Neden süblimasyon mürekkebine ihtiyacım var 2019

Neden süblimasyon mürekkebine ihtiyacım var 2019

Neden süblimasyon mürekkebine ihtiyacım var 17 07.02.2019, 01:31

Neden süblimasyon mürekkebine ihtiyacım var

Süblimasyon mürekkebi boyama sıvısıdır,aynı ada sahip yazdırma işlemi için tasarlanmıştır. Yardımları ile, görüntüleri çeşitli malzemelerle aktarabilirsiniz: cam, seramik, taş, metal, tekstil.

süblimasyon mürekkebiBu mürekkebi diğerlerinden ayıran özellik nedir?(pigment ve su)? Her şeyden önce, onlar çok daha hızlı kuruması gerçeği ile. Yüzeye parlak bir pigment katmanı oluşturmak için baskı yapmak için kullanılan malzemeye mükemmel bir şekilde sabitlenirler. Bundan dolayı, kullanımı daha kolay, zamandan tasarruf ederek, yazdırma hızını önemli ölçüde hızlandırıyor. Onlarla, çıktıdaki ürünlerin maliyetini arttırmadan baskı işlemlerinin hacmini artırabilirsiniz.

Süblimasyon mürekkebimalzemenin yüzeyine yapışır ve liflere nüfuz eder, böylece görüntü diğer renklerle bastırıldığında daha net ve parlak olur. Aynı zamanda, çok yüksek bir aşınma direncine sahiptir ve ıslatma ve hatta yıkamayı (kumaşlara baskı yaparken) korkmaz. Bu mürekkepler optimum renk reprodüksiyonunu elde etmenizi sağlar. Böyle bir etki, diğer teknolojilerin yardımıyla elde edilmesi zordur.fotoğraf yazıcısı

Süblimasyon mürekkebi oldukça geniş bir renk aralığında üretilir. Kalitesi, yazıcının baskı kafasının tıkanmasını önlemeye yardımcı olur. Ekolojik açıdan en temizlerdir.

Uygulama teknolojisi aşağıdaki gibidir. Görüntü mürekkep püskürtmeli bir yazıcıda basılmaktadır. Daha sonra diğer taşıyıcılara aktarılır ve termo basında pişirilir. Kumaşa doğrudan bastırıldığında ek IR kurutma veya kalenderleme gereklidir.

Yaklaşık 200 dereceye kadar ısıtıldığında, sıvı haldeki süblimasyon mürekkebi gaz halinde olur, materyalin elyaflarına kolayca nüfuz eder, onlara sabitlenir ve güçlü kimyasal bağlar oluşturur.

Bu gibi mürekkep lekeleri derin katmanlar bileMalzeme, güneş ışınlarına, mekanik strese ve aşınmaya karşı inanılmaz bir direnç kazandırır. Bunların ince dağınık yapıları var. Boyaları suda eritilemez.

baskı mürekkebiOnlarla çalışmak için bir yazıcıya ihtiyacınız varfotoğraflar (mürekkep püskürtmeli), transfer kağıdı, termo baskı ve aktarılacak malzeme (kumaş, levha, vb.). Düz kağıt (ofset baskı matı) kullanabilirsiniz, ancak bu baskıların kalitesini azaltacaktır.

Mürekkep ilk öncegeçici taşıyıcı. Onlar özel kağıt. Sonra ondan (bir termopresör yardımıyla) resim nihai malzemeye aktarılır ve 30-60 saniye boyunca yaşlandırılır. Baskı işleminde, mürekkep durumunu birkaç kez değiştirir: sıvıdan katıya, daha sonra da gaz haline ve tekrar katıya. Onların yardımıyla, sadece kağıda değil, kumaşa (polyester), özel olarak hazırlanmış kupalara, yapbozlara, seramik karolara vb.

Mürekkebin ana dezavantajıOnların yardımıyla, oldukça sınırlı bir malzeme yelpazesi üzerinde uygulamalar yapabilirsiniz (beyaz veya açık olmalıdır). Bu boya zayıf ama hoş olmayan bir kokuya sahiptir, bu yüzden çalışmanın devam ettiği oda sürekli havalandırılmalıdır.

Neden süblimasyon mürekkebine ihtiyacım var 2019

Neden süblimasyon mürekkebine ihtiyacım var 2019

Related news

 • Farklı Cilt Tonlarında Sarışın Saç Rengi
 • Havuz iskeleti. İncelemeler ve açıklamalar
 • Neyin olduğunu açıkla Bıçak hayal ediyor - ne demek
 • Amigurumi Haku Ejderha Yapılışı
 • Tığ Oyası Dağ Ve Fıstık Modeli Yapılışı Türkçe Anlatımlı Videolu

 • Neden süblimasyon mürekkebine ihtiyacım var 6

  Neden süblimasyon mürekkebine ihtiyacım var


  Neden süblimasyon mürekkebine ihtiyacım var 1

  Neden süblimasyon mürekkebine ihtiyacım var 87

  Neden süblimasyon mürekkebine ihtiyacım var 12

  Neden süblimasyon mürekkebine ihtiyacım var 49

  Neden süblimasyon mürekkebine ihtiyacım var 90

  Neden süblimasyon mürekkebine ihtiyacım var 21

  Neden süblimasyon mürekkebine ihtiyacım var 58

  Neden süblimasyon mürekkebine ihtiyacım var 77

  Neden süblimasyon mürekkebine ihtiyacım var 37

  Neden süblimasyon mürekkebine ihtiyacım var 67

  Neden süblimasyon mürekkebine ihtiyacım var 63

  Neden süblimasyon mürekkebine ihtiyacım var 13