Motoblock Cascade: karbüratörün ayarlanması. Cascade motor bloğunun cihazı ve teknik özellikleri 2019

Motoblock Cascade: karbüratörün ayarlanması. Cascade motor bloğunun cihazı ve teknik özellikleri 2019

Motoblock Cascade: karbüratörün ayarlanması. Cascade motor bloğunun cihazı ve teknik özellikleri 99 27.01.2019, 14:03

Motoblock "Cascade": karbüratörün ayarlanması. "Cascade" motor bloğunun cihazı ve teknik özellikleri

Günümüzde ençeşitli agregalar. Oldukça iyi "Cascade" motosiklet denir yerli ekipman, birçok görevi yerine getirir. Bu tekniğin karbüratör ayarlanması onun motorunun devir stabilite sağlamak ve yeni sezon için makineyi hazırlamak yardımcı olacaktır. Motor bloğu "Cascade" ile doğru bir şekilde nasıl çalışılır, daha ayrıntılı olarak ele alınmalıdır.

Genel Özellikler

Üreticinin talimatlarına göre Kaskad motoblok çok işlevli bir cihazdır. Yardımı ile farklı alanların arazileri toprağı işlenmesi sürecinde çeşitli görevleri gerçekleştirmek.Motoblok kaskat teknik özellikleri

Motoblock "Cascade" 2006 yılından beri üretilmektedir. Üretici, tasarımı sürekli geliştirmektedir.

Teknik özellikleri tüm modern gereksinimleri karşılayan Motoblock "Cascade", 6-40 dönümlük alanlar için kullanılmaktadır.

Sunulan ünitenin yardımıyla, büyük araziler kazmak, çapalamak, toprağı gevşetmek ve ayrıca yükleri ve konteynırları sıvı ile taşımak mümkündür.

Üretilen modellerin ağırlığı, ünite tarafından gerçekleştirilen işin türüne bağlı olarak 50 ila 100 kg arasında değişir.

"Cascade" - cihazı düzenleyen ve bu tekniğin uygulanmasını düzenleyen bir motoblok, motor kapasitesi 5 ila 8 litre olduğunda ekipmanın çalışmasını sağlar. a.

Tüketicilerin yorumlarına göre, "Cascade" de dahil olmak üzere motobloklar, daha fazla motor gücü ile daha uzun süre çalışır.

Motor

"Cascade" motor bloğunun teknik özelliklerine göre, DM68 yerli üretim motorlarını 6 litre kapasiteli kullanıyorlar. a.

Bazen yabancı şirketlerin motorları birimin yapısında kullanılır. Bu GS200, Japon markası HONDA'dan ve Amerikalı üretici BRIGGS & STRATTON'un I / C'sinden alınmıştır. Kapasiteleri genellikle 6.5 litredir. a.Motoblok kaskad karbüratör ayarı

Motor tipine bağlı olarak karbüratör ayarı olan Motoblok "Cascade", bakım için uygun üreticinin önerilerine sahiptir.

Japon motorları dayanıklı ve çalışabiliyoruzun bir süre durmadan. Amerikan ekipmanı çevre dostu, düşük sıcaklıklarda bile kolay çalıştırılır. Ana fonksiyonlara ek olarak, kışın karı temizlemek için izin veren modellerde kullanılır.

Sunulan teknikte bir karbüratörlü motorlar, benzinli benzin şeklinde ve dört zamanlı olarak kullanılmaktadır.

"Cascade" motor bloğunun yapısı oldukçakarbüratör ayarını kendiniz yapmanızı sağlar. Parçaları değiştirmek için çok fazla paraya gerek yok. Tüm özel mağazalarda bulmak kolaydır.

Karbüratör hem yerli hem de ithal edilebilir.

Birim montajı

Bu teknik, şanzımanın gerginliği gerildiğinde ortaya çıkan "Kaskad" motor bloğu cihazına göre, mekanik bir kavrama sahiptir.

Bundan sonra, torkiki kademeli zincirli redüktör. "Cascade" motor bloğu gibi, bu tür bir agreganın 4 hızını sağlar. Teknik özellikler, ileriye doğru hareket ederken iki hızın ve geriye doğru hareket ederken iki hareketin gerçekleştirildiğini göstermektedir.

Güçlendirilmiş şanzıman, kazancı ifade etmeyi sağlayan çıkış milini destekler.

Motor bloğu "Cascade" redüktörünün ortalama büyüklüğü ile ek ataşmanların kullanılması durumunda bile stabiliteyi sağlar.

Ağır ekipman modellerinde, tekerlek kilitleme sağlanır. "Cascade" motor bloğunun boyutları yeterince büyükse, bu işlev onu yönetmeyi kolaylaştıracaktır. Etrafında dönmek kolaydır.

Direksiyon rafları, yüksekliği ayarlamanıza izin verir. Tüm kontrol sistemleri vites kolu haricinde direksiyon simidinde bulunur.

Etiketleme ekipmanları

Ekipman bir ithal motor kullanıyorsa, işaret "61" rakamını içerir. Motoblock şeması "Cascade" de yerli üretim motoru "6" numarası ile belirlenir.Motosiklet kaskad kullanım kılavuzu

Güç ünitesi de işaretlenmiştir. "DM66" kombinasyonu, yağ kaynağının püskürtme yöntemi ile gerçekleştirildiğini gösterir. "DM68" işaretlemesi, bir dişli pompa vasıtasıyla yağlama maddesine karşılık gelir.

Şeması motoblok "Cascade" ile redüktörler içerirFarklı işaretleme. Bu madde 04, baz vites kutusu ile işaretlenmişse. 02 İşaretleme kuvvetli bir indirgeyici bahseder ve 05 - takviyeli bir temel tür ile yüksek hız modu.

Tanımlama 06, tekerlek kilitlemesinin varlığını ve 07'yi daha basit bir güçlendirilmiş dişli kutusu hakkında gösterir.

Iş özellikleri

Sunulan özelliklerin ayırt edici özellikleriÜnite, gidondaki tüm kontrol sistemlerinin yeridir (vites kolu hariç). Bu, işlemi kolaylaştırır - işten ayrılmadan, kullanıcı ekipmanın işlevlerini yönetebilir.

Direksiyon kolonunun kendisi, sahibinin yüksekliğinin yüksekliği tarafından düzenlenir.

Cihazın ağırlık merkezi, herhangi bir çaba harcamadan kontrolü gerçekleştirecek kadar alçak konumdadır.

Ek parçalar sağlanmıştır, "Cascade" ünitesinin çok işlevli olmasını sağlayan cihazlar (motoblok). Talimat, bakir toprakları bile yetiştirmenin mümkün olduğunu söylüyor.

Bir troleyin varlığı, alet ve konteynerlerin iş sahasına taşınmasına izin verecektir.

Sunulan ekipmanın çalışması için ortaya konan modern gereksinimler tamamen karşılanmaktadır. ISO 9002 kalite sertifikası ile onaylanmıştır.

Motoblok hizmeti

Operasyonun verimliliğini ve güvenliğini düzenli ekipman bakımına izin verecek şekilde temin edin.

Bu tür çalışmalar, gerekirse, yağı değiştirir, motoru kontrol eder, kontrolü ayarlar, Kaskad motor bloğunun vites kutusunu günceller, vb.

Ünite yeniyse, içinde yuvarlanmalıdırTüm bileşenlerin birbirine bağlanmasını sağlamak için koruma modu. Bu, motor parçaları, diğer hareketli parçaların yanı sıra Kaskad motor bloğu, salmastra kutusu ve diğer elemanların dişli kutularının hızlı aşınmasını önleyecektir.

Motoblok çağlayanda yağ nedir

Ekipmanın ilk çalıştırılmasında, motorun karterindeki yağı doldurmak gerekir. Kaskad motor bloğunda kullanılan karışım, SAE sınıflandırmasına ve API'ye göre belirli bir viskoziteye sahip olmalıdır.

Yağlama, dört zamanlı benzinli motorlar için tasarlanmalıdır. Cascade motor ünitesinde ne tür bir yağ kullanılmalıdır, SunGarden ST, SG, SH, SJ, SL, SM'yi tavsiye eder ve önerir.

İlk değiştirme işlemi 2-5 saat sonra yapılmalıdır.

Motoblok ayarı

Üreticinin talimatlarına göre, ilk çalışma sezonunun bitiminden sonra ekipman ayarlanmalıdır.

Bu işlem yakıt sistemi, valfler ve karbüratör motor bloğu "Cascade" alanında gerçekleştirilir.Motoblock çağlayan yorumlar

Bu oldukça karmaşık bir süreçtir, bu nedenle ayarlama teknolojisini dikkatle incelemek gerekir.

Operasyonun ilk yılında, ekipman gerektirmezsistemde ek eylem ve müdahaleler yoktur. Fabrika parametreleri, "Cascade" motoblok olarak böyle bir agreganın mevsimi boyunca operasyonun stabilitesini sağlar. Müşteri geri bildirimi, 4 yıla kadar ek yapılandırma gerektirmeksizin, ekipmanın oldukça iyi kalitede olduğunu gösterir.

Ancak, arıza durumunda, motor kasasının "Cascade" motor devrinin kararsızlığı, karbüratör ayarlaması 2 yıl süren işlem için gereklidir.

Böyle bir prosedür uzun süre işlem yapılmadığında veya tersine hareketsizlikten sonra gerekli olacaktır.

Karbüratör ayar teknolojisi

Devam etmeden önce motoru ısıtın. Yavaş yavaş, karbüratör Kaskad motoblokta ayarlanır. Minimum ve maksimum gazın 2 vidası durağa vidalanır ve ardından bir buçuk tur gevşetilir.Karbüratörün motor bloğu kaskadında ayarlanması

Vites kolu minimum harekete ayarlanmış, ancak motor çalışmaya devam etmelidir.

Gaz kelebeği vidası rölantide minimum motor dönüşü döngüsüne ayarlanmalıdır.

Motor gürültü olmadan çalışıyor olmalı ve durur.

Vidaları kullanarak yakıt seviyesini ayarlayın,karbüratör motoblok "Cascade" içine gelen, zor olmayacaktır. Vidayı sıkmak yakıtı zenginleştirmeye yardımcı olur ve zayıflaması karışımdaki hava artışına neden olur.

Yakıt karbüratör motoblok "Cascade" seviyesinin ayarlanması düzenli olarak yapılmalıdır (iş mevsiminin sonunda veya başında).

Ayarlamanın özü

Motor devri küçük bir gaz vidası tarafından düzenlenirboşta. Bu maksimum hızı düzeltmenize izin verecektir. Aynı prensip, minimum değeri ayarlarken de geçerlidir. Bu, Kaskad motor bloğunun kapanma açısını değiştirerek yapılır.

"Gaz" moduna çevrilen vites kolu, motorun ideal vuruşunu ayarlamanıza izin verir. Vidanın maksimum devir sayısı 2,5'i geçmez.

Ayarın doğruluğunun bujinin görünümü ile kontrol edilmesi kolaydır. Yük modunda kısa bir süre çalıştıktan sonra, parçada karbon birikintileri veya yakıt izleri olmamalıdır.

Ancak, bu gibi istenmeyen olaylar sadece karbüratör karışımının ayarlanmasına bağlı değildir. Ateşleme veya soğutma sisteminin arızalanması bujilerde benzer oluşumlara neden olabilir.

Karbüratörün temizlenmesi

Yakıt karbüratöre yeterli miktarda verilmediğinde, ayarlama işlemi sırasında temizlenmesi gerekir.

"Cascade" motor bloğunun cihazı, hortumun giriş bağlantısından çıkarılmasını varsayar. K45 karbüratör için, sadece gazın deliğinden geçmesi için contaya bastırın.

Kaba filtrenin işlenmesi de gereklidir. Bunu yapmak için yakıt besleme musluğu çözülür ve tamamen sökülür. Tüm parçalar benzinle işlenir. Bundan sonra, tüm öğeler toplanır.

Karbüratörden gelen yakıt silindirlere girmezse, yakıt valfini gözden geçirmeniz gerekecektir. Bu fenomenin sebebi, memeler üzerinde kirlenmenin varlığı da olabilir.

Karbüratör tipi KMB-5

KMB-5 motoblock "Cascade" karbüratör ayarlamak için belirli bir teknoloji ayarlama var.Karbüratör motoblok kaskadın yakıt seviyesinin ayarlanması

Başlangıçta şamandıra boşluğundan gelen benzini yok eder. Yakıt besleme bağlantısından bir hava karışımı beslenir.

Karbüratör KMB-5 motoblock "Cascade" ayarlanmasıBu çalışma konumuna yüklenmesini gerektiriyor. onun hava trafiğini gönderirken engelsiz olmalıdır. parçaları açarken tasfiye tamamen durur.

Bu tür eylemlerin sapmalar olmadan gerçekleşmesi durumunda, karbüratörün çalışmasının düzenlendiği kabul edilir.

Karbüratör K-60

Karbüratörün ayarını, belirli model için üreticinin talimatlarına göre kesin olarak gerçekleştirin. Aksi takdirde, sadece ekipmanı parçalayabilirsiniz.

M-3 modelinde karbüratör K-60 kullanılmıştır. Gaz kelebeği, taban ile kanal arasındaki boşluk 2-2.5 mm genişlikte olacak şekilde monte edilmesini gerektirir. Motor bloğu "Cascade" olarak böyle bir agreganın nozulundan görülebilir. Karbüratörün ayarlanması, ayar vidasını sıkıştırmak ve 0,5-1 dönüşe çevirmek zorundadır.

Daha sonra motor 5 dakikadır. Isın ve ayar vidasını döndürerek, motor devrinde bir düşüş olmasını bekleyin. Bu en uygun pozisyon. Minimum hızda belirlemek için dönme hızı azaltılır ve vidayı düzgün bir şekilde çevirerek optimum pozisyonunu bulur.

Operasyon prensibini ve temel özellikleri bilmekünite, "Cascade" motoblok gibi bir teknikte işte verimli ve güvenli bir şekilde kullanılması mümkündür. Karbüratörün ayarlanması, üreticinin talimatlarına uygun olarak yapılmalıdır.

Ekipmanın bu bileşeninin çalışmasını yapılandırmaUzun süre hareketsizlik veya hareketsizlikten sonra motor hızının stabilitesini sağlayacaktır. Sunulan motoblokun uzun süre dayanması garantilidir ve yardımlarıyla gerçekleştirilen eylemler büyük bir fiziksel güç harcaması gerektirmeyecektir. Ünitenin düzgün bakımı ve ayarlanması, arazinin işlenmesi sırasında acil durumları bilmenize izin vermeyecektir.

Motoblock Cascade: karbüratörün ayarlanması. Cascade motor bloğunun cihazı ve teknik özellikleri 2019

Motoblock Cascade: karbüratörün ayarlanması. Cascade motor bloğunun cihazı ve teknik özellikleri 2019

Related news

 • Tek Yufka Böreği Tarifi Videosu
 • Arçelik’in akıllı ev asistanı, Google tarafından başarı hikayesi seçildi
 • Olağandışı Kore araba Kia-Opirus
 • Lezzetli Pratik Tarifler
 • Evde Kedi Beslemek

 • Motoblock Cascade: karbüratörün ayarlanması. Cascade motor bloğunun cihazı ve teknik özellikleri 3

  Motoblock Cascade: karbüratörün ayarlanması. Cascade motor bloğunun cihazı ve teknik özellikleri


  Motoblock Cascade: karbüratörün ayarlanması. Cascade motor bloğunun cihazı ve teknik özellikleri 84

  Motoblock Cascade: karbüratörün ayarlanması. Cascade motor bloğunun cihazı ve teknik özellikleri 3

  Motoblock Cascade: karbüratörün ayarlanması. Cascade motor bloğunun cihazı ve teknik özellikleri 88

  Motoblock Cascade: karbüratörün ayarlanması. Cascade motor bloğunun cihazı ve teknik özellikleri 5

  Motoblock Cascade: karbüratörün ayarlanması. Cascade motor bloğunun cihazı ve teknik özellikleri 18

  Motoblock Cascade: karbüratörün ayarlanması. Cascade motor bloğunun cihazı ve teknik özellikleri 53

  Motoblock Cascade: karbüratörün ayarlanması. Cascade motor bloğunun cihazı ve teknik özellikleri 4

  Motoblock Cascade: karbüratörün ayarlanması. Cascade motor bloğunun cihazı ve teknik özellikleri 61

  Motoblock Cascade: karbüratörün ayarlanması. Cascade motor bloğunun cihazı ve teknik özellikleri 86

  Motoblock Cascade: karbüratörün ayarlanması. Cascade motor bloğunun cihazı ve teknik özellikleri 72