Mumlar Betadin 2019

Mumlar Betadin 2019 Mumlar Betadin

Mumlar Betadin

Mumlar Betadin antiseptik dezenfektanlar grubuna aittir. Vajinal fitiller bileşimi povidon-iyot ve makrogol 1000 içerir.

Bir tıbbi paket karton paketinde, bir blister içinde fitiller Betadin 7 veya 14 fitiller. Hazırlık koyu kahverengi bir renge sahiptir.

Bakteri iodaminler, proteinler ile iyot tarafından oluşturulurHücreler, mukoza zarları ve deri ile temas ettiğinde ortaya çıkan polivinilpirolidon ile kompleksten salınan hücrelerdir. Böylece, pıhtılaşma nedeniyle, mikroorganizmalar ölür. Mumlar Betadin, Gram-negatif (Koch çubukları hariç) ve Gram-pozitif bakterilere karşı bakterisidal bir etkiye sahiptir.

İlacın hareketi ilk olarak gelişirOn beş ila otuz saniye arasında, çoğu mikroorganizma bir dakikadan daha kısa sürede ölüyor. Sürecin ilacın etkinliğinin bir göstergesi olan iyotun renk bozulması eşlik eder.

Süpozituvarlar, suda çözünen bazları nedeniyle, tahriş edici bir etkiye sahip değildir.

Mumlar Betadin vajinit için kullanılır (akut veKandidiyazis, bakteriyel vajinozis, genital herpes, trikomonasis ile, nonspesifik ve mikst enfeksiyonları ile kronik seyirli). İlaç, enfeksiyöz komplikasyonların önlenmesi olarak cerrahi müdahalelerden önce de reçete edilir.

Fitilleri kullanmadan önce,hijyen prosedürlerini yürütmek. Betadinede mumlar tek parça için iki kez bir gün (derinlik) vajina içine yerleştirilir. Kullandıktan sonra ellerinizi iyice yıkayın.

Vajinit ile akut seyirli kurs süresi - yedi gün. Hastalığın subakut ve kronik formunda, tedavi iki haftaya uzar. Gerekirse tedavi uzatılabilir.

İlaç kullanımı, kızarma, kaşıntıya neden olabilir. Bu tür alerjik belirtilerle Betadine fitilini (analog - Yodoxide veya Enterodez) başka bir ilaçla değiştirmek gerekir.

Hipertiroidizmde kontrendikedirLaktasyon sırasında tiroid bezinin adenomu, Dühring'in herpetiform dermatiti. İlaç radyoaktif iyot, çocuklarda (sekiz yaşına kadar) ve ayrıca iyot ve diğer bileşenlere aşırı duyarlılık durumlarda reçete değildir.

Hamilelik sırasında, ilaç terimin üçüncü ayından kontrendikedir. Emzirme ve hamilelik sırasında ilacın atanması sorusu sadece ilgili hekim tarafından çözülebilir.

Bebekler ve yenidoğanlar anneleri Betadine kullanıyorsa tiroid fonksiyonunu kontrol altına almalıdırlar.

Fitilleri uyguladıktan sonra doku ve cilt üzerinde boyama kolayca su ile yıkanabilir. Lekelenmeyi önlemek için, hijyenik adet pedleri kullanılması tavsiye edilir.

Tiroid disfonksiyonu durumunda, bir ilacın kullanımına sadece tıbbi gözetim altında izin verilir.

Sekiz yaşından büyük kızlarda ilacı kullanmak için izin verilir. Bu durumda, fitili bakirelerin vajinasına sokarken dikkatli olunmalıdır.

Tıbbi uygulamada ilaç aşırı dozuna ilişkin veriler sabit değildir.

İlaç diğer antiseptik ve dezenfektanlarla, özellikle civa, enzim ve alkaliler içerenlerle uyumlu değildir.

Tıbbı saklamak için, beş ila on beş derece sıcaklığa sahip nemden korunan, kuru, çocukların erişemeyeceği bir yer seçmelisiniz.

İlaç beş yıl için uygundur.

Pek çok kişinin görüşüne aykırı olduğuna dikkat edilmelidir.Betadine kontraseptif etkisi yoktur. Bu ilacın, halojen antiseptikler grubunun bir parçası olan iyot ile ilişkili sadece antiseptik ve dezenfektan özellikleri vardır.

Mumlar Betadin 2019

Mumlar Betadin 2019

Related news

 • Hürrem Saç Rengi
 • Mango ne kadar iyi - superfruitın sırrı
 • Muhteşem Maklube Tarifi Videosu
 • Sarkaç: Mayasız Pişi
 • Yararlı püresi: pirincin kaç kalori

 • Mumlar Betadin

  Mumlar Betadin


  Mumlar Betadin

  Mumlar Betadin

  Mumlar Betadin

  Mumlar Betadin

  Mumlar Betadin

  Mumlar Betadin

  Mumlar Betadin

  Mumlar Betadin

  Mumlar Betadin

  Mumlar Betadin

  Mumlar Betadin

  Mumlar Betadin

  Mumlar Betadin

  Mumlar Betadin

  Mumlar Betadin

  Mumlar Betadin