Moskova ve Ekaterinburgdaki en büyük tıp müzeleriMoskova ve Ekaterinburgdaki en büyük tıp müzeleri

23.05.2019

Moskova ve Ekaterinburgdaki en büyük tıp müzeleri 54

Moskova ve Ekaterinburg'daki en büyük tıp müzeleri

Medikal dahil olmayan herkesMesleği, gizemli ve korkunç aletlerin cerrahi pansumanın içinde steril bir çarşafın altında ne olduğunu veya lambaların parlak ışığı altında ameliyathanede neler olup bittiğini öğrenmek merak uyandırıyor. Tabii ki, tıp müzesi gizlilik perdesini biraz açar, ancak ana sergiler, tıp geliştirme, büyük doktorların başarıları, meslekleri ve kitapları, fotoğrafları ve portreleri, ödüller tarihini gösterir.tıp müzesi

tanım

Rusya'ya şu ana kadar bir şehirde değilbağımsız bir kurum olarak bir tıp müzesi var. Hepsi üniversiteler, akademiler, tıbbi bilimsel topluluklar veya hastanelerdeki ek kurumlardır. İçerik oluşturucuların yanı sıra kılavuzlar, gözetmenler, yukarıda belirtilen kurumların çalışanları, yani doktorlar, hemşireler, araştırmacılar.

Çoğu tıp müzelerine girmek imkansızdır.Çalışmanın yürütülmesinde çalışanlarla yönetim ve ön düzenlemelerin çıktılarına ihtiyaç var. Çoğu zaman bu tür müze ziyaretçileri yerel ve misafir tıp öğrencileri, Rus şehirlerinden doktorlar ve yabancı meslektaşlarıdır.

Rusya'da Tıp Müzeleri: Yaratılış tarihi

Sahaf koleksiyonlar, 17. yüzyılın sonlarında, daha çok manastırların yalnızca ruhun değil, aynı zamanda vücudun ve eczanelerin de tedavi edildiği manastırlarda ortaya çıkmıştı.

Tıp müzesinin kurucusu Peter I idi.çabaları 1719 yılında ünlü Kunstkamera'nın bilincinde ve hala St. Petersburg'da çalışıyordu. Belki de, yönetici bu türden bir kurumun kurulmasını başlattığı tek durum budur. Çoğu zaman, medikal müze yaratıcıları bilimsel topluluklar, bilim adamları ve doktorların üyeleridir. Kunstkamera, herkesin alabileceği birkaç tıp müzesinden biridir.

XIX yüzyılın sonunda çeşitli müzeler açıldı.Tıp üniversitelerinin bölümlerinde: Pirogov Anıt Müzesi, Rus Halk Sağlığı Koruma Derneği Müzesi, vb. 20. yüzyılın başlarında, Moskova Sosyal Hijyen Müzesi, Sovyet iktidarının kurulduğu yıllarda çalışmalarına başladı. Moskova ve diğer şehirlerdeki tıp müzelerinin sergileri (Kiev, St. Petersburg, Yekaterinburg, Kazan, Novorossiysk) anma ve tarihi alandan sanayiye kadar uzanmaktadır. Örneğin, bir diş hekimliği ya da ameliyat müzesi.Adli Tıp Müzesi

Rusya'daki en büyük tıp müzeleri

Moskova'daki Uygulamalı Tıp Müzesi, bu müzelerin sadece Rusya'da değil, Batılı ülkelerde de ilk büyük bölümünü oluşturuyordu. 1913 yılında Profesör Saveliev liderliğinde kuruldu.

Sergilerin en önemli koleksiyonuen eski eğitim kurumlarından biri olan tıp tarihinin müzesinde - Üniversite. Moskova'da "Frunzenskaya" metro istasyonunun yanında bulunan Sechenov. 1941-1945 askeri alan tıbbına adanmış birçok sergi var, ahşap ve porselenden modern olanlara kadar olan cerrahi aletlerin "evrimi". Çok sayıda görsel yardım, büyük Rus doktorların (Sechenov, Pirogov, Pavlov ve hatta Chekhov'un kısa bir medikal kariyeri vardı) ödülleri var.

Adli Tıp Müzesi MechnikovPetersburg hep sadece tıp kurumlarının öğrencileri, aynı zamanda diğer mesleklerin insanlara büyük ilgi topladı. 2000 yılına kadar, öğrenciler 6 yıl okuyan adli için görsel yardımcılarla sadece sandalye vardı. Sonra üniversite yönetimi randevu ile turist organize gruplar ziyaret edilebilir bir müze açmak için. En kötü parçalar en ormanda kendini astı mumya kız hatırlandığı ki, insan mumya masada oturan alkol bağımlılığı muzdarip kafatası travması, hasta insan organlarının, hafif siyah sigara içen ve formalin ile bankalarda gelişimsel anomalilerin çeşitli.

Moskova'da Tıp Müzeleri

Başkentte kolejlere, enstitülere, üniversitelere ve hastanelere bağlı yaklaşık 10 müze müzesi bulunmaktadır.

Moskova Tıp Tarihi MüzesiDevlet Medikal ve Diş Üniversitesi 1926 yılında kurulmuş ve esas olarak çekirdek sektörüne ayrılmıştır. Burada 100 yıldan eski olan aristokratik soyluların, diş makinelerinin tedavisi için şık diş sandalyeleri var.Moskova'da Tıp Müzesi

Bilimsel olarak Kalp ve Damar Cerrahisi MüzesiOnları ortala. Bakuleva çeşitli kalp kapakçıklarını göstermektedir, burada 20. yüzyılın ortalarında, kan dolaşımı ve anestezi cihazları yeniden yapılandırılmıştır. Personel, bir kişinin kardiyovasküler sistem alanındaki erken sunumları hakkında çok bilgilendirici geziler düzenlemektedir.

Ameliyat tarihinin müzesinde. Vishnevsky, ünlü cerrah Pirogov biyografisini bulmak onun harfleri ve ödüllendirici yanı sıra doktorlar neredeyse "kör" ve "dokunmatik" yürürlükten kalktığı hangi yoluyla insan anatomisinin ilk topografik atlas görebilirsiniz.

Ekaterinburg Tıp Müzesi

Sergi koleksiyonu 80'lerin başında açıldı. Sverdlovsk Bölge Klinik Hastanesi No.1'de XX yüzyıl ve 70.000'den fazla sergiye sahiptir.Ekaterinburg Tıp Müzesi

Birçok depolama birimi etkinliklerle ilişkilendirilirünlü Ural doktorları Sheffer, Lida ve Kushelevsky: burada kişisel eşya ve ödüller, notlar ve yemek tarifleri. Müslüman tıp dahil olmak üzere diğer sergiler halk hekimliğine aittir, ayrıca eski mikroskoplar, göz doktorları, diş hekimleri ve jinekologlar da vardır. Müze, tıpla ilgilenen herkes için ücretsiz bir girişe sahiptir. Yönetim ile önceden arayabilir ve çalışanların koleksiyonlarıyla ilgili eğlenceli ve bilgilendirici hikayeler sunabilecekleri bir gezi düzenleyebilirsiniz.

Tıp müzelerinin toplum hayatındaki rolü

İlk olarak, bu tür müzeler için tasarlanmıştırBir doktorun mesleğini alan öğrenciler veya ileride hayatlarını tıpla bağlamak isteyen lise öğrencileri için. Örneğin Yekaterinburg Tıp Tarihi Müzesi tüm ziyaretçilere açıktır. Ancak, personel sıradan insanların bazı sergiler ürpertici görünüyor, bu yüzden onların meraklarını tatmin etmek için müzeye sadece bir gezi ihtiyacı var. Aynı tıp üniversitelerinin öğrencileri, gelecekteki iş için en fazla faydayı sağlamak için sergiyi birkaç kez ziyaret ederler.

Bu sergiler sayesindeDevasa bilgi ve hümanizme dayanan tıp çalışanlarının büyük işlerini tam olarak anlar. Askeri alan tıbbının müze öğeleri, doktorların ve kız kardeşlerin sağlıksız koşullar ve sınırsız sayıda düşman saldırısı tehdidi altında tıbbi bir durum oluşturmasının ne kadar zor olduğunu göstermektedir.Tıp Ekaterinburg Tarihi Müzesi

Adli tıbbın sergileri insanları bir kez daha hayatlarının yollarını düşünür, kötü alışkanlıklara karşı tavrını gözden geçirir, bizi çevreleyen tüm güzel şeyleri takdir eder ve sever.

Moskova ve Ekaterinburgdaki en büyük tıp müzeleriMoskova ve Ekaterinburgdaki en büyük tıp müzeleri

Related news

 • Dünyanın En Büyük Kelebeği Kraliçe Alexandra’ nın Kuşkanatlısı
 • 2014de Gelin Makyajı Nasıl Olmalı
 • Regresif vergi
 • 1 PPM Kaç Gram – Kaç Miligram Yapar
 • İşte Benim Stilim Didem Ezgi Akın’ Kimdir

 • Moskova ve Ekaterinburgdaki en büyük tıp müzeleri 46

  Moskova ve Ekaterinburgdaki en büyük tıp müzeleri


  Moskova ve Ekaterinburgdaki en büyük tıp müzeleri 95

  Moskova ve Ekaterinburgdaki en büyük tıp müzeleri 26

  Moskova ve Ekaterinburgdaki en büyük tıp müzeleri 43

  Moskova ve Ekaterinburgdaki en büyük tıp müzeleri 89

  Moskova ve Ekaterinburgdaki en büyük tıp müzeleri 28

  Moskova ve Ekaterinburgdaki en büyük tıp müzeleri 66

  Moskova ve Ekaterinburgdaki en büyük tıp müzeleri 88

  Moskova ve Ekaterinburgdaki en büyük tıp müzeleri 72

  Moskova ve Ekaterinburgdaki en büyük tıp müzeleri 72

  Moskova ve Ekaterinburgdaki en büyük tıp müzeleri 89

  Moskova ve Ekaterinburgdaki en büyük tıp müzeleri 32

  Moskova ve Ekaterinburgdaki en büyük tıp müzeleri 23