Nedim Bubik 2019

Nedim Bubik 2019 Nedim Bubik

Nedim Bubik

Soyer’den güzel bir başlangıç

29 Ocak 2019


Soyer’in, adaylığı kesin açıklanmadan önce sosyal medyadaki, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’yla ilgili sözleri dikkat çekti. Soyer, “Kocaoğlu’nun bıraktığı yerden devam edeceğiz. Ona toz kondurmayacağız. Başımızın üzerinde taşıyacağız” demiş.


BARIŞÇIL VE NAZİK
Bu sözler bir anlamda Kocaoğlu’na uzatılan zeytin dalıydı ve Soyer’in barışçıl ve nazik başlangıcının göstergesiydi. CHP’de ilçe belediye başkanlarının önemli bölümü yeniden aday gösterilmedi. Yeni aday listesi CHP içinde nasıl karşılanacak, fırtınalar kopacak mı, bekleyip göreceğiz. Soyer ve CHP adaylarına başarılar diliyorum. Kolay gelsin.

-----

Yazının devamı...

Tarihi elektrik fabrikası İzmir’e müze yapılabilir

26 Ocak 2019


KONAK BELEDİYESİ: BİZE VERİN
10 bin 720 metrekarelik fabrika ve arazisi yine ihaleye çıkarıldı. Geçici teminatı 1 milyon lira olan ihale, 16 Nisan’da. Karşı çıkanlar tepkiye hazırlanırken, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş kamusal hizmet veren merkeze dönüştürmek için fabrika ve araziyi istedi. Pekdaş, kabul edilmezse şartname alıp, tepki olarak her ilçe sakini için 1 liradan olmak üzere 380 bin 640 lira önereceklerini açıkladı.
TİCARİ YAPILAŞMAYA DİKKAT
Gelişmeler geçen yıl mart ayındaki yazımı anımsattı. “Elektrik Mühendisleri Odası: ‘Tarihi binanın zamanla yok edilerek, alanın ticari yapılaşmasının önüne geçilmeli, tarihi simge yapı kente kazandırılmalıdır. Başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere ilgili tüm kurum ve kuruluşları; binanın restore edilerek İzmir’e kazandırılması için girişime davet ediyoruz.’
KAMPANYA: SATILMASIN
İmza kampanyasında savunulan görüş: ‘Tarihi fabrika satılmasın. Kent ve kentli kullanımı projesi yapılsın. Havagazı Fabrikası, Sümerbank, Şark Sanayi ve benzeri alanları kapsar plan düzenlemeleriyle (Tarihsel Eski İzmir Canlandırması Projesi) yapılsın.’

Yazının devamı...

CHP İzmir’de yine Kocaoğlu mu yoksa bir ‘bir abi formülü’ mü

22 Ocak 2019


Okumuş ya da dinlemişsinizdir, ama Kocaoğlu’nun bana göre vurucu bazı görüşlerini anımsatayım:
“* 15 yıl sonunda aday olmamaya, bayrağı başka bir arkadaşın alıp ileriye götürmesine inandığım için 1 Ekim’de karar verdim. 6 ay önce partim pozisyon alsın, İzmirli değerlendirsin diye açıkladım. Bu kadar problem yaşanmasaydı, aday olmayacağımızı açıklamıştık, devam edecektik.


İLÇELERDE BÜYÜK SIKINTI
* Birinci neden, İzmirli’ye olan sorumluluğumdan dolayı zorunda kaldım. İkincisi, partimin en fazla oy aldığı ilde Büyükşehir’i alabiliriz, ama ilçelerde büyük sıkıntı yaşayacağımızı gördüğümüz için aday adayı oldum.
* Yaşanacak bir başarısızlığın faturası bana çıkacak. ‘5 yıl daha kalsaydın, taşın altına elini koysaydın, böyle olmayacaktı’ diyecekler. 71 yaşından sonra bu kenti terk etmek niyetim olmadığına göre, elimi taşın altına koyma gerektiğini düşündüm. Hiçbir kişiyle, kurumla, kuruluşla alakam yoktur. Zorunlu olduğu için aday adayı olmak durumunda kaldım ve kendimi ilgili kurumlara teslim ettim. Parti için olumsuz bir durum görmeseydim aday olmayacaktım.

Yazının devamı...

CHP Genel Merkezi İzmir’i ne yapacak

19 Ocak 2019

 


SORUMLULUKTAN KAÇINMAM
Kocaoğlu, görüşmeden sonraki açıklamasında, 3,5 ayda adayın belirlenememesinin CHP ve İzmir’e zarar verdiğini, 27 Kasım’da açıklanan iktidar adayının çoktan yola koyulmasıyla kendisi ve partiye gönül vermiş milyonların endişelendiğini vurgulayıp, “CHP’nin iktidarını sürdürdüğü en büyük kent olan İzmir’de ortaya çıkan bu tablonun, adaylığımla ilgili tarihi bir sorumluluk yüklediğini ve bundan kaçmayacağımı sayın genel başkanımızla paylaştım” dedi. 1 Ekim’de aday olmayacağını bildiren Aziz Kocaoğlu’nun açıklamasına yorumlar sürdü, gitti. Sonuç olarak Kocaoğlu da aday adayı oldu.
AÇIKLAMAYA İTEN ETKENLER
Onu bu açıklamaya götüren etkenler nelerdir acaba? Kılıçdaroğlu ve genel merkezin kararsız, süreci uzatıp söylentilerin artmasına yol açan, bir takım dedikodu anketlerle isimler işaret eden tutumunun payı yok mudur? Genel seçimde İstanbul’dan aday gösterilen, itiraz edince İzmir listesinin tepesine konulup vekil seçtirilen genel merkez yöneticisi, İzmir Büyükşehir Başkanı olmak için baskı kurmuş mudur?
SÜREÇ DOĞRU YÖNETİLDİ Mİ

Yazının devamı...

Siyasilere Öykü için seferberlik çağrısı

15 Ocak 2019

Öykü Arin’in annesiyim. Kızım milyonda bir görülen tür lösemi hastası. Ve hastalık hızla ilerliyor. Kızıma uygun kök hücre gerekiyor. İki ayımız kaldı. Tüm bağışlara rağmen bugüne kadar uygun hücre bulunamadı. Bu yüzden herkesi kan bağışına çağırıyorum. İnanıyorum, bu ülkede kızımın genetik bir ikizi var. Yalnızca kendi Öyküm için değil. Kök hücre gereken tüm Öyküler için bağışa çağırıyorum. En yakın Kızılay merkezine gitmek yeterli...”


ZAMAN GİDEREK DARALIYOR
Evet, bir annenin sosyal medyadaki çağrısından özet aktardım. 3,5 yaşındaki dünya tatlısı Öykü Arin’in annesinden. Fazla söze gerek yok. Minik kızın sağlığı için uygun kök hücre gerek. Bunun için de kan bağışı. Bugüne kadar olabildiğince duyarlılık gösterildi, bağış kampanyaları düzenlendi. Ama uygun hücre bulunamadı. Öykü Arin ve kök hücre gereken herkes için bağış gerekli.


TÜM ADAYLAR ÖRNEK OLMALI

Yazının devamı...

Başkan dediğin böyle olmalı

8 Ocak 2019

İzmir Tarım Grubu, bir açıklamayla, yerel kalkınma modelini tüm ülkeye yaygınlaştıracak kişilerin aday gösterilmesi çağrısında bulundu. Çağrıyla ilgili ayrıntılar haberlerde yer aldı. Bu kez grubun ve Tire Süt Kooperatifi’nin başkanı Mahmut Eskiyörük’ün başkan tanımını iletiyorum:
“Ülkemin seçilecek tüm il ve ilçe belediye başkanları;
* Tarıma ve yerli üretime önem vermeli,
* Tarım arazilerini imara açmamalı,
* Kentin kalkınmasını, öncelikli görev saymalı,
ORTAK AKILLA YÖNETMELİ
* İnsanların, önce iş ve aşını düşünmeli,

Yazının devamı...

AK Parti’de önemli gün CHP’de ‘ne olacak şimdi’

5 Ocak 2019

Hangi ilçelerde MHP adaylarının destekleneceği de bugün ilk ağızdan bildirilecek. Halkapınar Spor Salonu’ndaki törende AK Parti’nin Büyükşehir adayı Nihat Zeybekci de büyük partili kalabalığın önünde Erdoğan’ın katılımıyla moral ve güç toplayacak. AK Parti cephesi böyle... Zeybekci bir süredir zaten sahada çalışıyordu.


10 OCAK SON KARAR MI
CHP’ye gelince... İzmir adaylarının 17 Ocak’ta açıklanacağı söyleniyor. Kulisler tabii ki devam. Büyükşehir için ismi konuşmaya devam... Son genel seçimde İstanbul’dan aday gösterilmesini istemeyip İzmir listesinin tepesine konulup vekil seçilen bir genel merkez yöneticisinin sıkı çalıştığı söyleniyor. İzmir milletvekili olmasına karşın, genelde buralarda görülmeyen, kentle pek ilgisi kurulamadığı öne sürülen Selin Sayek Böke’nin adı da geçiyor.


SOYER: İZMİR TARİH YAZAR
Adı sıkça dile getirilen Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer aday adayı olmadığını anımsatıp, “görev verilirse hazır olduğunu” vurguluyor. Soyer özetle, “İzmir değişim başlatıp var olan değerlerini daha iyi kullanarak örnek olacak. İzmir’in yepyeni bir tarih yazmasına hazır olun” diyor.

Yazının devamı...

Barış, sağlık, huzur, güven dolu günler yaşayalım

1 Ocak 2019

 

Geçen yıl ekonomik açıdan zordu. Sofraların vazgeçilmezi soğan ve patates umulmadık fiyatlarıyla ekonomide gündem oldu. Gıdanın yanında gereksinim duyulan pek çok şey de zamlandı. Dolar ve euro bir ara baş döndürdü.
POLİTİKA HEP GÜNDEMDE
2018’deki politik gelişmelere çok da girmek istemiyorum. Çünkü zaten memleket 31 Mart’taki yerel seçime odaklanmış durumda. İttifaklar kuruluyor, işbirliği yapılıyor, özetle politika gündemdeki yerini hep koruyor. Geçen yıl hepimizi acıya boğan facia düzeyinde kazalar yaşandı. Şehitlerimizin yasını tuttuk, gazilerimize iyilikler diledik. Dedim ya, acısıyla, tatlısıyla geride kaldı artık 2018.
OCAKLARA ATEŞ DÜŞMESİN
Gelelim 2019’a... Herkese sağlık, mutluluk ve güzellikler diliyorum. Ve de dilekleri sıralayalım: “Güç koşullarda görev başında olan askerimize, polisimize, güvenlik güçlerimize kolay gelsin. Bu yıl hiçbir ocağa şehit ateşi düşmesin. Kimsenin canı yanmasın. Terör belası bizden uzak dursun. 31 Mart’taki yerel seçim ülkeye esenlik getirsin, sonucu herkes uygarca kabullensin. Örnek gösterilecek bir politik yarış olsun, seçilenler il ve ilçelerine hizmet için kolları sıvasın.

Nedim Bubik 2019

Nedim Bubik 2019

Related news

 • Aşkın simgesi lale, Topall Jewellery ile hayat buluyor
 • Berlinde kriz: Noel pazarı saldırganıyla ilgili bilgiler örtbas ediliyor
 • TIĞLA DEGRADE UZUN KADIN HIRKASI İLE KIŞ ŞIKLIĞINI TAMAMLAYIN
 • Ufak Tefek Cinayetlerde Kerimin gençliğine hayat veren Ali Gözüşirin MAGin sorularını yanıtladı
 • İlkbaharda Hamilelik Stili

 • Nedim Bubik

  Nedim Bubik


  Nedim Bubik

  Nedim Bubik

  Nedim Bubik

  Nedim Bubik

  Nedim Bubik

  Nedim Bubik

  Nedim Bubik

  Nedim Bubik

  Nedim Bubik