Nissan-Tiida: incelemeler, eksiklikler, sorunlar. arabalar 2019

Nissan-Tiida: incelemeler, eksiklikler, sorunlar. arabalar 2019 Nissan-Tiida: incelemeler, eksiklikler, sorunlar. arabalar

"Nissan-Tiida": incelemeler, eksiklikler, sorunlar. arabalar

Bugünün incelemesinde otomobil sunuluyor"Nissan Tiida." Bu Japon üreticinin bu modelinin yorumları, eksiklikleri, sorunları - makalede daha ileride. Bu model oldukça ilginç. Birçok nesiller serbest bırakıldı ve yakın zamanda yeni bir sürüm yayınlandı.

Modelin geçmişi

Bu makine yeni değil - sürücü tanıdık geliyorKuzey Amerika'dan, örneğin Nissan Versa, Güneydoğu Asya'da Nissan Latio deniyor. ABD'de, Dodge Trazo markası altında satılmaktadır. Japonya'da, buna Nissan Tilda Latio denir.

İlk kez bu otomobil 2004 yılında Japonya'da adıyla tanıtıldı.nissan tiida sorunun eksikliklerini inceler Arabanın Pulsar, Sunni, Almera'nın yerine geçmesi gerekiyordu. 2006'da "Tiida" ABD ve Kanada'da gösterildi. 2007'de "Tiida", Avrupa'da ve daha sonra Rusya'da da görüldü.

Ardından altı yılda, 2019'da konveyörlerdengeri dönüştürülmüş bir daktilo çeker. Küçük değişikliklerin restyling sırasında, dış ve iç bir değişiklik geçirdi. Tüm değişiklikler yeni bir radyatör ızgarası ve iki yeni renk.

2011'de Şangay Motor Show'daikinci kuşağın hatchback "Tiida". Zaten önemli değişiklikler oldu. Böylece, dingil mesafesini 100 milimetre arttırdı, ön ve arka optiklerin tasarımını değiştirdi, koltukları daha rahat olanlarla değiştirdi. Bundan sonra, bu sürümün satışlarının yalnızca 2013'te başlayacağını duyurdu.

Paketler ve fiyatlar

Tüm Japon otomobillerin büyük bir kısmı gibi, "Tiida"Kısmen motorlara ve şanzımanlara bağlı çeşitli düzeltme seviyelerinde sunuluyor. Yeni bir araba satın almak için gidenler için "Nissan-Tiida", temel ekipman fiyatı 709 bin ruble'den başlayacak.

Temel donanım "Konfor" zaten her şeye sahiprahat kullanım için en gereklidir. "Şık" - Rus araç sahipleri için de uygundur. Burada, bir kişi daha ilginç ve niteliksel bir iç dekor, konfor ve güvenlik için ek araçlar alacak. Ek bir 40 bin ruble maliyeti. Ancak bu çok pratik.

"TEKNA" nın en üstteki ekipmanı zaten gereksizdir.bu sınıfın arabası. Örneğin, "golf sınıfındaki" deri iç mekan çok gülünç görünmektedir. Ancak, diğer yandan, her sürücünün kendi fikri vardır ve "lüks" için ek ücret çok büyük değildir.

Mülkiyet maliyeti

Birçok kişi bu modelin oldukça pahalı olduğunu belirtiyor.nissan tiida fiyat Ve sadece yüksek yakıt tüketimi ile ilgili değil. Hem resmi bayiler hem de servis istasyonları için basit servis işlemleri bile çok değerli. Sarf malzemeleri ve yedek parçalar (Nissan-Tiida) da bu sınıftaki bir otomobil için oldukça pahalıdır.

motorlar

İki güç ünitesi mevcuttur. Birincisi oldukça iyi - 1.6 litrelik, 110 güçlü bir motor. İkinci - 128 beygir gücünde 1,8 litre. İlk motor hakkında söylenilen ve çok iyi yazılmış. Düşük hızlardan oldukça emin bir şekilde çeker ve eğer gerekliyse güvenle maksimum değere iner. Ünitenin olanakları böyle bir makine için yeterlidir.

İkinci motor, hacmi ve üzerinde olsa da, hak etmediolumlu geribildirim. Altı vitesli bir şanzımanla bile, motor ekstra gücünü vermek için acele etmiyor. 1,6 litrelik fark, çok dikkat çekicidir, bu nedenle daha hacimli bir ünite için fazla ödeme yapılmasının bir anlamı yoktur.

transmisyon

1.6 litrelik ünite ile çalışabilirbeş hızlı mekanik ve dört hızlı otomatik. Rusya'nın otomobillerinde ikinci motor sadece altı vitesli mekaniklerle donatılmıştır. 2015'in yeni sürümünde varyatör de eklendi.

dış

"Nissan-Tiida" sedan aracının dışından bahsetmişken, daha çok amatör olduğunu söylemeye değer.nissan thiid filtreleri Vücudun bir şekilde yüksek olduğu ortaya çıktı.orantısız. Büyük arka kısım, küçük tekerleklerle birleştirildi ve uzun farlar, görünümü biraz "eğimli" hale getiriyor. Bu herkesin beğenisi değil.

Hatchback çok daha ilginç görünüyor. Onun arka lambaları zaten belirli bir tarzda ima ediyor. Gövdenin yokluğu görsel olarak arabadaki "Nissan-Tiida" (sedan) 'da görülebilen orantısızlığı ortadan kaldırır. Bu bağlamda, birçok üreticinin Avrupalı ​​şoförler için yaptıkları ya da Avrupa'da bir araya getirdikleri ile kıyaslandığında "Tiida" nın görünüşünün yabancı olduğunu söyleyebiliriz.

Iç mimari

Fakat pratik bir tarafa gelirseniz, 1525 milimetrelik yüksekliğin birçok avantajı vardır. Böylece, geometrik özelliklerine ve dikim konforuna göre, makine kompakt damarlara yaklaştı.

Ve bu, bu modeli, oturmak için çok rahatsız olduğu aynı "Almers" den çok farklı kılan ilk şey.nissan thiid sedan Ayrıca, daha önce "Almera" sahibi olanlarkabinde çok yer alacaktır. Arka koltuk bir tuzak gibi bir şey olsaydı, şimdi arkadan gelen yolcuların sonunda rahat hissedebilirsiniz.

"Tiida" nın başının üstündeki alanda büyükkazanan, daha önce golf sınıfında en rahat olan "King" ve "Megan". Ama burası, arka bölmenin arkasına dalacak şekilde, salon bölmesinin eksi kısmı. Yolcular hatchback'de daha rahat - ve bu da bu bedenin bir artığı.

Ön koltuklar,Merkez tünele getirilir. Bu popüler olmayan bir karardır, ancak pratikte gösterdiği gibi, çok uygun. Katlanır kol dayanağı sadece otomatik şanzımanlı bir versiyonu olan kişiler için uygundur. Tamirci üzerinde sürekli müdahale ediyor - ve bu bir eksi.

Yüksek, ama dar

Eğer arka koltukta oturmaya çalışırsanızÜç, sonra hemen tüm aynı görünümün orantısız olduğunu bir anlayış geliyor. Kabinde sadece yüksek değil, aynı zamanda çok dar. Genişlik sadece 1695 milimetredir, ancak bu Japon özgüllüğüdür.

Pano ve kontroller

Gösterge paneli açık, basit ve özlü. Okuması çok kolay.nissan tiyoid özellikleri Radyo teyp kaydedicisi de çalışmak için çok uygundur. Kumandalar direksiyon simidi, orta konsol ve kapı kol dayanağında bulunur. Küçük bir dezavantaj - ergonomi açısından bazı kusurlar. Olmadan - her yerde. İşte bu - Nissan-Tiida. Özellikleri iyidir, ancak önemli eksiklikler var.

Platform ve sürüş özellikleri

Bu araba ile bir platform inşa"Nout". Tekerleğin arkasına oturmuş ve en azından bu arabaya azıcık süren herkes bunu hemen tanıyacaktır. Direksiyon üzerindeki çaba biraz sentetik, ama oldukça anlaşılabilir. Makine iyi bir döviz kuru istikrarına sahiptir. Tüm reaksiyonlar özellikle köşelerde yeterli ve doğrudur.

Operasyonel deneyim ve sahip geri bildirimi

Genel olarak, Nissan-Tyida otomobilinin ne olduğuna baktık. Yorumlar, eksiklikler, problemler - motorların çoğunun motorun veya paketin hacminden daha fazla ilgi duyduğu şey budur.

Tüm sahiplerin tek sesle tekrar edeceği ilk şeyErgonomik özellikler. Oldukça tartışmalılar. Sonraki - bu bir şehir arabası ve sadece. Üzerinde 120 km / saatten fazla bir hızda tavsiye edilmez. Ve sahipleri yüksek yakıt tüketiminden şikayet ediyorlar ve görünüşe göre makine küçük, ekonomik olmalı.

Ayrıca minuses atfedilebilir ve bitirmenin kalitesi,her ne kadar bayiler ve üreticiler bunun tersini söyleseler de, bu konuda sanki "Nissan-Tiida." Fiyat da küçük değil, ama beklenen bir çok güvenilirlik. Ama torpido çok sert ve kolayca çizilir. Sütunların karkası çok hassastır ve çabuk kirlenir. Çok güzel, ama pratik değildir.

Bu daktiloda daha çok şey var.onlar değiştirilebilir, ama gerçekten çok rahatsız olduğunu - örneğin, gıcırtılı kabin, çok farklı doğa vurma, "Nissan Tiida" filtreleri yanlış yerde bulunur. Bu kabin filtreleri ile ilgili.nisan tiha far Hava değişimi kolaydır.

Sonraki - ses seviyesi. İçerdeki genişlik hakkında söylenen her şey bir yalandan ibarettir. Evet, bir ses var, ama işlevsel değil. Hala üreticiler, kaliteden ödün vermeyecek kadar çok malzeme tasarrufu istedi. Birçok kişi çok bağlantılı süspansiyon tasarımından hoşlanmaz. Far "Nissan-Tiida" parlak bir ışık vermez.

Birçok hava yastığı - üreticileriYolcuları ve sürücüyü çok düzgün bir şekilde inşa edilmemiş bir araca azami ölçüde emniyete almamaya dikkat etti. Bir başka ciddi dezavantaj ise saatte 80 kilometrelik hızlarda yelken. Birçok kişi bunu söylüyor.

Sık sorunlar

Nissan-Tyida otomobilinde başka neler var?eksiklikler, problemler? Sürücüler, içindeki ekleri düzenli olarak not eder. Çoğunlukla, çalışan viteste vuruşu izleyebilirsin - çekiş stabilizatörleri yuvarlanıyor. Sorun çok yaygın. Önden yapışırsa, sürücünün zayıf bir ekidir. Fren rölesi de aşırı ısınabilir. Ortak bir sorun soba. Periyodik olarak soğuyor - ön paneldeki gösterge panosunun tüm hatası.nisan tiida pedleriSıklıkla fren balataları ıslık çalınır. "Nissan-Tiida", ucuz sürtünme karışımı nedeniyle bu verilerden ayırt edilir. Birçoğu, otomatik bir şanzımanın açılmasında klima ve caydırıcılarla çarpıştı.

Bu araba hakkında söylenebilecek tüm bunlar. Genel olarak, sorunlara ve pahalı sarf malzemelerine bakmazsanız, bu zahmetli sahipleri ve sahipleri için iyi bir şehir aracıdır çünkü zorlu ve iddialı, çeşitli başarısızlıklar ve hoş olmayan küçük şeyler yüzünden sürekli olarak üzülecektir. Nissan-Tyida'nın ne tür bir Japon otomobilinin incelemeleri, eksiklikleri, sorunları olduğunu inceledik. Satın almak ya da satın almamak herkes için özel bir konudur.

Nissan-Tiida: incelemeler, eksiklikler, sorunlar. arabalar 2019

Nissan-Tiida: incelemeler, eksiklikler, sorunlar. arabalar 2019

Related news

 • İğne Oyası Yaprak Üstünde Çiçek Modeli Yapımı Türkçe Videolu
 • Göbek Salata
 • Lezzetli ve Kolayca Yapabileceğiniz Glutensiz Tarifler
 • Ispanaklı Bulgur Köftesi Tarifi – Sebze Yemekleri
 • İngilizce Pratik Yapabileceğiniz Siteler konusarakogren.com’da

 • Nissan-Tiida: incelemeler, eksiklikler, sorunlar. arabalar

  Nissan-Tiida: incelemeler, eksiklikler, sorunlar. arabalar


  Nissan-Tiida: incelemeler, eksiklikler, sorunlar. arabalar

  Nissan-Tiida: incelemeler, eksiklikler, sorunlar. arabalar

  Nissan-Tiida: incelemeler, eksiklikler, sorunlar. arabalar

  Nissan-Tiida: incelemeler, eksiklikler, sorunlar. arabalar

  Nissan-Tiida: incelemeler, eksiklikler, sorunlar. arabalar

  Nissan-Tiida: incelemeler, eksiklikler, sorunlar. arabalar

  Nissan-Tiida: incelemeler, eksiklikler, sorunlar. arabalar

  Nissan-Tiida: incelemeler, eksiklikler, sorunlar. arabalar

  Nissan-Tiida: incelemeler, eksiklikler, sorunlar. arabalar

  Nissan-Tiida: incelemeler, eksiklikler, sorunlar. arabalar

  Nissan-Tiida: incelemeler, eksiklikler, sorunlar. arabalar

  Nissan-Tiida: incelemeler, eksiklikler, sorunlar. arabalar

  Nissan-Tiida: incelemeler, eksiklikler, sorunlar. arabalar

  Nissan-Tiida: incelemeler, eksiklikler, sorunlar. arabalar