Nizhny Novgorod Mağaralar Yükseliş ManastırıNizhny Novgorod Mağaralar Yükseliş Manastırı

21.05.2019

Nizhny Novgorod Mağaralar Yükseliş Manastırı 69

Nizhny Novgorod Mağaralar Yükseliş Manastırı

Sarp Volga kıyısında, üç kilometreDuvar Nizhny Novgorod Kremlin Ascension Mağaralar Manastırı, yüzyıllar boyunca büyük Rus nehir güçlü ilahiyi olmayı bu efsaneleri ve hikayeleri kadar eskidir. Birçok sırları mezar eski manastır mezarlık tuttu ve antik olayların birçok kronik İçinde depolandığı söyleyebilir. Onları açarak, Rus Orta Çağının muhteşem dünyasına adım atıyoruz.

Mağaraların Yükseliş Manastırı

Volga kıyısında Pechersky keşişler

Bize gelen tarihsel belgelerdeno XIV yüzyılın yirmili, Kiev-Pechersk manastırın bu topraklar rahipler geldi onun mübarek Varsayım canonized sonra aralarında bir genç rahip, Dionysius olduğu bilinmektedir. Nijni Novgorod altına yerleştirilen uygun bir yer, seç, fosil dağın üzerinde mağara ve bunların yerleşti vardır, dua ve oruç onların günlerini adamış.

Geçmişin büyük asikliğinin örneğini takiben, DionysiusVolga sahillerinde bir topluluk olarak kurulmuş, toplum yaşamı ilkesine göre düzenlenmiştir, yani "ortak yaşam". Cihazın bu formu kinoevii olarak adlandırıldı. Bu manastır komün bir tür kişisel mülkiyet keşişlerin tam başarısızlık sağlar, duruma bakmaksızın manastır mülkiyet ve bütün insanların eşit katılımının ortak mülkiyet, işleri için. Mağaraların Yükseliş Manastırı'nın 1330 yılında kurulduğu düşünülmektedir.

Çocukluk ve St. Dionysius'un gençliği

Çocukluk ve ergenlik hakkında Dionysius çok yaşadıyetersiz bilgi. Manastırın belgelerinden sadece onun Kiev yakınlarındaki 1300 yılında doğduğunu ve kutsal vaftiz olarak Davut'un adını verdiğini biliyoruz. Küçük yaşlardan itibaren çocuk okuma yazmayı ve olgun yıllarda ulaşan Dionysius'un adıyla tonsured ve rahiplik buyurulmuştur öğrendi Kiev-Pechersk manastırda, oldu. Oradan, başrahipinden nimet istemek için, uzak Volga topraklarına birkaç keşişle gitti.

Pechersky Ascension Manastırı

Manastır inşaatının başlangıcı

Rahiplerin ruhaniyetleri ve maneviyatları hakkında söylentiMentor hızla mahallenin etrafında uçtu ve Volga'nın sarp kıyısındaki mağaralar, manastır hayatına yatkın pek çok insana gelmeye başladı. Onlar misafirperver olarak kabul edildi ve toprak hücrelere yerleşti, ki bu süreçte elbette bütün gelenekleri karşılayamadı. Ayrıca, dar ve nemli mağaralarda yaşam sadece birkaç ascetiğin gücü altındaydı. Yeniden doğuştan gelen isteklilere bir daha reddetmemek için, çıkıntılardan birinde dağlar, ahşap hücrelerin ve diğer manastır binalarının inşasına başlamış, bunlardan ilki, Rab'bin Yükselişi adına kilisedir.

Bu ilk ahşap kiliseden ve adı geçti- Mağaraların Yükseliş Manastırı. "Pechersky" kelimesi Eski Rus "pecher" den geliyor, yani "mağara". Volga kıyılarının yoğun kalkerli kayalıklarındaki mağaraların, ilk keşişlerin fosillerini korudu.

Manastırın ilk başrahibi

Dionysius ilk rektör seçildionun tarafından manastır kuruldu. Kendi örneğinde, yorulmadan kardeşlerine yüceltilmiş dindarlık ve gerçek monastik çilecilik kurallarını aşıladı. Öğrencilerinden ikisi - Evfimiy ve Makarii - daha sonra yeni manastırlar kurdu ve azizler olarak sıralandılar.

Yüksek manevi başarıları ile, Dionysiussadece manastırcı kardeşleri değil, aynı zamanda zengin ve nüfuzlu insanlar olan boyarlar ve büyük dükler gibi aşkları da hak ettiler. Pechersky Yükseliş Manastırı'nı ziyaret ederek, güç kazanıp genişlettikleri cömert katkılarda bulundular.

Mağaraların Yükseliş Manastırı

Hayatta genel olarak kabul edilir.Suzdal-Nizhny Novgorod toprakları St. Dionysius, Moskova'daki Radonezh Monk Sergei ile aynı rolü oynadı. Tıpkı Mesih'teki büyük kardeşi gibi, asil ve seçkin bir din çevirmeni idi. Onun yorulmak bilmeyen emekçileri sayesinde, Nizhny Novgorod Mağaralar Yükseliş Manastırı sadece şehrin değil, tüm geniş bölgenin ruhsal yaşamının odağı oldu.

Piskoposluk sandalyesinde

1374 yılında Archimandrite Dionysius'un hayatındaBu önemli bir olaydı - Moskova Alexy Metropoliti kararname kontrol eden Suzdal Bishop ve Nijni Novgorod rütbesine yükselmiş oldu. O zamandan beri onun ikamet Nizhny Novgorod Kremlin topraklarında bulunuyordu. Böyle yüksek bir konumda ve aşırı süresine rağmen, aziz dikkat bazlı mesken olmadan bırakmadı. Antik kronik tarafından yaratıldı Dionysius'un ve onun doğrudan katılımı manastır keşiş Laurentius ile nimet ile, "Lavrentievskaya Chronicle" olarak tarihe geçti ve Horde boyunduruğuna karşı mücadele anlatır.

Müreffeh ve müreffeh olduğu bilinmektedir.Nizhny Novgorod'daki Mağaraların Yükseliş Manastırı defalarca düşman tahribatına maruz kaldı. 1378 ve 1379'da Tatarlar tarafından yağmalanarak yakıldı. Aynı kader ona ve 1550'de, Korkunç İvan'ın Kazan'ı almasından iki yıl önce, kanlı akınlarına son verdi.

Bishop Dionysius'un ölümünün koşulları çoktrajik. 1384'te Konstantinopolis Patriğinin Rusya Ortodoks Kilisesi'nin başına getirdiği Tüm Rusya Büyükşehir rütbesine yükseldiği Bizans'ı ziyaret etti. O yıllarda, Rus patriği henüz kurulmamıştı ve bu yüksek rütbenin yükselmesi 1453'teki düşüşüne kadar Konstantinopolis'e gitti. Ama aziz geri dönmedi. Eve giderken Litvanyalı bir prens tarafından yakalandı ve bir yılını hapiste geçirdikten sonra vefat etti.

Nizhny Novgorod fotoğraf mağaraları yükseliş manastırı

Dağın çöküşü

Sonraki iki yüzyıl boyunca MağaralarYükseliş Manastırı onun türbelerin yerlerde mahalle bir dizi, hem de halktan gibi kendi ün çoğalmaya devam etti ve Nijni Novgorod asalet hem katkılarıyla pahasına güçlendirdi. Bu sakin ve ölçülen hayat, 1597'de manastır tarafından gönderilen ağır bir yargılama ile kesintiye uğradı. Haziranın sonlarında, bir manastırın bulunduğu çıkıntının, dağın bir çöküşü vardı. Dünyadaki devasa bir yığın kitle neredeyse tüm manastır kompleksini yok etti.

Sadece Tanrı'nın şefaatıyla kardeşlerin hiçbiriöldü ve yaralanan olmadı, ama insanlar felaketin gerçekleştiği bir söylenti üzerinde yeni gelecekteki sıkıntıların bir önsezi oldu. Pek çok açıdan, bu tahminler, Rurik hanedanlığının son temsilcisi olan Çar Fedor Ioannovich'in ölümünün ardından tarihte yaşanan Zamanın Vakti adını alan yıllar içinde haklı çıkarıldı.

Manastırın yeni bir yerde restorasyonu

Keşişlerin yeniden inşa edilmesi gerekiyordu. Ancak dağın eğimi hala bir çöküş tehlikesi içerdiği için, binaları Volga'nın birkaç kilometre yukarısındaki yeni bir yere taşımasına karar verildi. İlk mağaraların manastırın kurucuları olduğu yerde aynı yerde, Rab'bin başkalaşım Kilisesi kurulmuştur. Yeni manastırın inşası için bağışçılardan birinin, Rus milis kuvvetleri Kuzma Minin'in gelecekteki lideri babası olduğu bilinmektedir.

Yeni yerde dik olmaya karar verildi.Taş yapıların olasılıkları, ancak yapımları için yeterli bağış yoktu. Manastır Archimandrite Raphael'in başpiskoposunun Moskova'ya gitmesi ve egemenlikten yardım istemek için gerekliydi. Taş topluluğunu dikme çalışmaları uzun sürdü ve sadece 17. yüzyılın ortalarında tamamlandı. Tamamlanmış haliyle, Yükseliş Pechersky Manastırı (Nizhny Novgorod) günümüze ulaşmıştır.

Nizhny Novgorod Mağaralar Yükseliş Manastırı

Yeni inşa edilen manastır

Manastırın kompleksi, başyapıtların sayısına dahilRus tapınak mimarisi, göze çarpan büyüklüğüyle ve aynı zamanda olağanüstü bir uyumla göze çarpıyor. Volga ve dağlardan izlenecek şekilde tasarlanmıştır. Baktıkları noktadan bakıldığında, beş kubbeli Yükseliş Katedrali'nin merkezi olan pitoresk bir kompozisyon.

Rusya'daki birçok manastır gibi, YükselişPechersky Manastırı, kendisine binlerce hacı çeken ihtişamını taşıyan özel bir türbeye sahipti. Bu antik çağda Kiev-Pechersk Lavra'nın Varsayım Kilisesi'nde ortaya çıkan ikonun tam bir listesi olan Tanrı'nın Pechersk Annesi'nin bir imgesiydi. Bir kez Manastırın kurucusu, Aziz Dionysius tarafından Volga'nın bankalarına getirildi.

Bölge sakinleri bu mucizevi simgesine dönüştükişisel yanı sıra kamu keder vakaları. Tanrı'nın annesi, namaz yoluyla, dürüstçe sadakatle sunduğunda, acı çekmeye yardım ettiği birçok gerçek vardır. Tanrı'nın lütfu ve lütfu cömertçe aktı.

Manastırın kamusal yaşamdaki rolü

Mağaralar Nizhegorodsky Yükseliş Manastırızengin bir yerdi. Onun serveti, sadece fakirlere ve yoksullara yardım etmek için değil, aynı zamanda ihtiyaç duyulduğunda onları devletle cömertçe paylaştı. Manastır hazinesinden 1619 yılında ordunun ihtiyaçları için önemli miktarların nakledildiğini gösteren belgeler ve manastırın masraflarıyla İsveç ile savaş sırasında bir savaş gemisi yapıldı. Sık sık zor bir dönemde, filikalarını askeri mühimmat olarak değiştiren rahipler, Anavatan savunucularının saflarında yükseldi. Örneğin 1646'da, manastırcı kardeşlerden tamamen oluşan müfrez, şehri Kırım Tatarlarının işgalinden korumak için Smolensk'e gönderildi.

Nizhny Novgorod Pechersky Ascension Manastırı

Voznesensky Pechersky Manastırı bir kez değilYetkililer, önemli kilise ve devlet suçlularının gözaltı yeri haline geldi. Katı taş duvarlarda Çar Peter I. karşı 1688 yılında isyan Bunlar sürgün asi silahşörler, orada başlarını bırakmaya, tekrar Moskova'ya gönderildi bundan sonra bir yıl geçirdi. Burada, genç yıllarda, kilise şiiri, itaat başlatan ünlü kilise reformunun yazarı, Nikon, gelecekteki patrik.

Mağaraların Yükseliş Manastırı olduğu bilinmektedir.Zaman harikası, kilise sanatının paha biçilmez bir eseri haline gelen, yeleği ile ünlü olmuştur. Hizmetlerin ve ritüellerin ihtişamı sadece zengin bir şekilde dekore edilmiş kilise kitaplarını, ikonları, her türlü tören gereçlerini değil, aynı zamanda pahalı kıyafetleri de gerektirdi. 20. yüzyılın başlarına gelindiğinde, manastır geçtiğimiz yüzyıllarda yaratılan kutsal İncil'lerin, haçların, çömleklerin ve diğer birçok kutsal hizmet niteliklerinin eşsiz örneklerini barındırmıştır.

Eski refahın sonu

İmparatoriçe Catherine II dönemindePechersky Yükseliş Manastırı (Nizhny Novgorod) yanı sıra tüm Rus manastırları, yürüttüğü manastır topraklarının laikleşmesinden (nöbet) muzdaripti. Bu maddi refahına bir son verdi. Hazinesine akan büyük gelirler yerine, devlet tarafından ödenen küçük bir miktardan tatmin olmaya başladı. Sonuç olarak, bakıma muhtaç kalmayan manastır binaları yıprandı ve kardeş sayısı azaldı. Sadece XIX yüzyılın ortalarında, büyük zorluklarla, manastır binalarının orijinal görünümlerini restore etmek ve keşiş sayısını arttırmak mümkün oldu.

Karanlıklar ve ıssızlık yılları

Tanrı arayan hükümetin iktidara gelmesiylePechersky Yükseliş Manastırı (Nizhny Novgorod) diğer tüm manastırların kaderini paylaştı: kapalıydı ve keşişler kısmen dağıldı ve kısmen sürgüne gönderildi. Manastırın başrahibi Piskopos Lavrenti (Knyazev) vuruldu. Manastırda saklanan değerler yağmalanmış ve binalar bir konut stoku ve hizmet odası olarak kullanılmıştır. Manastır mülkü idaresindeki Gubmuzey yönetiminin rızasıyla, eşsiz tapınak çanlar, işlenmiş haçlar ve kafeslerin yeniden eritilmesine yol açtılar. Ruhsal yaşamın tüm hızıyla sürdüğü yerde, karanlık ve ıssızlık yıllarca hüküm sürdü.

Mağaralar Nizhegorodsky Yükseliş Manastırı

Manastırın canlanma ve modern hayatı

Sadece demokratik değişimlerin başlangıcı veFotoğrafın makalede sunulduğu Mağaralar Yükseliş Manastırı Kilisesi'ne (Nizhny Novgorod) doğru devlet politikasındaki değişim, faaliyetlerine devam edebildi. İçinde hem Rus Ortodoks Kilisesi hem de çok sayıda özel bağışta bulunan büyük restorasyon ve restorasyon çalışmaları gerçekleştirildi. Rusya'nın dini ve kültürel mirasının restorasyonuna katkıda bulunma görevini gören lider sosyal organizasyonlar bir kenara kalmadı.

Bugün, önceki yıllarda olduğu gibi, kapılarını açtıTüm hacılar ve sadece turistler için Voznesensky Pechersky Manastırı. Tapınaklarında yapılan hizmet takvimi, diğer manastırlarda yer alanlardan çok farklı değildir. Saat 07:00 - gece yarısı; 7.45’de - bu ayın ayini ve diğer hizmetleri; saat 17.00'de - Büyük Derleme ve Matineler. Tatillerde, manastır İnternet sitesinde önceden bildirilen değişiklikler yapılabilir.

Nizhny Novgorod Mağaralar Yükseliş ManastırıNizhny Novgorod Mağaralar Yükseliş Manastırı

Related news

 • Parlak bir streç tavan nasıl yıkılır Ana temizlik kuralları
 • Yılda tam olarak kaç hafta olduğunu belirlemek mümkün mü
 • Peskovdan Suriyeye S-300 sevkiyatı hakkında açıklama: Rusya, saldırıların ardından her hakka sahip
 • Çikolatalı Top Kek Yapılışı
 • Biyolojik sistem: kavramın özü ve temel özellikleri

 • Nizhny Novgorod Mağaralar Yükseliş Manastırı 95

  Nizhny Novgorod Mağaralar Yükseliş Manastırı


  Nizhny Novgorod Mağaralar Yükseliş Manastırı 97

  Nizhny Novgorod Mağaralar Yükseliş Manastırı 24

  Nizhny Novgorod Mağaralar Yükseliş Manastırı 65

  Nizhny Novgorod Mağaralar Yükseliş Manastırı 25

  Nizhny Novgorod Mağaralar Yükseliş Manastırı 23

  Nizhny Novgorod Mağaralar Yükseliş Manastırı 66

  Nizhny Novgorod Mağaralar Yükseliş Manastırı 35

  Nizhny Novgorod Mağaralar Yükseliş Manastırı 76

  Nizhny Novgorod Mağaralar Yükseliş Manastırı 28

  Nizhny Novgorod Mağaralar Yükseliş Manastırı 20

  Nizhny Novgorod Mağaralar Yükseliş Manastırı 66

  Nizhny Novgorod Mağaralar Yükseliş Manastırı 41

  Nizhny Novgorod Mağaralar Yükseliş Manastırı 8