Mucizevi elyaf naylondur. Sentetik ipek den üretilen kumaş 2019

Mucizevi elyaf naylondur. Sentetik ipek den üretilen kumaş 2019

Mucizevi elyaf naylondur. Sentetik ipek den üretilen kumaş 94 27.02.2019, 21:06

Mucizevi elyaf naylondur. "Sentetik ipek" den üretilen kumaş

Tekstil endüstrisi sürekli üzerinde çalışıyordokuların kalitesi, miktarı ve işlevselliği. performans ve sentetik poliamid fiberlerin hazırlanması iyileştirilmesi bu alanda bir tür devrim oldu. naylon - Yani, Amerika'da XX yüzyılın 30-ler, W. Carothers, baş kimyager "DuPont" şirketi 66-Monopolimer sentezi ilk sonuç olan sentetik poliamid ile elde edildi, yapıldı. Kumaş makul olarak "sentetik ipek" olarak adlandırıldı. Mükemmel taklit ederDoğal kumaşlar, yüksek mukavemet, elastikiyet ve aşınma direncine sahiptir.

Naylon kumaşNaylon ardından lycra, polyester vediğer benzer lifler. Sentetik materyallerin aktif kullanımı dönemi başladı. 1939'da DuPont şirketi, poliamid-6,6'dan iplik ve kumaş üretimi yapan ilk fabrikayı açtı. 1940'tan sonra İtalya ve İngiltere de naylon üreten işletmeler geliştirmeye başladı. Kumaş başlangıçta paraşütlerin, balık ağlarının üretimi için kullanılmış ve daha sonra belirli tipte kıyafetlerin üretiminde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Büyük bir karışma ilk kez bir mucize lifi oluşturdu1940 yılında bir naylon çorap şeklinde Dünya New York sergisinde sunuldu. Amerika'daki görünümlerinin ilk gününde, 72.000'den fazla çift satıldı. Milyonlarca kadın, göz kamaştırıcı kırışıklıklara ve kırışıklıklara yol açmayacak kadar inanılmaz bir yenilikti. Sahipleri, onlara yeni bir bez veren çok fazla yeni duygular aldı. % 100 naylon bacağına güzelce oturur ve hoş bir his bırakır. Eşi benzeri görülmemiş popülerlik ve talep, çorap endüstrisinin daha da gelişmesini kökten değiştiren inanılmaz ölçüde arttı.

Kumaş 100 naylonPoliamid-6,6 çelikten yapılmış iplikler yaygın olarak kullanılmaktadır.teknik ürünler ve tekstil endüstrisi üretimi. Dayanıklı, elastik, antistatik, bükülmeye karşı dirençli, aşınmaya dayanıklı ve çoğu kimyasal reaktiflere maruz kalan bu poliamid sentetik lif şu anda her evde kullanılmaktadır. Naylon icatının önemi tüm dünyada büyük beğeni topladı, 20. yüzyılın önemli bilimsel keşiflerinden biri seçildi.

Tüm poliamid liflerden en fazlayaygın ve pahalı naylon olarak kabul edilir. Özellikleri, moleküler düzeyde üretim sürecinde serilen kumaş, renklendirilebilir ve inanılmaz bir renk yelpazesi yaratılmasına izin verir. Bu poliamid, ürünün bileşenlerinden biri veya saf formunda kullanılabilir.

Naylon kumaş özellikleriBugüne kadar hayal etmek zorhangi naylon uygulanmaz. Kumaş, triko, spor aksesuarları ve giyim, ceket, mayo, ev tekstili üretimi için kullanılmaktadır. Üreticiler genellikle naylon şemsiye, çanta, organizatörler, askeri üniforma, kurşun geçirmez yelek, paraşüt, can yelekleri üretimi için bir malzeme olarak kullanın.

Bu poliamid yaygın olarak kullanılmaktadırişlevselliğine bakılmaksızın çeşitli binalar için halı üretimi. Elastikiyet ve kırılma dayanıklılığı gibi özellikleri, kesilmiş havlı bir kaplamanın üretimi için kullanılmasını mümkün kılmaktadır. Performansı, özellikle antistatik özellikleri ve bakım kolaylığını iyileştirmek için lif, özel kimyasal bileşiklerle işlenir.

Dünyanın en çok kullanılan malzemelerden birinaylon. Kumaş mükemmel özellikleri nedeniyle büyük bir popülerlik kazanmıştır. Buruşmaz, uzun süre temizliği ve görünüşünü korumak kolaydır.

Mucizevi elyaf naylondur. Sentetik ipek den üretilen kumaş 2019

Mucizevi elyaf naylondur. Sentetik ipek den üretilen kumaş 2019

Related news

 • Kalıtsal hastalıklar nelerdir
 • Limonun Saça Faydaları
 • Uçaklar Filminin Karakterleri Adidas Ürünlerinde
 • Çin ve İsrailden Gazze açıklarında yapay ada iş birliği
 • Abiye Elbiseler Sayesinde Çocuklarınız Dans Pistinin Kraliçesi Olacak

 • Mucizevi elyaf naylondur. Sentetik ipek den üretilen kumaş 55

  Mucizevi elyaf naylondur. Sentetik ipek den üretilen kumaş


  Mucizevi elyaf naylondur. Sentetik ipek den üretilen kumaş 55

  Mucizevi elyaf naylondur. Sentetik ipek den üretilen kumaş 47

  Mucizevi elyaf naylondur. Sentetik ipek den üretilen kumaş 29

  Mucizevi elyaf naylondur. Sentetik ipek den üretilen kumaş 62

  Mucizevi elyaf naylondur. Sentetik ipek den üretilen kumaş 22

  Mucizevi elyaf naylondur. Sentetik ipek den üretilen kumaş 79

  Mucizevi elyaf naylondur. Sentetik ipek den üretilen kumaş 84

  Mucizevi elyaf naylondur. Sentetik ipek den üretilen kumaş 92

  Mucizevi elyaf naylondur. Sentetik ipek den üretilen kumaş 48

  Mucizevi elyaf naylondur. Sentetik ipek den üretilen kumaş 67

  Mucizevi elyaf naylondur. Sentetik ipek den üretilen kumaş 73

  Mucizevi elyaf naylondur. Sentetik ipek den üretilen kumaş 62

  Mucizevi elyaf naylondur. Sentetik ipek den üretilen kumaş 95

  Mucizevi elyaf naylondur. Sentetik ipek den üretilen kumaş 40