Moskovada turba bataklıkları yakılıyor. Turp ağacı neden yanmaktadır 31 16.02.2019, 20:19

Moskova'da turba bataklıkları yakılıyor. Turp ağacı neden yanmaktadır?

Son zamanlarda, belirli koşullar nedeniyle,Yaz mevsimindeki özellikler, bataklıklar aydınlandığında, Rusya'nın orta bölgesindeki bölgede sık sık kritik bir yangın durumu vardır. En önemlisi, Moskova'da yanı sıra yoğun duman (sis) ile kaplı olan diğer şehirlerde yanan turba bataklıklarını da gözlemliyor.yanan turba bataklıkları

Bataklıkların kullanımı

Turba toprakları, gezegenin sakinler için çok faydalı eylemler sağlar:

 • hava dalgalanmalarını kolaylaştırmak;
 • nehirleri su ile taşır, kar yağarak aşırı nemi alır ve taşkınları azaltır;
 • Kuraklıkta dahi, çevredeki topraklarda sabit bir yeraltı suyu seviyesini korumak;
 • insanlığa oyun, çilek ve mantar hediyesi olarak sunuluyor;
 • Çeşitli hayvan ve bitki türleri için barınak ve yemek sağlayın.

Ayrı bitki türleri vardır ki bunlar,Nemli bir ortamda olmak, diğerleri gibi parçalanma. Kesinlikle benzersiz bir materyal olan, turba diye adlandırılan bir tur oluşturan ayrılmaz bir kütle halinde sıkıştırılırlar. Sünger gibi, sadece sıvılar daha fazlasını absorbe edebilir!turba bataklarının yakıcı olduğu yer

Turp ağacı neden yanmaktadır?

Marsh yangınları genellikle ihlal olarak değerlendirilir"ateşle oynamak" güvenlik kuralları. Buna ek olarak, aşırı yüksek sıcaklıklardan (40-45 derecenin üstünde) veya zemin kapağında yıldırım çarpması durumunda yanıp sönme meydana gelebilir. Ayrıca, otlak, orman ve dağ yangınları turba ateşine dönüşebilir. Alevleri çeşitli ağaçların veya çalıların köklerinin bulunduğu bataklık hammaddelerinin derinliklerine geçer. Organik kalıntıların zemin zaten topladığı bol ve ısı derin batak katmanına girince kural olarak, bu sadece yaz aylarında görülebilir, turba yakıyorum.

Turba yangınları hakkında bilmeniz gerekenler

Duman, turba yakmanın bir sonucudur;, ince bölünmüş yoğun maddeden (hacmi 20 ila 400 mikron arası), gazlardan ve buhardan oluşan karışımı olan, ayrılmaz kaynaklardan gelen yanıp sönen ürünlerin sıradan açık gri ve güzel kokulu bir karışımıdır.turba börekleri yanıyor mu?

Bu bağlamda, bataklıklar aydınlandığında,sadece karbon monoksit değil aynı zamanda azot ve oksijen kısmı, karbon, hidrojen, kurumlar ve diğer ilgili bileşikler içeren katı karışımları da içeren bir bütün "yanma" etkisi oluşur. Vücudunu tüm bu yıkıcı yanma sonuçlarına karşı korumak ve turba bataklıklarının yaktığı yerlerden uzak durmak gerektiğini düşünüyoruz.

Böyle yanma sürecinde, duman yükselir. Yanma sonuçlarının yükselebileceği nokta 2 m'den birkaç yüze kadar değişebilir. Bütün bunlar, havanın iç tabakalarının (yerin ve atmosferin sıcaklığı, günün saati, rüzgar hızı ve diğer pek çok faktör) durumundan kaynaklanmaktadır. Bazıları, dumandan kaçmak için turba bataklıklarını yakarken evin çatısına çıkmak istenmemekle birlikte diğerleri üst katlarda kontaminasyon koşullarının özellikle akşamları ve geceleri hafif rüzgarlarla daha düşük olduğunu düşündüğünü savunuyor.

Yanan bataklıkların insan vücudundaki etkileri

Hangi yöntemle sonuçların gerçekleştirilmesi çok önemlidirturba ve orman yangınlarının yakılması insan vücudunu etkiler. Kurumuş turba bataklıkları salgılayan kurum kuruması, tıbbi bandajla kolaylıkla üstesinden gelinebilir. Akciğerleri ve bronşları kurtaracaktır.turba sandıkları neden yanmaktadır

Larenks perforasyonunu önlemek için, hafif bir alkalin karışımı ile (örneğin% 5 soda çözeltisi) durulayın, banyolarda ıslak temizlik yapmak veya hijyenik bir duş almak için yeterli olacaktır.

Gazlı bez maskesi en iyi koruma değildir

Eklemlere direnmek çok daha zordurkarbon ve diğer ilgili gazlar. Tıbbi ya da pamuklu gazlı bezlerin onu kurtarmadığının bilinmesi gerekir; aksine solunum direncine ve akciğerlerdeki gaz değişimini azalttığı için kişinin durumunu kötüleştirir.

Bu bakımdan, bir kişi bağımsız olarakYanarken turba bataklıkları oluştuğunda kendinize göre hareket sırasını seçin. Kentsel ulaşımda, sokakta, odada ve maske giymek için ne kadar zaman olmalıdır? Burada asıl kriter organizmanın (sağlıklı veya hasta, yaşlı veya genç) ve refahın (baş ağrısı, güç kaybı, zayıflık) devletidir.

Bugüne kadar, hiçbir veri yokİnsan vücudunda dumanın (dumanın) olumsuz etkisi ve kronik rahatsızlıkların oluşumu. Yaz sıcağı sonucunda genel sağlığın bozulmasıyla ilgili bazı hikayeler duyulabilir. Ve yanan turba bataklıkları da sebebi.Moskova'da yanan turba bataklıkları

Torf yangınlarında kendinizi dumandan nasıl korursunuz

Bu tür felaketleri korumaya yönelik bazı yöntemler var.

 1. Mümkünse, bir süre bir sigara içilmelidir.
 2. Özellikle sabahın erken saatlerinde havada olmak mümkün olduğunca az. Bu dönemde atmosferdeki zehirli maddelerin birikimi en fazladır. Ayrıca sabah koşmamalısın.
 3. Ekşi süt ürünleri, alkali ve tuzlu su tüketmek daha iyidir, ancak karbonatlı tatlı değildir.
 4. Multivitaminleri almak önemlidir (kontrendikasyon yoksa).
 5. Torf bataklıkları yanarken güçlü yanma kokusu yayar.ıslak bir bezi (gazlı bez, levha) örten koruyucu örtüler, kapılar ve pencereler giymesi tavsiye edilir. Özellikle, bu yaşlılar ve alerjiler, kardiyovasküler hastalıklar, diyabet, kronik akciğer hastalıkları muzdarip olanlar için geçerlidir.
 6. Odalarda en az günde bir kez ıslak temizlik yapılması gerekmektedir.
 7. Günde 2-3 kez duş alın.
 8. Boğaz ve burnu tuzlu su veya deniz suyuyla iyice yıkayın.
 9. Gıdada, maksimum miktarda mineral ile sebze ve meyveleri tercih edin.
 10. Alkol içmeyin, sigara içmeyi sınırlayın. Tüm bunlar solunum sisteminin kronik ve ciddi hastalıklarının oluşmasına neden olur.
 11. Öksürük ve nefes darlığı bulunursa, bir doktora görünmelisiniz.
 12. Klimanın veya hava temizleyicinin çalıştığı odalarda olmak daha fazladır.
 13. Orman parkı alanında olabildiğince sık yürüyün.

Diğer bölgelerde veya ülkelerde turbalık yanıyor mu? Bu, bataklıkların bulunduğu bölgelerde yaşayan sakinler tarafından bilinir.Related news

 • Keçeden Tavşanlı Kalemlik Yapımı
 • Sade Muhallebi Tarifi Videosu
 • Rüyada Kaktüs Dikeni Ve Çiçeği Görmek Ne Demek
 • Süveter: hangi yaştan eğitime başlayabilirsin
 • İsmail Beşikçi
 • 2013 Yepyeni Bayan Bluz Modelleri Ve Örnekleri

 • Moskovada turba bataklıkları yakılıyor. Turp ağacı neden yanmaktadır 78

  Moskovada turba bataklıkları yakılıyor. Turp ağacı neden yanmaktadır


  Moskovada turba bataklıkları yakılıyor. Turp ağacı neden yanmaktadır 35

  Moskovada turba bataklıkları yakılıyor. Turp ağacı neden yanmaktadır 83

  Moskovada turba bataklıkları yakılıyor. Turp ağacı neden yanmaktadır 51

  Moskovada turba bataklıkları yakılıyor. Turp ağacı neden yanmaktadır 5

  Moskovada turba bataklıkları yakılıyor. Turp ağacı neden yanmaktadır 35

  Moskovada turba bataklıkları yakılıyor. Turp ağacı neden yanmaktadır 79

  Moskovada turba bataklıkları yakılıyor. Turp ağacı neden yanmaktadır 40

  Moskovada turba bataklıkları yakılıyor. Turp ağacı neden yanmaktadır 50

  Moskovada turba bataklıkları yakılıyor. Turp ağacı neden yanmaktadır 27

  Moskovada turba bataklıkları yakılıyor. Turp ağacı neden yanmaktadır 65