları, işaretlikullanıcılar - GPRS sınıf 10 ve EDGE sınıf 5, 1.3-megapiksel kamera, hafıza kartı RS-MMC için yuvası, yerine telefonu kapatmayı gerektirmeyen, dahili radyo, editörün varlığı için zaman veri aktarım hızı için yeterince iyi görüntüler, veri aktarma yollarını ayarlamak için bir sihirbaz, MMS ve e-posta mesajları, yüksek kaliteli yapı.

Temel dezavantajları kullanamamaStandart boyuttaki MMC kartları, tuşların aşırı sertliği, sesli notların bir dakikası, kulaklık bağlantısı ile periyodik problemler.

Nokia 3230 her ne kadar kategoride konumlandırılmış olsa daorta sınıf, kullanıldığında üst düzey telefonlardan hiçbir fark yoktur. Bunun nedeni, akıllı telefonun daha pahalı telefonların işletim sistemlerine benzeyen Symbian Series 60 işletim sistemini kullanmasıdır. Sekizinci versiyona beklenen geçiş gerçekleşmemesine rağmen.

nokia 3230

Tanıdık tasarım?

Akıllı telefon Sony modellerinin tasarımını birleştiriyorEricsson ve klasik işletim sistemi Symbian. Telefon iki renkte sunuldu: siyah ve kırmızı şarap. Değiştirilebilir kaplamalar için yapılan arama boştu. Ön ızgara güvenli bir şekilde vidalanmıştır. Sonuç olarak, ne klavye ne de ekran kullanıcı tarafından erişilebilir değildir. Nokia 3230 için kapak dahil değildir. Ayrı olarak satın alınmalıdır.

Sağlam inşaat

Çıkarılmayacak bir kapağın kullanılması,Cihazın tasarımı iyi olmalı - ve ortaya çıktı. Telefon gerçekten çok kompakt ve dayanıklıdır. Tüm test süresi boyunca, Nokia 3230 tek bir sırığı yapmadı. Ve arka kapağı çıkarmak için sadece bir gıcırtı sesi duyuldu. Kamera lensi çok başarılı bir şekilde yerleştirilmiştir. Arka kapağın üstüne yerleştirilmiştir ve bir milimetreyle bile telefonun yüzeyinden çıkmaz.

Kapağı gereksiz yere çıkarmayın. Bunun nedeni akıllı telefonun yüksek sesle çatlama, çok sinir bozucu olmasıdır. Hala çıkarmanız gerekiyorsa, lensin altına basmak daha iyidir. Bir hafıza kartı yuvası var, bu yüzden açılış daha pürüzsüz olacak. Ancak, kapağın ilk defa vermesini beklemeyin.

Başarılı bir girişimden sonra, pil ve hafıza kartı yuvasını görebilirsiniz. SIM kartı takmak için, yukarıda belirtilen yuvaya takmalısınız.

Hafıza kartı,telefon. Cihaz, tüm uygulamaların kaldırılması ve kapatılması hakkında sizi bilgilendirecektir. Bir sorun olabilir - bir akıllı telefon bazen bir SIM kartın yokluğunu bildirir ve yeniden başlatır.

Nokia 3230 batarya bir lityum-iyon bataryaya, kapasiteye sahiptir.760 mAh, şirketin hologramı ile cihazın orijinalliğini doğruladı. Üreticinin resmi verilerine göre, batarya 4 saate kadar sürekli görüşme ve 150 saate kadar bekleme süresini destekler.

nokia 3230 İnceleme

Yuvarlatılmış paralel yuvarlanmış

Fotoğrafta telefon göründüğünden daha küçük görünüyoraslında, 109 x 49 x 19 mm boyutunda olsa da o kadar büyük değil. Ağırlık (110 g) kullanıcıları çok tatmin edici değil, gereksiz büyüklükte. Belki bu ses yapımı için bir ücrettir.

Cihazın altında standart birBir veri kablosunu bağlayabileceğiniz bir Pop-Port konektörü ve telefona dahil edilen bir stereo kulaklık seti Nokia HDS-3. Şarj cihazı girişi konektörün yanında bulunur.

Ekran: temiz kalite

Nokia 3230 ekranı,60 Serisi sınıfın önceki modelleri, hepsi aynı 176 x 208 piksel ve 65 536 renk. görüş alanında boyunca aydınlatma tekdüzeliği ve Nokia 7610 daha parlak fark olduğunu.

Işığın yoğunluğu değiştirilebilirEkranın genel ayarları dahilinde. Kullanıcılar yoğunluk seviyeleri çok büyük adımlar arasında düşünün. Aynı menüde, açılış ekranını özelleştirebilirsiniz. Bunlardan ikisi var: tarih ve saat veya metin. Telefon, tamamen tasarımını değiştiren 4 temadan oluşuyor.

nokia 3230 özellikleri

Klavye: sert

Kullanıcının klavyesi hayal kırıklığı yaratıyordu. Bir el ile bir set öğrenmeden önce, bir akıllı telefonun nasıl tutulacağını öğrenmelisiniz. Tuşlar, yüzeyin üzerine çıkıntı yapar, ancak çok düşüktür, bu da parmağı bükdükten sonra düğmeye basmayı mümkün kılar. Buna ek olarak, klavye sert ve çok çaba gerektirir.

İşlevsel düğmelerle daha da kötüsü,ekranın yanında yer alır. Çağrıyı almak ve sıfırlamak için kullanılan tuşlar iyidir, ancak diğerleri çok zor. Her basına sesli bir tıklama eşlik eder. Ekranın altında bulunan iki işlev düğmesi, gerekli uygulamayı başlatmaya hizmet eder.

Nokia 3230'un ana kontrol elemanı -İşlev düğmelerinin ortasında beş yönlü joystick. Gezinme tuşları daha kullanışlı olsa da, bu modelin kumanda kolu memnun. Onlar yönetmek kolaydır, kesinlikle çalışır. Bekleme modunda, joystick 4 eylem gerçekleştirecek şekilde programlanmıştır. Soldaki hareket, bir metin mesajının kaydını başlatır; sağ - yerleşik takvimi açar; yukarı - fotoğrafı ve videoyu açar, basar veya aşağıya çevirir, adres defterine dönüşür.

Tuşların arkadan aydınlatması eşittir.

Standart kontrol tuşlarına ek olarakGeleneksel olarak telefonun alt kısmında bulunan arama profilleri de dahil olmak üzere 2 özel düğmeyi kullanabilirsiniz. Sonuncusu oldukça zor. Sol tarafta PTT işlevini etkinleştirmek için düğme var.

nokia 3230 telefon

Bellek: Yeterli mi?

Telefonun 6 MB dahili belleği var. Çok az bile olsa, diğer Symbian akıllı telefonlar daha yüksek değerlere alışmış durumda. Dahili hafıza ile birlikte, cihaz 32 MB kapasiteli küçük boyutlu bir MMC RS DV kart ile birlikte verilir.

Symbian piyasadaki en hızlı işletim sistemi değildir. Model basmaya hemen tepki vermiyor. Ancak, örneğin, Nokia 7610 ile karşılaştırıldığında, telefon biraz daha hızlı görünüyor. Herhangi bir uygulamaya başladığınızda avantajı daha belirgindir. Bu, yaklaşık 5 saniye süren görüntüleri kaydetmek için geçerli değildir, bu da çok uzun.

RAM yaklaşık 9 MB'dir. Jbenchmark uygulaması, Nokia 6600 ve 7610 arasında bir yer olan 2561'lik bir puan veriyor.

Kurulum sihirbazı tüm modern cep telefonları için standart haline gelmiştir. Çalışmalarındaki sorunlar ortaya çıkmadı. Kurulumun kendisi yaklaşık 10 saniye sürmektedir.

kamera

Nokia 3230 cep telefonunun 1,23 megapiksel çözünürlüğe sahip yerleşik bir kamerası var. Bu sayede, fotoğraflar 1280 x 960 piksel çözünürlüğe ulaşır. Görüntü kayıt formatı JPEG'dir.

Koşullar için alacakaranlık rejimizayıf aydınlatma. Dezavantajı, tek bir ölçekleme pozisyonları arasında sadece üçlü bir dijital zum ve keskin geçişlerin varlığıdır. Fotoğraflar ekranda görüntülenebilir veya kaydedilebilir. İkinci seçenek fotoğraf makinesini daha fazla fotoğraf için hazır bırakır.

Buna ek olarak, telefonun bir fotoğrafın gereksiz bir bölümünü silmenize veya bir multimedya mesajı olarak göndermek için bir kartpostala dönüştürmenize izin veren bir resim düzenleyicisi vardır.

Ayrıca video, süre çekebilirsinizboş bellek varlığıyla sınırlıdır. Bir 32MB kartında, H.263 formatında 176 x 144 piksel çözünürlükte bir saate kadar video kaydedilebilir. Video özel bir uygulama tarafından düzenlenebilir - çerçeve sınırları, ses, vb. Ekleyin. Sonuç Bluetooth veya kızılötesi yoluyla MMS olarak gönderilebilir.

nokia 3230 muhafaza

Nokia 3230: Multimedya İnceleme

Nokia, yeni model FM-radyoyu donattı veayrıca bir müzik çalar. Radyo iyi bir stereo üretir, ancak MP3 çalar sadece mono olur. Bu üzücü, çünkü 6630 modelinde şirket zaten stereo oyuncu oluşturma yeteneğini gösterdi.

Kulaklıklar dinlemek için kullanılabilirMüzik, yanı sıra arabada yüksek sesle arama için. Pop-Port konektörü üzerinden bağlanırlar. Sıradışı olmasına rağmen, ses o kadar da kötü değildi. Ne yazık ki, radyo dinlerken birkaç dakika sonra kriko sıkışmaya başladı ve ses mono'ya döndü. Sesin kendisi için, ne yüksek frekanslar ne de bas çok yüksek. Ancak Real Media Player sesinin kalitesi korkunç.

MP3 formatına ek olarak, oyuncu AAC, AMR veGerçek Ses dosyaları. Telefon sadece H.263 değil, aynı zamanda 3GP, MP4, MPEG-4 video ve Real Video. Real Media hem yerel dosyaları hem de ağ akışlarını oynatır. Multimedya sadece menüden erişilebilen "Galeri" de saklanır.

Modeli telesekreter olarak kullanmases posta kutusu bir dakikadan uzun mesajları kaydetmeyeceği için zordur. Bu video kayıt süresinin sınırsız olduğu gerçeği ile anlamak zordur. Kayıtlar "Galeri" ye kaydedilir. Ayrıca bunları bir oynatma listesine veya bir müzik listesine aktarabilirsiniz.

nokia 3230 pil takımı

Telefon: tipik Symbian

Telefon görüşmelerinin uygulanmasına ilişkin işlevsellikte hiçbir yenilik yoktur. Symbian sistemi ile önceki modellerden farklı değildir.

Konuşmacı vasattır. Bağlı handsfree ile konuşurken, ses duyulur. Telekonferans modunda, akıllı telefon aramalar arasında geçiş yapmaz.

Adres defterindeki isimler paylaşılan hafızada saklanır,boyutu 6 MB'ye ulaşır. Adres listesinde arama, isimlerin ilk harflerini yazarak yapılabilir. Bireysel kayıtlar özel bir çağrı modu kullanılarak tanımlanabilir. Liste soyadı ve isme göre sıralanabilir.

mesajlaşma

Burada da yeni bir şey yok. SMS, MMS, e-posta veya anlık mesaj yazarken hızlı yazım için bir T9 sözlüğü vardır. Multimedya mesajlarına eklenen resimlere gelince, bunların boyutu otomatik olarak MMS için uygun olana indirilebilir.

E-posta geliştirildi. SMTP, POP3 ve IMAP4 protokollerini destekler. POP3 kullanırken, sadece mesaj başlığını indirebilirsin; Metnin tamamını indirmek için onu seçmelisiniz.

Yeni özelliklerden biri de PTT. Bu sayede ağ üzerinden diğer insanlarla kolayca iletişim kurabilirsiniz. Uygulama prensibi bir telsize benzer.

nokia 3230 için kılıf

İnternet: sorun yok

Nokia çoktan birkaç cep telefonu modelini piyasaya sürdüWAP, HTML ve XHTML-sayfaları için kendi tarayıcısına sahip telefonlar. Model 3230 ile durum farklı değil. Program basittir, ancak temel işlevleri gerçekleştirir: sayfa görüntüleme, JavaScript'i ve veri sayacını destekler. Ancak, sayfa tekrar açıldığında, sıfırlanır.

Iletişim: herhangi bir yolla

Nokia 3230 birçok seçenek sunuyorTelefonu üç farklı yerel iletişim yolu dahil olmak üzere dış dünyaya bağlayın: USB, kızılötesi ve Bluetooth ile. Bu sayede kişileri, ajanda notlarını veya başkalarını hızlıca senkronize edebilirsiniz Uzaktan senkronizasyona gelince, şirket tercihi SyncML'ye düştü.

GPRS teknolojisini kullanan maksimum veri aktarım hızı 80 kbit / s, EDGE - 118.4 kbps'dir. Garip bir şekilde, EDGE sadece indirmek için kullanılabilir.

Akıllı telefonu PC'ye bağlamak için yazılımla birlikte yükleme diski eksikse, programın üreticinin web sitesinden indirilmesi gerekir. Orada Nokia 3230'u nasıl flash edeceğinizi öğrenebilirsiniz.

Terbiyeli orta seviye

Kullanıcılar Nokia 3230'un tasarımından memnun. Tüm ön kapağı çevreleyen gümüş şerit çok şıktır ve genel görünümü bozmaz. Modelin işlevselliği ortalama meslektaşlarından çok daha yüksektir. Nokia 3230'un avantajı EDGE teknolojisidir.

Aynı zamanda birçok şikayet var. Telefonun resmi satış fiyatı 400 avro oldu.

Nokia 3230 telefon incelemesi: açıklama, özellikler ve yorumlar 2019

Nokia 3230 telefon incelemesi: açıklama, özellikler ve yorumlar 2019

Related news

 • Ekmek Pizza
 • Balon kompozisyonları - hayal gücü gösterin
 • Katılımcı, bir serginin katılımcısıdır
 • Unutulan köyler: Vadinin yıkılma nedenleri ve soruna olası çözümler
 • Uyuşturucu Guttalax Uzmanların görüşleri. talimat

 • Nokia 3230 telefon incelemesi: açıklama, özellikler ve yorumlar

  Nokia 3230 telefon incelemesi: açıklama, özellikler ve yorumlar


  Nokia 3230 telefon incelemesi: açıklama, özellikler ve yorumlar

  Nokia 3230 telefon incelemesi: açıklama, özellikler ve yorumlar

  Nokia 3230 telefon incelemesi: açıklama, özellikler ve yorumlar

  Nokia 3230 telefon incelemesi: açıklama, özellikler ve yorumlar

  Nokia 3230 telefon incelemesi: açıklama, özellikler ve yorumlar

  Nokia 3230 telefon incelemesi: açıklama, özellikler ve yorumlar

  Nokia 3230 telefon incelemesi: açıklama, özellikler ve yorumlar

  Nokia 3230 telefon incelemesi: açıklama, özellikler ve yorumlar

  Nokia 3230 telefon incelemesi: açıklama, özellikler ve yorumlar

  Nokia 3230 telefon incelemesi: açıklama, özellikler ve yorumlar

  Nokia 3230 telefon incelemesi: açıklama, özellikler ve yorumlar

  Nokia 3230 telefon incelemesi: açıklama, özellikler ve yorumlar

  Nokia 3230 telefon incelemesi: açıklama, özellikler ve yorumlar

  Nokia 3230 telefon incelemesi: açıklama, özellikler ve yorumlar

  Nokia 3230 telefon incelemesi: açıklama, özellikler ve yorumlar

  Nokia 3230 telefon incelemesi: açıklama, özellikler ve yorumlar

  Nokia 3230 telefon incelemesi: açıklama, özellikler ve yorumlar

  Nokia 3230 telefon incelemesi: açıklama, özellikler ve yorumlar

  Nokia 3230 telefon incelemesi: açıklama, özellikler ve yorumlar

  Nokia 3230 telefon incelemesi: açıklama, özellikler ve yorumlar