Moskovadaki Selanik Dimitrinin Eli 2019

Moskovadaki Selanik Dimitrinin Eli 2019
23.08.2019

Moskovadaki Selanik Dimitrinin Eli 11

Moskova'daki Selanik Dimitri'nin Eli

Şubat ayında bu yıl önemli bir olay oldu.- Moskova'dan Yunanistan'dan Selanik Büyük Şehit Demetrius'un sağ eline teslim edildi. Venerasyonumuz Rusya'daki ilk Hıristiyanlığa kadar uzanıyor. Bu aziz, silahlı kuvvetlerin patronu olarak kabul edilir ve bu nedenle 70. Zafer yıllarında onun emanetlerinin gelmesi özel bir önem kazanır. Selanik'teki Demetrius'un Elçisi, Moskova'da ilk kez.

Çocukluk ve Selanik Dimitri gençliği

Selanik Demetrius'un Eli

Azizlerin hayatı onun doğumunu anlatır.III yüzyılda Selanik Yunan kenti. Şimdi bu şehir Selanik denir. Ayrıca, literatür sıklıkla Slav ismiyle - Selanik'le karşılaşır. Ondan bu kutsal - Solunsky denir. Roman Proconsul'un ailesinde, gizli bir Hıristiyan olarak doğdu. Evindeki kilisede çocuk vaftiz edildi. Büyüdüğünde, dindar ebeveynler onu inanç hakikatlerine yönlendirdi. Ancak, Roma makamları Hıristiyanlara karşı zulmü yoğunlaştırdığından, Mesih'in öğretisine olan bağlılığımızı gizlemek zorunda kaldık.

Babam vefat ettiğinde, Dimitry çoktaneğitimli, akıllı ve asil kökenli olduğu için babasının görevini almıştır. Yeni görevleri Selanik askeri garnizonuna komuta etmek ve Hıristiyanlığı ortadan kaldırmaktan oluşuyordu. Selanik Yarımadasına bolca göç eden barbarlar, kentin ana tehdidini temsil ediyordu. İlginç bir ayrıntı - barbarlar arasında en çok atalarımız olan Slavlardı.

Yahudi olmayanlar arasında vaaz faaliyetleri

Yeni atanan proconsul ilerlediğindeonun görevleri, imparatorun emri vardı - acımasızca tüm Hıristiyanları yürütmek. Ancak Demetrius kendisi Mesih'i itiraf etti ve kardeşleri inanca açık bir şekilde vaaz etmekle itham etmek yerine birçok insana gerçek inanca döndü. Dimitri'nin faaliyetleri hakkında bilgilendirildiği zaman imparatorun gazabını hayal etmek zor.

Selanik'teki Büyük Şehit Demetrius'un Eli

Bu süre zarfında imparator bir askeri kampanya başlattıKaradeniz sahili ve Roma'ya döndü. Ordunun rotasını, Selanik'i ziyaret edip mürtedlerle ve tüm Hıristiyanlarla birlikte olacak şekilde değiştirdi. Ordunun yaklaşımı haberi isyankar proconsul'e ulaştı ve o, merhamet olmayacağını bilerek, ölümü yeterince kabul etmek için hazırlık yapmaya başladı. Aziz Demetrius, tüm mallarının satılmasını emretti ve para yerlilere dağıtıldı. Bundan sonra, bir hızlı empoze ettikten sonra, Tanrı'ya ruhsal gücünü güçlendirmesini istediği dualara verdi.

Azizlerin hayatının sonu

Şehre vardıktan hemen sonra, imparator talep ettiKendisine Demetrius, kendisinden bir mazeret duymayı bekler, ancak cesaretle Hıristiyan inancına bağlılığını ilan etti. Pagan imparatoru hapsedilmesini emretti. O gece, zindanda melek, onu güçlendirmek ve rahatlatmak için Aziz Dimitri'ye geldi. Sabah, imparator tarafından gönderilen askerler ortaya çıktı ve azizlerin cesedini mızraklarla deldi.

Lupp adlı sadık hizmetçisi bir havlu topladıkan, öldürülen yüzüğün parmağını çıkardı, ki bu iktidarın bir işareti olarak görev yaptı ve kanla serpiştirildi. Büyük Şehit'in kanı olan halka ve her şey mucizevi bir güç kazandı. Onlar Lupp hasta ve işlenmiş mucizeleri iyileştirdi. Ama yakın zamanda yakalandı ve ölüme yollandı.

Kalıntıları bulma

Moskova'daki Selanik Dimitri'nin Eli

Bir azizin kalıntılarını bulma hikayesi ilginçtir. Aslen Yunanistan'daydılar, ancak Haçlı seferleri sırasında kaçırıldı ve İtalya'ya götürüldü. Birkaç yüzyıl boyunca, onlar hakkında bilinen hiçbir şey yoktu. Ve şimdi, 1978'de, bir İtalyan kentinde tapınağın kazıları sırasında arkeologlar tarafından keşfedildiler. Bu keşif, tüm Hıristiyan dünyasını şok etti. Kalıntılar Yunanistan'a döndü ve şimdi Selanik Büyük Şehit Demetrius'un sağ eli Panagia Dovra manastırında tutuluyor. Oradan Moskova'ya götürüldü.

Moskova topraklarında bir azizin kalıntıları

Demet, Demetrius'un sağ elidir.Solunsky, Yunan din adamları heyeti tarafından Moskova'ya getirildi. Heyetin başkanı Metropolitan Panteleimon (Kalpakidis) idi. Bu türbe ülkemizde ilk kez değil. Önceki yıllarda St. Petersburg, Dimitrova ve Lugansk'ı ziyaret etti. Ve sonunda, Selanik'teki Dimitri'nin sağ kolu Moskova'da. Bunun için sıra oldukça anlaşılabilir, çünkü halkımıza barışı ve refahı sağlama konusunda türbeden önce dua etmek için eşsiz bir durum. Bu özellikle çalkantılı zamanlarda geçerlidir. Hikayeyi hatırlarsanız, o zaman çok sık Tanrı'nın azizlerine hitap edilen dualar kaydedilir.

Başkentimizde, üzerindeDemetrius sağ el, Yeni Kurtarıcı Manastırı Bishop Savva Diriliş valisi araya geldi. Aziz Demetrios karşılama arasında, daha sonra Babavatan savunucularına azizi olduğundan onlar gazi, savaş arkasında duman ve Silahlı Kuvvetler saflarına katılmak henüz genç Harbiyeliler, idi.

Yunan heyetinin Moskova ile tanışması

Selanik'teki Demetrius'un Elçisi

Teslim edilen Yunan heyetiMoskova, Solunsky'nin Dimitri'nin sağ eli, başkentimizin birçok manastırını ziyaret etti. Onlar için, Pokrovsky, Don ve Danilov manastırlarında saklanan kutsal azizlerin kalıntılarına katılma fırsatıydı. Birçoğu ilk defa Moskova’daydı. Yunan din adamlarının temsilcileri, Rus halkının dindarlığı ve bu kalıntılara duyduğu saygılı tavırla takdir edildi. Solunsky Dimitri'nin eli kışın Moskova'ya geldi ve ona boyun eğmek için donta büyük bir kuyruğu savunmak gerekiyordu. Ancak soğuk hacıları durdurmadı. İlk günde yaklaşık altı bin kişi kutsal emanetlere geldi. Buna ek olarak, Athonite manastırının Moskova usulü temsilcileri geldi. Selanik Dimitri'nin eli Novospassky Manastırında sergilendi.

Selanik'te, bir manastırda, bununRusya'da paha biçilmez kalıntı, çan sesleri çalınır. Bu, Rum Ortodoks Kilisesi'nin 2013'te Yunanistan'daki Kutsal Ortodoks Kilisesi'ne yaptığı resmi ziyaret sırasında Rus Ortodoks Kilisesi'nin bir armağanıdır. Bu nedenle, Yunan kilisesinin yanıt hediyesi, Moskova'daki Selanik Demetrius'un sağ eliydi. Önünüzdeki türbenin fotoğrafları.

Moskova'daki Selanikli Demetrius'un Eli

Çanlar Tutaev fabrikasında atıldı. Konuklarını Yunanistan'dan gelen konuklarını ağırlayan Novospassky Manastırı'nın ünlü Romanov zilinin aynı ustalar tarafından yapıldığı unutulmamalıdır. Moskova'da Selanik'in Dimitri'sinin kabzası 18 Şubat'a kadar kaldı ve daha sonra gemide bulunan büyük bir tapınak olan uçak Yunanistan'a gidiyordu.

Moskovadaki Selanik Dimitrinin Eli 2019

Moskovadaki Selanik Dimitrinin Eli 2019

Related news

 • Uçaklar Filminin Karakterleri Adidas Ürünlerinde
 • Tolga Zengin: Bir gün bile sırtımdaki formanın kutsallığına ihanet etmedim
 • Asya. Isminin anlamı sana anlatacak
 • Damat Ayakkabı Modelleri 2019
 • Paraguay da İsrail Büyükelçiliğini Kudüse taşıyacak

 • Moskovadaki Selanik Dimitrinin Eli 35

  Moskovadaki Selanik Dimitrinin Eli


  Moskovadaki Selanik Dimitrinin Eli 71

  Moskovadaki Selanik Dimitrinin Eli 63

  Moskovadaki Selanik Dimitrinin Eli 59

  Moskovadaki Selanik Dimitrinin Eli 80

  Moskovadaki Selanik Dimitrinin Eli 90

  Moskovadaki Selanik Dimitrinin Eli 47

  Moskovadaki Selanik Dimitrinin Eli 31

  Moskovadaki Selanik Dimitrinin Eli 74

  Moskovadaki Selanik Dimitrinin Eli 97

  Moskovadaki Selanik Dimitrinin Eli 36