Moskovada Zachatyevsky Manastırı: adres, manastıra nasıl gidilir 2019

Moskovada Zachatyevsky Manastırı: adres, manastıra nasıl gidilir 2019

Moskovada Zachatyevsky Manastırı: adres, manastıra nasıl gidilir 54 15.02.2019, 04:56

Moskova'da Zachatyevsky Manastırı: adres, manastıra nasıl gidilir?

Moskova'da Zachatievsky Manastırı, adresiBaşkentin her ikametgahı tarafından bilinen bu, başkentteki ilk ve dolayısıyla en yaşlı kadın manastırdır. Kuruluş tarihini tam olarak biliyoruz - 1360 yıl. Ancak, bu zamana kadar hiçbir kadın manastırı olmadığını düşünmeyin. Bu arada, ilk kadın manastırın kurucusu, Bilge Prensi Yaroslav'dur. Ve belki, belki de en ünlü rahibe - torunu Prenses Anna ya da daha sonra arandığı gibi Yanka. O günlerde, kadın manastırlarının özerkliği yoktu ve erkek manastırlarının ayrılmaz bir parçasıydı.

Kadın manastırlarının kökeni hakkında

Kilisede manastırlar antik çağlardan beri veRusya, Hıristiyanlığın kabulüyle bize geldi. Aslen erkek manastırları gelişti. Kadınlar biraz sonra ortaya çıktı. Moskova Büyükşehir Alexy, kız kardeşlerinin isteği üzerine, bağımsız ve bağımsız bir kadın manastırı organize etmeleri için onları kutsadı. Kız kardeşlerden biri bu manastırın ilk abbisi oldu. O andan beri, erkek ve kadın manastırları her zaman birbirinden ayrı olarak var olmuştur.

Zachatievsky Manastırı Moskova'da yer almaktadır. Manastırın adresi 2. Zachatievsky şeridi, 2. Bu, başkentin merkezidir. Bu sadece Moskova'daki ilk kadın manastır değil, aynı zamanda başkentin yükselen kadın manastırları için bir model.Moskova adresinde Zachatyevsky Manastırı

Juliania ve Eupraxia Zachatievsky

Rahipler Juliana ve Evpraxia Zachatievsky -bu isimler Büyük 14. yüzyılın uzak geçmişten bize geldi. asalet ve zenginlik rağmen, memurlar ve serf çok sayıda varlığı, veliler sevgi ve Hıristiyan erdemleri kız kadar getirdi - insanlara saygı, büyüklere saygı. Kişisel çalışma tabii ki, Ortodoksluk onlar için sadece atalarının bir inanç ve bütün varlık olarak geleceğin kutsal kadınların yaşamın temeli olduğunu ve. Onlar yaşamış ve Ortodoks inanç nefes aldı. Onların alçakgönüllüleri ve sadakaları iyi biliniyordu. soylu ailelerin genç erkeklerin birçoğu eşine yapmalarını istedim, ama yine de ergenlikte kızlar manastırı terk edip manastır yemini etmek kesin bir kararı aldı.

Onun rahibe, ikametgahını ayırmak istediAziz Alexis - Tanrı, göksel patron adamı. mübarek Moskova Büyükşehir inşaat manastır için kendi kardeşlerinden hayırsever neden ve hatta tahsis arazidir. Ve burada, ormanlar ve su çayırlar, Conception Manastırı Moskova'da inşa ederken işgal kara küçük bir arsa üzerinde, adres olan artık sermayenin her ikamet bilinmektedir.

Manastır inşaatı

1360 yılında Moskova aziz inşa ettiMonk Alexii'nin onuruna küçük bir ahşap kilise kendi pahasına. Kilisenin yakınında Metropolitan, manastır hücrelerini ve gerekli manastır binalarını düzenledi. Ayrıca bir manastır mezarlığı vardı. Ve bütün bunlar ortak bir ahşap çitle çevriliydi. Zachatievsky Manastırı, Moskova'da zaten adresinizi bildiğiniz şekilde kuruldu. Çok sıkı bir tüzüğü olan ilk kadın yurdu manastırı oldu. Radonezh Aziz Sergius manastırının örneğini takip ederek, tevazu ve itaat vaaz ettiler.Zachatievsky Yolu

Yavaş yavaş manastır ekonomisi de büyüdü,Tüm sınıfların insanlarından kutsal mesken lehine artan bağışlar. Böylece, çok sayıda dul ve yetime sahip kadın manastırının ekonomik bağımsızlığı güçlendirildi. Manastır da ünlü oldu. Şu anda, manastır istasyonu "Park Kultury" nin yanında yer almaktadır ve şehrin haritası üzerinde bulmak kolaydır.

Prenses Evdokia Moskova'nın himayesi

Kız kardeşler kız kardeşlere çok yakındıPrenses Evdokia Moskova, Prens Dmitry Donskoy'nin karısı. Büyük öfkeli dindar ailenin hayatında ana rol olmasa da, büyük bir rol oynamıştı. Evliliğini düzenleyen ve daha sonra gençleri gözetleyen kişi buydu. Büyük yaşlı adamı onurlandıran Prenses Evdokia, manastırı korumuş, kutsal simgeleri feda ederek cömert katkılarda bulunmuştur. 3 Mayıs gecesi, 1393'ün eski tarzına göre, neşeli Paskalya şarkıları, zalimin başının ölümüne sebep olan zil üçlü bir darbeyle kesildi. Bir yıl sonra dindar kız kardeşine yerleşti. Ama onların ölümüyle, manastırın manevi hayatı solmadı. Manastırın köylüleri, iş ve merhamet ile bir araya getirildiğinde aynı katı asetik hayatı gerçekleştirdiler. Bir başka yüz yıl boyunca manastır, Rus topluluğunun manastırına layık bir örnekti.Moskova'da Zachatievsky Manastırı'na nasıl gidilir?

Moskova'da ateş

16. yüzyılın ortalarında, sermaye korkunç bir şekilde acı çektiZachatievsky Manastırı da dahil olmak üzere birçok yapıyı tahrip eden bir yangın. Korkunç John'un onu yok ettiği için çok zarar gördü. Yeni yer Kremlin'e daha yakın belirlendi. Ancak, birçok rahibe küllerde yaşamaya devam etti. Yerlerinin yeniden doğacağından emindiler. Dualar duyuldu ve manastır yeniden inşa edildi. Bu, Prens Fedor Ioannovich Godunov'a bağlıydı.M "Kültür Parkı"

Manastırın restorasyonu

O zamandan beri restore edilmiş manastır oldubasitçe Conception olarak anılacaktır ve muhterem kardeşler gömüldüğü yer küçük bir şapel inşa etti. 18. yüzyılın ortalarında, onlar daha sonra Meryem Ana Doğuşu Katedrali katıldı ve Kazan Our Lady onuruna kutsandı Meryem Ana onuruna bir tapınak inşa etti.

Sovyet yılları

1918'de, Sovyet makamlarıkilise toprakları ve mülklerinin millileştirilmesi. Kilise değerlerine el konuldu. Manastırın tapınaklarını ve Tanrı dostu kurumlarını korumak için, Ana Üstün Meryem, Rus Tikhon'un en kutsal Patrikinin himayesi altında Cennetin Kraliçesi adına bir kardeşlik kurdu. Manastırın kapanmasından sonra, sahne için Sibirya'ya birçok rahibe gönderildi. Bazıları ikamet etmeden basitçe tahliye edildi.

1990'larda manastır yeniden canlandırıldı. Moskova'daki Conception Manastırı'nın türbeleri geri dönmeye başladılar. Haziran 2008'de, Juliana ve Eupraxia'nın kız kardeşlerinin genel kilise açılımı hakkında bir karar alınmıştır. Manastırın restorasyonu çalışmaları bugün devam ediyor. İlahi hizmetler, yeniden inşa edilmiş katedral kilisesinde düzenlenir ve namazlar, Rahiplerin kız kardeşlerine günlük olarak dua edilir.Moskova'daki Manastır Manastırı Türbeleri

Moskova'da Zachatievsky Manastırı'na nasıl gidilir?

Zachatievsky Manastırı için iyi bilinen bir yerfarklı şehirlerden hacılar ve turistler. Buraya dua etmek için gelirler, Rahipler Juliana ve Eupraxia'dan yardım isteyin, tapınak lehine bir bağış yapın. Zachatievsky şerit, Moskova'nın merkezi caddesidir. Rahmetlerin bulunduğu yer burasıdır. İnsanları ve sadece turistleri dönüştüren ve inanan burası. Başkentte bir manastır bulmak çok kolay - caddede yürümek "Park Kultury" istasyonunda inmek için. Ostozhenka, Kurtarıcı İsa Katedrali'ne doğru ve sağa dönün. Sokağın sonunda manastırın kendisini göreceksiniz.

Moskovada Zachatyevsky Manastırı: adres, manastıra nasıl gidilir 2019

Moskovada Zachatyevsky Manastırı: adres, manastıra nasıl gidilir 2019

Related news

 • Moskova - Barnaul: Zaman farkı, oraya nasıl gidilir ve ne görecek
 • Bir bebeğin kız veya erkek olması neye bağlıdır
 • Komedi Kulübü Şarküteri Tashın eski sunucusu: biyografi, kariyer ve kişisel yaşam
 • Burgulu Kız Çocuk Şapka Yapımı
 • Pizza Yapılışı Video
 • Tam Liste: İşte 27. Dönemde Meclise Giren 600 Milletvekili

 • Moskovada Zachatyevsky Manastırı: adres, manastıra nasıl gidilir 91

  Moskovada Zachatyevsky Manastırı: adres, manastıra nasıl gidilir


  Moskovada Zachatyevsky Manastırı: adres, manastıra nasıl gidilir 25

  Moskovada Zachatyevsky Manastırı: adres, manastıra nasıl gidilir 75

  Moskovada Zachatyevsky Manastırı: adres, manastıra nasıl gidilir 2

  Moskovada Zachatyevsky Manastırı: adres, manastıra nasıl gidilir 17

  Moskovada Zachatyevsky Manastırı: adres, manastıra nasıl gidilir 67

  Moskovada Zachatyevsky Manastırı: adres, manastıra nasıl gidilir 58

  Moskovada Zachatyevsky Manastırı: adres, manastıra nasıl gidilir 60

  Moskovada Zachatyevsky Manastırı: adres, manastıra nasıl gidilir 74

  Moskovada Zachatyevsky Manastırı: adres, manastıra nasıl gidilir 25

  Moskovada Zachatyevsky Manastırı: adres, manastıra nasıl gidilir 21

  Moskovada Zachatyevsky Manastırı: adres, manastıra nasıl gidilir 65

  Moskovada Zachatyevsky Manastırı: adres, manastıra nasıl gidilir 2

  Moskovada Zachatyevsky Manastırı: adres, manastıra nasıl gidilir 98