Nekrasovun biyografisi: Büyük insanların şairlerinin yaşamı ve eserleriNekrasovun biyografisi: Büyük insanların şairlerinin yaşamı ve eserleri

27.05.2019

Nekrasovun biyografisi: Büyük insanların şairlerinin yaşamı ve eserleri 54

Nekrasov'un biyografisi: Büyük insanların şairlerinin yaşamı ve eserleri

Nekrasov Nikolai Alekseevich, kimin biyografisi28 Kasım'da (10 Aralık) başlar, 1821, Vinnytsia Uyezd Podolsky eyaletinin (şimdi Ukrayna'nın toprakları) topraklarında bulunan küçük bir Nemyriv kasabasında dünyaya geldi.

Şairin çocukluğu

çirkin biyografiOğlu doğumdan sonra Nekrasovs ailesi yaşıyordu.o sırada Yaroslavl ehline ait olan Greshnev köyü. Bir sürü çocuk vardı -üç on üçü (yalnızca üçü hayatta kaldı) ve bu nedenle onları tutmak çok zordu. Ailenin başı Alexei Sergeevich, polis şefinin bir başka görevi üstlenmek zorunda kaldı. Bu eserin eğlenceli ve ilginç olduğunu söylemek zordu. Yaşlı Küçük Nicholas Nekrasov, hizmete sık sık katılırdı, ancak en yakınından gelecekteki gelecek şair, sıradan insanların karşılaştığı problemleri gördü ve onlarla sempati etmeyi öğrendi.

10 yaşında Nikolai Yaroslavl'a gönderildi.spor salonu. Ancak mezuniyet sonrası, aniden eğitimini bıraktı. Neden? Bu konudaki biyografi görüşleri farklı. Bazıları çocuğun çalışmalarında çok gayretli olmadığını ve diğerlerinin babasının öğrenim ücretini ödemeyi bıraktıklarını düşünürken bazıları bu alandaki başarısını arzuladı. Ve belki de bu nedenlerin her ikisi de gerçekleşti. Öyle ya da böyle, Nekrasov'un biyografisi St. Petersburg'da on altı yaşındaki oğlan askeri okula (asil alay) girmeye gönderildiğinde devam ediyor.

Zor yıllar

Şair her fırsattaDürüst bir hizmetkâr olmak için, ama kader farklı muamele görmek isterdi. Imparatorluğun kültürel başkenti St Petersburg'a varır - Nekrasov yerel öğrencilerle tanışır ve iletişim kurar. Ona bilgi için güçlü susuzluk uyandırdıklarından, gelecekteki şair babasının iradesine karşı karar vermeye karar verirler. Nikolay üniversiteye girmeye hazırlanmaya başlar. Başarısız: tüm sınavları geçemedi. Ancak, bu onu durdurmadı: 1839'dan 1841'e. şair filoloji fakültesine denetçi olarak gider. O günlerde Nekrasov fakirlik içinde yaşadı, çünkü babası ona bir kuruş vermedi. Şair sıklıkla açlıktan ölmek zorunda kaldı, evsizler için sığınma evlerinde uyuduğu noktaya bile vardı. Ancak parlak anlar da vardı: örneğin, sadece bu bölgelerden birinde, Nikolai, dilekçeyi yazarken yardım için ilk parasını (15 baflıkaranlık) elde etti. Zor mali durum genç adamın ruhunu bozmadı ve herhangi bir engele rağmen tanımayı sağlamak için kendini yemin etti.

Nekrasov'un edebi etkinliği

Nekrasov'un biyografisi, bir şair olmanın aşamalarını ve bir yazarını söylemeden mümkün değildir.

Yukarıda anlatılan olaylardan kısa bir süre sonra, hayatNicholas endişeye başladı. Öğretmen olarak bir iş buluyordu, sık sık popüler yayıncılar için masal ve alfabe yazmaları talimatı verildi. Edebî Gazetede küçük yazıların yanı sıra "Rus Geçersizle Edebiyat İlavesi" 'ne ilâve edilmiştir. "Perepelsky" takma adı altında yazılmış ve basılan çeşitli vodudler, İskenderiye sahnesine bile konmuştur. Bir miktar para erteleyerek, 1840'da Nekrasov, "Düşler ve Sesler" adlı ilk şiir koleksiyonunu yayınladı.

nekrasov Nikolay Alexeevich biyografisiNekrasov'un biyografisi kavga etmeden değildieleştirmenler. Kendilerini muğlak bir şekilde ele aldıkları gerçeğine rağmen, Nicholas'ın kendisi, otoriter Belinsky'nin olumsuz tepkisi yüzünden çok üzüldü. Hatta, Nekrasov'un baskı işlerinin çoğunu satın aldığı ve kitapları tahrip ettiği kadar ileri gitti. Ancak, kalan birkaç kopya, Nekrasov'un, ballad yazarının tamamen sıra dışı rolünde görülmesine izin verdi. Daha sonra başka türlere ve temalara geçti.

19. yüzyıla ait Nekrasov'un kırklıları yakın bir şekilde geçti"Anavatan Notları" ile işbirliği yapıyor. Nicholas kendisi bir bibliyografyacıydı. Hayatında bir dönüm noktası yakın bir tanıdık ve Belinsky ile arkadaşlığın başlangıcı olarak düşünülebilir. Çok kısa bir süre sonra, Nikolai Nekrasov'un şiirleri aktif olarak yayınlanmaya başladı. ışıkta zaman görece kısa bir süre içinde almanaklar "1 Nisan", "Petersburg Fizyolojisi" dışarı çıktı, "Petersburg Koleksiyonu", dönemin en iyi yazarlarından eserleri ile yan genç şairin ayetler taraf. Bunlar arasında, diğerlerinin yanı sıra, Dostoyevski, Herzen, D. Grigorovich, Turgenyev eserlerini katıldı.

Yayıncılık işi mükemmeldi. Bu, Nekrasov ve arkadaşlarının 1846'nın sonunda Sovremennik dergisi almasına izin verdi. Şair kendisine ek olarak, bu dergi çok yetenekli yazarlar alır. Ve Belinsky, Nekrasov'u olağanüstü cömert bir hediye haline getiriyor - dergiye, eleştirmenin kendi yayını için uzun süre topladığı çok miktarda materyal veriyor. Tepki döneminde Sovremennik'in içeriği çarlık makamları tarafından kontrol edildi ve sansürün etkisi altında, macera türünün eserlerinin çoğu basılmaya başlandı. Ancak, yine de, dergi popülaritesini kaybetmez.

Dahası, Nekrasov'un biyografisi bizi50'li yıllarda şairin boğaz için tedavi edildiği güneşli İtalya. Sağlığını ayarladıktan sonra vatanına geri döndü. Burada hayat "anahtarı yener" - Nicholas yüksek ahlaklı insanlarla iletişim içinde edebi akışların ön saflarındadır. Şu anda, şairin yeteneğinin en iyi ve şimdiye kadar bilinmeyen yönleri ortaya çıkıyor. Dobroliubov ve Chernyshevsky, dergideki çalışmalarında sadık yardımcıları ve meslektaşlarıdır.

1866 yılında olmasına rağmen "Çağdaş" kapanmıştı, Nekrasov ellerini düşürmedi. Son "rakibi" de yazar "Otechestvennye zapiski", "Çağdaş" zamanında olduğu gibi hızla aynı yüksekliğe yükselir.

Zamanının en iyi iki dergi ile çalışmak,Nekrasov bir çok eserini yazdı ve yayınladı. Aralarında - bir şiir ( "Rusya'da Eh yaşıyor", "köylü çocukları", "Frost Red Nose", "İskender", "Rus kadınlar"), şiirler ( "Demiryolu", "Knight Time", "Peygamber ") ve diğerleri. Nekrasov ününün zirveye oldu.

Hayatın son yılları

n a nekrasov biyografi1875’in başında şair korkunç bir teşhis koydu - "bağırsak kanseri". Hayatı tam bir sefalete dönüştü ve sadece sadık okuyucuların desteği bir şekilde devam etmesine yardımcı oldu. Telgraflar ve mektuplar Rusya'nın en uzak köşelerinden bile Nicholas'a geldi. Bu destek şaire çok şey ifade ediyordu: acı ile mücadele ederek yaratmaya devam etti. Hayatının sonunda "Son Şarkılar" ın şiirlerinin samimi ve dokunaklı bir döngüsü olan "Contemporaries" adında hicivsel bir şiir yazdı.

Edebiyat dünyasının yetenekli şairi ve eylemcisi, 27 Aralık 1877'de (8 Ocak 1878) Petersburg'da, sadece 56 yıl boyunca bu dünyaya veda etti.

Şiddetli dona rağmen, şaire elveda deyin ve onu son dinlenme yerine götürün (St. Petersburg'un Novodevichye mezarlığı) binlerce insana ulaştı.

Bir şairin hayatında aşk

N. A. Biyografisi insan gücü ve enerjinin gerçek bir yükü olan Nekrasov, hayatında üç kadınla tanıştı. İlk aşkı Avdotya Panayeva idi. Resmi olarak evli değillerdi, ama onbeş yıldır birlikte yaşadılar. Bir süre sonra Nekrasov, büyüleyici Fransız kadın - Selina Lefren'e aşık oldu. Ancak, şair için bu roman başarısız oldu: Selina onu attı ve bundan önce onun servetini adil bir miktarda çarçur etti. Ve nihayet, ölümünden altı ay önce, Nekrasov, evliyle sevdi ve Fyokla Viktorova'nın son gününe kadar ona baktı.

Nekrasovun biyografisi: Büyük insanların şairlerinin yaşamı ve eserleriNekrasovun biyografisi: Büyük insanların şairlerinin yaşamı ve eserleri

Related news

 • Oturma Odasında Renk Seçimi
 • Doğumun Başlaması Nasıl Anlaşılır
 • Çift geçişli bir çift devre kesicinin atama ve devresi
 • Şeyma Subaşı: Kredi kartı ekstrem 700 bin liraymış yalana bak
 • Organik tarım

 • Nekrasovun biyografisi: Büyük insanların şairlerinin yaşamı ve eserleri 36

  Nekrasovun biyografisi: Büyük insanların şairlerinin yaşamı ve eserleri


  Nekrasovun biyografisi: Büyük insanların şairlerinin yaşamı ve eserleri 15

  Nekrasovun biyografisi: Büyük insanların şairlerinin yaşamı ve eserleri 51

  Nekrasovun biyografisi: Büyük insanların şairlerinin yaşamı ve eserleri 60

  Nekrasovun biyografisi: Büyük insanların şairlerinin yaşamı ve eserleri 5

  Nekrasovun biyografisi: Büyük insanların şairlerinin yaşamı ve eserleri 39

  Nekrasovun biyografisi: Büyük insanların şairlerinin yaşamı ve eserleri 91

  Nekrasovun biyografisi: Büyük insanların şairlerinin yaşamı ve eserleri 25

  Nekrasovun biyografisi: Büyük insanların şairlerinin yaşamı ve eserleri 3

  Nekrasovun biyografisi: Büyük insanların şairlerinin yaşamı ve eserleri 5

  Nekrasovun biyografisi: Büyük insanların şairlerinin yaşamı ve eserleri 82

  Nekrasovun biyografisi: Büyük insanların şairlerinin yaşamı ve eserleri 18

  Nekrasovun biyografisi: Büyük insanların şairlerinin yaşamı ve eserleri 44

  Nekrasovun biyografisi: Büyük insanların şairlerinin yaşamı ve eserleri 87