Goruntuler galeriler Nechiporenko tarafından yapılan idrar tahlili: norm klinik denemeden farklıdır
Nechiporenko tarafından yapılan idrar tahlili: norm klinik denemeden farklıdır 20 16.01.2019, 04:57

Nechiporenko tarafından yapılan idrar tahlili: norm klinik denemeden farklıdır

Hastanın durumunun doğru değerlendirilmesi içinDoktor sadece normal klinik çalışmaları değil, aynı zamanda Nechiporenko'ya göre daha dar uzmanlık gerektiren idrar analizlerini de kullanabilir. Bu analizdeki norm, sıradan bir idrar tahlili sonucundan önemli ölçüde farklıdır, çünkü analiz sırasında, idrar sedimanının hücresel bileşimi analiz edilir. Bu durumda, doktor böbreklerin gerçek durumunu değerlendirebilir ve enflamatuar sürecin yerini ve fazını belirleyebilir - akut ve kronik iltihaplarda, göstergeler önemli ölçüde değişir.

Nechiporenko tarafından idrar tahlili - hızlı ve doğru sonuç

İdrar sedimentinin hücresel bileşiminin incelenmesi,santrifüj üzerine elde Rus (Sovyet) fizyolog ve hekim Nefroloji A.Z.Nechiporenko önerilmişti. glomerül kortikal böbrek makinesinde protein heterojen bileşiminden oluşan silindir - Standartlar de verilmiştir dikkate kırmızı kan hücrelerinin (RBC), beyaz kan hücreleri (lökositler) ve özellikle kişiler idrarda varlığını alır. 1 mi - Bu çalışmada önemli bir özelliği, tüm bu elemanlar idrar laboratuvar teslim toplam hacim içinde incelenmiştir ve bunun bir çok sınırlı bir miktarda değil, olduğu bir gerçektir.

Test için, toplam idrar miktarı,Normal bir genital tuval veya kateter ile sistoskopi sonrası elde edilen iyice karıştırılmalıdır. Toplam hacimden 5-10 ml santrifüj materyali alınır, daha sonra tüpün dibinde sadece 1 ml sıvı analiz edilir, idrarın geri kalanı boşaltılır. Bu duruma göre, nechyporenko idrar, oranı, bu testte patolojinin türleri için idrar miktarı büyük ölçüde değişebilir olmasından için düzeltilmiş olduğu için daha doğru, böbrek ve idrar yolu durumunu gösterir deneylerinde şeklinde belirtilir.

Anket sürecinin kendisi nispetenküçük zaman Bu test, idrarın rutin klinik analizinde değişiklikler tespit edilirse veya bunun tersi olarak reçete edilirse, konvansiyonel muayenelerin sonuçları değişmeden kalır ve hastanın durumu, idrar sisteminin belli bir patolojik durumunun belirtilerini gösterir. Bu nedenle Nechiporenko'ya göre idrar analizinin, klinik idrar tahlili normunun ve Addis-Kakovsky analizinin göstergelerinin farklı olduğunu hatırlamak gerekir. Böylece, idrar kliniğinde, mikroskopik çökelti ile, silindirler normalde hiç bulunmaz ve eritrosit ve lökosit sayısı çok daha düşüktür.

Nechiporenko analizinin uygulanması zorunlu olduğunda

Nechiporenko tarafından idrar analizi, norm ve sapmaBunun sonucu, olası hastalıklar ve aşamaları - tüm bu sorulara sadece uzman bir doktor, çoğu zaman bir ürolog, nefrolog veya terapist tarafından cevap verilmelidir. Hastalığın klinik tablosunu (tüm semptomların ve sendromların bir birleşimi) hesaba katmadan sadece laboratuar çalışmalarının sonuçları temelinde bağımsız bir tanı koymaya yönelik girişimler sıklıkla tedavinin etkisiz kalmasına yol açmaktadır.

Hasta daha önce teşhis edilmiş olsa bileve beklenen etkiyi getiren tedavi önerildi, şu anda hastanın aynı patolojik süreçten endişe duyduğu garanti edilemez. Bu nedenle, Nechiporenko için bir idrar testi yapan, normunun bir kişinin yaşamının herhangi bir yaşta değişmeden kaldığı bir doktor, sonucu doğru bir şekilde değerlendirebilir, bir tedaviyi teşhis edebilir ve reçete edebilir ya da daha fazla inceleme için bir program önerebilir.

Idrar tahlili tanısal değeriNechiporenko doğru bir sonuç elde etmek için hızlı bir fırsattır. Tedavinin etkinliğini ve göreceli olarak düşük maliyetini izlemek için bir çalışma kullanarak bu tanı testi doktorlar ve hastaları ile popüler hale getirmektedir.

Nechiporenko tarafından yapılan idrar tahlili: norm klinik denemeden farklıdırGoruntuler resim fotograflar Fotograf

Related news

 • Kuzu Sarması Tarifi
 • Banyo için dekorasyon önerileri
 • En Düşük Kalorili 7 yiyecek

 • Nechiporenko tarafından yapılan idrar tahlili: norm klinik denemeden farklıdır 29

  Nechiporenko tarafından yapılan idrar tahlili: norm klinik denemeden farklıdır


  Nechiporenko tarafından yapılan idrar tahlili: norm klinik denemeden farklıdır 58

  Nechiporenko tarafından yapılan idrar tahlili: norm klinik denemeden farklıdır 23

  Nechiporenko tarafından yapılan idrar tahlili: norm klinik denemeden farklıdır 60

  Nechiporenko tarafından yapılan idrar tahlili: norm klinik denemeden farklıdır 41

  Nechiporenko tarafından yapılan idrar tahlili: norm klinik denemeden farklıdır 57

  Nechiporenko tarafından yapılan idrar tahlili: norm klinik denemeden farklıdır 93

  Nechiporenko tarafından yapılan idrar tahlili: norm klinik denemeden farklıdır 37