Mussorgsky Portreleri - büyük bestecinin yaşam evreleriMussorgsky Portreleri - büyük bestecinin yaşam evreleri

23.05.2019

Mussorgsky Portreleri - büyük bestecinin yaşam evreleri 31

Mussorgsky Portreleri - büyük bestecinin yaşam evreleri

Mussorgsky'nin portreleri sık sık yapılmadı. Bu, her sene kendine bakan ve değiştiği zaman izlenen Rembrandt değil. Mussorgsky'nin portreleri, bir kural olarak, sadece dışsal olanı yansıtır, onun iç dünyasıyla ilgilenir, bu da onun büyük müzik eserleri yaratmasına izin verir.

Erken yıllar

Mütevazı Petrovich Moussorgsky zengin bir adamın oğluydu.ama asil bir toprak sahibi. 1839’da kuzey Pskov bölgesinde doğdu. İki yaşlı erkek kardeş erken yaşta öldü ve annesi Julia Ivanovna bütün hassasiyetini ve sevgisini en küçük oğluna verdi.

Onun Mütevazı Petrovich ile samimiyeti hephayat ve sonra onun ölümü ona ağır bir darbe oldu. Maman ona piyano çalmayı öğreten ilk kişiydi. Bundan sonra Mussorgsky'nin portreleri korunmadı. Fakat geleceği uzun zaman önce çözüldü: çocuk askeri bir adam olacak.

St. Petersburg

Muhafız sub-teğmenleri okulundan mezun olduktan sonra MütevaziMussorgsky hizmetine Preobrazhensky Muhafızlar Alayında başladı. Soldaki fotoğrafta - Hayat Muhafızlarının bir subayı. Bu 1856 yılı. O 17 yaşında. İyi bir duruşu, mütevazı, neredeyse bir çocuğu, henüz hayatını henüz belirleyemeyen genç bir erkeği olan genç bir adam. Hizmet etmeye, görev, öz kontrol ve irade takip etmeye hazır hissediyor.Mussorgsky portreleri1858'de kardeşi ile resminin hemen yanında. İç özgürlük, sert bir bakış, geleceğin bestecisi kendisi için bir şey karar veriyormuş gibi. Rassudochnost, kendi kendini derinleştirmenin her satırında bulunur.

Bu zamana kadar Modest Mussorgsky -yetenekli bir müzisyen. Akıcı ve yazma Fransızca ve Almanca Yunanca ve Latince okur: O da çok eğitimli kişidir. O zaten A.S. Dargomyzhsky ve MA Balakirev ve iki scherzos yazdı. Bunlardan biri konservatuarda çalışmayan bir müzisyeni yönetmeyi başardı.

Balakirev liderliğinde, Mussorgsky çalıştıorkestra puanları üzerinde titizlikle çalışarak, aynı zamanda bunları değerlendirmek için çok titiz bir şekilde çalışmış, ünlü bestecilerin kompozisyonları, uyumları, karşı noktaları ve kompozisyonlarının bir analizini gerçekleştirmiştir. Bu zamana kadar, orduda hizmet bırakıyor, ama kendini en büyük zorunluluk haline getiriyor;

Laik şahıs

Modest Petrovich görünüşüyle ​​ilgileniyordu.Modest MusorgksiMüzisyen insan yapmaya çalıştıonun mutlu bir adam olarak izlenimi. Gerçekten de, cilalanmış zarif ayakkabıların uçlarına başın saçlarına düzgün bir şekilde taranmış saçlar ile bakımlı, zarif bir adam, yüzünde tam bir dostluk ile bize bakar.

Hayatta, bu tarz tavırları olan bir adamdı.zarafet, muhteşem konuşma, zekâ ve eğitim, tüm kadınların cazibesinin altında erimiş. Ayrıca kimseye açıklamadığı bir kadın için gizli bir aşkı vardı. Muhtemelen NP'dir. En yüksek kaide üzerine yerleştirdiği ve en lirik kompozisyonlarına adanan Opochinin.

vade

Hayattaki en karanlık dönemin başlangıcı budurbesteci. Portre, aşağıda gösterilen, Modest Musorgksi kader onu ilgilenmesi darbeler rağmen korunduğunu gösterir: "Mighty Handful" bölünmüş basın şiddetle eserlerini saldırdı oyun "Boris Godunov" neredeyse bahis durdurdu. O sevgili kadını öldü ve besteci immeasurably yaşadı. Ölümünden sonra, o acı bir şarkı yazdım "Epitaph mektup."Ilya repin Mussorgsky portresiSadece yeni yaratıcılığını, yeni arkadaşı Count AA'nın ayetleri için bir roman yarattı. Golenishcheva-Kutuzov. Ama evlendi ve Mussorgsky darbesi için telafisi mümkün olmayan dostluk ve işbirliği yaptı.

Yaratıcı kalkış

Askeri okulda,Buzlu. Ağır duygusal deneyimler altında tekrar uyandı. Gelişmiş hayal gücü, şaşkınlığı önlemek ve yaratmak için şarapla birlikte izin verdi. Kendisine özgü dürtüsellik, onu yeni işlere son vermeye getirmeye zorladı. İçsel gücü sübvanse eden Modest Petrovich, bir bireyci ile başını eğerek müziğe girdi. Şu anda "Sergiden Resimler", arkadaş sanatçısı Hartmann'ın anısına bir piyano paketi yazılmıştır. Kendisi "Khovanshchina" nın komplounu oluşturdu ve Gogol'u temel alan "Sorochinskaya Fuarı" nın yanı sıra yazmaya başladı. O zaten Pugachev isyanının konusuyla ilgili operayı düşünüyordu. Her şeyin aksine, hayat yaratmak ve zevk almak istedi.

Ilya Repin "Mussorgsky Portresi"

Modest Petrovich artık servis edilmiyor. Arkadaşlar kurdu ve ona küçük bir emekli maaşı verdi. 1881'de beyaz bir ateşe saldırdı. Bir hastaneye yerleştirildi. 14-17 Mart tarihleri ​​arasındaki dört oturumda, Repin M.P. Mussorgsky. 28 Mart'ta besteci vefat etti. Bu, portre özel bir derinlik ve drama verir.Mussorgsky portresiHastane kıyafeti, dağınık saç ve sakalBizi tamamen hasta bir insanın yüzünden uzaklaştırın. Onun gözlerinde, parlaklık yanar ve canlı akıl ve gelecekteki eserlerin düşüncesi parlamaya başlayamaz. Ölümü düşünmedi. Repin, besteciyi utandırmadı ve bu yüzden yaşayan ve gerçek bir kişi olduğu ortaya çıktı.

Sanatçı yumuşatır ve kırışık yaparyüzdeki en karmaşık ışık nüansları ve bize yaratıcı güç ve içsel asalet dolu bir görüntü bıraktı. Colorite hafif ve şeffaftır. Hafif bir arka plan üzerinde, yüz ve figür özellikle belirgin görünüyor.

Mussorgsky'nin tüm portreleri, kusursuz bir memurdan ve laik bir erkeğin bir çöküşe gelen bir kişiye değişimini gösteriyor.

Mussorgsky Portreleri - büyük bestecinin yaşam evreleriMussorgsky Portreleri - büyük bestecinin yaşam evreleri

Related news

 • Çavdar Hangi Vitaminleri İçerir
 • Daha Fazla Kalori Yakmanızı Sağlayacak Egzersizler
 • Bebeklere özel emzirme yastığı nasıl yapılır
 • Ciğer Tava Tarifi
 • İncirli Cevizli Pudingli Kek

 • Mussorgsky Portreleri - büyük bestecinin yaşam evreleri 90

  Mussorgsky Portreleri - büyük bestecinin yaşam evreleri


  Mussorgsky Portreleri - büyük bestecinin yaşam evreleri 48

  Mussorgsky Portreleri - büyük bestecinin yaşam evreleri 81

  Mussorgsky Portreleri - büyük bestecinin yaşam evreleri 90

  Mussorgsky Portreleri - büyük bestecinin yaşam evreleri 29

  Mussorgsky Portreleri - büyük bestecinin yaşam evreleri 83

  Mussorgsky Portreleri - büyük bestecinin yaşam evreleri 79

  Mussorgsky Portreleri - büyük bestecinin yaşam evreleri 49

  Mussorgsky Portreleri - büyük bestecinin yaşam evreleri 55

  Mussorgsky Portreleri - büyük bestecinin yaşam evreleri 74

  Mussorgsky Portreleri - büyük bestecinin yaşam evreleri 69

  Mussorgsky Portreleri - büyük bestecinin yaşam evreleri 49

  Mussorgsky Portreleri - büyük bestecinin yaşam evreleri 97

  Mussorgsky Portreleri - büyük bestecinin yaşam evreleri 68

  Mussorgsky Portreleri - büyük bestecinin yaşam evreleri 95